Pomýlili sa niekomu na ultrazvuku pri určení pohlavia?

jamajka
23. okt 2008

Baby chcem sa spýtať či máte niektorá také skúsenosti, že vám povedali, že to bude chlapec a nakoniec to bolo dievčatko.
Lebo opačne si to viem predsataviť, že keď nevidia nič povedia dievča a je to chlapček, ale keď tam už niečo videli, či je možnosť, že predsa nevideli dobre???

maartinkaa
18. nov 2008

ahoj jamajka nie nadarmo sa hovori ze nadej umiera posledna 😉 😉 😉 😉 😉

michaelka
18. nov 2008

Baby ja sa neviazem na to co povedal doktor. Najprv ze jasny chlapec, potom ze asi dievca a nakoniec ze no asi to bude fakt ten chalan!!!
Tak viac menej ratam s chlapcom, ale ked sa mi narodi dievcatko tak ma to moc neprekvapi. Nakupene mam aj v modrom niektore veci, no a co.
Inak buduca pediatricka mojho pokladiku mi rozpravala ze teraz maju maleho chlapceka a jeho mamine cele tehotenstvo tvrdili ze bude dievcatko, dokonca si zaplatila aj 3d a aj tam jej povedali ze jasne dievcatko. No a narodil sa Filipko a zevraj ma este aj dost velky pipik - vravela ze ked uz TOTO nevideli... 😀

maartinkaa
18. nov 2008

no to je ale sranda, ze toho pipika nevideli 😅 😅 😅

jamajka
autor
19. nov 2008

Ahoj maartinkaa, ako si na tom so snažením, získala si nejaké nové info??,

Aj ty stále dúfaš, že do tretice to vyjde???

etnicka
19. nov 2008

🙂 Syncek mojej sesternice tiez az kym sa nenarodil bol Henrietka 😉

sika1
19. nov 2008

A má niekto aj opačnú skúsenosť?? Teda, že namiesto predpovedaného chlapčeka sa narodí dievčatko... lebo prípady, že zrazu z dievčatka bol chlapček sú dosť časté... ale naopak??

jamajka
autor
20. nov 2008

Veď aj ja som sa na to práve pýtala, či je to možné aj naopak.........

Lebo mám pocit, že keď tam už raz niečo uvideli, tak to asi nezmizne, ibaže by si toho pipíka s niečím zmýlil??? 😀 😀

jamajka
autor
20. nov 2008

Ozaj sika, ako si na tom, kedy máš najbližší UTZ? ideš aj na 3D???

sika1
20. nov 2008

CHcem ísť na to 3D, už som rozhodnutá, len nie je nejako času objednať sa... 😒
Viac-menej ma na to prehovoril manžel, ja som už chcela ísť až v tom 30.-tom týždni s tým, že na pohlavie by som sa nepýtala a nechala to až na pôrod.
Lenže... mne sa tak strááášne páčia tie ružové bábatkovské vecičky, že ja by som to bola schopná pokúpiť a tak radšej už idem na istotu. Ak bude naozaj ďalší chalanisko, tak si budem zakazovať pozerať sa na ružovú stranu, a budem nakupovať radšej chlapčenské. Viem, že na tom sa až tak nevybláznim a bude mi smutno, ale asi to až do konca tehu nevydržím - byť v takejto neistote.
Hm, no neistote, na UZV v tom 20-tom tt mi síce Dr. hovoril, že je to chlapček, ale moje pocity sú stále iné a ešte teda verím v zázrak na tom 3D... Ak sa už konečne objednám, tak dám vedieť kedy pôjdeme. A aj čo sme sa nakoniec dozvedeli...
Tebe jasne na 3D videli pipika?

jamajka
autor
21. nov 2008

asi áno, dr. si bol úplne istí, aj tam niečo meral, vraj mal 4mm - ho pipíka, ale ja som to dosť zreteľne nevidela, čo by to malo byť, možno aj preto, že keď povedal, že chlapec, odrazu som stratila záujem.

Ale keď čítam tvoje riadky, vždy mám pocit, akoby som to písala ja, prežívame to asi úplne stejne, budeme sa podporovať, ani si nevieš predstaviť ako ti držím palce, aj ja mám stále pocit, že nosím v brušku dievčatko, neviem prečo, možno je to len moja túžba.............

maartinkaa
21. nov 2008

dievcata aj ja vam drzim palce a vy mne tiez lebo nam sa zatial nedari a tak velmi chcem dievcatko kedze som na tom istom ako vy 😠

jamajka
autor
21. nov 2008

držíme palčeky aj tebe Maartinkaa.......

maartinkaa
21. nov 2008

dakujem jamajka, vcera som ta spomynala mojmu staremu, ze si taky pripad ako ja a este si aj z levic, tak sme sa smiali 😀 😀 😀 😀 , ze co vsetko su schopne zeny urobit a povymyslat aby bolo vsetko tak ako oni chcu

maartinkaa
21. nov 2008

a dufam, ze sa ten debilny ultrazvuk naozaj pomylil, lebo citim s tebou

skizuzka
21. nov 2008

jamajka, vsak sme sa dohodli ze v porodnici vymenime... 😀 ...a nikomu nepovieme 😉

sika1
21. nov 2008

A kto si v pôrodnici vymení so mnou??? 😀 😀 😀

Je mi tak divne, doma chalani stále rozprávajú o Saške... už ich aj pomaly navádzam, že možno to ani Saška nebude, ale včera sa napr. trochu poklbčili a starší prišiel za mnou, že mami, ja fakt nechcem už žiadneho brata...

A teraz babo raď... ☹
Fakt ešte vkladám nádej do toho 3D, hoci chcem aj zároveň nechcem ísť... A berieme aj staršieho synátora, nech má zážitok, a možno ak to bude zase ďalší bracháč a on ho uvidí aj takto, tak zmení názor.

maartinkaa
21. nov 2008

boze baby aj ja sa toho bojim a ked budete mat chalanov tak si ich s vami nikto nevymeni 😀 😀 😀 😀

jamajka
autor
21. nov 2008

Sika a kedy plánuješ to 3D-čko, už si sa objednávala??

skrecok
21. nov 2008

Ahojte, mne doktor na normalnom UZV stale tvrdil ze na 95% dievca a druhy lekar na 3D chlapcek. Takze 3D je spolahlive.

sika1
21. nov 2008

Jamajka, tak som sa už konečne objednala... ideme 8.12. poobede. To už budem v 24. tt, nie je to neskoro? Iný bližší voľný termín už nemali. A môžem so sebou zobrať aj synátora...

bambi02
21. nov 2008

maartinkaa: som si citala tie vase prispevocky...neviem..odsudena na rodenie chlapov. ono, to ci to bude dievcatko alebo chlapec bohuzial ovplyvni len vas chlap - my sme nositelkami len XX genov a oni XY (chlapec) alebo XX (dievca)..takze treba reklamovat u manzelov a priatelov 🙂
my snazilkujeme, ale ako pozeram situaciu v draheho rodine u muskych clenov - "zasievaju" len chlapcov ☹ ..ja tiez chcem babu, ale my stale mame este tri pokusy 🙂

jamajka
autor
23. nov 2008

sika1, ty si tuším z LV, ideš k Neubauerovi???

sika1
23. nov 2008

Nie, ja som z MT, a tam idem aj na 3D. Verím na zázraky 😉

janette4
23. nov 2008

ahojte.Mne dr.najprv povedal,že na 95% to je dievča.Ešte som sa ho opýtala, či je to "tá" čiaročka,čo tam vidí.Vraj samozrejme.Potom som v 28tt bola na 4D a tam mi dr.povedal,že na 100% je to chlapec.Priznám sa,bola som trošičku sklamaná,lebo som tiež túžila po dievčatku a akosi som aj bola presvedčená,že to dievčatko je.Najväčšia sranda bola,keď sa ma asi 2týždne pred pôrodom pýtal,či chcem pozrieť ešte to pohlavie.a ja som povedala,že hej,nech je sranda.A bola.Povedal,že tam vidí dievča. 😀

Nakoniec sa nám predsa narodil chlapec a keď som ho uvidela, vôbec mi nevadilo,že neni dievčatko.takže,ja by som tomu D rozhodne verila, lebo nepoznám nikoho,komu by sa pomýlili.

Jamajka aj ostatné aj tak veľmi prajem,aby ste mali tie vytúžené dievčatká. 😉 🙂

zmrzka1
23. nov 2008

baby a ako sa da urcit co to bude podla chuti alebo podla bruska?
ja mam velmi male brusko a chute ani neviem ci mam neake skor mi nechuti jest ako chute... neviete mi niekto povedat len tak od oka?
sono mam za dva tyzdne tak sa dozviem ,ale chcela by som aj takto prv

janette4
23. nov 2008

zmrzka, hovorí sa,že keď ti chutí sladké,bude dievča a keď kyslé, bude chlap.Podľa mňa je to blbosť.Ja som uhorky,zavináčov a pod.čosom predtým zbožňovala, nemohla v tehu ani vidieť.a podľa bruška mi babky hovorili,že to bude chlapec a mali pravdu.Vraj,keď je vystrčené dopredu,mal by to byť chlapček, a keď je také akoby rozliate do strán,tak dievča.No neviem. a ešte k tý chutiam.Kamoška sa celé tehotenstvo nemohla dojesť uhoriek a má dievčatko, takže asi si radšej ozaj počkaj do toho sona.

aj keď 2týždne je pre teba teraz dosť dlhá doba,že? 😉

lyongirl
24. nov 2008

Ahojte, tak mne chutilo sladké pri prvom a chutí mi neskutočne aj teraz a prvý bol chlapec a aj teraz dr. na 3Dčku povedal chlapca, tak podľa mňa podľa chutí je to fakt blbosť. A priberám aj do bokov, ale asi mi brucho fakt viac vytŕča na chlapca, ale myslím, že to priberanie je aj od postavy, kamoška mala dievčatko, pribrala len 8 kg a všetko do bruška, takže rozliate ho nemala....., ono zas netreba všetkému veriť 😉 , je to určite individuálne....

levon
24. nov 2008

ahojte kočky, už dávnejšie som si všimla túto tému a im podobné, ale nechcelo sa mi akosi reagovať.
no nedá mi to a vyjadrím sa.
jamajka počula som prípady, kedy sa pri utz pomýlili ale vo väčšine prípadov to bolo opačne teda že z dievčatka "sa stal" pri pôrode chlapček naopak som myslím počula zo svojho okolia iba jeden prípad.
pri mojom prvom tehotenstve som myslela, že čakám dievča, mala som jednu sestru a tak som to brala ako samozrejmosť, že aj ja budem mať dcéru. nebola to túžba, skôr som mala pocit, že to inak nemôže byť. pri utz v 22tt mi povedal lekár, že je to na 100% dievča, ukazoval nám na sone pohlavie a menoval kde čo to naše dievča má. manžel bol šťastný, že nám to vyšlo ako sme očakávali. lenže mne po týždni začalo byť zvláštne, plakala som, že prečo som nechcela chlapčeka, hanbila som sa, že som si nepripustila inú možnosť ako dcéru a aké by to bolo voči nemu nespravodlivé keby sa v bruchu schovával práve chlaček. dokonca som si začala priať aby to nebolo dievča ale synček. taká malá schyzorénia. na ďalšom sone u iného lekára ma prekvapili, keď mi oznámil, že čakám chlapca ale že nie je si istý a mám to brať tak na 50% manžel tomu neveril až do pôrodu ale ja som sa zrazu cítila oveľa lepšie, verila som, že to bude chlapček a aj bol. manžel si teraz nevie vynachváliť, sme šťastní a pri plánovaní druhého tehotenstva sme robili všetko pre to, aby to bol znovu chlapček. túžili sme po druhom synčekovi a splnilo sa nám to.
viem pochopiť, aké to je, ak človek po niečom túži. a prajem každému, aby sa mu jeho túžby splnili.

ale niektoré vety, čo sú tu popísané na mňa pôsobia veľmi zvláštne a nepríjemne. zvlášť ako na matku dvoch synov. ako že je to LEN chlapček a podobne..mi to príde ako by dnes bolo mať dcérku vecou prestíže a bolo to dopriate len vyvoleným. a potom tie dôvody ☹ kôli tomu, že sa mamine páčia ružové šatočky sa budete nervovať celé tehotenstvo?? premýšlali ste niekedy nad tým, ako asi vníma vaše pocity dieťatko čo nosíte v brušku? dieťa má právo byť prijímané také ako je, ja viem že ak sa vám narodí chlapček, že ho budete milovať, no nemyslíte, že by si aj chlapček zaslúžil aby ste ho očakávali s radosťou a pýchou a nie so strachom, že bože zasa čakám len chlapca? nepýtal sa k vám, same ste sa rozhodli, že chcete dieťa a dobre viete aká je pravdepodobnosť narodenia určitého pohlava. ak ste spravili všetko pre to, aby sa vám narodila dcéra, tak vám ostáva už len s pokorou čakať, či sa vám to podarilo. ak vám všetky vymyslené tabuľky ukazujú dievča a lekár si je istý, že vidí chlapca, príde mi smiešne rozvíjať teóriu či je to možné. snáď kočky až porodíte sa tu neobjaví ďalšia téma, narodil sa mi chlapček, myslíte, že to ešte môže byť dievča? ☹
dnes, keď mnohé ženy resp. páry, túžia mať dieťa a nemôžu, modlia sa k všetkému možnému aby im bol dopriaty ten zázrak, a ďalšie tisícky žien keď už čakajú dieťa sa modlia, aby sa im narodilo zdravé, a mnohí rodičia sa zasa modlia za to, aby ich deti nezomreli, pretože sú vážne choré. tak mi toto tu príde také márnivé.

inak vám skutočne prajem, aby sa vám narodili dievčatá, ak po nich túžite, ale ani nie kôli vám ale kôli nim samim. aby nemuseli vidieť sklamanie svojej matky, a aby nemuseli bojovať o vašu priazeň, ktorá by mala byť samozrejmá. rozmýšľali ste nad tým, že si kazíte tehotenstvo svojim veľkým chcením? či už nosíte chlapca alebo dievča, bráni vám to radovať sa. myslím, že ultrazvuky spravili obrovskú službu v diagnostikovaní rôznych ochorení, ale určovanie pohlavia sa trošku zneužíva ako tak pozerám v neprospech samotných detičiek. škoda. ak by ste nemali možnosť vedieť vopred, boli by vaše tehotenstvá asi kludnejšie.
nezabudnite 5O na 50. to stále platí. 😉
držím vašim deťom palce 😵

levon
24. nov 2008

zmrzka - podľa chutí sa to asi určiť nedá 😉
v prvom tehotenstve mi chutili zo začiatku štiplavé jedlá, potom už len samé zdravé jedlá a skôr kyselé ovocie ako jablká a marhule, ríbezle a nič sladké. brucho bolo obrovské a len dopredu vytrčalo

v druhom tehotenstve mi zo začiatku znovu chutilo štiplavé a nezdravé, od 20tt zasa len sladké ako palacinky, lievance, krupicová kaša a brucho bolo dopredu ale nie moc veľké 😉
v oboch prípadoch to boli chalani a obidve tehotenstvá boli úplne odlišné

jamajka
autor
24. nov 2008

Prepáč sika, ja som si ťa zmýlila, veď si mi písala, že si z MT, ale už som zabudla.............

ahoj, ináč sa máš ako? Už si sa s tým trochu zmierila????, alebo ešte veríš.........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre