Pomýlili sa niekomu na ultrazvuku pri určení pohlavia?

jamajka
23. okt 2008

Baby chcem sa spýtať či máte niektorá také skúsenosti, že vám povedali, že to bude chlapec a nakoniec to bolo dievčatko.
Lebo opačne si to viem predsataviť, že keď nevidia nič povedia dievča a je to chlapček, ale keď tam už niečo videli, či je možnosť, že predsa nevideli dobre???

jamajka
autor
12. nov 2008

lencici, nestraš nás............., ale pročo by to mali byť práve tí naši, keď ja tak veľmi túžim po babe, aj maartinkaa, aj sika1............... ☹

sika1
12. nov 2008

jamajka, bohužiaľ, ja som to tiež už niekde počula, ale či je na tom aspoň kúsok pravdy, tak to netuším...
A ani to asi nechcem vedieť... kašlať na to, určite sú to len babské reči.

jamajka
autor
13. nov 2008

Ahojte baby, ja idem dnes na poradňu, ale UTZ, mi už asi nebude robiť, už len v tom 30-tom týždni, škoda......
Možno by mi raz mohol povedať, že tam nieč nevidí, len kávové zrnko...... 😉

sika1
13. nov 2008

Jamajka, a keby si normálka na poradni poprosila o UZV? U mojej lekárky na poradni to nie je problém, urobí ho hocikedy aj na požiadanie, problém je akurát to, že ona má hrozné sono, kvalita nič moc 😒

jamajka
autor
13. nov 2008

Ja neviem, sám od seba mi ho nerobí, len raz keď tam bol manžel som sa ho spýtala, či mi nejde robiť sono, že je tu aj manžel, či by sa nemohol prísť pozrieť tak mi urobil, ale asi to nemal v pláne, a nechcem ho stále otravovať, lebo poisťovňa im to preplatí asi len 3X za tehu, tak je to navyše, a ak je taký lekár, že to urobí tak asi si to nemôže žiadať od poisťovne.... Je to len na jeho dobrej vôli..... Tak ja neviem.....
Ale už sa ani nechcem pýtať na to pohlavie, iba ak by mi povedal niekedy sám od seba, že je to baba.......
Ale ja sa už asi sama nespýtam až do pôrodu.......

sika1
13. nov 2008

Hm, takže necháš to až do pôrodu??? 🙂 🙂 🙂
Ja asi skúsim ešte to 3D, ale hroooozne bojím...

jamajka
autor
13. nov 2008

Aj ja som sa strašne tešila na to 3D, a tam nám vlastne povedali pravdu.......

V ten deň ked sme tam mali ísť, som mala trošku aj obavy, ako to dopadne, a moje obavy sa nakoniec aj potvrdili, cestou z 3D som bola strašne sklamaná, ale tebe prajem, aby ti to vyšlo presne opačne ako mne.... a odchádzala si zo sona s tým že ste videli kávové zrnko..........

stellamiapiccola
13. nov 2008

ahojky

mna poslal môj lekár na vyšetrenie v 20tt a lekárka čo ma vyšetrovala ,keď som sa spýtala či je vidno čo čakám povedala dievčatko a aj mi ukazovala no ja som sa v tom nevyznala ,ale keď som bola v poradni u môjho lekára on povedal ,že dievčatko?!že si neni moc istý a že tam vidí clapca ,ale ešte to nepotvrďoval.no a nakoniec pred 3tt povedal je to 100% chlapec aj som to vážne videla .

hava77
13. nov 2008

ahojte, k tomu ze niektori chlapi robia len chlapov tak ich treba poslat ku vojenskym radarom.....chlapi co tam robia maju skoro same dievcata 😉 treba sa tam poriadne poobsmietat nech ich to poriadne oziari a za 3-4 mesiace skusit spravit dievku 🙂 ...znami tam robil a ma 2 dievcata .....uz tam 2 roky nerobi a teraz uz cakaju vysnivaneho chlapceka 🙂

jamajka
autor
13. nov 2008

Zdá sa mi že o tých radaroch som počula aj ja, škoda že ma to nenapadlo skôr, môžno by mi môj vedel zarobiť aj dievku............
A keď celý deň zvára, to by nemohlo mať na pohlavie nejaký vplyv???? ktovie....???

lyongirl
13. nov 2008

hava77 - no musela som sa smiať 😀 😀 😀 , do tretice ho tam pošlem!

gabriela_ke
13. nov 2008

pridávam sa k informácii o radaroch 🙂 , manžel bol takto "postihnutý" a máme dve dievčatá a po 11 rokoch to bude chalan

sika1
13. nov 2008

Jamajka myslím, že nám už ani radary, ani zváranie nepomôže.... 😒
Ja už som schopná skôr uveriť tej predispozícii na spermie len jedného pohlavia...
Je mi hrozne ťažko, keď vidím maminky s tými zlatými ružovými slečnami po boku, ach jo...

Inak, je väčšia pravdepodobnosť, keď niekomu Dr. povie, že čakajú dievčatko a potom sa to neskôr zmení na chlapca, ako naopak... predsa len, keď tam už niečo medzi tými nôžkami trčí, tak to len tak nezmizne 😎

Ale stále sa aj tak utešujem, že snáď... inak som nahraná, mne sa už žiadne chlapčenské meno nepáči a fakt neviem, ako by sa to bábenko volalo. Chalani už majú vybratú Sašku a nejako im ešte nechcem kaziť radosť, lebo stále si medzi sebou hovoria, že brata už majú, tak by to chcelo sestričku...Ach jo... 😖

hava77
13. nov 2008

jamajka zvaranie zjavne nema vplyv 😀 😀 😀 si toho zivym dokazom 😉

gabriela to asi robim s tvojim muzom na jednom VU 😉

lyongirl
13. nov 2008

sika, ja dúfam, že je to pupočná šnúra a nie pipík 😀 😀 😀

A s menom, ach jaj, problém ja sviňa, ani mne sa žiadne chlapčenské nepáči....máme Alexa, zahraničné priezvisko, čiže nechceme čisto slovenské meno a ešte navyše chceme, aby bolo krátke, tak do 5-6 písmen a som zúfalá.
Dievčenské máme Stelu, tak som sa na ňu tešila..... a ona bude mať asi pipík ☹

llaayllaa
13. nov 2008

Ahojte,baby nezúfajte,hlavne,že sú tie naše pokladíky zdravé,na pohlaví nezáleží,aj ja som velmi chcela prvého chlapčeka,aj mi každý kto ma videl vravel,"to bude určite chlapček,máš špicaté bruško"ale skoro sme zistili,že to je jedno aké mám bruško,a ked nám na 4d sone povedali,že budeme mat babu,obaja sme boli prekvapený.Ale časom som bola rada,že to bude dievatko,a terz ked máme skoro 6týž.slečinku 🙂 tak by som nemenila,za nič a nikoho na svete,ale dúfam,že druhý už bude chlapček 😀 a ked nie,tak bude dalšia princeznika 🙂

gabriela_ke
13. nov 2008

hava, to asi nie...manzel je civil, pri radare bol na vojencine (uz je to davno 🙂 ), ale on s tym prisiel, ze preto mame vraj baby a chalana az po takom case 😉 ..tak neviem, co je na tom pravdy - ono ide hlavne o to, aby boli deturence zdravucke

lencici
13. nov 2008

llaayllaa mne tiež každy vravel že to bude chlapec lebo som mala špicate bruško. A ešte som ževraj opeknela počas tehu tak preto chlapec lebo dievčata vraj beru mamam krásu...No tak asi sa na tie poveri nedá spoľahnúť kedže mám dievčatko....my sme s manželom tužili po dievčatku len naši rodičia chceli chlapca. Moj otec vravel že nieje dedo lebo nema vnuka. A teraz sa ide z malej potrhať...🙂
a kebyže bolo druhe babo tak tiež by som chcela dievčatko ale prečo..to vam nepoviem...sama neviem...

lilix
13. nov 2008

aj ja som pocula o tom, znami robia na ronteni na hraniciach, co presvecuju tie velke auta, aby daco nepasovali a vsetci do jedneho maju dievcata. ono to zabija muzske spermie. je to fakt!!

jamajka
autor
14. nov 2008

Škoda že som o tom nevedela skôr, mohla som tam manžela poslať na brigádu, on má asi príliš veľa mužských spermií.............. 😒

lenka.
14. nov 2008

caute baby.som tu nova.ako tak citam,tuzite po dievcatku.ja mam opacny problem.chcela by som chlapca.
Mame dost velku rodinu a vo velkej prevahe su dievcata.Uz mam aj ja jedno a vyzera ze druhe bude tiez.Nuz co.

jamajka
autor
15. nov 2008

Lenka a v ktorom si mesiaci, lebo máš nejak zle nastavený pas......
ukazuje že si v 468 tt 😀 😀

munu
16. nov 2008

mojej sesternici hovorili cele tehu, ze budu mat dievcatko, tak oni sa na to pripravili a zrazu sa narodil chlapcek a vsetkym spadli sanky 😀 nam povedali, ze to bude chlapcek, tak dufam, ze sa nemylili 🙂 aj ked mi to je jedno... ja len, ze ked uz nakupim vsetko modre, tak nech potom to neobliekam dievcatku 😅

lenka.
16. nov 2008

uz by to malo byt ok. 😀

jamajka
autor
17. nov 2008

Aha, tak ty si 22 tt, tak to je o 2 viac ako ja, môžeš chodiť s nami do témy marec/brezen 2009, aj ja tam chodím.
zatiaľ pááááááááááááá....

snemcurka
17. nov 2008

ahojte.
Tak ja som dnes mala sono, no drobec bol cely cas tak otoceny, ze nic nebolo vidiet. Najblizsie mam poradnu 5.12. (sono mi robit asi nebude)a 8.12. letim na slovensko a domov sa vraciam len zaciatkom januara. Ja som sa tesila, ze ked uz budem na slovensku budem vediet pohlavie 😔

mirrinka
17. nov 2008

ahojte...no,v našej rodine chlapi asi vedia robiť len baby 😉 my máme babu,manželovi bratia takisto... chceli by sme druhé mimi a kedže dievčatko už máme tak by bodol chlapec,aj pozeráme na nete všelijaké stránky,že "ako urobiť chlapca" a tak 😀 😀 😀
ja sa musím zaradiť do skupiny žien,ktoré od začiatku tehu cítili,čo to bude - aj ked ma všetci presviedčali o opaku,cítila som,že budem mať dievčatko.neviem ako,proste som to cítila 🙂 mala som všetky tie "babské" príznaky na chlapca,no ani to ma nepresvedčilo,že môj šiesty zmysel zlyhal... na UZV sme sa to dozvedeli až v siedmom mesiaci a ked som všetkým povedala,že sa zmýlili,tak zase vraveli,že to lekár sa zmýlil...nedali si proste povedať,že ciťák je ciťák... 🙂 aj teraz hoci ešte nie som tehotná,mám taký pocit,že ak by som bola,tak to bude dievčatko 😉 ja v kútiku duše aj túžim po dievčatku,ale už len kvôli manželovi "hľasám" spôsob ako urobiť toho chlapca 😀 😀 😀
baby,držím Vám všetkým prsty,aby sa splnili vaše tajno netajné sny 😉 ale hlavne prajem ľahký a pekný pôrod a zdravé miminko 🙂

lencici
17. nov 2008

mirriinka ja som to mala na 100% rovnaké ako ty...aj keď niesom tehu aj tak tuším, že keď raz bude druhé tak to bude dievčatko...

xena22
17. nov 2008

Baby nahnali ste mi strach 😒 a ja uz nakupujem v ruzovom 😒 😒 😒 mne dievcatko lekar potvrdil len raz a v 30tt sa uz radsej ani pytat nebudem,lebo zinfarktujem,ked mi povedia ze chlapec 😀
Mne to bolo jedno co to bude a keby mi povedali,ze chlapec,tak len mavnem rukou,dieta ako dieta - nemali sme tretie dieta koli tomu,aby to bolo dievcatko,ale teraz,ked s tym uz par tyzdnov zijem,uz by som to asi nerozdychala.... 🙂 asi do porodu stopnem vsetky nakupy,ved co s tym potom - viac deti uz ozaj neplanujem 😉

jamajka
autor
18. nov 2008

Xena aj mne bude robiť UTZ už len v 30 tt, aj ja som si povedala, že sa už radšej pýtať nebudem, aj tak to nezmením, a možno sa bábo len maskuje a narodí sa mi bambuľka, ale keby mi to doki znova potvrdil, že chlapec, tak sa zasa pár dní trápim...... takto mám aspoň nádej............

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre