Odporúčanie gynekológa na morfologický ultrazvuk?

ajka30
19. nov 2008

Ahojte tehulky, chcela by som vas poprosit o radu.
Chcela by som ist na morfologicky ultrazvuk, je potrebne odporucanie od mojho gynekologa? V ktorom tyzdni je najlepsie ist na vysetrenie?
Viete mi odporucit nejakeho dobreho lekara/centrum v BA alebo okoli? Ake su ceny?
Dakujem.

mircalla
15. mar 2010

ja tam prave chodim, ale k normalnemu gyndosovi hruzikovi...holan je prenatalany diagnostik...
tak som zvedava, ci ma hruzik posle aj k nemu, ja by som bola radsej, keby sa na to mrkol aj holan

abbey
15. mar 2010

Cigaretka,presne tak Takých ľudí si vážim.Mircalla,ako je to keď chodíš do Mediferi normálne na Gyndu?Ako sa tam platí?

berryvajt
13. jún 2010

Ahojte, mám otázočku. Ako sa dostanem k tomu doktorovi Holanovi? Viete mi dať telefonne číslo naňho? Treba sa objednať?Som síce objednaná k dr. Čunderlíkovi na 24.6.2010,ale pre istotu, keďže čakáme dvojičky - a nebudem spokojná, bola by som išla aj k druhému doktorovi. Ďakujem za odpoveď a rady.

mircalla
13. jún 2010

@berrywait ahoj, sidli v medifere v auparku....www.medifera.sk, tam su aj kontakty
ale budes si to musiet zaplatit. odporucam sa objednat hned, nakolko ma dost plne terminy, mne dali az za 3,5 tyzdna,ale podla tvojich tt to este stihas, mne robil az v 24tt. malo by to byt 68 euro. ak mas odporucanie kvoli nejakej indikacii (zvysene riziko na zaklade predchadzajucich testov), tak menej. ale inak sa to berie ako nadstandardna sluzba, pokial nemas indikaciu, ze by si mala ist. urobi to rovno aj 3-4D, ta suma bola vratane toho
tiez som sla k 2 doktorom, hoci bolo vsetko ok...pre istotu
@abbey - dost stary dotaz, sorry, som nebola v tejto teme....mne nastastie plati rocnu komplexnu starostlivost zamestnavatel, ale inak sa plati bud rocny poplatok za komplexnu starostlivost (vyska zavisi od poistovne, problem je s doverou momentalne) alebo si clovek zaplati len konkretne vysetrenie.

berryvajt
14. jún 2010

Mircalla- ďakujem, pozriem sa na to, uvidíme čo bude budúci týždeň a podľa toho si to zariadime, aspoň spravíme ešte jeden výlet do BA. Ďíky ešte raz.

bubulka722
15. jún 2010

Ahojte kočky! Som tehu po IVF a na prvý morfo ultrazvuk by som mala ísť do 14. tt, mňa však lekár nikam neposlal. Zajtra idem do poradne a urobí mi odber na PAPP. Je možné, že až na základe týchto výsledkov zváži morfo UTZ, alebo na druhý v 20. tt pôjdem tak či tak. Ako to bolo u vás? Ďakujem!

berryvajt
27. jún 2010

Ahoj babulka772,ja som mala UTZ v 12. týždni, potom v 16. týždni sme mali testy na genetické vady- aj keď výsledky boli v poriadku(keďže čakáme dvojičky po IVF-ICSI) nás poslali na genetický konzílium do Nitry a na morfologický UTZ do BA k dr. Čunderlíkovi. Teraz sme tam boli vo štvrtok a som bola veľmi spokojná.Zavolali aj partnera a lekár nám všetky merania ukázal, počuli sme srdiečká,všetko vysvetlil a zhodnotil to tak, že je všetko v poriadku a detičky sa vyvíjajú tak, ako majú.Tak som veľmi štastná.Pred UTZ som nespala dva dni.Mala som všeliaké sprosté myšlienky a doteraz som nevedela užiť si tehotenstvo. Teraz som kludná a verím,že vydržíme aspoň do 36-38 týždňa.Príjemné čakanie.

bubulka722
1. júl 2010

No tak mi nakoniec urobili morfo. UTZ v nemocnici kde som sa ocitla s menšími problémami a poležala si tam 5 dní. Zhodnotené bez nálezu,všetky rozmery zhodné na termín pôrodu, Down vylúčený takže som šťastná jak blcha. Papp testy dopadli fajn, za 2 týždne ešte alfafetoprotein a mám to v suchu.
@berryvajt Ja osobne sa nestresujem a verím, že to mám v brušku zdravučké bábino. Akosi mi ani na mysel nepríde niečo negatívne, nemôžem a neviem si niečo také pripustiť. Takže nakoniec si nemusela podstúpiť amniocentézu, keď bolo všetko o.k.? Prajem krásne tehulkovanie! 😉

pia22
2. júl 2010

Kocky kamaratke vysiel morfol. UTZ velmi zle a malinka je zdravucka🙂 Nic nie je 100%, kazde vysetrenie ma urcite percento omylov, myslite na to a nedajte sa znepokojit. Drzim vam vsetkym palceky
😉

lilix
9. aug 2010

ahojte, viete mi niektora poradit, kde v ba si mozem dat spravit morfologicky utz? nechcem sa trepat na antolsku a na kramare, mam to daleko. dakujem.

lilix
9. aug 2010

sestricka mi dala listok do auparku dr. Holan, teraz si vas citam, ze to stoji okolo 10 eur? tak to by slo. .

adaflower
9. aug 2010

Ahoj, ja idem pozajtra na morfologicky ultrazvuk do GPN v Ruzinove do sukromneho centra stoji to tam cca 3O €.

bubulka722
10. aug 2010

Ahojte kočky!
Tak ako tu čítam, tak v BA je taký morfologický ultrazvuk pekne drahá záležitosť. Nechápem ako to vlasne je... Prvý morfolog. utz mi robili v nemocnici a neplatila som nič. Kamoška ide kvôli tomu do BA a zacvaká zaň 100,-€ pritom má zdrav. indikáciu - obe sme po IVF. Budúci týždeň idem na ďalší morfol. utz v 20.tt do TN a doplatok nie je žiadny. Lekár mi povedal, že mi to celé prepláca poisťovňa, tak mi fakticky nejde do hlavy kde tí lekári vymýšlajú také vysoké doplatky za tieto služby. Asi je to tým ako je ktorý nenaž...ý

lilix
11. aug 2010

@bubulka722 ked ides do statnej nemocnice, neplatis nic. platis, ked ides do sukromneho centra.
a niekde je morfologicky povinny, niekde iba od 35 rokov hore.

lilix
11. aug 2010

no fasa, dr. holan je po operacii a je na dlhodobej PN. sestricka nevie povedat do kedy.. cize neobjednavaju. mozeme hladat dalej ☹

bubulka722
11. aug 2010

@lilix Súkromné zdr. zariadenie je v podstate každé, len je rozdiel či fungujú cez poisťovne. Ja idem teraz tiež do súkromného centra Cegys TN a nedoplácam nič.

lilix
17. aug 2010

tak som objednana na antolsku. huraa. je to bezplatne. pre buduce mamicky tu je kontakt 02/ 68672618
c. dveri 24 . vraj vchod poliklinika. hadam to najdem 😀

diabliq6666
10. okt 2010

cawte babenky...chcela by som sa nieco spytat...som ojbednana na morfo ultrazvuk k dankovcikovi..sestricka hovorila,ze budem platit 39 eur za vysetrenie...ak budem mat vymenny listok od mojho gynekologa zaplatim menej?a kolko stoji fotka miminka?diky

xplosive
21. jan 2011

Zdravím chcela by som sa spýtať mám sa objednať na morf.uzv na Kramáre do Bratislavy a nemám tel. číslo . Ak by ho niekto mal bola by som vdačná keby ste mi ho napísali . Dakujem.

mim111
21. jan 2011

@xplosive
ahoj xplosive
mne dnes môj gynekológ nakáal, že sa mám objednať na morfologický ultrazvuk na Kramáre, povedal aj meno lekára...len si neviem spomenúť na jeho meno, lebo sme riešili ešte ďaľšie veci....mám zlé výsledky AFP testov a idem na amniocentéu 😒 , v pondelok budem volať môjmu doktorovi, spýtam sa na meno a vypýtam telefón, prípadne to zistím a dám ti určite vedieť...ak ti to stačí budúci pondelok.
Len mi povedal, že tam mám ísť až s výsledkami amniocentézy...tak to si počkám

maj sa a prajem všetko dobré
mirka

janicka
21. jan 2011

ahojte, na Kramaroch robi morf. uzv bud MUDr. Klesken alebo MUDr. Cunderlik... zalezi kto tam ma zrovna sluzbu... ale telefon nemam... 🙂
mim111 a kam ides na amnio?

vivien11
25. jan 2011

🙂 ahojte chcem sa opytat. Ja som bola na vysetreni u svojho lekara ale on mi morfologicky nerobil som v 2O tt robil mi biometriu co je meranie hlavicky telicka noziciek a tak ale kontrolu organov nie. Je pravda ze uz mam za sebou viac ultrazvukou ale vadi mi ze mi morfač nerobil. Je to normalne? tak som sa objednala do gynfivu na vysetrenie. Ich to nemusi ale zaujimat ze preco som sa k nim objednala ja si to zacalujem zaplatim cele sama. Len nechcem aby sam moj doki dozvedel ze som bola mimo aby nemal pocit ze ho obchadzam. to by sa nemal dozvediet . Povedal mi ze babo je zdrave ze ja som zdrava ale nebudem pokojna kym nebudem mat morfač s krku 🙂

kaara1980
25. jan 2011

@vivien11 ahoj,chcem sa ťa opýtať,koľko sa platí morfo keď ťa tam nepošle priamo gyndoš?Ja totiž stale čakám na výsledky z amnio,moja Dr mi povedala,že keď budú výsledky,pošle ma aj na morfo.Lenže ten sa robí v 20 týždni a pokiaľ viem tak moja dr posiela na také morfo,že ti ho tam urobia ale len pod podmienkou,že si dáš urobiť najskor 3d.Ale ja 3d nepotrebujem,tak rozmýšľam,či sa radšej neobjednám sama.

denis19
25. jan 2011

@vivien11 to co Ti delal Tvuj gynekolog je v zásade morfol. UTZ v rámci toho co platí pojišťovna na Slovensku...takže možná kdyby jsi ho požádala o celkovoý morf. UTZ tak by Ti ho udelal...muj mi ho také neudel a byla jsem na nem v MT a premýšlela, jestli dát výsledky svému dr či ne a nakonec jsem pro jistotu a mužskou ješitnost nedala a byl klid 😕

@kaara1980 za komplexní morfologický UTZ si podle mne platíš či Te pošle či nepošle Tvuj dr...je to nadstandart.....já ho platila tuším kolem 20€le stálo to za to...byl to zážitek http://www.femicare.org/?run=content&id=2195&la...

vivien11
25. jan 2011

@kaara1980 mne povedali ze len 20 eur. sa plati. a morfo sa da robit podla mna este aj v 23 tt nie?? ja som teraz uz v 21 aaj tak chcem aby mi ho spravili proste nebudem mat pokoj kym neskontroluju babo. Neviem prečo mi moj doki toto nerobil ale ani sa mu necudujem chudak ma toho teraz riadne vela. 😒

vivien11
25. jan 2011

@denis19 hmm neviem preco mi ho nerobil .? uz to neriesim zaplatim si a nech mi to spravia tam.

kaara1980
25. jan 2011

@vivien11 ďakujem,uvidím teda čo povie v pondelok moja dr.

vivien11
25. jan 2011

@denis19 jaj zle som si precitala tvoju odpoved takze fetalna biometria je vlastne skoro ako morfo aha:D fuu tak to si ma upokojila teraz nevadi on nato v tej skvelej nemocnici tu na slovensku kde robi chudak ani asi nema cas ani prostriedky. a nie je to jeho vina. hrozne tieto nemocnice na slovensku. POjdem tu na taku sukromnu kliniku a mozno aj zistim co to je:D lebo minule sa nechcelo ukazat. Inak dufam ze neskodi tolko UTZ -tiek pre mimčo:D

denis19
25. jan 2011

@vivien11 prý to neškodí,ale človek nikdy neví,ale já šla na každé možno sono, neboť jsem potrebovala mít klid a to jsem mela i amnio 🙂 tak držím palec,ale ta klinika na v Martine co jsem posílala link je super,a z BB to je kousek, také jsem z BB 😀

vivien11
25. jan 2011

@denis19 ja som tiez taka ze by som furt len na sono chodila ja sa bojim pre kazdu kravinu:D no ja som tiez z BB ale robim v Ba ale dik za lin ked uz budem na materskej a budem nieco potrebovat co samozrejme standardne v nemocnici v bb neziskas vsak vieme aka je nasa nemocnica:D tak pojdem tam:D a rodila si v BB?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre