Pomýlili sa niekomu na ultrazvuku pri určení pohlavia?

jamajka
23. okt 2008

Baby chcem sa spýtať či máte niektorá také skúsenosti, že vám povedali, že to bude chlapec a nakoniec to bolo dievčatko.
Lebo opačne si to viem predsataviť, že keď nevidia nič povedia dievča a je to chlapček, ale keď tam už niečo videli, či je možnosť, že predsa nevideli dobre???

daniela1974
26. feb 2011

@lucustek no ale v 6 tt ti tazko mohli povedat pohlavie ked je to machula v 3 mesiaci pohlavie nie je vidno.

lucustek
26. feb 2011

vtedy mi to pohlavie nepovedali len mi prvykrat vytlacili fotecku..prvykrat mi povedali pohlavie v 3mesiaci potom v 5tom a v 6tom a stale ze to bude dievca ...a boli to traja rozny doktori v 2roznych nemocniciach a v 3mesaici mi urobil aj fotecku druhu a poslednu

adka47
27. feb 2011

ahojte , mne povedali v 22tt , že je otočené , ale , že to vyzerá na chlapčeka , ja som preplakala celú noc , lebo veľmi túžim po dievčatku , potom o pár týždňov mi môj dr. povedal , že podľa odoziev srdiečka to bude dievčatko , ale tomu veľmi neverím , ako tu čítam vaše príspevky :myslíte že môžem ešte dúfať , že to bude nakoniec dievčatko?kedže bolo v 22tt. otočené .Teraz v piatok 4.3 idem ku dr . aby mi bábo nahral na dvd a povedal pohlavie tak o pár dni mi to bude jasné -a už sa aj teším

zajo79
27. feb 2011

@adka47 rozumiem ti co citis..ja som si tak tri dni oplakala tretieho chlapca... to si treba len v hlave trochu upratat... a tak sa na neho tesim, ze sa neviem dockat a ak by mi povedal doktor ze baba by to bola, bolo mi by mi to zase luto... ze nebude dalsi chlap do partie k mojim doma. 😔

a ja chcem len zdrave dieta... ked aj styroch chalanov naraz..nic ine nechcem.

len tie reci okolo toho...ZASE CHALAN??? A TO NEVIETE BABU ROBIT?? AKO JE TO MOZNO ZE ZASE CHALAN??? .. BY SOM TYM LUDOM PRITANKOVALA JEDNU NAJRADSEJ

adka47
27. feb 2011

@zajo79 no tak ľudia...to ide na nervy aj mne☹,a ty si nemala taký vnútorný pocit čo čakáš,myslím ten materinský pocit,ja som pri prvom hneď tušila že to bude chlapček aj som veľmi chcela aby to bol chlapček , ani na chvíľu som si nepomyslela , že by to mohlo byť dievčatko a aj to chlapček je , teraz od začiatku tuším , že je to dievčatko ako som si robila test,keď mi povedal dr.že chlapček tak mi to bolo také cudzie no ale môže byť ,na druhej strane ešte dúfam , že to môže byť dievčatko ,lebo bolo otočené tak mi ostáva len čakať ale už nie dlho -do piatku...

zajo79
27. feb 2011

zasadne si nemyslim nic o vnutornom pocite.. lebo potom ak je to inak naaahodou, tak clovek je "sklamany"..ak je to to prave slovo..

ale je to tak ako sa hovori. je to jedno, nech je len babatko zdrave

adka47
28. feb 2011

@zajo79 presne tak nech sú nám zdraví🙂

ivn
7. apr 2011

Ahojte maminky a budúce maminky, tak mne sa podarilo zažiť šok predvčerom. Dovtedy dievča a zrazu pri kontrole prietokov p. doktorka - nie moja, že aký pekný chlapček....No tak som sa skoro s ňou pohádala, že veď ja budem mať dievčatko. mne to vôbec nevadí, aby ste si nemysleli...ale staršia dcéra 5roč., tak tá skoro plakala...Ale pomaly si zvyká a aj my ostatní, škoda, že moja nááádherná výbavička - ružová, to akosi nechápe...Určite je to jedno, len aby bol zdravý, ale chápte, zmení to úplne nielen mne ale hlavne dcére život. Nemyslím v zlom, len je to iné a keď sa celé tehotenstvo pripravujete na dievča a týždeň pred pôrodom Vám povedia chlapec a vyzerá to na 99,9%.....A v dnešnej dobe.....

rora
9. máj 2011

ahojte 🙂 ja som sa prave dnes dozvedela ze cakame dievcatko, som 18+1tt a tiez som zazila trosku "sklamanie" lebo som nejak vzdy tuzila po chlapcekovi a vlastne som si inu moznost ani nejak nepripustala 😅 , hlavne teda ze je to male zatial zdrave a ze je vsetko okej, no tiez mi ostava taka mala nadej ze sa mozno mylia a tie vsetky modre vecicky co mam nachystane mi nebudu zbytocne 😅

dai
9. máj 2011

ahojte,
no ja myslim ze dievcatko vam nikdy na 100% nepotvrdia, to skor chlapceka, kedze tam je vidiet jasne penis... v pripade dievcatka sa vzdy moze stat ze je zle otocene etc. ...

mne napr. pri malej stale hovorili ze to bude ASI dievcatko - nikdy mi to ale nepovedali stylom ze urcite to bude dievca... teraz mam mat chlapca a tam sa vyjadruju uz o dost istejsie...

co sa tyka materinskeho instinktu - hm, tu si skor myslim ze ide v mnohych pripadoch skor o prianie matky ako o nejaky pocit...a pravdepodobnost ze to vyjde je 50% - cize relativne vysoka 🙂

lenkaa222
9. máj 2011

ahoojte...to sa aj môže stať, že sa pomýlia, ked to povedia na 100% ?? 🙂 som prvýkrát tehu, neviem ako to všetko chodi..ale naposledy na utz mi povedala doktorka, že podla prštekov sa jej zda, že to bude dievčatko..ale ako dalej pozerala, tak povedala, že tam vidí niečo inee.. 😀 že na 100 % to bude chlapec...teraz už všetci rátame s tým, že ideme mať Jakuba... dufam, že nabudúce to nezmení 🙂

dianka3
25. jún 2011

Ahojte, tak mne dr povedal ze to bude dievca ,ale to mi ani moc dlho nekukal tym sonom a brucho mam na dol co mi seci vravia ze to bude chalan,tak ja neviem.Bola som na sone iba raz a to v 17 tt. Pojdem asi znova lebo mi to neda spavat

lemge
26. jún 2011

caute.mne v 23tt na 3D povedali ,ze bude chlapcek,a ked som sa v 30tt pytala svojho dr,co to bude,povedal,ze tam nic nevidi,ze asi dievcatko...zachvilu idem rodit,a stale neviem co to bude,..ale myslim,ze to bude chlapec,je aj take lenivsie toto babo,a je dost velke,odhad 4kg 😅 🙂 no potesila by som sa aj dievcatku.vsetko mam nachystane domodra,ale ved to je jedno...ci chlapec,ci dievca,bude mat modre 😀

hajanka
26. jún 2011

mne to menili pocas tehu 3x, najprv chlapcek, potom dievca, potom opat chlapcek, bol to chlapec 🙂
samozrejme sa mozu mylit 🙂 UTZ neukazuje 100percentny vysledok, je len na lekarovi aky je sikovny a skuseny a co z neho vycita 🙂

monika15
26. jún 2011

mojej koleginy tvrdili ze 1 chlapcek a 1 dievcatko....
cele tehotenstvo.... oni nakupili vsetko modre a ruzove a pri porode boli 2 baby 🙂
ze pindur bola pupocna snura 🙂
3 rozny lekari potvrdili ze 1 chlapcek a 1 baba 🙂)

martinkatinka
26. jún 2011

mne povedali prvý raz že dievčatko a pri ultrazvuku o tri týždne už bol chlapec 😀

michellina
27. jún 2011

dievcata a co sa lahsie urcuje? Ja som bola v 20tt na UZV a potvrdil mi dievcatko, aj do knizky zapisal tak uz by to malo byt skoro 100%? Nie? Videla som tam ciarocku , take akokeby "kavove zrno " 🙂

tepka
4. júl 2011

@lenkaaa No aj ja mám aj kočík v ružovej 😒

gubcikova
4. júl 2011

známej tvrdili,že to bude dievčatko a narodil sa jej chlapec.jednej až v 33tt oznámili,že čaká dvojičky

celesta
4. júl 2011

to už my pride čudne že si nevšimli 2deturence a až 33tt jej to oznamili to pre nu musel byť šok🙂

heln
4. júl 2011

@celesta niekedy sa deti prekrývajú, tak ich nevidno....
tiež si myslím, že je to šikovnosti a skúsenostiach lekára a tiež o kvalite uzv....
osobne som zažila, že sa dvaja lekári (jeden zabehnutý a druhý bol asi absolvent) pri uzv pýtali ženy, či má oba vaječníky, lebo jeden nevideli...... a mala oba.......

ivalia
29. júl 2011

Zdravím, dámy! Rada by som sa spýtala na váš názor, v 24. tt som bola na 3D/4D sono a povedali, že to bude dievča a teraz pred nedávnom v 30. tt mi iný doktor tvrdí, že chlapec..čomu veriť viac?? 😉

hameeda
29. júl 2011

mojej svagrinej pocas celeho tehotenstva vraveli ze to bude chlapec, aj u jej lekara aj na sone v nemocnici, este aj pred porodom jasne povedali ze to bude chlapec a nakoniec sa narodilo dievcatko 🙂

ve2
21. sep 2011

Dr.Janáč mi povedal v 20tt ,že to je na 100% dievčatko ,ak nie že ho po pôrode môžem doniest a on ho do 18-tich vychová (silné slová) Máte niekto skúsenost ,že by sa Janáč pomýlil?
Dajte vedieť.

sante81
21. sep 2011

mne doktor celé tehu tvrdil že bude dievka, robil mi sono niekolkokrát, posledny mesiac som bola na sone 4x, a vždy dievča. až pri pôrode mi povedali že sa narodil chlapec. bola som v šoku, lebo sme čakali dievčatko, ale neznamená to že ho milujem menej. za nič by som ho nevymenila a mne je pravdupovediac srdečne jedno či by som mala aj 3 chlapcov, jediné na čom mi zálezi je, nech su všetky deti zdraavé

sisa81
14. okt 2011

Mne v 15 týždni doktor povedal, že bude chlap, potom v 18-om že dievča, v 24-om že na 99 % chlap, lebo akoby tam videl vaječníky (ale na UZV sa dalo vidieť zadoček), a naposledy v 28 že vyzerá to na dievča. Tak teraz čomu verím? Chodievam na 2D.

ivalia
5. máj 2012

Som sa zabudla ozvať - ako to nakoniec skončilo - narodil sa nám krásny chlapec🙂 Takže 3D/4D podľa mojej skúsenosti (v Žiline) riadna blbosť, akurát som sa tešila z toho, že som ho mohla lepšie vidieť, ale na určenie pohlavia je určite lepšie 2D a samozrejme skúsený gynekológ🙂

bibka1308
5. máj 2012

Mne doktor pri obidvoch tehotenstvách na 2D sone povedal, že bude dievča a bolo to veru tak.Darmo manžel pri druhom tehotenstve chodil na sono so mnou a žiadal od lekára korekciu pohlavia 🙂 - chcel chlapca, no zbožňuje aj svoje maličké dievčatko.

ninive16
8. feb 2013

Mojej známej do pôrodu vraveli, že dievčatko a naraz chlapec 🙂. Bola v šoku, lebo jedného chlapčeka už doma mala.
Ja čakám svoje tretie a do tretice opäť dievčatko... Obe baby som vedela, že dievča, teraz som mala pocit, že chlapec, ale nejako zvlášť ma to nemrzí.
Ako to tu už niektorá poznamenala, skôr sa pripravujem na reakcie okolia. Hnevá ma, že sa neustále snažia kaziť mi dobrú náladu a takú radosť z príchodu drobčeka. Už pri druhej dcére, keď bola v kočíku mi 98% ľudí vravelo- "no tak sa vám to zasa nepodarilo". Fakt ma to vytáčalo. Smutné je, že sú to len ženy, ktoré vedia takto ubližovať iným ženám. Matky matkám. Akoby už zdravie nebolo to najzákladnejšie pri dieťatku.

zugas
10. feb 2013

@ninive16 mne v poradni gyn. povedal, že nevidí pipíka,že by to malo byť dievča a keď som išla na morfol.sono povedali mi,že to bude chlapec....čomu veriť? uvidíme čo mi povedia v ďalšej poradni 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre