Pomýlili sa niekomu na ultrazvuku pri určení pohlavia?

jamajka
23. okt 2008

Baby chcem sa spýtať či máte niektorá také skúsenosti, že vám povedali, že to bude chlapec a nakoniec to bolo dievčatko.
Lebo opačne si to viem predsataviť, že keď nevidia nič povedia dievča a je to chlapček, ale keď tam už niečo videli, či je možnosť, že predsa nevideli dobre???

sisulik
10. nov 2008

mne pri malej povedali v cca 17.tt ze to bude na 100% chalan...lebo tam nieco viditelne trcalo..nakoniec to bola len cast pupocnej snury lebo od 19.tt to uz bolo vzdy na 100% dievcatko a aj to sa narodilo..
pri malom to bolo v 20.tt na 80% dievcatko kedze tam nic netrcalo..mal prekrizene nozky...ale potom od 23.tt to uz bol vzdy chlapcek lebo sa fificek krasne ukazoval..

jamajka
autor
10. nov 2008

je to záhadné, ako sa to dá klľudne zmýliť, ale možno práve vtedy, keď si praješ, aby sa zmýlili, just dobre vidia.... 😠

sika1
12. nov 2008

Ahoj Jamajka,
pridávam sa k tebe do klubu... práve mi včera na sone povedali, že čakáme chlapčeka... už tretieho.

Je to pre mňa ešte stále šok, dúfala som, že tentoraz to bude moje vysnívané dievčatko. Každý okolo mňa si tu klopká na čelo, prečo revem ako sprostá, ale ja som tak strašne túžila po dievčatku, že emocie jednoducho nezvládam.
Viem, že mi tu mnoho ľudí povie, že mám byť šťastná, hlavne nech je to zdravé, ja to viem, všetko viem, ale momentálne nemám pocit šťastia, ale hlbokého sklamania.
Stále dúfam, že na UZV sa mohli pomýliť, ale lekár mi to povedal s takou istotou, akože iná možnosť ani neexistuje. Chcela som ísť aj na 3D sono tak o dva týždne, ale nejako už ani nemám chuť. Bojím sa, že mi to tam potvrdia na 100 %. Takto vo mne ešte možno bude žiť malinkatá nádej, že všetko môže byť inak.

Ja som napr. na sone pipika moc nevidela, doktor mi ukazoval vajíčka, ale teraz keď som tu čítala niektoré príspevky o kávových zrnkách, tak mám normálne pred očami, že to bolo asi skôr to zrnko, ako vajká. Alebo je to len moje prianie??? 😎

simona55
12. nov 2008

ahoj sika1 citam ze mas dvoch synov aj ten treti by mal bit ja neviem ze preco ale ja mam dve baby a dvoch chalanov alen tolko ti chcem povedat ze aj mne povedali ze ten stvrti plod bude dievcatko no bola som smutna lebo strasne mam rada chlapcekov a tridciatom tyzni to bol chlapec a potom som sa dostala do nemocki lebo som mala problem s tlakom sa mi zvisoval a bola som na uzv a tam to bolo dievcatko 😀 anarodil sa mi krasny davidko to bolo teras juni preto hore hlavu to musis uz ti vicitit ze co nosis vsebe ked mas brusko do spicu tak to je baba aked sa ti od bokov gulatuje tak tojechalan aj mna sa lekar pital ze ci to chcem vedet co to bude aja ze viem a on ze ako to hovorim ze citim ze je to chalan on ze 100%ze ano .len tolko som ti chcela povedat .

avanka
12. nov 2008

Simonka55, neviem, ci to zena vyciti, co caka 😀 ja ked som otehotnala, manzel od prveho dna nenazval brusko inak ako Barborka, aj ja som to tak nejako citila, ze cakam dievcatko a na UTZ nam v 22 tt povedali (to ani nemuseli, lebo to bolo krasne vidiet), ze to je chlapcek...
Najprv sme boli sklamani, ale ked sa clovek nad tym zamysli, je to smiesne 🙂 kolko parov by chcelo dietatko a nejde to a my si este aj chceme vyberat, co to bude....
Teraz by sme nasho Lukaska nevymenili ani za 1000 Barboriek, tesime sa z neho kazdy den, ze je zdravy, krasny a nas....velmi ho lubime...
A ak bude o par rokov aj druhy chlapcek, nebudeme o nic menej radi 🙂

jankamamka
12. nov 2008

ja som od yaciatku citila ze to bude chlapec,neviem preco.V 30 tt mi doki povedal,ze na 70 percent je to dievcatko.Prveho mame chlapca,tak by sme sa velmi tesili,keby to bolo dievcatko.A teraz uz mam stale pocit na dievca.Ved o chvilu uvidime

jamajka
autor
12. nov 2008

Ja tiež mám niekedy pocit, že je to dievčatko, len neviem či sa mi ten pocit nemýli s tým čo by som vlastne chcela.....
Niekedy ma ľudia povzbudia, že: uvidíš, teraz to určite bude dievčatko a inokedy sa nájdu aj takí "súcitníci" čo ma "povzbudia", že keď ti to už povedali na 3D, tak to bude určite chalan.......

Neviem komu a čomu veriť, viem len jedno, že lekárov sa už pýtať nebudem, ukáže až samotný pôrod "hodinu pravdy" a či už bude potešujúca, alebo menej, to sa uvidí už o 4 mesiace, ale určite dám sem všetkým vedieť.

Sika1, cítim s tebou, viem čo prežívaš.

maartinkaa
12. nov 2008

ahojte dievky ja prezivam to iste, len s tym, ze mi sa zatial len snazime - mam dvoch chlapcov a tiz as citim tak ako keby som bola uz dopredu odsudena na rodenie chlapcov a ze si dievku asi nezasluzim! ahoj jamajka vidim, ze ani tebe to stale neda pokoj, ale zivot je niekedy same prekvapenie 😀 😀 😀

jamajka
autor
12. nov 2008

Veru nedá martinka, keby mi tak lekár teraz ukázal na sono, že to je bambuľka, asi by som mu ani neverila, jeden lekár mi raz naznačil, že keď už máte dvoch synov, to ste mohli predpokladať, že to bude zasa len chlapec, ale neviem prečo to povedal, veď je veľa takých prípadov, že po dvoch chlapcoch majú babu.

maartinkaa
12. nov 2008

to je ale blbec ten doktor! ja tiez strasne chcem dievcatko a az tak, ze je to az nezdrave a citim sa ako by som ani nemala byt stastna ak to dievca neporodim pretoze tretie dieta chcem len koli riziku, ze to bude baba som ja ale tava 😝

jamajka
autor
12. nov 2008

Ani mňa nevie okolie pochopiť, prečo chcem tak tú babu, oni nevedia, že mne nešlo o to mať 3-tie dieťa, ale že túžim po maličkom krehkom dievčatku....
Ja viem že mnohým ktoré vôbec nemôžu mať deti sa naše túžby zdajú divné, ale naša túžba mať doma copaté dievčatko je porovnateľná s tou ich mať vôbec dieťa.

Minule, ked sa chlapci doma naháňali a bili, však si vieš predsaviť ako to medzi chlapcami chodí, som sa mužovi rozplakala, že to je hrozné, že ja už 3-tieho chlapca nechcem, lebo chlapci sú zlí a protivní a len sa stále bijú a neviem si predstaviť, čo bude, keď budú traja, že to bude hrozné.....

maartinkaa
12. nov 2008

je to divne ale je to presne tak chalani sa mlatia hlava nehlava a ja tuzim po babe tak isto ako zena, ktorej sa nedari otehotniet

maartinkaa
12. nov 2008

jamajka ja si uz o sebe myslim ze som cvok a asi aj ty vsak?

elenita
12. nov 2008

Ahoj jamajka, no mojej kamoske, maminke dvojiciek, povedali, ze caka dvoch chlapcov, az sa zrazu narodil parik.....chvilu bolo dievcatko bez mena, lebo mali pripravene len chlapcenske 😅

jamajka
autor
12. nov 2008

Pekné elenitka, pozerám, že aj ty máš párik.... Určite si sa potešila....

jamajka
autor
12. nov 2008

Krásne fotky tvojich detičiek, boli pekný veľky keď sa narodili dvaja......

sika1
12. nov 2008

Presne Jamajka, mať doma copaté dievčatko je pre mňa túžbou takou veľkou, ako pre niekoho mať doma vôbec nejaké dieťatko... možno z hľadiska mnohých ľudí nepochopiteľné, ale je to tak. Ja tiež túžim mať v živote "sparingpartnera" pohlaviu rovnocenného. Nehovorím, že nemilujem svojich dvoch chalanov, mám ich najradšej na celom svete, ale cítim, že mať dievča je iné kafe... aj potom neskôr v živote je určite s tou dcérou iný vzťah, ako so synom. Taký dôvernejší, proste o niečom úplne inom...
A ešte len tak na odľahčenie témy - viete si predstaviť, že by ste mali 3 nevesty?? 😀

maartinkaa
12. nov 2008

ja by som aj na dvojicky pristala, keby jedno z nich bolo dievcatko ale ako byto prezil moj stary..... 😀 😀 😀 😀

maartinkaa
12. nov 2008

nad tymi tromi nevestami som aj ja rozmyslala, ale mat jednu dceru s ktorou si budem rozumiet je celkom ine. a tie nevesty nemusia byt vzdy privetive ku svojim svokram a co ked mi ani vnuka nebudu chciet dat povarovat ako to tu citam v niektorych prispevkoch....

jamajka
autor
12. nov 2008

Aj ja som môjmu povedala, že radšej chcem dvojičky baby, ako jedného chlapca a on tiež nechápal.....

a k týn nevestám, moja svokra mala tiež troch synov, už má dve nevesty, ja som jedna z nich, a ten tretí je ešte slobodný, ale myslím si že dcéra je krajší pocit ako potom nevesta, to už budeme staršie a my túžime sa teraz pomojkať s malým bábom a nie potom s nevestou..... 😀 😀

jamajka
autor
12. nov 2008

dobre babuľky ja už musím íst het, lebo som v práci, keď vás mám zapnuté, tak stále čítam a píšem a takto mi práca neodbúda..... ahojte......

dočítam vás doma.....

maartinkaa
12. nov 2008

sme hrozne ale je to tak a zabudla si povedat, ze sa tuzime pomojkat s vlastnym dievcatkom 😵

jamajka
autor
12. nov 2008

Presne tak martinka,

moja svokra má teraz 1. vnučku, po troch vlastných synoch, dvoch mojich chlapcoch, tak sa tešila na dievča a niekedy mám pocit, že švagriná je ku nej dosť nevďačná a odmieta skoro všetko čo jej svokra ponúka, napr. si pamätám, ked mala malá mesiac, boli u svokry na návšteve, svokra jej nachyslala zavinovačku a ona tvrdohlavo si mlela len svoje, že jej netreba a malú nadrapovala len tak...... určite jej to bolo ľúto, ale nič nepovedala..... A ešte mnoho iného čo som si všimla.....

lencici
12. nov 2008

mojej kamoške sa to stalo asi tarikrát jej potvrdili že to bude chlapček. Ona túžila po dievčatku ale zmierila sa s tým....a nakoniec jej večer keď jej odtiekla polodova voda povedali že je to bude dievčatko....všetci boli prekvapení a najmä otecko🙂 problém bol len v tom že všetko všetulinko mali doma modré 🙂 ale myslim, že by to bolo ešte horšie keby doma mali všetko ružové a narodil sa chlapček .-)

mne zase dvakrát potvrdili že to bude dievčatko a bolo🙂 ja som tužla po dievčatku a splnilo sa.

maartinkaa
12. nov 2008

jamajka prave preto ba som chcela aj dceru, aby som nemusela raz v zivote trpiet nezaujmom neviest i ked aj moja dcera by mohla byt ignorant/ dufam ze nie ak ju budem mat/

maartinkaa
12. nov 2008

ja sa neviem od toho blbeho pc odtrhnut to je ako mor a musim ist pre chlapcov do skoly tak sa zatial majte ja sa vam urcite ozvem 😉 😉 😉 😉 😉

sika1
12. nov 2008

Na toto ja teraz vsádzam všetky karty, že lekári sa snáď mohli aj pomýliť...
Lencici, ja byť tvojou kamoškou, tak by som od samej radosti nakúpila všetko ružové a modré by som hneď niekomu darovala... 🙂

A to ma fakt desí, tie 3 nevesty...

Inak, môj muž je tiež z troch chlapcov, všetci sú už ženatí, a svokrovci už idú mať teraz šiesteho vnuka... ani jednu vnučku... svokor by asi skočil z mosta od radosti, keby sa u nás to sono pomýlilo, resp. ten lekár. A ja by som asi skákala spolu s ním... 😎

jamajka
autor
12. nov 2008

ahoj aj ja už bežím............

Dobré lencici, len aby to bol aj môj prípad, čo by som ja za také prekvapenie dala, ani neviem vysloviť.....

lyongirl
12. nov 2008

ahojte baby, pridám sa, my sme boli včera na 3Dčku a doktor povedal, že to bude na milion % chlapec. jedného už doma máme a takisto som mala vysnívané dievčatko, bola som sklamaná. Sika1 chápem ťa, som sklamaná, aj keď viem, že dôležitejšie je to, že je zdravé. V mužovej rodine by si už asi aj dievčatko po 3 chalanoch priali a ja som od začiatku tehu myslela len na to, že to je dievčatko. Dokonca som aj jedno ružové bodynko kúpila, taká som bola o tom presvedčená a stále dúfam, že napriek tomu, že to bolo 3Dčko, tak sa pomýlili....lebo ja som tam žiadneho pipíka nevidela. Bábo bolo celý čas otočené chrbátikom, dr. si ho musel natáčať, nožičky roztiahnuté nemalo, tak nádej umiera posledná a to pôrodom, tam si už nepomôžeme.
No a muž sú dvaja chalani, jeho brat má syna, my syna, tak som dúfala, že ďalší syn to nebude, alebo žeby chlapi v ich rodine vedeli robiť len synov? 😀

lencici
12. nov 2008

ja som počula že niektoy chlapy robia len jedno pohlavie...mamina známa na 5synov a ešte len jeden z nich ma dieťa a hadajte čo to je..... syn... no neviem čo je na tom pravdy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre