Odporúčanie gynekológa na morfologický ultrazvuk?

ajka30
19. nov 2008

Ahojte tehulky, chcela by som vas poprosit o radu.
Chcela by som ist na morfologicky ultrazvuk, je potrebne odporucanie od mojho gynekologa? V ktorom tyzdni je najlepsie ist na vysetrenie?
Viete mi odporucit nejakeho dobreho lekara/centrum v BA alebo okoli? Ake su ceny?
Dakujem.

flamenga
30. jan 2010

ak máš výmenný lístok, tak doplácaš "len" tých 20€, ak nemáš, tak platíš tuším 43€ alebo tak nejako....

prepínal, ale len cca 2x, aby urobil záber a vytlačil fotku, ináč robil všetko v 2D 🙂

denisocka
30. jan 2010

dakujem 😵

denisocka
1. feb 2010

dnes som dostala termín na morfo u Dankovčika, ale skusim pre istotu ešte vyvolať Dosedlu

bonsai
1. feb 2010

denisočka..a na aký mesiac si dostala termín..mne sa ani neozvali..

denisocka
2. feb 2010

na 23.3. a dnes som sa dovolala aj k dosedlovi,ale ma naobjednali,že 2meisace dopredu neobjednavaju,ale slubili že termin dostanem koncom marca .

denisocka
2. feb 2010

kludne volaj Dankovčikovi na 0905 129129 . mne volali o 16:15

miru.j
3. feb 2010

Ahojte babulky,chcem sa Vas popytat na morfologicky ultrazvuk.Dnes som bola u mojej lekarky,potvrdila mi tehotenstvo s coho sa velmi tesim.Odporuca mi ist na morfo ult do Mlinskej doliny v Bratislave,ale uz v 10tt,vraj tam robi aj niake NT,ja sa v tom neviznam ,ale ked vas citam pisete,ze okolo 20tt...neviem preco ma teda posiela v 10tt. Cena toho vysetrenia je vraj 90eur. ...Bola niektora z Vas na niecom takom?

babulina
3. feb 2010

NT - je presvetlenie sijoveho zahlavia, je to prvy screening na potencialne geneticke vady potom este AFP 14-16tt dava obraz o potencialnej hrozbe downa alebo razstepu
morfo som vzdy brala ako uzv kontroly organov a ten sa robi v 20tt, doplacam na neho 20eur, tych 90eur mi pride nejaka divna suma
a kde do mlynskej doliny ved tam je stv-cka, intraky a cintorin 😀 , neviem ze by tam bola nejak gyn klinika

miru.j
3. feb 2010

...ani ja neviem kde to je,dokina povedala,ze mi da presnu adresu na toho lekara...on vraj robi na kramaroch,ale ma aj svoju ambulanciu kdesi v mlin doline. Neviem preco mi to odporuca tak skoro

babulina
3. feb 2010

nechaj si to vysvetlit od nej ale pride mi to take zvlastne, a najma ta suma 😅

miru.j
3. feb 2010

...ved aj mne 🙂 Mas nejake odporucenie kam ist? ...A preco vlastne mam ist tak skoro...

mirinda10
3. feb 2010

no asi to bude dr. Cunderlik niekde pri intrakoch ma ambulanciu ale neviem presne cislo na tu ambulanciu alebo mozes ist do Medifera dr. Holan robi tiez prenatalnu diagnostiku v 1 trimestri ja som u neho bola na morfologii 20tt a 30tt a je super

miru.j
3. feb 2010

...babulky moc vam dakujem,....ano je to dr.Cunderlik,.....som si spomenula na meno

mary
3. feb 2010

Ahoj miru, co sa tyka Cunderlika, tak je to presne tam kde su intraky, treba ist do dvora az do zadu a tam ma ambulanciu. Chodi sa tam az vecer po 16 hodine, skor su tam neni a treba sa tam objednat. Ja som tam bola aj pri prvom aj pri druhom babetku. Co sa tyka ceny, je pravda, ze platis 90 EUR, zoberu ti krv plus ti spravy ultrazvuk, pozrie kompletne babatko a vysledok mas o par dni. Vola sa to aj prvotrimestrovy screening a ja som si ho dala robit hlavne kvoli genetickym vadam, pretoze v rodine mame Downow syndrom a pomocou tohto vysetrenia ti vie uz takto skoro do 13 tt povedat ake vysoke su rizika a keby mi vysli napr. zle triple testy, tak by som nesla na odber plodovej vody keby so mala toto vysetrenie negativne.Nechapem preco ta tam doktorka automaticky posiela. Ja som si to dala spravit len preto ze som to chcela, doktor mi to vobec nejako neodporucal. Je to na povazeni ci chces si byt ista uz takto skoro ci je tvoje babatko ok, alebo pockas na triple testy. V kazdom pripade doktor Cunderlik je super odbornik, nie je to tam ako na beziacom pase, bol tam so mnou aj manzel, akurat cena je podla mna neunosna. Este v roku 2008 cena bola cca 50 EUR, teraz v decembri ked som bola uz som platila 90.

miru.j
3. feb 2010

dakujem mary za info 😉 , ...lekarka ma posiela asi preto,lebo som v juli potratila MA v 10tt ☹ ,...alebo koli veku 6.2 budem mat 36r

miru.j
9. feb 2010

Ahojte babulky,chcem sa spytat,robili vam niektorej morfologicky ultrazvuk v 12tt?Ak mi ho urobia a bude vsetko Ok,musim ist aj na ten v 20tt?Dakujem 🙂

domeli
10. feb 2010

pocas tehu sa robia minimalne 3 ultrazvuky a to v 12., 20. a 30 tyzdni. Moze sa ich robit aj viac, ale udaje z tychto sa zapisuju aj do tehu-knizky. Takze aj v 20. - ten je dolezity zvlast z hladiska premerania vsetkeho mozneho, co sa len premerat zatial na babatku da. Moj doki ma posielal prave k Dr. Cundelikovi. Ten ale prave v mojom 19 a 20 tt. nerobil kvoli Vianociam, tak som ho absolvovala v Hlohovci u Dr. Brestanskeho. Tam to robia spolu - morfo, 3D i 4D, mas z toho podrobnu spravu, fotky a DVD. No a prijemny pocit z navstevy a pristupu lekara je samozrejmostou.

mirinda10
10. feb 2010

miru v 12tt sa nerobi morfologia ale prvy prenatalny screening meranie NT a kontrola nosnej kosticky, morfologia sa robi v 20tt a 30tt

miru.j
10. feb 2010

...ahoj mirinda,to moja Dr mi tak povedala,ze mam ist na morfologicky v 10tt,ale ten Dr co to robi mi kazal prist v 12tt.

mirinda10
10. feb 2010

no ono to je utz ale ja poznam morfologiu az v 20tt nakolko v 12tt je babo malicke a tam moze skontrolovat iba tie zakladne veci ale v 20tt je drobec uz pekne velky
inak naozaj ako ta tvoja dr poslala na utz v 10tt to je skoro 12-13tt je ked treba ist na prenatalny screening

miru.j
10. feb 2010

..vdaka 🙂

denisocka
12. feb 2010

ja som asi nemožna,ale neviem sa orientovať na stranke nemocnice šaca, neviem tam najst tu sekciu o Morfologickom a 3D ultrazvuku, a Dr. Dosedlovi, ide ma poraziť.ak mate link,hodte mi to tu,plís

denisocka
12. feb 2010

http://www.nemocnicasaca.sk/modules.php?op=modl... už som si spomenula kde mi t už raz baby davali 😅

denisocka
19. feb 2010

baby,dnes mi dokyna dala listok na morfo ultrazvuk,ale nechcela napísať že žiadam o morfol.usg iba že žiadam o UZ vyšetrenie, a dala mi tam dnešný dátuum a objednana som o mesiac,tak hadam ma s tým nevyhodia 😔

sisiacik
24. feb 2010

Ahojte, prosim vas kolko stal iba morfolog. ultrazvuk v Euromedixe, Medifere prip. inde? Mna tiez doktorka poslala do GynFivu avsak tam to podmienili 3D/4D ultrazvukom. Dakujem pekne

nevesta
24. feb 2010

Sisiacik, ja som bola na morfo UZV v gyn five a platila som len par eur za objednanie na hodinu, vobec ma netlacili do 3D 😕

sisiacik
24. feb 2010

No teda, mne povedeli ze kedze nie som ich pacientka tak si musim zaplatit oba ultrazvuky...

abbey
24. feb 2010

Ahoj.Ja som bola presne pred týždnom v Medifere a keďže som mala odporučenku platila som len 10eur za termín.A musím povedať,že Holáň bol uplne užasný-hodinové vyšetrenie-všetko vysvetlené.Môžem len doporučiť.Veľa šťastia.

denisocka
25. feb 2010

abbey,čo si mala na sprievodnom lístku napísane,že prosia o ultrazvukove vyš. či o morfologicke?

abbey
25. feb 2010

Prosím o odborné vyšetrenie z dôvodu pozitívneho screeningu.Držím päste,Ja budem o hodinu volať pre tie výsledky.Už šaliem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre