Odporúčanie gynekológa na morfologický ultrazvuk?

ajka30
19. nov 2008

Ahojte tehulky, chcela by som vas poprosit o radu.
Chcela by som ist na morfologicky ultrazvuk, je potrebne odporucanie od mojho gynekologa? V ktorom tyzdni je najlepsie ist na vysetrenie?
Viete mi odporucit nejakeho dobreho lekara/centrum v BA alebo okoli? Ake su ceny?
Dakujem.

brita
17. máj 2012

@nicearty Ja som bola na prenatalnom ultrazvuku v 13t, potom v 20.tyzdni a vsetko sme mali v absolutnom poriadku. ale idem este aj teraz v 25. pre istotu, ci je vsetko OK a pojdem aj v 30. Jasne, ja som taka ista ako ty, nic nechcem zanedbat. 😉 Nie je nic lepsie, ako ked je clovek kludny, ze je vsetko v poriadku. 😉

nicearty
17. máj 2012

@brita no keď sme išli s manželom z toho ultrazvuku, normálne sme boli takí šťastní, to sa nedá ani opísať, človeku sa tak uľaví, ale môj manžel si myslí, že je zbytočné, aby som išla aj teraz, keďže dopadlo všetko ok, ale mne to nedá, jednoducho budem spokojnejšia, len dúfam, že mi moja gynekologička dá výmenný lístok aj teraz, lebo aj keď som bola v súkromnom centre, tým, že som mala výmenný lístok som platila len 10€ za objednanie a 6€ za tri fotky. Ale presne ako píšeš, človeku sa hrozne uľaví, keď vie, že jeho dieťatko je zdravé.

nicearty
17. máj 2012

@brita a ako pozerám, teraz som si všimla, že čakáte dvojičky 🙂 no ja mam v brušku malého žabiačika, ale mám hrozne veľké bruško, všetci mi to vravia, tak si neviem predstaviť, čo by to bolo čakať dvojičky 🙂 už teraz sa vlečiem jak slimák a som jak veľryba :D ako ti prebieha doteraz tehotenstvo?

brita
17. máj 2012

@nicearty Ano, my cakame dvojicky. 😉 Brusko mam velke, ale nepovedala by si, ze su tam dvojicky, je take primerane velke 😀 Je to celkom sranda, lebo krpci rastu dobre a su dost velki. V pondelok ideme na ten prenatalny ultrazvuk, tak sme zvedavi, ako nam rastu a priberaju. 🙂 Az na male neduhy typu palenie zahy, unava, nespavost v noci zatial pokracujeme celkom v pohode 😉 Len nech nam to vydrzi 😉

nicearty
17. máj 2012

@brita tak sa držte, aj maminka aj bábätká v brušku 😎 hlavne, aby ste boli zdraví a aby dobre dopadol pôrod 🙂

dataline
7. jún 2012

Ahojte, dr. Čunderlík robí aj kardiografický ultrazvuk v rámci morfologického utz? Viem, že Holáň áno, ale Čunderlíka neviem.

rienok
7. jún 2012

@brita ty si bola u Čunderlíka? lebo rozmýšľam či ísť do Brna alebo tu 😕

brita
7. jún 2012

@rienok Ahoj, ja som bola u Grochala v Martine, lebo ja to mam zo Ziliny blizsie 😉 Boli sme tam v 13., 20. a 26.tyzdni a este pojdeme v 31. tyzdni asi uz poslednykrat. 😉

luna303
13. jún 2012

@sisinka8 ahojček, môžem sa ťa opýtať?? píšeš, že si bola u dr. Slezáka na morfo. Dostala si aj nejaké foto bábätka? pretože ja som bola uňho tiež, celé to trvalo asi 10-15 min. nič nepovedal, ani som nevidela na monitor lebo bol otočený len k doktorovi a na začiatku som pýtala foto no žiadne sme nedostali. Akurát z papiera som vyčítala, že plod je morfologicky v poriadku. Padlo mi to zle, že za také vyšetrenie bez komentára a foto vyhodiť 35 € ☹ 😒

sisinka8
15. jún 2012

@luna303 AHOJ!ano,ja som bola unho 2x raz v 12 tt potom v 20tt.nam vsetko pekne vysvetlil,ukazoval,videly sme vsetko aj som sa vypytovala. 🙂 sam mi dal fotky na konci bez vypytania a to2x.v 30tt zial mi to nerobil uz on lebo vtedy mal dovolenku bola som u doktora foldesa tiez v ds.aj on bol strasne ochotny a mily nakrutil na na usb video o malej za50 eur. 😉 takze ja som bola maximalne spokojna.je mi luto ze ty si dopadla takto snym.neviem,mozno si mala ty snym nadviazat rozhovor......mozno..... 😒

luna303
15. jún 2012

@sisinka8 ahojček, no potom neviem prečo k nám bol taký. 😒 Ja by som sa aj pýtala na bábo, ale monitor mal úplne otočený k sebe a druhý monitor pre mamičky tam nemal. Takže ja nič, akurát môj manžel mal možnosť niečo vidieť, ale vraj s tým stále vrtel a bábo bolo rozmazané, takže ani on sa nevyznal. Akurát sa ma pýtal na bežné veci na krvné testy a tak. Čo sa týka fotiek hneď na začiatku ako som si ľahla na posteľ som sa ho pýtala či je možné urobiť pár fotiek domov, prikývol hlavou a to bolo celé tak som pochopila že tie fotky robí. Pri odchode som dostala niekoľko papierov v euroobale a myslela som si že tam tie fotky budú, až v aute pozerám, že nič nemáme. ☹ dosť sa aj ponáhľal lebo za nami už čakal ďalší objednaný pár, tak asi nemal trpezlivosť sa nám viac venovať. Ale čo už, nevadí, z papiera sme vyčítali, že je všetko ok a ja som sa objednala do Nových Zámkov k inému, takže tam dúfam lepšie pochodíme 😉

janina8814
4. júl 2012

Ja doporucujem urcite Dr.Janovskeho v Kosiciach, Myslavska 644. Fantasticky pristup, 40 minutove vysetrenie a cielene vysetrenie srdiecka babatka. Robi aj geneticke ultrazvuk pre zeny ktore maju pozitivny Triple test. No skuste a uvidite a k tomu dava 3D fotogravie a 4D videa babatka z vysetrenia zadarmo bez poplatkov. Skuste na www.usg.sk

janina8814
5. júl 2012
aninocka4
9. júl 2012

ahojte, o chvilu ma caka morfologia a moj lekar mi povedal,ze si budem moct vybrat,kam ist...mate prosim niekto nejake odporucenie v bratislave?ak sa da,aj s cenami...nie som totiz z ba,len momentalne tu zijem...dakujem velmi pekne za vsetky info.. 🙂

cicimon
9. júl 2012

@aninocka4 ktory si tt? v bA gynfiv, medifera

aninocka4
9. júl 2012

@cicimon som 18.tyzden,buduci tyzden mam poradnu a potom ma uz posle na morfologiu...gynfiv som pozerala,len nerobia samostatne morfologiu,len v kombinacii s 3D.a mediferu mam akurat nacitanu,len nerozumiem tym cenam....

cicimon
9. júl 2012

@aninocka4 no co mam skusenost v medifere sa dost dlho dopredu objednava... ja ked som chcela ist dali mi termin o 2 mes!!! co bolo samozrejme neskoro, tak som sla do gynfiv - tak to bolo skoro 70e ale to je morfo +3D...
a ak chces zadara mozes ist do nejakej nemocky

lubika39
9. júl 2012

@aninocka4 ja som bola tuto http://www.femmesro.sk/ u Mudr. Slezaka, neviem ci tam este robi, ale aj ostatne lekarky su super. Platila som 30 euro, ale to bolo minuly rok 🙂

cicimon
9. júl 2012

@aninocka4 no a v tej medifere sa plati asi podla poistovne, mne z dovery vyslo cca 20e

aninocka4
9. júl 2012

@cicimon tak to je dobra cena,ja som pozerala cennik na nete a tam same ceny okolo 200 eur,nerozumela som tomu...aj ja mam doveru,tak snad by to aj mne tak vyslo...a lekari su tam dobri?aky je tam pristup?

aninocka4
9. júl 2012

@lubika39 dakujem🙂 idem si to pozriet,vsetky info potrebujem 🙂

cicimon
9. júl 2012

@aninocka4 kde? v medifere? neviem, nebola som tam lebo mi dali termin o 2mes a to bolo neskoro

aninocka4
9. júl 2012

@cicimon jaj jasne,prepac 🙂 dakujem za vsetky info🙂

nkem
9. júl 2012

Ja som bola na morfologickom ultrazvuku v nemocnici Koch-BA a bola som s ním spokojná. Moja gynekologička má s nimi zmluvu, takže ma to vyšlo na 50 eur, normálne stojí 80 eur, ale venoval sa mi, na fotku som sa zabudla opýtať, dal mi ju sám od seba a celé vyšetrenie prekladal do angličtiny kvôli partnerovi, bol veľmi ochotný, ale zabudla som meno..ale tuším jeden doktor to tam robí...

kubkatka
9. júl 2012

@aninocka4 ja som objednana v medifere u Dr. Holáňa, na doporucenie mojej gynekologicky (vymenny listok) mi v telefone pri objednavke povedali, ze budem platit len 9,90 euro. caka ma ten morfol. ultrazvuk teraz 12.7., vraj to u neho trva cca 1 hodinu. v nejakej nemocnici v BA ti to urobia zadarmo, ale za 7-10 minut budu hotovi, zalezi ci mas nejake problemy, ci mozes mat nejake problemy a podobne.

cicimon
9. júl 2012

@aninocka4 hlavne sa objednaj dost dopredu, nie vsade maju volne terminy kedy ti bude treba... ja som chcela ist radsej do medifery ako do gynfivu ale zas 2mes sa cakat nedalo, takze volaj skoro aby si nemusela ist tam kde nechces

aninocka4
10. júl 2012

@cicimon dakujem🙂 uz som volala,podarilo sa mi este zmestit do mesiaca,budem v 22.tyzdni,tak by to malo byt ok...dakujem za pomoc🙂

zzzzuuzzuu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anitka22
1. aug 2012

@lubika39 ahoj, ja som tiez objednana na morfo do femme... chcela som morfo + 3 D a povedala ze take nerobie, len samostatne... bola si aj ty samostatne? Moze byt pri morfo aj manzel?

lubika39
1. aug 2012

ahoj, ja som tam bola len na morfologickom uzv, mna tam poslala moja gynekologicka, trvalo to cca 20 minut a fakt tam pozrel vsetko, velmi si daval na tom zalezat, az mi doslo zle z toho ako ma tlaci na brucho, aby dobre videl malinku 🙂) ale fakt velka spokojnost. Jasne ze moze ist s tebou aj manzel 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre