Odporúčam 3D/4D ultrazvuk v Hlohovci

jojo61
12. nov 2006

Ahojte, my sme boli v hlohovci a stalo nas to iba 600 Sk, bolo super, doktor bol mily, venoval sa nam asi 45 min a mame aj DVD a fotky.... vysoko odporucam..

jastericka
7. jan 2008

nika2: určite to stačí 20 + 5tt, ak by tam boli dáke rázštepy, doktor ich odhalí, veď telíčko je vyvinuté, len rastie, aj ja som bola zhruba v tom čase. 3D je oveľa lepší ultrazvuk ako klasický, lebo ak je aj bábo v zlej polohe ako píše fabiana, on si to tam všelijako pootáča a vidí, čo potrebuje 🙂

fabiana: ak si mala zvýšené AFP, to je podozrenie na rázštepy a to sa dá pekne zistiť aj z ultrazvuku, samozrejme ultrazvuk Ti ale neodhalí iné vývojové vady, ktoré by mohlo bábo mať, ja som amnio tiež odmietla

fabiana
8. jan 2008

Jééé, tak to si ma potešila Jastericka... Hneď vo štvrtok po uzv sa objednám aj na 3D, keď hovoríš, že si to vie pootáčať. Placentu mám vzadu, takže to by nebol problém... akurát bábo je otočené riťkou smerom von...xi xi. Dúfam, že bude všetko ok. Ty si mala aké hodnoty skríningu na AFP?

jastericka
8. jan 2008

fabiana: 🙂 ja mám placentu vpredu, čo znamená horšiu viditeľnosť a aj napriek tomu bolo bábo pekne vidno 😝
Namerané hodnoty AFP 83,30 (norma 11,80-70,4), riziko rázštepu 1 z 180. Bolo to mierne zvýšené, v podstate na hranici, ale aj tak, vzhľadom k môjmu veku (27) doktorka ani nepredpokladala, že testy budem mať zlé. pa 😀

nika2
8. jan 2008

Jastericka: ja mam tiez AFP vyssie a riziko rastepu 1:25. tak som zvedava ako to bude na tom 3D ultrazvuku lebo na normalno ultrazvuku doktorka nic zvlastne nevidela.nika

fabiana
9. jan 2008

Nika2, daj vedieť, ako dopadol uzv, pls... 😉

shaga
9. jan 2008

Caute ja som bola tiez na 3D ultrazvuku v HC a lekar bol super 🙂 vsetkym odporucam aj babo bolo krasne vidiet 😎

nika2
10. jan 2008

Tak vcera som bola na tom ultrazvuku a doktor povedal, ze male je zdrave a ziadne rastepy nema. Teraz som uz len zvedava ako dopadne vysledok z odpebru plodovej vody, ale verim, ze budu tiez dobre. A podla toho co nam doktor povedal, malo by to byt dievcatko len sa stale otacalo opacne :o) Kazdej odporucam ist na tento ultrazvuk. nika

fabiana
10. jan 2008

Nika, super správička, teším sa s tebou a výsledok z amnio bude tiež ok, uvidíš. Aj ja sa teším na 3D, dnes som bola síce na klasickom uzv, ale všetko bolo v poriadku. 🙂

nika2
10. jan 2008

Fabiana- netreba sa moc stresovat. Niekedy nebol ani len ultrazvuk a ani take testy ako teraz a bolo vsetko ok. Aj u teba bude vsetko v poriadku. 🙂

matinka
26. feb 2008

aj ja sa tam chystam tuto nedelu, aj ked som uvazovala, ci nemam pockat este nejake 2 t..., aby bolo babo lepsie vidiet... co myslite?

jastericka
26. feb 2008

matinka: my sme boli v 20 týždni a všetko bolo krásne vidno, neboj 🙂

matinka
26. feb 2008

jastericka, to som rada, lebo niektore baby vravia, ze to nebolo "ono", ze mohli este ten tyzden pockat

jastericka
26. feb 2008

dakedy je horšie vidno dieťatko, keď máš placentu umiestnenú vpredu, ale nie je dôvod, prečo by bábätko nebolo vidno...pán doktor Brešťanský je veľmi trpezlivý a určite Vám porobí pekné snímočky a DvD-čko 🙂

matinka
26. feb 2008

no prave som ten pripad... placentu mam vpredu 😒 . Si myslim, ze aj kvoli tomu by sme mohli ist skor, lebo ked tam bude mat babo este menej miesta, tak bude viac nacapene na placente. Sme sa prave rozhodli s manzelikom, ze to nebudeme prekladat 😉

jastericka
26. feb 2008

aj ja mám placentu vpredu a v pohode 😀

anamor
27. feb 2008

ja som bola tiež v hlohovci a mala som placentu vpredu a bolo vsetko ok 😉

matinka
27. feb 2008

anamor, v ktorom tt si bola ty?

lienockaa
27. feb 2008

matinka- aj ja som bola v Hlohovci, bol to 24tt a placentu mám vpredu..môj chlapček bol ale zaborený tváričkou do placenty, takže úplne super ho vidieť nebolo..ale to, či ho bude vidno aj pri placente vpredu ani tak nezávisí od placenty, ale skôr od toho, ako sa tam to bábo napolohuje..možno Tvoje nebude používať placentu ako vankúš a budete mať krásne fotky.. 😉 inak bolo vidieť všetko, čo sme vidieť potrebovali a aj pomerali nám všetko komplet..iba pózovať tvárou dlho nevydržal.. 😅

libka1
27. feb 2008

Ja som bola maximálne spokojná, bola som v 28 týždni a máme krásne fotečky. Netuším kde mám placentu 😀

matinka
27. feb 2008

lienocka, libka, vy ste prave boli neskor, ako chcem ist ja, tak ste ma zase zneistili, ci to neprelozit o nejaky tyzden...

lienockaa
27. feb 2008

matinka- ja by som išla, MK Ti píše 21tt, možno do nedele budeš aj 22tt a nie je to zas taký rozdiel..bábätko najviac priberá až v posledných 2 mesiacoch, mne napr. za 3 týždne teraz priberie aj 700g..🙂 ale okolo toho 20tt to tak rýchlo nejde..podľa mňa uvidíš dobre a hlavné je, aby sa doktor pozrel, či je všetko ok a to sa už v 21tt dá..

matinka
27. feb 2008

lienockaa, hej, budem 21tt + 1, tak dufam, ze to bude v poho a tesim sa na zazitok 😵

petka_s
11. aug 2008

baby,viete mi povedat co v pripade ze malicke vobec nevidno?aj tak mi tu v hlohovci nahra tych 30 min.bez maleho,alebo to ukonci a nebudem za to ani moc platit??alebo aj tak zaplatim a nebudem mat nic..?

lubi22
9. nov 2008

Ahojte 🙂

O dva tyzdne sme objednani na 4D do Hlohovca, sestricka mi hovorila, ze si mame doniest aj nejaku hudbu ako podmaz pod zaznam. Chcela som sa spytat, aku hudbu ste si tam davali? Mate nejake tipy? Dakujem 🙂

muriel293
9. nov 2008

ahojte
my sme boli tento piatok večer na ultrazvuku v Hlohovci a tiež som sa veľmi bála že sa bábo neukáže a veru aj sa tak stalo,malý to asi vycítil,celý deň sa menej hýbal a otrčil sa nám chrbátikom,hlavičku mal zaborenú v placente alebo sa zakrýval rúčkami
Už som myslela že sme tam tú cestu merali úplne zbytočne a že ho ani neuvidíme ale pán doktor je šikovný a vie ako na to,nakoniec ho dostal do polohy akú chcel a malý sa ukázal,boli sme nesmierne šťastní a dojatí,bol to nakoniec úžasný večer,domov sme išli veľmi šťastní 🙂 Odporúčam,je to zážitok i keď nášmu bábatku sa to nepozdávalo a iba sa mračilo 😀

petka_s
9. nov 2008

lubi22/MY sme si hudbu nezobrali,oni tam maju strasne vela cd,
vybrali sme si od celine dion,bola to prijemna a upokojujuca hudba 😉

ajdika
10. nov 2008

Lubi, my sme si dali Erosa Ramazzottiho - tiež sa super k tomu hodí. Ale výber má veľký, tak si každý nájde podľa svojho vkusu.

zicherka
10. nov 2008

Ahojte, my sa tiez chystame do Hlohovca, ale az tak pred Vianocami 🙂
Neviete aka je tam teraz cakacia doba? A ten podmaz by mal byt asi ako dlhy? 🙂

veracruz
10. nov 2008

zicherka, ja som bola na 3D koncom septembra a to som si objednavala termin 3 tyzdne pred tym... k podmazu, dobre je si priniest original cd, ktore sa ti paci... my sme si nepriniesli, vybrali sme si z ich... nas zaznam ma cca 30min, je tam zaznamenany aj 2D UTZ a merania, ktore nam robil, takze tam mame 30min hudby...

zicherka
10. nov 2008

Dakujem 🙂 Takze to mam este trosku casu 😀 A ake tam maju asi CDcka? Ozaj a citala som, ze si treba priniest aj DVDcko? Urcite mi vsetko povedia, ked tam zavolam, ale lepsie vediet cim skor 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre