Od ktorého dňa je vidieť gestačný vak?

kamilka12
25. nov 2007

Ahojte,
chcem Vás poprosiť o Váš názor. 23.11. som bola na bežnej prehliadke u gynekológa, ktorý mi robil aj vnútorné sono. Spýtal sa ma, kedy som mala poslednú menštruáciu. Mala som ju 5.11. Na sone bolo vidieť gestačný vak, resp. dutinku, takže mi oznámil, že môžem byť v druhom stave. Ale možno to je vraj iba prázdna dutinka, tak mám prísť o 2 týždne znova. Chcem sa Vás spýtať, od ktorého dňa je vidieť gestačný vak? (Lebo vôbec neviem, v ktorom týždni by som vlastne bola). Nenapadlo ma to spýtať sa v ambulancii, lebo som to vôbec nečakala, že mi niečo také oznámi. Aká je šanca, že to bude tehotenstvo? A ak to tehotenstvo nie je, tak čo potom nasleduje? Inak robila som si hneď v ten deň test a bol negatívny, takže si myslím, že skôr nie som tehotná. Aj keď samozrejme, keby som, veľmi by som sa tešila🙂

katpetdo
14. sep 2011

@sachiko drzim palce

sachiko
14. sep 2011

Baby , tak moja hodnota testu HCG bola 0,1 ... to zamena ze tehotna asi ozaj niesom i s vakom 😀

sachiko
15. sep 2011

@katpetdo ta dutinka by nemohla byt potom nejaka cisty ked niesom tehu?

cora41
15. sep 2011

@desiree_tf tak to si naozaj napisala uplne super 🙂 Dufam, ze si na tom uz lepsie a lepsie kazdy den. Neboj, za par tyzdnov uz budes rozmyslat opat, ako sa to podari!! Drzim velmi prsty a ODRIK je uplne skvela. Pozdravujem vsetky baby, ja som dnes prave 4 tyzdne po MA a cakam na menzes. Mam aj posledny den duphaston, tazke dufam, ze do 3 dni sa objavi, aby sme mohli zacat zasa snazilkovat 😀

odrik
15. sep 2011

@cora41
Dakujeeeeeeeem!!! Drzim palceky, aby mrska uz, uz prisla 🙂!!! Mne teraz konci uz tretia, tak poslem ju za Tebou 🙂!!!

odrik
15. sep 2011

@desiree_tf
Jeeeejda zlatko, az mi slzy vyhrkli!!! Az teraz som si precitala Tvoju spravicku!!! Dakujem velmi pekne!!! Uprimne a zo srdiecka!!! Ja Ti pokladik zelam v zivote len to najlepsie, tu najstastnejsiu cestu pre skvelu zienku!!! A este raz veeeeeelmi dakujem!!!

odrik
15. sep 2011

@sachiko
Ahoj moja, pokojne to moze byt aj cysta. Ja mam dve male cysty a spociatku sa lekarovi javili ako dutinky, ale kedze som bola 2 tyzdne po potrate a kyretazi ☹ , nemohla som byt tehulka. Zhodnotil to ako cystu a teraz len sledovat, aby nerastli a neskodili. Drzim Ti palceky, aby vsetko dobre dopadlo!!!

desiree_tf
16. sep 2011

@odrik Rado sa stalo zlatko;)) Si vynimocna zienka a rada som Ta tu spoznala ;) Aj ja Ti uprimne dakujem mojenka, za vsetky rady a povzbudive slova. Prajem Ti uprimne, vsetko krasne a vsetko dobre do Tvojho zivota. Nech sa Ti coskoro splni vsetko po com Ti srdiecko tuzi ;) maj sa krasne

odrik
16. sep 2011

@desiree_tf
Neviem, co napisat. Dakujem zo srdiecka! Daj o sebe vediet, budem sa tesit 🙂! Dnes mame 16. vyrocie svadbicky, tak rozmyslam, ako to oslavime 🙂. Samozrejme vsetci traja, Simonko nesmie chybat 🙂! Tak zlatusik, vela stastia!!!

desiree_tf
16. sep 2011

@cora41 Dakujem Ti velmi pekne, za pochvalu aj za vsetky zelania ;) Ano uz sa citim fajn, bola som tento tyzden u sukromneho gynekologa, pekne ma prezrel, skontroloval, vysvetlil mi vsetko a som po tej operaci v poriadku. Takze odvtedy som velmi spokojna a stastna ;) Vies berem to tak sportovo teraz, chcem byt dokonale fit a potom cas uvidi, kedy sa budeme opat snazit...To mi je velmi luto, ze si po MA, viem ze je to tazke, ale ako sa hovori nadej zomiera posledna... Zelam Ti uprimne vela zdravicka,stasticka a sily. Ver si a utvrdzuj sa, ze coskoro dosiahnes po com tuzis;) vela uspechov Ti zelam v kazdom smere ;)

desiree_tf
16. sep 2011

@odrik gratuluujeem ;) kukni si moja odo mna internu spravicku ;))

cora41
17. sep 2011

@odrik zatial stale nic ☹ ziadna mrska, no uvidime, dnes som umyvala okna a davala do poriadku barak po malej rekonstrukcii a vecer by som s mojou polovicou rada vypila dusok dobreho vinka, takze hadam dojde. Ak nie, tak Ti poslem GPS suradnice a posli mi ju. Pa a drz sa 🙂

cora41
17. sep 2011

@desiree_tf dakujeeem. Myslim, ze to naozaj treba brat trochu zlahsia, inac by sme sa asi zbloaznili. Aj ja uz nepozeram kazdy den na internete detske vecicky, zu som na tom celkom dobre. Stale vsak este dufam, ze sa to naposledy podari. Uz iba jedno babinko a dost. Viac mi uz netreba...Takze s bozou pomocou a hadam.... 😎

odrik
17. sep 2011

@cora41
No poharik, ci dva dobreho vinka by to mohli spravit 🙂 !!! Vies co, alebo rovno tehulkovanie 🙂! Ja aj lutujem, ze sme sa nesnazili hned! Ja som na mrsku cakala velmi dlho, ved vies, a bolo to na zblaznenie ☹! A potom prisla hematologia...... A do toho vselico ine, to Ti napisem v IP. Tak len nech cim skor mrska dorazi, prip. cakam suradnice 🙂 !

cora41
17. sep 2011

@odrik no my sme sa snazili vlastne hned, ale ked som bola na kontrole minuly tyzden v utorok, tak mi povedal, ze mam foli, ale ma iba 7mm, takze teraz z toho nie je nic, co vlastne vobec nevadi. Po mrske odratame a pred ovulkou si urobime zopar peknych vecerov a na to sa uz velmi tesim. Taki sme zaneprazdneni inymi povinnostami, ze kvoli tejto jednej ich aspon vsetky odlozime s VEELKOU radostou.. A vy ako? Ako vysledky? Ake vysetrenia Ta este cakaju? A kedy sa do toho pustite?

cora41
17. sep 2011

@odrik no my sme sa snazili vlastne hned, ale ked som bola na kontrole minuly tyzden v utorok, tak mi povedal, ze mam folik, ale ma iba 7mm, takze teraz z toho nie je nic, co vlastne vobec nevadi. Po mrske odratame a pred ovulkou si urobime zopar peknych vecerov a na to sa uz velmi tesim. Taki sme zaneprazdneni inymi povinnostami, ze kvoli tejto jednej ich aspon vsetky odlozime s VEELKOU radostou.. A vy ako? Ako vysledky? Ake vysetrenia Ta este cakaju? A kedy sa do toho pustite?

odrik
17. sep 2011

@cora41
Zlatko, pozri IP 🙂!

cora41
17. sep 2011

@odrik a teraz Ty🙂 pozri IP

zuziq
18. nov 2011

ahojte, dnes som 6tt+1 a lekar videl iba prazdny gestacny vak ☹ je sanca ze to mimi este nie je vidiet? povedal mi len, ze to nevyzera ani podla velkosti gestacneho vacku na 6tt. Bol cca 1cm velky tak neviem, neviem nikde na internete najst odhad tehu tyzdnov podla velkosti vacku. zobrali mi krv, v piatok budu vysledky. Urobila som si test a druha palicka nabehla okamzite a viditelna a hruba takmer ako testovacia.. keby sa babo nevyvijalo, mala by som tak islny pozit. test aj tak? 😕 poradte pls tie, ktore mate skusenosti..

piacere
18. nov 2011

@zuziq máš dlhé cykly? Pravidelné? Vieš, kedy bola tento mesiac ako si otehotnela ovu?

zuziq
18. nov 2011

@piacere cyklus 26 dni, aj ked za posledny rok haproval a raz bol dokonca len 23dni ale posledne dva boli 26 dnove... a ovulku veru neviem presne.. sice som sa sledovala a myslim ze ovulka bola, ak je to mozne, az na nejaky 17 ci 18 den..ale to je len moj odhad

piacere
18. nov 2011

@zuziq pravdaže je to možné... a práve to môže byť príčina, že ešte nie je vidno plodík, pretože vlastne ešte nemusíš byť v siedmom týždni 😉

bambi2
18. nov 2011

@zuziq mozno si bola u lekara skoro... mozno nie si este v 6 teda uz v 7 tyzdni ale este len 5... mozno bola ovulka neskor a je to posunute... to znamena, ze si musela otehotniet neskor. aj u mna to tak bolo. najrpv mi tvrdila dr. ze som v 6 tyzdni a malo by tam uz nieco vidiet a o 4 dni mi tvrdila, ze som otehotnela neskor, to znamena vo 4 tyzdni plus 2 dni, cize 5 tt. a o 4 dni tam bol uz krasny velky vacok s malilinkavou bodeckou. podla HCG v krvi ti bude vediet viac povedat. ak sa bude zvysovat, teda kazde 2-3 dni by sa malo zdvojnasobit, je to ok. ak nie, tak nieco nebude v poriadku. takze, pozitivne mysliet treba v setko bude ok!!!!! drzim palce!!!!!!

zuziq
18. nov 2011

@piacere tiez dufam, ze je to tym... aj ked co som nasla na internete.ak je gestacny vacok okolo 1cm uz by v nom malo byt nieco vidiet... ☹ snad ma v pondelok potesia vysledky krvi...

bambi2
18. nov 2011

@zuziq v 7. tyzdni by mal byt uz väcsi a babo by malo mat okolo 1 cm... priblizne teda, tak mi to povedala moja dr ak si dobre spominam...

usacek79
18. nov 2011

@zuziq mozes byt uuplne pokojna, lebo ako pise piacere aj bambi, moment uhniezdenia vajicka vobec nemusi korespondovat s poslednou ms.
Ono totiz kym spermia dojde k vajicku, tak moze nejaky cas uplynut a potom samotne vajicko moze putovat aj 10 dni do maternice a az vtedy sa vlastne zacne vyvijat, co tiez chvilu trva, lebo najprv vidno len vacok, potom aj zltok a az potom aj bodecku cloviecika 🙂 takze pokojne aj o 2tt minus mozes byt a to ozaj nic viac, ako vacok nevidno 😉
ja som to tiez tak mala, tiez bol omeskanec o necele 2tyzdne, takze ked som bola prvy krat u gynekologa, ze som bola 5+cosi, tak mi povedal, ze to vidi na slabe 4tt 🙂
hlavne pokoj, neboj - babo nepotrebuje stresovanu maminu 😵

zuziq
21. nov 2011

tak podla krvi a hladiny hcg trva tehotenstvo dlhsie ( hcg je vyssia nez lekar cakal) ako podla odhadu a velkosti vacku na sono... teraz len neviem, ci je to dobre, alebo zle ☹

katkav
21. nov 2011

@zuziq a nepovedal ti lekar nic blizsie? urcite bude vsetko v poriadku 😉

zuziq
21. nov 2011

@katkav nepovedal, hovorila som len so sestrickou a v prvom momente som sa potesila ze to je dobre, az potom mi doslo, ze to asi dobre nie je.. mozno tam nakoniec budu dve a preto je hcg vyssie a nebolo nic vidiet 😀

katkav
21. nov 2011

@zuziq no to by bolo super, dve dievcatka 😉 mozno boli len nejako otocene 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre