Od ktorého dňa je vidieť gestačný vak?

kamilka12
25. nov 2007

Ahojte,
chcem Vás poprosiť o Váš názor. 23.11. som bola na bežnej prehliadke u gynekológa, ktorý mi robil aj vnútorné sono. Spýtal sa ma, kedy som mala poslednú menštruáciu. Mala som ju 5.11. Na sone bolo vidieť gestačný vak, resp. dutinku, takže mi oznámil, že môžem byť v druhom stave. Ale možno to je vraj iba prázdna dutinka, tak mám prísť o 2 týždne znova. Chcem sa Vás spýtať, od ktorého dňa je vidieť gestačný vak? (Lebo vôbec neviem, v ktorom týždni by som vlastne bola). Nenapadlo ma to spýtať sa v ambulancii, lebo som to vôbec nečakala, že mi niečo také oznámi. Aká je šanca, že to bude tehotenstvo? A ak to tehotenstvo nie je, tak čo potom nasleduje? Inak robila som si hneď v ten deň test a bol negatívny, takže si myslím, že skôr nie som tehotná. Aj keď samozrejme, keby som, veľmi by som sa tešila🙂

cora41
3. sep 2011

@odrik Tak kde sa ja hrabem so svojimi mini bolestami 😎 Drzka sa, po 3 mesiacoch tie hodnoty musia ist dole - ved naco by niekto potom vymyslel tie lieky?? a ak Vam da doktor da v stredu zelenu, tak to uz potom bude aky semafor 😎

odrik
3. sep 2011

@cora41
No moja, ak dostaneme zelenu, pride onedlho cervena pre mrsku potvorku, dufam 🙂 !!!

cora41
3. sep 2011

@odrik Jasne ze pride! Ved tak predsa funguje semafor 😀 Veeelmi ti drzim prsty, takeho pozitivneho cloveka som uz davno nevidela - alebo vlastne necitala?? 😎

odrik
3. sep 2011

@cora41
Dakujem, kompliment vzdy rada prijmem 🙂 a este taky mily!!! Aj ja na Teba budem mysliet a drzat palceky, nech sa cim skor dockate! No vies, ja som cele leto nahanala bociany v Taliansku, v Tatrach, na Chopku, chytala som ich do vreca a jasne som im povedala, co a ako maju robit, tak uz to preeeeeeeeboha snad pochopili 🙂 !!!

desiree_tf
3. sep 2011

@strihalka ahoj strihalka, cely problem anembryomaly t.j prazdneho gestacneho vacku bez embrya, spociva v tom.Spermia oplodni vajicko, potom sa bunky delia a nastane niekde problem a zarodok sa prestava vyvijat - zomrie a gestacny vacok rastie nadalej. Takze ked definitne lekari potvrdia - me potvrdili v 11tt - ze tam embryo nie. Vtedy je koniec tehotenstvu, bud gestacny vacok zena spontanne "vypudi" alebo ak nie tak sa robi nenarocna, bez velkeho ryzika operacia v celkovej narkoze zvana kyretaz.Takze tolko...vela stastia ti zelam

strihalka
3. sep 2011

No zeny uvidim, zadne priznaky tehotosti nema, jen naladovost, prsa obcas a to dost, brcho a vystely do zad obcas k tomu...vidime v pondeli, ci pipisek bude alebo nie....

odrik
3. sep 2011

@strihalka
Budem cakat na dobre spravicky!!! Uz to teraz musis nechat na prirodu a toho Pana tam vysoko!!! Drzim palceky!!!

daasenka85
4. sep 2011

@strihalka Zlato, sice to možné je, ale nestresuj se tím.. První 3 měsíce jsou citlivé a stává se sice ledasco, ale nemá to cenu, protože to neovlivníš.. já až znovu otěhulkuju, tak budu asi taky trochu nervózní, ale snaž se myslet pozitivně 😉 někdo nemá příznaky vůbec, zatímco já je mám teď pořád (vsugerované) a těhu nejsem...on prázdný váček roste tak do 7-9tt, déle by asi neměl, nicméně jsou tu asi i holky, které potvrzují opak... Stává se to sice často,ale zdaleka ne každé z nás, tak klídek!! a mně nikdo HCG neměřil,tak kdo ví,jak by to bylo..
P.S.můžu mít ještě dotaz mimo mísu? v pátek jsem začala pít grepový džus, a to byl tepre 6. den cyklu.. Nevadí tedy, že ho budu pít dohromady přes týden, tj. (asi zbytečně) dost dlouho?? Děkuji, a snaž se myslet pozitivně!! Držím pěsti..

strihalka
4. sep 2011

@daasenka85 nevadi, cim vice grepu, tim vice hlenu...al staci tak tyden pred ovu

daasenka85
4. sep 2011

@strihalka Představ si, že dnes po 2 dnech pití mi po vyčištění zubů přišlo, že mám jakoby "kluzké" sliny, takže to asi působí fakt na všechno 🙂 a někde jsem četla, že pití grepové št´ávy dokonce ovlivňuje účinnost HA!! tak moc díky za typ!
a neboj, bude všechno vpořádku!! Jak to bylo, když jsi byla na kontrole, tak dr. Tě objednal za jak dlouho na další kontrolu?

strihalka
4. sep 2011

@daasenka85 po 14 dnech...
ke dobre v dob ovu jeste pouzit ACC long tablety, ty rozpouseteji hlen, takze to amj spermijky jeste snazsi

daasenka85
4. sep 2011

@strihalka Uvidíš, ale myslím, že není důvod se znepokojovat.. u mě to už podle mě poznal podle tvaru váčku, že není vše ok, tvářil se divně, ale nechtěl mě předem znepokojovat... Jsi na kontrolce nebo chodíš normálně do práce?

strihalka
4. sep 2011

@daasenka85 chodim normlane do prace a doma predelavamae kuchyn☹takze namaha
no me napsala na karticku ze usg 5.9. a pak hned pod to 5.10. poradna 12tt, tak snad ma dobre tuseni, ze se uvidime aj o mesic

fim
4. sep 2011

Ahoj holky, trochu jsem to tu prolítla a jen chci dodat odvahu těm, které na verdikt teprve čekají - taky jsem si zažila nejistotu, už mě hnali i na revizi pro zjevně špatně založené těhotenství, ale nakonec to dobře dopadlo. Nikdy nezapomenu, že 20.2. 2008 byla středa - měla jsem jít na malý zákrok, který vše vrátí "do normálu" - nechtěla jsem, bránila se. Tak ultimátum, že 22. v pátek už ale určitě jo - a na utz byl zárodečný terčík. 😵
Když jsem se bránila argumentem, že HCG přeci krásně roste, tak to mě bohužel utřeli, že neznamená všechno - to je totiž produkováno stěnou váčku. ☹

Tak hlavně, ať vám to co nejdříve dobře dopadne!!!!!!!! 🙂

daasenka85
4. sep 2011

@strihalka no vidíš! ta kontrola je dříve (za těch 14 dní) i kvůli Tobě, abys byla v klidu 😉 mě navíc dr. ten týden, jak si nebyl jist nechal doma! abychom pro to udělali maximum! přitom už měl tucha, měla jsem nepravidelný váček a blbě uhnízděný, takže klííídek 😉 užívej těhu, já si to příští taky hodlám užít!!

cora41
4. sep 2011

@daasenka85 zienky, ten grepovy dzus co pijete je naco dobry"? Okrem toho, ze ma super vela vitaminov? vdaka

daasenka85
4. sep 2011

@cora41 to je dobré na "plodný" hlen okolo ovulace 🙂já fo totiž nemám asi vůbec ☹ otěhotněla jsem tedy (zamlklé těhu) i bez něj, ale proč šance nezvýšit, že 😀 pij ho raději týden před ovulací, ale prý stačí 2-4 dny.. asi půl litr denně..
Holky - a pozor na pití ho s kontryhelem a vitamíny - ovlivňuje vstřebávání všeho možného, takže je lepší hodinová pauza mezi grep.šťávou a ostatními doplňky (kontryhel, maliník, Femibion...)

cora41
4. sep 2011

Ja ho pijem denne skoro kazde rano, takze staci pridat pred ovulkou zopar dcl, DAKUJEM 🙂

strihalka
4. sep 2011

@daasenka85 a pozor na kontryhel, pit pouze do OVU, po ovu prestT!!!!!!!!!!SKODI TOtakze potom az ked ne-pride mrcha!!!

daasenka85
5. sep 2011

@strihalka Jj, vím 🙂 oni se žádné bylinky nemohou pít dlouhodobě ¨vkuse (vždycky 14 dní až týden pauza) a slyšela jsem, že kontryhel by se po ovu neměl.. já teda nevím, kdy ji mám, tak to piju 14¨dní (podle příznaků to tak i vychází). akorát teda nemám hlen (te'd třeba mít po grepu budu). ale já ho neměla ani, když jsem otěhotněla 😨

desiree_tf
5. sep 2011

Ahojte dievcence, vidim ze sa nas tu viacej v poslednej dobe nazbieralo na tomto fore a paci sa mi ako sa navzajom povzbuzdujme. Chcem aj ja pridat par povzbudzujicich slov. Vsetkym, ktore este cakate na verdik ci cakate babatko, alebo uz nie nahodou...prajem Vam uprimne vela sily, odvahy, trpezlivosti a len to najlepsie, lebo viem na vlastnej kozi ako sa mozte citit... Mne velmi pomaha pozitivne myslenie, kedze u mna verdikt bol anembryomola uz som po zakroku tyzden:( Chcem k tomu dodat, ze sa uz necitim ukrivdena zivotom, ani ze ten hore je ku mne nespravodlivy a kruty...naopak postupom casu a stale to chce cas pravdaze ma to cele tazke obdobie posilnilo v hladani niecoho noveho . Citim ze ma to niekam v zivote posuva a verim ze pozityvnim smerom...uz nemam zaujem o smutok, plac...lebo to cloveku nepridava na stasti...Takze verte aj Vy vsetky co ste mali tuto smutnu skusenost, ze priroda vzdy vie velmi dobre, co kona a preco kona, aj ked my mnohokrat nevieme preco...Drzim Vam prsty a prajem vela stastia, lasky a pozitivneho myslenia, ide to tazsie ale pomaha to velmi 😉 a specialne dakujem zienke s nickom: odik si velmi mila a citliva ;) dakujem Ti velmi pekne za povzbudive slova, vazim si to, zelam Ti vsetko najlespie v Tvojom zivote 🙂

sachiko
12. sep 2011

Ahojte baby ... ja by som prosila o radu 😒
30.8. som mala poslednu menzes , vzdy mi trva 3 dni , no tento krat to bol iba 1 den.Tyzden mi je nejak divne , v kuse sa mi toci hlava atd....vcera som si urobila mamatest ktory bol negativny.Dneska som bola u gynekologa , ktory mi povedal,ze tam mam bublinku.ked som sa opytala co to je , tak mi odpovedal,ze teoreticky by som mohla byt tehotna.zajtra by mali byt vysledky.ja sa tak bojim .... este k tomu citam tie vase komentare a prazdnych vackach a tak...Boze , to do zajtra budem trpiet.I ked si myslim,ze asi tehotna niesom ked mi test uz po takej dobe nic neukazal.Povie mi niekto svoj nazor na toto?Dakujem

anjelicek26
12. sep 2011

@sachiko - kludne mozes byt tehotna, menzes si mozno mala len spinenie kvoli posunutej ovulacii - teda si mohla otehotniet tesne pred menzesom a preto ti ani dnes nic test neukazal. Ak je tam dutinka, skutocne mozes byt tehotna. Skus si spravit 10-ku test alebo poziadaj lekara o krvny test na HCG. Drzim palce, do zajtra to nejako vydrzis 🙂

sachiko
12. sep 2011

@anjelicek26 dakujem za odpoved 🙂 urcite zajtra napisem ako som dopadla....

sachiko
14. sep 2011

Baby,tak tehu niesom ☹ , testy boli negativne

sachiko
14. sep 2011

@anjelicek26 ako je mozne ze mam v maternici bublinku..ako to nazval doktor a niesom tehotna?testy boli negativne

katpetdo
14. sep 2011

@sachiko ahoj, tak toto som mal aj ja, rano test negativny a na UTZ uz lekar videl gestacny vak aj so zltkom. takze asi tak. Tehotna som bola (teda aj stale som). Ja som mala testy negativne este 2tyzdne po zmeskanej menstruacii a lekar povedal, ze sa to stava.

anjelicek26
14. sep 2011

@sachiko - ako pise katpetdo - su aj pripady, kedy su testy tyzdne testy negativne a babo krasne rastie. Je to velmi zriedkave, ale je.

Co sa tyka bublinky v maternici, dolezite je, aby nebola prazdna a pekne sa vyvijala. Kedy ides na dalsi ultrazvuk? Neviem, aky je narast hcg pri mole 😕 Ale to to hadam nebude, to telo tehotenstvo aj tak zaznamena, aj ked je nepostupujuce.

sachiko
14. sep 2011

@anjelicek26 Ja uz ozaj neviem co si mam mysliet.O babatko sa pokusame 2 roky , ked mi doktor teraz povedal ze tam mam bublinku a teoreticky to znamena ze by som mohla byt tehotna , tak sa mi oci roziarili ako ziarovky 😀
Ked mi zase na druhy den povedali ze testy su negativne , tak napopak slzy v ociach ☹
O dalsom ultrazvuku nic neviem , len mam dalsi termin u doktora 3.10. , no a to koli tomu aby sme sa dohodli o dalsiej proceduri...tzn.zase nejake tabletky a ked to nebude ono,tak ze ma posle na nejaku laparoskopicke vysetrenie.Neviem si predstavit co by ta '' bubinka'' mohla este ine znamenat...

sachiko
14. sep 2011

@katpetdo to by asi odpovedalo i mne tych 14 dni.Pretoze tu dnovu MS som mala 30.8.
Kazdopadne si pockam do dalsiej MS a uvidim... ked to nepride,tak asi by som tehu mala byt i ked tie testy boli negatinve.No,pri tom hosom pripade sa o to budeme pokusat i nadalej , asi intenzivnejsie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre