Polohy dieťaťa v brušku. Aké majú vaše deti najradšej?

cathryn
16. jún 2009

ahojte,chcela by som vedieť aké polohy majú naši drobčekovia najradšej...ja som bola na ultrazvuk v 16,17,18 týždni...a malý bol stále na kolienkach...normálne klačal...je to normálne?

petrzalkaa
17. jún 2009

cathryn určite je to normálne 🙂
v tvojom mesiaci má dieťatko ešte veľa miesta v maternici a tak nacvičuje rôzne polohy a kotúle do všetkých strán...ako bude rásť, maternica mu začne byť malá a tak sa postupne uhniezdi dole hlavou a bude ťa kopkať najmä nožičkami pod rebrá.... 😉

wewe4
17. jún 2009

petrzalkaa, nevieš kedy približne sa už malinké takto stabilizuje?

nikollette
17. jún 2009

Wewe, stabilizovat sa nemusí ani do porodu, vtedy býva sekcia, alebo sa to vola porod koncom panvovým...
Ale vacsinoi po 30tt, sa zyvknu otocit dole hlavkou... ale ako vravim, nemusia ani do porodu...

wewe4
17. jún 2009

diky, tak to mam este cas...som v 20tt 😀

petrzalkaa
17. jún 2009

ako píše nikoll väčšinou sa dieťatko otočí dole hlávkou posledný mesiac,niektoré aj na poslednú chvílku a niektoré vôbec-ostanú v brušku sedkať, ale to byva zriedkavo...
My sme už otočený dole hlávkou,ale malinká sa ešte občas roztiahne krížom cez celé bruško,hlavne ked ležím na boku ..
Mimochodom dnes sa švagrinej narodil Miško...tak držím palčeky aj vám 🙂

wewe4
17. jún 2009

Ďakujem pekne 🙂

jahody11
17. jún 2009

ja zatial neviem ako mam babatko, uvidime na utz ale citim ho po celom brusku aj hore aj dole, tak si neviem ani tipnut, ako tam je ulozene 😀

briketa
17. jún 2009

jahody, ty si presne ako ja, ale to uz citime raz nohu, raz laket ;). tie nase uz sa pomaly mozu krutit dolu, moje je asi este stale napriec podla pocitov. do poslednych dvoch tyzdnov ma to netankuje.

agatkag
17. jún 2009

moje bábo sedí, uvidíme, či sa otočí, malo by sa do 34 t., potom je to menej pravdepodobné, ale môže sa
otočiť aj tesne pred pôrodom, ak je koncom panvovým nie vždy sa rodí cisárskym, zvažujú sa aj iné faktory,
veľkosť dieťaťa, veľkosť panvy a iné...

briketa
17. jún 2009

agatkag presne ako hovoris, sesternica rodila pred mesiacom, mala sa otocila hlavickou dole tri dni pred porodom.
a prve bolo rodene koncom panvovym vaginalne.

kafulienka
17. jún 2009

ahojte,

ja som v 30tt a malinka sa este neotocila hlavickou nadol...je este stale krizom - na lavej strane vykopuje nozkami a ruckami a na pravej ma hlavicku....

...tak mi lekar doporucil polohovat tzv. "indicky mostik", ktory by mal babatku napomoct, aby sa spravne natocilo hlavickou dole...

petrzalkaa
18. jún 2009

kafulienka čo je to indicky mostik? vysvetliš prosím?

kafulienka
18. jún 2009

ahoj petrzalkaa,

ak vies po nemecky, (ak aj nevies, nevadi - ta poloha je tam pekne znazornena) mrkni 😵 tieto stranky:
http://hdy3.free.fr/Kinder/bel_info.htm

http://www.pharmama.ch/files/aeussereWende1.html

petrzalkaa
18. jún 2009

dakujem kafulienka, no.... vyzerá to dosť nebezpečné nacvičovanie... 😒
ale ked už je to tak, snád to pomôže.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre