Odkedy sa dá zistiť, či nečakáme dvojičky?

sjuzocka
9. jan 2008

Ahojte babulky. Chcem sa vas spytat, odkedy sa da zistit, ze zena caka dvojicky? 🙂 By ma to zaujimalo lebo sa na mna teraz mama usmieva ze mame v rodine dvojcata aj trojcata, tak ma to napadlo, ci je to mozne zistit uz relativne dost skoro alebo ani nie 🙂 dakujem vam za infosky 🙂

andrea78
10. jan 2008

Vidno to na sone, bijú dve srdiečka.

nana77
10. jan 2008

Ahoj Sjuzocka,
nám to zistili v 6tt, tak ako píše andrea78, bili dve srdiečka 🙂

tinni
10. jan 2008

sjuzi , zda sa mo zi okolo 7-8.tt
uz si bola na sone? v ktorom tt?

janazuza
10. jan 2008

ahoj, mne zistili, že budu dvojčata asi 2 týždni- bolo vidieť dva hrašky 😀 , a asi v 6 týždni už bolo jasné , že sa vyvíja len jedno a bije len jedno srdiečko ☹

jzfr
10. jan 2008

mne to zistili v piatom tyzdni, no kamoske az v piatom mesiaci (jedno sa skryvalo za druhe) 😀

anavila
10. jún 2009

dnes som bola na ultrazvuku, a chvilu sa doktroke zdalo ze vidi dva vacky ci co..ale potoom to vyvratila....mozno to bude taky pripad ako pises, jzfr... no uvidime..... 🙂

gabika25
10. jún 2009

ahoj,
u mna sme to videli na UZV uz v tretom tyzdni. Boli tam dve machulky. 🙂

flavi
17. jún 2009

mojej znamej tiez zistili az v 5 mesiaci, skoro ju kleplo, ale myslim, ze to je skor vynimka, asi je normalne to na prvom uzv zistit

minkak
17. jún 2009

ahojte aj mne to zistili hned na prvej nasteve v 8tt 😉
tak neskoro to bude skor vynimka,aj ked si to moc neviem predstavit,kde sa moze tak schovat 😅
ja som pocula,ze jednej to zistili tesne pred porodom,to sa mi zda az neskutocne ,ale viackrat som sa na to uz pytala,ci to bola pravda,ale ze ano 😒

katuska15
18. jún 2009

Ahojte ...mne na prvom sone( to som vtedy bola 4tt3d ) bolo vidiet len jedno babo a presne o tyzden to som bola 5tt2d a uz sa tam krasne objavili dve babatka 😉 A da so to zistit aj podla hodnoty hcg na zaciatku tehu...Ja ked som bola 4tt2d tak som si dala zobrat hcg a mala som ho straaasne vysoke na toto obdobie a uz vtedy som tusila,ze asi tam budu dve... 😉

miracko
19. jún 2009

Ahojte,
no nechcem strašiť ale u jednej kočky čo pznám, sa stalo to že to zistili až pri pôrode- v dnešnej dobe!!!! Dvojičky majú teraz 3 ročky, normálne chodila na sono, všetko bolo v poriadku, čakala " dievča " tak sa vytešovala lebo už mala doma dvoch chalanov až pri pôrode jej lekár gratuluje ze mate syna mladá pani ale ešte sme neskončili....a bolo aj dievčatko...je to priam neuveritelné ale aj taakéto veci sa atávajú v dnešnych časoch, ri modernej technike.......

cetera
19. jún 2009

mne vcera lekar povedal ze pri merani bruska ze je babo bud dost velke oproti tt v ktorom som alebo zeby boli dvojicky?...a pousmial sa.....aj ked by mi to nevadilo 🙂 .....no stavaju sa rozne veci tak uvidime ci jedno ci dve a co vlastne nakoniec dievca ci chlapec ...nechame sa prekvapit pri porode

cetera
19. jún 2009

myslite zeby bolo mozne zistit dvojicky az teraz? citala som uz aj take ze jedno prekryvalo druhe a kvoli tomu bolo vidno stale len jedno lebo odkedy sa hybe babo to je od 22 tt my utz nerobili, posledny krat v 20TT a citim pohyby na roznych miestach naraz...no z manzelovej strany dvojicky v rodine maju, takze nejaka ta sanca by tam bola

erikakaduk
11. feb 2014

@cetera oze to byt aj tym ze babo hybe naraz ruckami aj nozickami

cetera
11. feb 2014

@erikakaduk vdaka za odpoved ale prispevok je z roku 2009

barbara088
12. feb 2014

od 6-7tt-tyzdna ked uz bije srdce.....

erikakaduk
15. feb 2014

@cetera no a boli dvojicky ci ee 🙂

cetera
16. feb 2014

@erikakaduk ee jedna holka :D a je hyperaktivna, asi este odkedy bola v brusku ostalo jej to dodnes :D

erikakaduk
17. feb 2014

My taku mame doma tiez a 9 mesiacov to bol chalan az do narodenia 🙂 teraz nas za tyzden caka ultrazvuk tak uvidime ako sme na tom ;) vsetci tvrdia ze budu 2 ja by som radsej len jedno

mon777
14. nov 2014

A baby, ak vám brali krv na hCG cca v 5tt, aké ste mali hodnoty? 😀 Ja len tak, lebo strašne by sme chceli dvojky (máme ich v rodine) a dnes sa mi aj snívalo, že sme mali dvojvaječné dvojky, tak reku, ako je to s hCG pri dvojičkách 😀

chantal01
27. nov 2014

@mon777 Aj mne sa to sníva a veľmi často 🙂

bambulka2015
27. nov 2014

@mon777 mne zistili dvojky dnes, 6tt. Minuly tyzden ani len bublinky neboli vidno. ale hcg som mala 523.

mon777
27. nov 2014

@chantal01
@bambulka2015
ja som dnes 6+1tt (a dúfam, že mi konečne prestanú prehadzovať TP) a stále vravia, že je len jedno, aj keď mi pri hCG 1200 ešte na sone nič nevideli...no čo už s nimi 😀 Tak bude jedno 😀 ak sa teda neobjaví schované druhé 😀

chantal01
27. nov 2014

@mon777
@bambulka2015 gratulujem 🙂) ja som bola v stredu ale bolo vidno len 11mm plodovy vacok a zltkovy vacok. na 13 den som mala hcg 3900 a na 19 den 27000....ani neviem ktory tyzden som,pretoze som po KET a ten som mala 5.11.

bambulka2015
27. nov 2014

@mon777 no ja mam dnes 5+3, cize 6tt. A boli vidno dve bublinky. 4 a 7 mm. Krv mi dnes tiez brali ale vysledky este nemam. Len z minuleho tyzdna a to bolo 523 a na utz nebolu voebec nic vidiet.

bambulka2015
27. nov 2014

@chantal01 ja som mala ET 05.11. Cize budes nejak ako ja. Al neviem ako sa KET berie. Mala si predlzenu kuptivaciu? Lebo mne vkladali 6 a 8bunkac obden. Nemala som predlzenu.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chantal01
27. nov 2014

@bambulka2015 KET bude asi to iste,rozdiel je to,ze ja som mala embryjka zamrazene a po 5 dnovej predlzenej kultivacii. Len ja sa bojim, tie hodnoty su velmi vysoke a nebolo vidiet plodik,nezda sa mi to normalne.

mon777
27. nov 2014

@chantal01 nechcem byť za blbú, ale čo je KET? 😀 😀 😀 a tak ja som 6+1tt a krpček mal v nedelu 2mm a vačok 2cm a včera pri kontrolnom sone (bola som v nemocke - prijímali ma v nedelu, tak mi robili včera pred prepustením kontrolné usg) malo drobátko už o 100% viac, čiže krásne 4mm 😵 A odvtedy som celá roztopená 😀 Len ešte na tlkot srdiečka musím počkať pár dní, lebo včera ešte nebilo.

chantal01
27. nov 2014

@mon777 To je kryoembryotransfer,robi sa pri umelom oplodneni zmrazenými embryjkami ked nemoze par prirodzene otehotniet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre