Od ktorého dňa je vidieť gestačný vak?

kamilka12
25. nov 2007

Ahojte,
chcem Vás poprosiť o Váš názor. 23.11. som bola na bežnej prehliadke u gynekológa, ktorý mi robil aj vnútorné sono. Spýtal sa ma, kedy som mala poslednú menštruáciu. Mala som ju 5.11. Na sone bolo vidieť gestačný vak, resp. dutinku, takže mi oznámil, že môžem byť v druhom stave. Ale možno to je vraj iba prázdna dutinka, tak mám prísť o 2 týždne znova. Chcem sa Vás spýtať, od ktorého dňa je vidieť gestačný vak? (Lebo vôbec neviem, v ktorom týždni by som vlastne bola). Nenapadlo ma to spýtať sa v ambulancii, lebo som to vôbec nečakala, že mi niečo také oznámi. Aká je šanca, že to bude tehotenstvo? A ak to tehotenstvo nie je, tak čo potom nasleduje? Inak robila som si hneď v ten deň test a bol negatívny, takže si myslím, že skôr nie som tehotná. Aj keď samozrejme, keby som, veľmi by som sa tešila🙂

roasha
25. nov 2007

kamilka,vsetko je mozne,ja som mala napr.gestacny vak normalne v maternici,ale bolo to mimom.teh.,obcas sa priroda zahra. ☹ ale je to jeden z xx pripadov,tak je mozne,ze si tehu. 🙂

kamilka12
autor
25. nov 2007

roasha, a čo potom nasledovalo? Same sa to z tela výlučilo? Vieš, ja si už myslím aj na také, či to nie je nejaký nádor, alebo cysta, ale to by mi snáď lekár povedal. Lebo test je negatívny..

roasha
25. nov 2007

kamilka,najblizsi menzes mas mat cca5.12.,tak test este nemusis mat pozit.,a tehu sa pocita od posl.datumu menz./to je prvy tyzd.,atd..../urcite to nie je nador,ani cysta,to mozes byt kludna.ak je vsetko ok,babika bude normalne rast a o 2tyzdne nam sem napises.. 😉 🙂

roasha
25. nov 2007

najblizsi test si urob az v term.najblizs.menzes,zatial je to zbytocne robit. 🙂

bielanevesta
25. nov 2007

Najbližšie si test urob v deň očakávanej MS ale ani vtedy ešte nemusí byť pozitívny. Ja som ho mala poz. až dva týždne po vynechanej MS a na prvej ko. bolo vidieť iba váčok a za týždeň už aj bábo 😵

kamilka12
autor
25. nov 2007

Môže byť, že som otehotnela až po menštruácii a už o dva týždne na to by bolo vidieť gest. vak?

roasha
25. nov 2007

moze byt. 🙂

bielanevesta
25. nov 2007

Možné je že si ovuláciu mala skor, ale určite ti povie čo a ako doktor na najbližšej ko. 😉

roasha
25. nov 2007

kamilka,otehotniet mozes kedykolvek..priroda je silnejsia ako my.

kamilka12
autor
25. nov 2007

Doktor si to pre istotu zmeral, ale tiež dodal, že pokiaľ ide o tehotenstvo, tak "to" býva trochu vyššie uhniezdené. Kde presne ste si to na sone videli Vy?

kamilka12
autor
25. nov 2007

Bielanevesta, ja viem, že na najbližšej kontrole budem vedieť viac a hlavne potom, ako budem mať dostať menštruáciu, tiež už budem vedieť, či áno alebo nie, ale to je dovtedy ešte skoro 10 dní a ja som už zvedavaaaaaaa 🙂 Test mi to teraz nevie potvrdiť, tak skúšam aspoň Vaše poznatky 😉

roasha
25. nov 2007

kamilka,si zlate-zvedava,ale musis to este par dni vydrzat. 😵

kamilka12
autor
26. nov 2007

ahojte, dnes som tu opäť s otázkami 😉 ..teda len jednou. Stalo sa niekomu z Vás, že tá "čierna machuľa" bola len vzduchová bublina? Aj to som už počula..

bielanevesta
26. nov 2007

Kamilka ja som nemala "vzduchovú" bublinu ale okrem miminka aj hematom ktorý sa mi potom vstrebal. Takže je možné že to može byť aj toto 😉

tanitta
26. nov 2007

Ahoj... samozrejme ze moze byt aj prazdny ten vak.. vola sa to anembryomola, presla som tym...v 6tt bolo stale vidno len"ciernu machulu" bez embrijka rastie len plodovy vak.. nic ine... ☹

kamilka12
autor
26. nov 2007

tanitta, ale ja som nemala na mysli žiadny vak, ani prázdny. Proste len či to môže byť vzduchová bublina, keďže pred sonom ma vyšetroval a bral mi ster, možno sa mi tam nejak dostal vzduch či čo.. 😒 No nič, počkám ja do 5.12. a uvidím.Len som už veľmi nedočkavá.

bielanevesta
26. nov 2007

Kami to by bol každý 😉 Neboj to utečie

elenita
26. nov 2007

kamilka, je to urcite tehu, ja som to mala presne tak isto 🙂 a potom tam boli dutinky dve a su z toho dvojcata... 🙂

jaemma
9. júl 2008

ahojte .... nasla som nahodou tuto temu a je to presne co teraz prezivam. Prosim vas o radu, pocas folikulometrie (rok sa snazime o dietatko) zrazu lekar zahlasil ze mam dutinku v maternici a ze som pravdepodobne tehotna, isla som na krv ale bola negativna, tak idem zajtra druhy krat. TT je tiez negativny ale je pravda ze menstruaciu mam dostat az zajtra to je moj 29 den. Mozem byt tehotna ? Je mozne ze sa mi hcg v krvi neukazalo a dutinka uz bola aj ked uplnou nahodou objavena ? Dakujem 🙂

dicinka1
9. júl 2008

jaemma..ja neviem..ale aj mna to zaujima.... 😉

zunajda
9. júl 2008

ahojte zienky!!!!Som rada,že niesom sama co má tento problem.V pondelok som bola na sone,s tym,ze mi meska mrska.aj doky potvrdil,ze to vyzerá na tehotenstvo,aj ja som tam mala ciernu machulku.......zobral mi teda krv ale bola negativna.Mrska mi uz meská 2týzdne, tak moze to byt tehu alebo nie.......velmi chceme mat babo,ale o tomto neviem co si mám mysliet.dakujem!!!!!!!!!!!;-)

zunajda
10. júl 2008

ahojte zienky!!!!!!!!!!jaemma ako si dopadla??????Som zvedavá co to moze byt,mna to caká az buduci tyzden. 😉

jaemma
10. júl 2008

ahojte , tak ja som bola dnes rano na krvi a vysledky este neviem, snad poobede alebo zajtra rano ... kupila som si aj nejaky test co je od 10 ML, doteraz som vlastne testovala 2x ale mali 25 ML .... som zvedava, nedockava a cojaviem este aka ... 🙂 ..... uvidime .... 🙂 ..... vcera vecer som si este nasla take lunarium od jonasa kde teoreticky som mala plodne dni 1.6. a 30.6. a obidva dni sme boli aktivny a 30.6. som aj bola na folikulometrii a este tam nic nebolo iba vajicko a 2.7. uz tam bola dutinka a vajicko fuc, tak neviem ci to moze byt tak rychlo ....

jaemma
11. júl 2008

ahojte .... tak vysledok je nepotesivy, vcera v noci som zacala poriadne silno krvacat s patricnou bolestou brucha ... dnes mi dr. povedal ze hcg bolo negativne a ze o tyzden mam prist na kontrolu ci sa vyplavilo vsetko teda hlavne dutinka,kedze to bolo velmi na zaciatku a pravdepodobne bola aj prazdna tak by to do tyzdna malo byt vsetko prec .... zunajda drz sa a daj vediet ako si dopadla ....

zunajda
11. júl 2008

jaemma je mi to ľúto,ja ešte neviem na čom som.mrška nikde a testíkovať sa bojím.Bojím sa zas sklamania. ☹

jaemma
17. júl 2008

ahojte ... zunajda , ako si dopadla ? Ja som dnes bola na uzv a vsetko je pekne ciste, takze sa snazime dalej.... Drzim ti palce aby ti to vyslo ...

veronika81
19. júl 2008

Ahojte baby. Viete mi prosím niektorá poradiť, bola som u gyn., lebo som mala pozitívne testy, až 6 🙂 V čase kontroly som bola v 5tt+1 a zaujíma ma, či je v poriadku, keď v tomto štádiu videl v maternici iba gestačný vak, povedal že je to dutinka. Zatiaľ v nej nič nebolo vidieť, na kontrolu mám ísť o dva týždne. Podľa krvných testov je to potvrdené tehotenstvo. Je teda možné, že plod bol ešte taký maličký, že ho na sone nebolo vidieť? Veľmi sa bojím, aby to nebolo prázdne. Je to naše prvé tehotenstvo, veľmi sa tešíme, ale zároveň mám aj obavy. Ďakujem vám za každú reakciu.

barag
19. júl 2008

veroniko byla sem na prvním ultrazvuku až 7 tt a 1 den, a paní doktorka potvrdila těhotenství staré cca 6 tt 4 dny (to protože je ještě tak maličké, tak klidně ujede 1 2 milimetry, proto se neznepokojuju tím rozdílem (navíc sem měla ovulaci asi 15. nebo 16 den a ne jak se počítá 14 dnů.

no a to stáří našeho malého paní doktorka odvodila z toho kolik mu naměřila milimetrů - 7,13 mm. takže vidíš že o týden a půl víc než jsi byla ty, je embryo ještě tak nepätrné, že prostě tak brzy jak si byla ty ještě nemusel pan doktor fakt nic vidět (právě proto abych se vyhnula těmto stresům, jsem šla na UZ až později a necelé 2 týdny předtím jsem si jen došla na krev, která byla nad 5000 jdenotek a to mě dostatečně upokojilo)

veronika81
19. júl 2008

barag, ďakujem ti pekne, veľmi si ma upokojila. Ja som si výsledok z krvi zisťovala telefonicky a ak som dobre rozumela (lebo nejako šušťal telefón), tak som mala hodnotu 3000 jednotiek. Myslíš, že je to tiež v poriadku?

jerryjanka
19. júl 2008

3000 to je fakt dosť aj na dvojičky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre