Pomýlili sa niekomu na ultrazvuku pri určení pohlavia?

jamajka
23. okt 2008

Baby chcem sa spýtať či máte niektorá také skúsenosti, že vám povedali, že to bude chlapec a nakoniec to bolo dievčatko.
Lebo opačne si to viem predsataviť, že keď nevidia nič povedia dievča a je to chlapček, ale keď tam už niečo videli, či je možnosť, že predsa nevideli dobre???

zloba_z_pd
18. mar 2013

ahojte ja mám prveho chlapca a teraz moc tuzim po druhom dievcatko som v 37tyzdni a citim ze za chvilku to uz bude,noo v 20tt mi doktor na obycajnom sone vravel ze baba aj na druhom ze baba ze vidi kavove zrnko a teraz v 36tt na prietokoch v nemocnici doktorka ze tam vidi nieco ale ze to moze byt pupocnik ,ja som tam videla taku gulicku co vyzeralo ako pupocnk, mám strach lebo moc s manzelom tuzime od zaciatku po dvere cele tehotenstvo osm v tom ze to je dievca lebo tomu verim a mám aj taky pocit a myslim si ze sa nemylim nik mi predsa nepovedal ze to bude naisto chalan ,doma mame krasne vecicky pre babu hrackx pre babu nausnicky vsetko pre malu Amálku nachystane tak dufam ze sa nezmylim a pribudne k nám krasna dvera kedze syna uuz máme drzte mi palce nech s ami moj sen splnii

jarhal
18. mar 2013

@zloba_z_pd dolezite je co citis..... ak cely cas tuzite po dievcatku a ty to CITIS..tak to ozaj bude baba.a pestan sa tym zatazovat..ak si presvedcena tak v to ver... a nehladj ine moznosti...
mne to vyslo 2x to co som citila a teraz od zaciatku viem ze dievca.... a mam len meno pre dievku...vobec nepochybujem uz som si ista ..aj doky mi vravela ze dievcav 30tt
a ja som to tusila ale ked to povedala odlahlo mi a tak verim nadalej.
.jasne ani chlapca by sme neodmietli nam to moze byt jedno lebo uz mame parik ...ale tak pocit je pocit...

zloba_z_pd
18. mar 2013

dakujem len niekedy sa citim z toho zmatena ked mi niekto tvrdi to bude chalan mohli sa pomylit a podobne ,ale ja verim v co verim aj moj syn aj moj muz viem ez ev brusku je amalka

vivi
26. mar 2013

baby čo poviete? chlapec alebo dievča. Mne je to jedno, len by som chcela vedieť čo to bude. 🙂

anjelicek26
26. mar 2013

@vivi - jasna baba ;)

hapetka
30. mar 2013

@ninive16
Úplne chápem o čom hovoríš.. Mám doma 3 nádherné dcérky a čakám 4. bábo... Každý tvrdí, nech je to konečne chlapec... My s manželom sme veľmi chceli opať dievčatko a nedávno mi lekár potvrdil, že to bude baba.. niektorí však reagujú podobne.. Že och, zasa dievča?! Ako keby to bola tragédia.. Nič si z toho nerob a teš sa... Poviem ti, mať taký babinec je vzácnosť! Držím ti pršteky! 🙂

ninive16
13. apr 2013

@hapetka Hej, babinec 🙂 Ja už práve "prenášam", ale stále sa pripravujem na reakcie okolia. Najviac mi vadí, že ak som im už povedala, čo to bude, tak sa ma pýtajú dookola- a naozaj to nebude chlapček? 😠

enyenuska
15. máj 2013

ahoj jamajka, nedá mi reagovať na tvoj príspevok, bo tak ako ty túžiš po dievčatku, ja zas po chlapčekovi..prvú mám dcérku, potom synčeka a tretie sme už veru neplánovali..5 r. na materskej a potom som sa konečne zamestanala, prvý krát naozajstné a dobré zamestanie..no a odrobila som rok a pol a zistila som že som oäť tehotná, takže šok.. 😲
ale tak v kútiku duše neviem ani prečo mojou túžbou je mať chlapčeka..možno preto, že sama pochádzam z veeľa sestier a z manželovej strany sú samé baby a keď som mala aj ja prvú dcérku tak mi pripadali akoby boli trošku sklamaní, možno môj pocit neviem a potom prišiel synček a bol taký dobručký a zlatý a je môj maznáčik a dcérka je taká "tatova" ale hovoria tak že synkovia sú mamičkyni a dcérky také "tatove" 🙂 no neviem, len skrátka som v 30tt. a dr. mi povedal, že to bude dievča...a ja tak dúfam, že sa pomýlil.. 😒 samozrejme, je to aj banalita rozoberať, lebo najdôležitejšie je zdravie dieťatka ale s tou podvedomou túžbou nie a nie prestať bojovať.. 😕 🙂

ketrin1211
13. júl 2013

Ahojte mne zas povedal doktor v 31 týždni že vidí gulky a to je všetko.Myslíte si že to bude určite chlapec alebo sa mohol aj mýliť?dakujem

oktobermimi
23. júl 2013

chodím k Dr.Vávrovy zo Skalice a povedal my že no tak je asi jasné co to bude 🙂 že tvar kávoveho zrna svedčí o všetkom....ale čakám prvé a so mimo je to dievča nie je to dievča :D ... co to je ? :D

javalla
23. júl 2013

pri mojom prvom dieťatku som čakala dievčatko, vraj zaručene... po druhom takomto uistení od dokyho, že určite dievčatko, sme nakúpili ružovú výbavičku, ružové a červené doplnky, červený kočík... ešte aj na pôrodnicu som si obliekla ružovú košeľu, bezbolestný pôrod v pohode a potom prišiel šok, keď mi ukázali moje zlaté dieťatko a moje prvé slová boli "ale veď je to chlapec" a sestričky nechápali... samozrejme radosť a prekvapenie boli o to väčšie, dnes má moje zlato už 7 rôčkov a som šťastná, že ho mám... pred rokom sme čakali druhé, už som neverila zaručeným info čo to bude, tak som to ani nechcela vedieť a prišlo dievčatko... som šťastná, viac už chcieť ani nemôžem 😵

linda555
26. júl 2013

My sme boli dnes na morfologickom a male malo prekrizene nozicky a ruku v strede....neukazalo sa nam a tak som to uz chcela vediet....nevadiii snad nabuduce... 🙂

ifkael
24. sep 2013

prosim poradte....

bola som na jednom rychlom sone, doktor to nechcel prepat ani do 3D, cele to trvalo..tak dve minuty aj co si pan doktor vybavil telefonat..niesom jeho pacientka, odisla som, lebo toto mi presne vadilo... takyto pristup. ked som chcela aby urobil este jeden zaber, aspon sa pokusil z ineho uhla, ci prepol do 3D skontrolvoat ci to je pupocna snura, tak NIE...
ak by som chcela dvd a platila 50€- tak by bol ochotnejsi asi, no chcela som par fotiek a urcenie pohlavia.. no neviem co si mam o tom vsetkom mysliet.

tak teraz vobec neviem, ci to mam brat definitivne- chlapec... alebo este mam pocitat s dievcatom.

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ifkael
24. sep 2013

@emelia18 to nebolo morfo... to bol len uzv vysetrenie z rychlika... 😅

casy30
24. sep 2013

To je chlapcek si myslim🙂

jalimag
25. sep 2013

Ja mať vaše starosti! Tiež som tehotná, ale čo to bude, ma vôbec netrápi. Aj keby mi to neviemaký študovaný doktor zisťoval, aj tak by som mu neverila 🙂 Veď to zistím, keď sa narodí. Nechcela by som zažiť to, že vyhodím peniaze na ružovú výbavičku, a narodí sa chlapec 🙂 Vy nemáte iné starosti, len zisťovať pohlavie a či bude dieťa postihnuté?? S presnosťou asi tak na 5% 🙂

bebsi
25. sep 2013

Ja som na zaciatku chcela chlapca. Budeme mat dievcatko a uz by som nemenila za nic na svete 🙂 🙂 🙂 🙂 Ale ak to bude nakoniec chlapcek :D tak bude chodit cely v ruzovom prve tri mesiace :DDD a aj tak ho budem lubit rovnako akoby som lubila dievcatko. Hlavne nech je zdrave. Po nicom inom netuzim

jalimag
25. sep 2013

Aj mojej kamoške sa narodilo dievčatko mužského pohlavia. Chápete, že? Celý čas jej tvrdili, že dievčatko, a nakoniec to bol chlapček. Ale aspoň majú teraz 3+3 🙂 Moja sestra strašne chcela chlapca, a čaká dievča, a zmierila sa s tým. Čo sa dá robiť... Mne je to úplne jedno, čo čakáme. Bábätko sa mrví a kope, a to mi stačí k radosti. 🙂

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ancik24
18. nov 2013

Ahojte, vidím, že tu už dlho nikto nebol, ale skúsim, či ešte niekto zareaguje.. Ja som bola v piatok u lekára, to som bola v 20. tt a keď som sa ho pýtala na pohlavie, tak mi povedal, že je to ešte malé že ešte nevidno, ale že jemu sa zdá že zase chlapec. Jedného chlapčeka doma mám, o druhé dieťatko sme prišli, ale bol to chlapček. A teraz by som si veľmi priala, samozrejme zdravé dieťa, ale túžim po dievčatku. A keď som sa lekára opýtala, či videl guľky, tak povedal, že nie, že skôr pipik, a potom sa so ho opýtala, či to môže byť ešte dievča, tak povedal, že áno.. čiže som sa vlastne nič nedozvedela. Len mňa by zaujímalo, či je možné že lekár ešte nevidel guľky? Veď pipik môže byť aj pupočníková šnúra..

maslenka47
18. nov 2013

@ancik24 no.. ako to slusne povedat.. na 50% to bude chlapec.... samozrejme ze nemusi vidiet, nemusi vidiet vobec nic.

maribell
18. nov 2013

mne lekar pri ultrazvuku povedal ze ak raz doktor povie ze na 100% chlapec tak aj bude pretoze nic mu za par tyzdnov neodpadne 😀 ale ze ak doktor povie ze je to dievca moze sa pomylit a na par percent to moze byt aj chlapec ..takze tak 😀 nam povedal chlapec a tak aj bolo 😀

ancik24
18. nov 2013

@maslenka47 no tak to mi je jasné že šanca je 50 na 50.. ale skôr mi ide o to či by už bolo vidno guľky v 20.tt kebyže je to chlapček..
Mne lekár nepovedal, že 100% chlapec, len že asi zase chlapec, ale že ešte to môže byť dievča..

len_henus
18. nov 2013

Ahojte.. tak mne povedala doktorka v 24 tt, ze chlapec.. potom v 30 tt mi povedal doktor, no teda nepovedal, iba napisal do knizky, ze dievca a potom tesne pred porodom som bola na uzv v Gyn five a povedali mi, ze chlapec.. a tak aj bolo .. 🙂 🙂 dnes mam krasneho 2rocneho Dávidka 🙂 🙂

ancik24
18. nov 2013

🙂 no každopádne som veľmi zvedavá či bude chlapček či dievčatko, vo štvrtok idem na morfologicky ultrazvuk, tak sa to možno dozvieme, hlavne nech je všetko ok.. Aj keď od začiatku som mala tušenie že čakám dievčatko a aj stále mám, ale môj lekár ma trochu zmiatol.. 😀 😀 😀

maslenka47
18. nov 2013

@ancik24 samozrejme, ze ti tak povedal. Pretoze nevidel jasne a zretelne. To zavisi od kvalitiy lekara, pristroja ale aj od toho, jak je dieta otocene. Moze "to" mat zakryte nozickami, rucickami, moze byt dieta otocene, tak ze "tam" nevidno vobec. Moze "tam" nat stocenu pupocnu snuru. Holt, kym sa nenarodi, tak to bude vzdy len "asi" 🙂

ancik24
19. nov 2013

Tak to máš pravdu, 100% to bude až pri pôrode.. 🙂

janka1989ya
28. máj 2014

@ifkael podľa mňa to vyzerá na chlapčeka 🙂
S týmto Ťa chápem Nám p.doktor odhadol v 21tt dievčatko 😉 my máme také nezbedné ,že sa ani ukázať nechce, a pekne na foto zachytiť ani nehovorím ..teraz ideme v 25tt na poradňu tak som zvedavá čo povie p,doktorka ,lebo už by som pohlavie Nášho malého zázraku vedela naisto 😉

ifkael
28. máj 2014

@janka1989ya o malinkeho sme prisli v 37tt.... :(( je to jedno co to bude, hlavne, ze je dietatko zdrave...kruta lekcia od zivota

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre