Pomýlili sa niekomu na ultrazvuku pri určení pohlavia?

jamajka
23. okt 2008

Baby chcem sa spýtať či máte niektorá také skúsenosti, že vám povedali, že to bude chlapec a nakoniec to bolo dievčatko.
Lebo opačne si to viem predsataviť, že keď nevidia nič povedia dievča a je to chlapček, ale keď tam už niečo videli, či je možnosť, že predsa nevideli dobre???

sarinka123
26. jan 2011

Ahojte vsetky tehulky, rozpisem Vam, ako to bolo cele so mnou. Dokonca Vam dam link podla akej stranky som sa orientovala, nakolko som velmi tuzila po dievcatku a chlapceka som si ani nevedela k sebe pripustit:

Priznaky:
- ziadne extremne chute do jedla
- plet, vlasy, nechty v dobrej kvalite, prve mesiace som mala len na tvari maly vysyp
- ziadne palenie zahy, len extremna vecerna unava. Chodila som spat cca o 19:00
- ako niekto uvadza, pri dievcatku ma zena viac zvacseny lavy prsnik ... riadna hlupost ( nic take som nemala )
- podla cinskeho kalendara mi vysiel chlapcek
- podla prstienka zaveseneho na nitke chlapcek
- podla Jonasa mi vysiel chlapcek
( podotykam, ze tymto metodam vobec neverim )
- podla tvaru bruska - chlapcek ( brusko len vysunute dopredu ) nic do bokov ( takto to mala presne moja mama )
- vsetci z okolia mi tvrdili, ze je to chlapec ( nechcela som si to nejak pripustit )
- na zaciatku tehotenstva som mozno viac jedla pikantnejsie a nezdravejsie jedla ( tak sa mi to ziadalo )
- ochlpenie na nohach a trosku na brusku v 1.trimestri tehotenstva dost vyrazne, potom to celkom ustalo, do konca tehotenstva som sa oholila len max. 2 krat. Vobec mi nerastli chlpy.
- SEX - kedze priatel bol na sluzobnej ceste a vratil sa presne na moj plodny den, t.j. 14-15 den po menstruacii, tak vtedy sa to stalo. Na prvy pokus.

Ultrazvuk do 16. tyzdne prosim neberte vazne: Obidve pohlavia su v tomto stadiu tehotenstva rovnake, prosim na zaver si pozrite link.
- V 14 tyzdni mi lekar povedal, ze ci vidim tie dve male gulky a v strede tu palicku, ze to je penis ( takze urcite chlapec ) Lekar videl na mne trosku sklamanie a aj som si poplakala, a vycitala som si, ze co som to za matku, ked ja to tak vobec necitim. Pomohla mi ta stranka a cely cas som nato pozerala, ze sa to moze predsa este len zmenit.
- V 18 tyzdni mi lekar povedal - to je zvlastne, uz to tam neni, a vytlacil mi pekne kavove zrno a krutil nad tym hlavou so slovami: to neni mozne, pozrite sa, ale radsej sa este neteste, pockajte si na 3D UTZ. Ja som mu nato povedala, ze to vazne beriem, lebo ja citim, ze pod srdcom nosim dievcatko.
- V 20 tyzdni som isla na 3D ultrazvuk s MUDr. Holanovi a potvrdil mi dievcatko a tak to uz bolo aj pri beznych prehliadkach.

Tu je ten link: http://www.baby2see.com/gender/external_genital...

Vsetkym mamickam prajem stastne, pohodove tehotenstvo. Nech ich deticky su zdravucke a zo svojej skusenosti viem, ze o kusocek je radost vacsia, ked vyde aj vytuzene pohlavie. Ale hlavne nech su zdravucke.

P.S. Dievcatko uz aj s menom: Viktoria

soldi
26. jan 2011

ahojte, super tema, mna by skor zaujimalo, ze tie, ktorym to nevyslo, ci by sem nemohli dat foto z utz, podla ktorej im to urcili, lebo mne to stale nejde do hlavy. 😕 ja mam tuto foto z 20tt a neviem si predstavit, ze ako by z tohto mohlo byt dievcatko 😅

mne dok uz v 16tt predpovedal chlapca, ja sama som to videla v 12tt podla sklonu falickeho vybezku.

zajo79
28. jan 2011

@soldi z toho uz dievcatko neurobi sa nijako 😀

zajo79
28. jan 2011

@sarinka123 😵 😵 😵

mne v 20tt ani neukazal fotku, videli sme nieco oble - co mohli byt aj vajka, aj suska.... bol to z rychlika morfologicky ultrazvuk, .. takze MUSIM IST TERAZ NA 3D - o tri tyzdne.

soldi
28. jan 2011

@zajo79 😀 tiez si myslim 😀
len svokra sa s tym nevie zmierit, lebo ona mi predpovedala dievcatko a doteraz sa vzdy trafila, takze mi stale rozprava, ze ako sa doktori mylia a podobne 🙄 ale asponze mi nekupuje ruzove handricky 😀

a ako to, ze vam robil morfo tak rychlo? vsak tam sa vacsinou byva tak hodinu, nie?

a uz viete naisto, ze chlapceka? budes to mat vesele 🙂

zajo79
28. jan 2011

@soldi kde, ze hodinu...za par minut pomeral kosticky co potreboval, videli sme oble asi vajco, bez pipika... povedal ze chlapec, ja trubka som sa neopytala, ze chcem vidiet fotku, alebo dokaz.

tak na 3dcko ist jednoducho musim. co uz...

soldi
28. jan 2011

@zajo79 noo, tak to mozno bude dievcatko este 😵
mne tuto foto robil kamarat- on je gyn a dal si riadne zalezat aby urobil dobru fotku. lebo napr. z tejto povedal, ze to je tak na 70%, ze to moze byt aj pupocna snura. a este robil taku vec, ze si to prepol na krv, lebo ze ak to je pupocna snura, tak tadial pojde a ak su to vajka, tak nepojde. takze ja by som toho chlapceka na Tvojom mieste zdaleka nebrala smerodatne 😵

zajo79
28. jan 2011

uz sa vsetci doma tesia na Miska, a ja to neako neriesim... veci aj tak nekupujem, zatial, pockame si na 3d

abbey1
28. jan 2011

Ja som presvedčená,že dobrý odborník sa nemôže pomýliť.Veď potom,by sa to sono robilo vlastne zbytočne.Ale pozor hovorím o odborníkovi.Dnes má skoro každý lekár sono,ale o kvalite prístroja a aj lekára ako sonografa môžeme občas pochybovať.Mne vždy určili presne,i podľa môjho tušáka.Tak prajem čo najmenej sklamaní a zdravé detičky.

sarinka123
1. feb 2011

tak to je jasny chlapcek ....chlapcekom vyzera genital ako korytnacka.
Moja mala tam ziadny vybezok nema, ale take ciarocky. Ako kavove zrniecko.

sarinka123
1. feb 2011

@zajo79 daj potom vediet. 🙂

sarinka123
1. feb 2011

@zajo79 Mas pravdu, pre Soldi. Z toho dievcatko uz nebude.

sarinka123
1. feb 2011

@zajo79 Ja mam termin koncom aprila. Zajo, ani mne by to nehovorili, ale ja pracujem v poliklinike, kde mame
ultrazvuk, tak som z nedockavosti dost casto chodila len na 4 sekundovy ultrazvuk, ked sme jej pozerali len medzi nozky 🙂
ako sa to tam vyvija. V skutocnosti, do toho 16 su vsetky pohlavia rovnake.

katuskad
1. feb 2011

jednej mojej známej traja lekári, nezávisle od seba tvrdili že čaká chlapca a pri pôrode boli šokovaný, ked sa z toho vyklulo dievčatko 😀

tintin918
3. feb 2011

nedá mi... 😉 ...mám súkromného doktora, na 3D/4D k nemu chodí pol Žiliny (minimálne 🙂 ) a od 19.týž. som sa pripravovala na dvoch chalanov ( doteraz mám všetky obrázky a videá uložené ako Rudko& Danko), v nemocnici som ležala cca mesiac až do pôrodu a dvaja lekári mi povedali -,,chlapci"...pred pôrodom som sa pohádala ( len jemne...) so sestrou, čo chcela odo mňa iné kombinácie mien ako chlapčenské ( dievčenské som len tak - nasilu- povedala, kedže sme nad tým v podstate ani nerozmýšlali...) a po pôrode sme sa len s dotyčnou sestrou smiali, že sa Danko niekde zabudol🙂) ..mm bol happy, naša prvorodená ani nemusela ísť v ten deň do školy( veľmi si priala sestričku a pri 3D/4D sone ani neskrývala sklamanie..)a celý prvý deň bola s nami.... pre nás je párik taký malý zázrak a myslím, že sme všetci doma radi, že i v dnešnej pretechnizovanej dobe môžme zažiť prekvapenie....a že sme prvé mesiace chodili v modrom a hnedom, kočík sme mali tmavý a vajíčka máme modré....neva...hl.že sme boli( aj sme 😀 ) i ako predčasníci zdraví....

fracle
4. feb 2011

@tintin918 tiez som 'dufala' v taketo prekvapeni 😅 😀 ale nekonalo sa. Chlapi ako vysiti. Nevadi, ideme skusit este dvojicu dievcat 😀.

zajo79
4. feb 2011

uz som spokojna, vidim na vlastne oci na obrazku pred sebou -chlapec! tak nepochybujem uz konecne a tesim sa ako blcha 😵

strudlik
21. feb 2011

Ahojte, pripájam sa do vašej témy, keďže do dnešného dňa som bola presvedčená, že čakáme chlapčeka, meno máme dávno vybraté, modré a zelené vecičky zčasti nakúpené a dnes na sone mi doktor povedal, že tam namiesto pipíka vidí dievčatko... Veľmi som chcela dievčatko, tak som sa najprv strašne potešila... ale teraz mi to nejde do hlavy, či sa z pipíka (potvrdeného tromi doktormi v 19, 20 a 24 týždni) môže v 30. tt spraviť dievčatko??? Asi sa radšej nebudem vytešovať (aj keď kým to bol chlapček tešila som sa tiež), no dilemu mám poriadnu, čo s vecičkami, akú farbu kupovať......

zajo79
21. feb 2011

@strudlik 😵 tak prekvapenia sa deju aj v dnesnej dobe 😵

potvrdzovali ti na 3dcku v 24tt pipika?

neblaazni, ja som uz vyrovnana a tesime sa na tretie chalana... to by bol aky sok 😅

mamka_tarabka
21. feb 2011

jasne, ja som cakala dievcatko, vsetko nachystane na ruzovo a odrazu zo mna vysiel chlapcek. Normalne som nechapala!! 🙂) ale muz skoro od blaha odpadol, asi sa aj Bohu podakoval (co je neveriaci) :DDD
ale lubkame ho ako kona, ci by bol dievcatko, alebo chlapcek 🙂)
len mal par ruzovych veci (a tie nosil len na doma🙂)

bosoriak
21. feb 2011

@strudlik Kupuj bezove 😀 Stat sa to moze, babo mohlo mat taky tvar klitorisu, ze ich to zmiatlo. Alebo tam mohlo mat zahyb pupocnika... Ale hlavne, kym je zdrave. 🙂

zajo79
21. feb 2011

musim sa ist kuk na fotku co mam.. ci z toho moze byt baba 😅 😀

zajo79
21. feb 2011

tak to su kludnyyy... z tohto baba nebude 😵

strudlik
21. feb 2011

@zajo79 vidim, ze som ti riadneho chrobaka nasadila 😀 ale ja uz tiez od obeda nemyslim na nic ine, len ci je to vobec mozne, alebo mi ujo doktor vyrobil zbytocne nadeje 😵 inak, my sme na 3D neboli, ak neratam morfo utz v 20 tt, co sme boli v Martine a tam prepinal aj na 3D obraz... ale traja doktori doteraz tvrdili, ze je to chlapec... a dnes doktor krutil hlavou ze nech kuka ako chce pipika nevidi... aj sestricka sa smiala... tak len dufam, ze ak to bude chlapcek, ze nebude mat len taky stoplik 😀 😀 😀

@bosoriak doteraz som aj kupovala take neutralne farby, ale mam vela veciciek od kamaratok a od sestry, vsetky maju chlapcov, tak by ma nastvalo, keby som musela vsetko nakoniec sama kupovat ...

inak, beriem to sportovo, tesim sa, ci to bude chlapcek alebo dievcatko, len ma to riadne prekvapilo, lebo toto by som fakt necakala.... tak musim vydrzat do 7.3 kym pojdem k mojmu dr. a uvidim co on na to povie....

terrs
21. feb 2011

O mne este tyzden pred porodom doktor tvrdil ze urcite budem chlapec a dodnes nechapem 😀

zajo79
22. feb 2011

neblaznite, ja nato ako kukam tak kukam.. chlapec. pupocna snura to nebude. 😀

lucustek
22. feb 2011

ahojte dievcata...tak nad mojou skusenostou kazdemu zastava rozum ale je to tak...ked som bola tehu tak mi robili trikrat ultrazvuky a traja rozny doktori a vsetci traja mi povedali ze to bude dievcatko..nevime ako k tomu prisli lebo fotecky mi robili ked som bola v 6tyzdni a potom v 3mesiaci viac som foteciek nemala...az 2tyzdne pred porodom ked mi vypisovali kartu na prijatie do nemocnice a poslali ma na ultrazvuk tak mi povedala doktorka ze ci viem co to bude ..a ja jej na to ze mi povedali ze dievcatko...a ona ze ake dievcatko ved tu pekne vidno ze to bude chlapec 😀 a tak to aj bolo ze o 2tyzdne sa mi narodil chlapcek 😉 tak pre buducnost si asi rozmyslim ci budem chciet od doktora aby mi povedal pohlavie dietatka 🤐

helenkasabinka
25. feb 2011

mne v 19tt povedal jeden doktor ,ze to bude dievcatko v 20 tyzdni mi iny doktor dievcatko potvrdil a v 22tt na 3D sone som mala jasny dokaz,ze je to chlapcek 😉

zajo79
25. feb 2011

zas sa musim pozriet na fotku..nech som kludnejsia 😀

magdal1
26. feb 2011

mne ze chlapec a mame dievcatko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre