Pomýlili sa niekomu na ultrazvuku pri určení pohlavia?

jamajka
23. okt 2008

Baby chcem sa spýtať či máte niektorá také skúsenosti, že vám povedali, že to bude chlapec a nakoniec to bolo dievčatko.
Lebo opačne si to viem predsataviť, že keď nevidia nič povedia dievča a je to chlapček, ale keď tam už niečo videli, či je možnosť, že predsa nevideli dobre???

lenkaaa
23. okt 2008

holky, ja zas shanim fotky, jak vypada pohlavi holcicky z uzv. Ja mam doma jenom video, tak to sem nemuzu dat, aby jsem ziskala nazory. Pry to je holcicka, ale prece jenom mi to vrta hlavou jestli to neni klucina....

danulik
23. okt 2008

jamajka - po 2 chalanoch by si uz asi chcela dievcatko, vsak? 😉
mne okolo 20 tt povedali, ze to vyzera skor na chlapca, dr. si nebola celkom ista, co to tam vidi a na dalsom (a vsetkych ostatnych utz) to uz bolo dievcatko 🙂

maso
23. okt 2008

Jamajka, myslim, ze zalezi na tom, ake dobre je sono a aky je dobry doktor ... ale my napriklad vzdy pekne vidime cele pohlavie, takze nemyslim si, ze by to bolo nieco ine, lebo su to jasne vajka aj pipik 😉

petka_s
23. okt 2008

baby,ak ste boli na D sone,
a povedali vam pohlavie tak toto sono je uz na 100% iste

hava77
23. okt 2008

ahojte, nam povedal dnes ze to je chalan 🙂 , som 17+0 a mozem vam povedat ze to bolo bez debaty, lebo ked mi to miesto doktor ukazal tak som aj bez skoleni predbehla doktora a povedala "chalan" 😀

shela
23. okt 2008

hava77...kuk na moj album...tam je jedna fotka kde je prave zachyteny malinkeho... 😀 videla si to asi takto?? Vies ja sa bojim ze opat to bude baba...

hava77
23. okt 2008

ja mam fotku zadocku noziciek a pipika...vecer pridam do albumu, tak si to potom mrkni 🙂

lenkaaa
23. okt 2008

hava77 tak prosim pridaj tu fotku 🙂

shela - tak to je jasny chlap v tvojom brusku 🙂

shela
23. okt 2008

lenkaaa...no aj mne sa zda..rozmyslala som preco by lekarka robila fotku toho co ma medzi nozickami keby si nebola ista ze je to chalan...lebo najprv ma natahovala ze to moze byt aj pupocna snura... 😠 ale aj manzel mi uz vravi ze co ti sibe?? Ved to je chlap jak ma byt 😀

ditka1
23. okt 2008

mno caute,mne povedali v pondelok-som v 22t.,ze to vyzera na babu lebo ze tam nic netrci a ze keby to bol chalan tak uz ma pindur,a malo nozicky roztiahnute ja som sice nevidela nic a keby som videla tak by som videla,ze daco trci 😀,neverim aj tak este tomu,este 2-hy krat si to necham potvrdit radsej a potom idem na nakupy.

jakimova
23. okt 2008

ahojky, ja som pri prvom bábätku išla na 99,9 percent rodiť chlapca a až ked som vytlačila dievčatko, vedela som že netreba veriť ani ultrazvukom. Teraz som opäť tehotná a vôbec sa nespolieham na to že opäť čakám dievčatko....papa

junovka
23. okt 2008

no, mojej zubarke vraveli do 8 mesiaca , ze to bude chlapec a nakoniec mala dievcatko.Mojej tete cele tehu tvrdili, ze bude mat dievcatko a nakoniec ked porodila, tak mala chlapceka 🙂 😉

lenkaaa
23. okt 2008

holky, to me nestraste! ja uz mam vybavicku v ruzove 😒 doktor si byl uplne jisty ze to je holka, samy jsme to videli ale prece, pochybnosti mame... zvlast kdyz kazdy kdo me vidi rika ze to bude kluk, dokonce i ja sama jsem myslela ze to bude kluk, mela jsem taky pocit.... no a pak Dr. rekl ze to je holka! tak snad teda uz bude 🙂

emaso
23. okt 2008

sesterka porodila pred mesiacom krasnu NINKU S PINDUROM 😀 bola aj na 3D,Matej sa sice vozi v ruzovom kociku ale vsetci su happy,lebo doma mali uz dve baby 😉 takze omyl mozny

dalsia znama rodila tyzden skor a detto 😒 tusim su nasi Dr.slepi

mne vraveli na 3D ze bude baba,dam vediet ci sa sekli

inac tiez nechapenzi ze ked tam nic nevidia kde sa naberie pipik 😲 kebyze vidia pindika a je to len snura,ale takto....

mercy
23. okt 2008

Náš známy zase rozosielal po narodení dcéry, ktorá bol avizovaná ako chlapcek, sms-ky:Máme syna, volá sa Nina.

petka_s
23. okt 2008

ja som sa na toto pytala vcera na poradni..
bola som 2x na D a mame foto pekneho kavoveho zrna,
takze tam sa mylit neda,
to iste mi povedala doki,
ze ked vam na 3D povedia a daju foto,tak sa mylit nemozu,
skor sa moze stat chyba na obucajnom sone..
takze sa nestrasme baby 😉

jamajka
autor
23. okt 2008

Tak to ste ma trošku utešili, ja stále verím na zázrak.
Ani si neviem predstaviť tú radosť keby mi na sále povedali, že pindíka nemáme. (mohli by ho odstrihnut miesto pupočnej šnúry 😀 😀 , no nie)
ale už si pomaly na to zvykám že aj treti bude len chalan, a že ho budem ľúbiť, ale poviem vám pravdu dva týždne ma to držalo a 2 x som aj plakala, že ja som nechcela len tretie dieťa, ja som chcela malú bambuľku.....

petka_s
23. okt 2008

jamajka,budem ti drzat palce,aby to bola baba 🙂

prvapomoc
23. okt 2008

jamajka vôbec by som nehadzala flintu do žita 😉 nič nieje v určovaní pohlavia 100percentene iba rozbor plodovej vody. 😉 aj my sme mali vela pacientiek čo mali take sakusenosti že im aj na 3 Dečku povedali pohlavie a nevyšlo to.docent ku ktoremu chodím ja mi vždy hovoril že:túto zahadu vyrieši až pôrod.tak vela šťastia. 😉

petka_s
23. okt 2008

prvapomoc,a to je ako mozne??ked mam jasne odfotenu cikulku??z toho uz nemoze byt pipik???

prvapomoc
23. okt 2008

odkedy je 3d ultrazvuk tak sa to nestava až tak často ale je to možne,môže mať maleho pipíka a nieje ho vidieť,alebo naopak pomýlia si to s pupočnou šnurou.lekári su tiež iba ludia.
nepripušťaj si to,je to len malé percento 😉

petka_s
23. okt 2008

no tak dufam ze to teda nebude chlapcek 🙂
aj keby sa tak stalo,tak by sa chlapy potesili,
ale aj na babu sa nevedia dockat 🙂

nsoci
23. okt 2008

Hm.... a uz sa niekomu pomylili pri amnio?
(nepytam sa kvoli sebe)

Jamajka chystas sa na 3D? tam by Ti mozno vedeli povedat istejsie...

prvapomoc
23. okt 2008

ved som písala že iba rozbor plodovej vody(amnio-genetika) je na 100%. 😉

nsoci
23. okt 2008

No lebo uz som citala, ze sa takto narodilo dievcatko, namiesto chlapceka urceneho amnio. Ale to asi zlyhal ludsky faktor, tipujem. Preto ma to zaujima....

hava77
23. okt 2008

lenkaa pridala som foto pindika 🙂 tak si to mrkni 😉

kasis
24. okt 2008

My sme mali 2x na UZV potvrdenu Janku a pri porode nam gratulovala porodnicka k chlapcekovi 😉 Neboli sme na 3d,iba na normalnom, ale aj vsetky tetky a babky trvrdili, ze bude baba, vraj som mala vsetky priznaky a mame chlapa ako hora. Ale sme radi a druhe ani nechcem vediet co bude, hlavne nech je OK.

ssllaavvkkaa
25. okt 2008

ahojte a prajem pekny den,

tak to krasna tema, 😉

na ult. v 20. tt, dr. videl hyperaktivnu slecnu a na morfolog.ult. iny dr. videl chlapca, teda u nas je to stale 50 na 50 😉

sladke vobec nemusim a mlsam sladko-kysle, tak uvidime 😉

daducha
25. okt 2008

Ahoj jamajka,

viem si velmi presne predstavit ako sa citis.Ja som odjakziva tuzila po dievcatku.Pri prvom tehotenstve som od zaciatku tusila, ze je to chlapec, aj ked som si neskutocne zelala ,aby to bolo dievcatko.Ked mi to moje tusenie doktorka potvrdila, tak ma tu môzu vsetci aj ukamenovat, v kutiku duse som bola sklamana.No pri prvom som si povedala, nevadi,aj tak chceme dve, tak hadam na druhy pokus.Druhy pokus je tu po troch rokoch.Od zaciatku som robila vsetko presne opacne ako pri malom, aby to bolo dievcatko.Ina poloha,Jonasov vypocet a neviem co vsetko este.Dokonca som mala vnutorny pocit,ze tentokrat je to dievcatko.V 14 tt mi doktor povedal,ze to sice vyzera podla velkosti miesta kde bude genital,na chlapca, no este tam nic konktretne nevidel.A ja si hovorim, no do kelu, zase to nevyslo.V 18 tt mi doktrorka dokonca na 3D povedala,ze tam ziadneho pipika nevidi a to si nevies predstavit moju radost.V momente som si isla kupit jeden vyhliadnuty dievcensky svetrik.Plakala som od stastia.O 3 tyzdne neskôr som sice opät plakala,no ani tak nie od stastia,ako od tej spravy, ze je to chlapcek.Ja viem, ze je to absurdne,viem, ze najdôlezitejsie je aby bolo mimi zdrave,co nastastie vyzera ze je,no nech to znie akokolvek, trvalo mi par dni, kym som sa s tou myslienkou zmierila.Dodnes sa nemôzem ani pozriet na dievcenske vecicky bez toho, aby ma nepichlo pri srdci.Uz som to samozrejme rozdychala,par dni odplakala a tesime sa na druheho lumpika,no predsa... Ta tuzba po dievcatku stale zostava.A tak miesto jedneho dievcatka ako som pôvodne planovala, budem mat dvoch chlapcov.No clovek nikdy nevie a hadam este najdem odvahu na treti pokus.Aj ked to by sme museli mat najprv domcek a najskôr tak za 5-6 rokov.To budem mat 35-36 tak to sa este da.
Jamajka, velmi ti drzim palce aby to bolo dievcatko 🙂) .

jamajka
autor
27. okt 2008

Ahoj daducha,
trochu si ma povzbudila, verím ti ako to je, aj ja som pri druhom bola trošku sklamaná, ale rýchlo to prešlo, lenže sme sa dohodli s manželom že to nikomu nepovieme a nehcáme si to pre seba, že to nebolo vidieť a tak sa všetci tešili, že je to baba, keď to tak tajíme a opak bol pravdou,
Teraz pri treťom sme boli aj na 3D, od samej radosti, len aby sme to už čím skôr vedeli. A povedali, že je to chalan. Tak sme išli domov a len v ten deň sme to oznámili rodine, že som tehu a hned so správou, že je to pipík a teraz ma mrzí že si to všetci rozprávajú, nevadí, len nech je zdravé, keby sme radšej boli ticho..... bolo by to pre mňa ľahšie, a teraz miesto povzbudenia, že ešte to môže byť baba zažívam len opačné reakcie, že určite je to chalan, nikto so mnou nemá súcit, oni netušia aká je moja túžba po dievčatku veeeeeeeeeeeľkáááááááá... ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre