Podľa krvi som v 3tt., podľa lekára v 6tom. Prečo?

simona25
8. dec 2008

Ahojte kočky som tu úplne nová tak dúfam že mi poradíte, neviem čo si mám o tom myslieť. Bola som pred tyždňom u lekára s tým že som tehotná. Podľa výpočtu poslednej menštruácie som v 6tt, robil mi ultrazvuk (bolo tam nieco malinké+vytvorila sa mi cysta), zobral mi aj krv. V piatok mi volal že podla krvi som len v 3tt a musim ist znova na odber. Mám sa niečoho báť? Prečo taký rozdiel? Viem že je rozdiel 2tyždne ale nie až 3? Vraj ta cysta nevadi no neviem a beriem este duphaston kvoli nejakemu hormonu tak neviem či sa môžem tešik tak veľmi sa bojím.

simona25
autor
8. dec 2008

ak môžem dodať tak aj keby som bola v 3tt tak na ultrazvuku by nic nevidel však?

skrecok
8. dec 2008

Ahoj Simona. No, myslim si ze kedze si v 3.tt tak na UZV by to skoro nebolo vidno, mozno malilinka bodka. V 6.tt by uz bola akcia aj srdiecka. Neboj sa, aj tak tieto vypocty su len orientacne...Mne sice vypocitali podla menzesu termin porodu na 29.9. a podla UZV o tyzden neskor. Porodila som cisarskym rezom 5 dni pred terminom, teda 24.9. a to bolo "na poslednu chvilu, o 5 minut 12". Plodova voda bola uplne zelena...Na novorodeneckom sa ma pytali ktory lekar takto zle vypocital termin ☹ . Mali s nim vela roboty, aby ho dali do poriadku. Nastastie to vsetko dobre dopadlo. Takze never tym vypoctom, su to len orientacne 😉 . A cysty sa neboj, mali aj niektore dievcata...a dobre to dopadlo. Len klud a odpocivaj.

simona25
autor
8. dec 2008

lenže mam tolko problemov okolo toho a este toto, lenze na tom ultrazvuku som videla ze to je vacsie ako bodka mozno to bolo len zvacsene, neviem nevyznam sa a nemam sa koho opytat, teoreticky moze byt ze som v 6tt teraz uz v 7tt ale hodnoty su male a preto si mysli ze je to len 3 tt? Ale ked su hodnoty male tak ani to nie je dobre zajtra mam volat o vysledky tak uz vidim ze celu noc nespim.

celine
8. dec 2008

simona25, viem, ze to cakanie je na tom najhorsie. Z krvi ti zistia, ci ti stupol tehotensky hormon. Ako pisala skrecok, tieto prve merania na UZV su velmi nepresne. Mne doktor sam povedal pri prvych UZV, ze je to iba orientacne. Ak ides na krv uz zajtra, tak to je fajn, aspon sa nebudes dlho strachovat.

simona25
autor
8. dec 2008

vidis aj ty mas termin v juli, mne napisal termin na 23.7. a teraz uz sama neviem ci je to spravne. Poslednu menstruaciu som mala 16. oktobra tak neviem

lucrezia
8. dec 2008

Simona, ak si mala poslednu menstr. 16.10, tak najvyssia prevdepodobnost otehotnenia bola u teba 29.10. a teraz si priblizne v 7 tt+ 4 dni. Datum porodu je 23.7.09.
Termin mas vypocitany dobre, ale vsetko sa to pocita podla 28- dnoveho, cize idealneho cyklu. No ak mas cyklus nepravidelny, kratsi, alebo dlhsi, alebo ti inak hapruje, tak tieto vypocty su len orientacne a preto sa sleduje aj velkost plodu na sone. Niektore zeny maju vypocitane dokonca aj 2 terminy, podla menstruacie a podla sona. Lebo nie kazda zena je oplodnena presne na 14-ty den, niektorym sa to podarí tesne pred ocakavanou menstr., alebo dokonca priamo cez nu.

kackabrcka
8. dec 2008

pekny den koceny no vypocet co ja viem:
prvy den napr. posledneho menzesu /napr. 1.7./ + 7 dni - 3mesiace = predbezny termin porodu je 8.4.

lucrezia
9. dec 2008

Kackabrcka, no ved to je ono. Aj podla tvojho vzorca to vychadza spravne.
Simonin problem bude ale v tom, ze neotehotnela v strede cyklu, ale na jeho konci, preto ten maly plod na sone. Simona zrejme nema pravidelny cyklus a v tom je cely pes zakopany.

simona25
autor
10. dec 2008

ano mala som 60 dnove cykly tak to je zazrak ze som otehotnela, nakoniec som bola druhy krat na krv a uz to vyzeralo inac vsetko je ok. cize ja sa teraz aj tak budem zaoberat tym terminom co sa pocita podla poslednej menstruacie vsak?

kackabrcka
10. dec 2008

lucrezia porom je este aj rozdiel kolko dnovy cyklus bol lebo pri mne podla vypoctov to ratali 28dn. cyklus a tym padom termin porodu 8.5. a predbezny datum otehotnenia bol 14.8. ale ja som mala cyklus 38dnovy takze oplodnenie mohlo byt az od 22.8. tym padom termin porodu je az okolo 18.5.

Simonka25 uved posledny datum menzesu a kolko dnovy cyklus bol predtym..

brcka

simona25
autor
10. dec 2008

16.10. som mala naposledy po 39 dnovom a dvakrát dozadu som mala na 60 deň termin mi lekarka tiez vypocitala na 23.7. tak je to asi spravne.

dinah
10. dec 2008

Ahojte babule, mozete mi povedat, kedy by som mala ist k lekarovi? Ja mam dlhe cykly a poslednu ms som mala 13. oktobra, no ale merala som si bt a tam mi grafik oznacil ovulku az na 37 den cyklu, takze od ovulky som tri tyzdne, test pozitivny, neviem vobec ako sa v takomto pripade pocita v ktorom tt zena je. viete poradit?

lucrezia
10. dec 2008

Dinah, no my tu zase nie sme lekarky, takze najlepsie bude, ak navstivis svojho gynekologa, ten Ti vypocita termin podla toho vzorca a pozrie sa na sono, aky velky je plod a ci to zodpoveda vypoctom.

Inak, ja mam dojem, ze lekari sa velmi nezaoberaju dlzkou cyklu, vypocitaju to podla zauzivanej schemy a hotovo. Len potom neskor, ako robia ultrazvuk, tak povedia, ze ci velkost plodu zodpoveda vypoctom.

Ja mam tiez cely zivot problemy s dlhymi cyklami a ked som cakala prve dieta, tak mi lekar vypocital termin porodu podla toho ich vzorca, cize standard, nijako extra sa nezaoberal mojim haprovanim, ani mi to nijako inac nepocital. Len asi v 20 tt mi iny lekar na sone povedal, ze dietatko je o tyzden mensie. Vtedy som sa prelakla, ale dnes uz viem, ze to bolo mojim nepravidelnym cyklom a teda tym, ze som neotehotnela v strede, ale na konci. A dieta som 10- dni prenasala, takze to zhruba sedelo podla toho sona.
Teraz mam ineho lekara, takeho, ktory ma na ambulancii aj sono, takze po vypocitani terminu pre druhe dieta ma hned aj skontroloval na sone. Hned som ho upozornila na to, ze mam nepravidelnu menstr. a dlhsi cyklus, ale on mi povedal, ze teraz to sedi s vypoctom a ze plod ma taku velkost ako ma mat na svoj vek. Takze tentoraz som mala zrejme ovulku tak ako ma byt 😲

danu
13. jan 2010

mywiel • 1d, 7tt • Dnes o 10:36
Ahojte, videla som v niektorom albume taku tabulku ze ktory tyzden pripadada do kolkého mesiaca tehotenstva a v kazdej je to inac, dokonca aj v mojich knihach sa to nezhoduje. 😕 Mozete mi hodit nejaky link prip. tabulku ako sa rataju mesiace podla tyzdnov? Dakujem. 😉

jajka28 • 1d, 11tt • Dnes o 10:42
ahoj podla mna /a to mám už aj jedno dieta a naštud.celu knižku 😉/ 12 týždnom sa končí 3-mesiac tehotenstva-to je to najdôležitejšie a aj najrizik. obdobie...
ty si v 2-mesiaci...viem že je to blbosť lebo ja podľa tehotenskej knižky tehotenstvo trvá 40-42 týždňov čo je vlastne 10 mesiacov....ale ráta sa od posl. menštruácie, čo je vlastne tiež čudné, keďže vtedy ešte tehotná nie si 😕

mywiel • 1d, 7tt • Dnes o 10:43
No divné je ze inde mi vychadza 5tt a tu 7tt 😕

mywiel • 1d, 7tt • Dnes o 10:45
Pri kazdom linku inac a pritom vzdy zadam dlzku cyklu a poslednu MS. 😕

jajka28 • 1d, 11tt • Dnes o 10:48
kuk toto moje oba sa zhodujú a som 10 týždn. a 6 dni...čiže v 11-tom ako mi to tu aj hádže...pozri si tú stránku kde si vygeneruješ svoje počítadlo...
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

mywiel • 1d, 7tt • Dnes o 10:52
No tak tam mi ukazuje 4t+6 a tu zase 7tt http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php a tieto tyzdne tu sedia myslis podla trimestrov? No asi len doki mi s presnostou povie ked pojdem na utz. v ktorom som. 😅

mywiel • 1d, 7tt • Dnes o 10:57
No je to 6t+4 😉

vefi89 • 2d, 34tt • Dnes o 11:26
jajka, v tehu knižke je 10 mesiacov. ale lunárnych. každý lunárny mesiac má len 4 tt, čo znamená, že má presne 28 dní. Tehotenstvo sa od začiatku počíta, podľa prvého dňa poslednej menštruácie, ale nevypočítava sa podľa neho týždeň tehotnstva. to znamená, že ak som mala poslednú MS- 1.1. a teraz je 13.1, neznamená to, že som v druhom týždni. termín pôrodu sa najjednoduchšie ráta podľa prvého dňa poslednej MS a to tak, že prirátaš 7 dní a odpočítaš 3 mesiace. to znamená, že ak som mala MS 1.1., pravdepodobný termín pôrodu bude 8.10. 😉

vejula • 28tt • Dnes o 11:45
tu je tá tabulka https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

och • 1d • Dnes o 11:50
mywiel aj tuto je to pekne
http://www.najmama.sk/vypocet-terminu-porodu/
http://www.najmama.sk/tehotenstvo/tehotenstvo-p...

star444
14. jan 2010

Ahojky, ked som bola na UTZ , doktor povedal, ze som v 8 tt a 4-5 dni. Pocita sa to ako 8 tyzden alebo uz deviaty? docitala som sa raz tak, raz tak. inak mimco malo 1,5 cm. 🙂

strapanik
14. jan 2010

To sa pocita uz ako deviay tyzden. Ja deviaty zacinam zajtra. 🙂 Na sone som bola v pondelok a drobec mal 1,3 cm a videla som ako mu bije srdiecko. 😀 😀 😀

pele
10. feb 2010

Ahojte, poradite,ako sa to pocita?
Ak sa nieco odporuca robit v 20tt, tak to znamena ze tehotna je 19tt plus nejake dni alebo 20tt plus nejake dni? Vdaka!

mirka12011
10. feb 2010

no mne hovorili ze ak mas nap 19tt a 1 den ze je to uz 20tt

vejula
10. feb 2010

pele 19+1 je už 20tt ako hovorí mirka.

pele
11. feb 2010

Super, dakujem baby🙂

katarina.banska
26. apr 2010

caute baby.
ked neviem kedy som mala poslednu menstruacia, tak asi podla sona termin porodu nie je taky presny vsak?
podla 3D sona by som mala byt uz v 38 tt a podla normalneho v 37tt, tak ktoremu mam verit. velkost malej bola minuly tyzden 2700 g a to sa mi zda dost vela na 37 tt. co myslite? ja som sa na rodila a vazila som 2600 g aj moji surodenci boli tak do tych 3000 g.
dakujem

vefi89
27. apr 2010

katka, neberie sa do úvahy váha dieťatka, to je len odhad, ale veľkosť stehennej kosti. Podľa nej sa lekári riadia

katarina.banska
27. apr 2010

vefi89.
aha dakujem to som nevedela, a mala by som to mat aj niekde napisane? aka je velka ta stehenna kost? lebo ja sa v tej mojej tehotenskej knizke vobec nevyznam ☹ . co som pozerala skratky na nete, co znamenaju tak som nevedela ake hodnoty su dobre a ake nie. co je take najdolezitejsie z tehotenskej knizky vediet? dakujem 🙂

vefi89
27. apr 2010

katka, ja si to nepamatam presne. boli to 3 skratky a teraz neviem či netrepnem: HDP, BPD a tá tretia?????neviem už, možno by ti vedela tiež nejaká tehula povedať.
ja som mala na lístku zo sona tieto 3 rozmery: to bol, obvod hlavicky, spomínaná stehenná kosť a veľkosť bruška??zasa neviem na 100 pero, no ale pri týchto skratkách som mala miery v mm a za každým údajom predpokladaný tt tehotenstva.medzi nimi nemohol byť rozdiel väčší ako 2tt, inak by sa plod nevyvíjal dobre. skús načrieť do témy znaky v tehu knižke, myslím, že tam to bolo na prvej strane 😉

katarina.banska
27. apr 2010

dakujem vefi89

jankah77
5. nov 2010

Ahoj dievcata, ja som trosku nervozna zo "svojej" gynekologicky...akosi sa tvrdohlavo drzi vypocitaneho terminu porodu podla PM, hoci prvy uzv ukazal, ze je babatko o 10 dni starsie...a okrem toho som ju upozornovala, ze ja mam kratsi menstruacny cyklus (24dni)...a aj prvy syn sa narodil o 3tyzdne skor, nez bol vypocitany TP podla PM (50cm, 3300g)...Stve ma, ze na vsetky vysetrenia a odbery ma tym padom posiela neskoro, nemoze to ovplyvnit vysledky?
Najhorsie je, ze to vlastne nie je moja gyn, ale len zastupuje, pretoze moj doktor tu uz nepracuje. Po prvej poradni mi do spravy napisala, ze mam uzivat Magne 3x1...na druhej poradni som jej povedala, ze ho neuzivam, lebo mi je z neho zle a nemam problemy s trpnutim, bolestami a pod....ked som odisla a precitala si spravu, stalo tam: Magne neuziva, trpnutie DK uz preslo...no teda, ved mne ani netrpli nohy, neviem skade to nabrala...Proste akosi jej prestavam doverovat. Neviem, rozmyslam, ci je vhodne zmenit gyn teraz, ked pomaly koncim 4mesiac

benne
5. nov 2010

@jankah77 ja by som zmenila, očividne jej to je jedno, a radšej zmeniť v 4., než tesne pred pôrodom, že?

jankah77
5. nov 2010

Ved to...nechodite niekto nahodou ku MUDr. Lendakovi Igorovi (do Turne n. Bodou)...uvazujem o nom, bol pri mojom prvom porode, ale pocula som, ze ma hrozne vela pacientiek...

celka77
7. jún 2011

ahojte,chcem sa opytat,..vyzera to tak ze som tehotna,bruško je priliš velke na dva mesiace podal mojho vypočtu,kedy som mala poslednu men.26 marca a dnes je jun..asi by som mala mat dva mesiace,ale v aprili menstruacia bola velmi slaba,počula som nazory ze aj počas menštruacie možeš byt tehotna aj ked ju dostavaš...

harper
7. jún 2011

@celka77 tak si chod kupit test do lekarne, alebo chod k lekarovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre