Povedali vám na ultrazvuku správne pohlavie dieťatka?

faustina
17. jún 2008

Ahojte, riešim dilemu. Veľmi som sa chcela nechať prekvapiť a dozvedieť sa pohlavie dieťatka až po pôrode. Môj manžel zase túži vedieť, či čakáme dievčatko, alebo chlapca. Tak trošku sa obávam aj toho, že nemusia pomocou ultrazvuku určiť správne pohlavie.
Ako ste na tom vy? A tie ktoré máte už po pôrode? Narodilo sa Vám chlapec/dievča, ak Vám to tvrdili na ultrazvuku. Alebo sa občas lekári aj pomýlili?

mywiel
17. jún 2008

Ja som chcela a manzel nie, cize ja viem a nik iny nevie, on nechce vediet, chce mat prekvapko, tak to respektujem. 🙂

petruci6
17. jún 2008

ja by som to chcela vediet,uz len kvoli tomu,aby som mohla vyberat vybavicku vo farbe pre dievca,al chlapca a tiez mu hovorit menom a nie babo 😉

deina
17. jún 2008

Ja som chcela vediet, velmi som bola zvedava a manzel tiez. Povedali nam v 20tt, ze budeme mat chlapceka. Potvrdilo sa to aj v 23tt na 4D, aj v 30tt na ultrazvuku, takze u nas sa nemylili. Ale bolo to naozaj velmi jasne, maly sa vzdy poriadne predviedol. 😅

mywiel
17. jún 2008

Je mozne ze utz nie je na 100% ked sa robi na zaciatku kde sa organy len vyvijaju, ja som sa pytala na druhy krat aby mi potvrdil ci sa to nezmenilo, ale babo mi nic neukazalo... 😀 povedal, ze sa to nemoze zmenit, ze ak by sa bol pomylil pri prvom utz tak mi zaplati flasu. 😀

maso
17. jún 2008

Faustina, ja si budem chciet dat zistit. Najistejsie to mas na 3D utz, tam to pekne uvidis aj sama 🙂

tekvica
17. jún 2008

ja este neviem, ci to chcem vediet.

manzel nie, ale nevydrzi, poznam ho.

bambi7
17. jún 2008

ahoj ja sice este nemam deturence,ale chcela by som vediet 🙂 a moj tiez tak prekvapko nebude 😀

mywiel ahoj tak uz 37 t raz sme si pisali,tak drzim palce 🙂

sakura77
17. jún 2008

ja somvelmi chcela,ale do 36 tyzdna sa mi nie a nie ukazat 🙂 ale podvedome som nejak vedela ze to bude chlapec a od zaciatku som kupovala modre veci,neviem,proste som si bola ista 😉

mywiel
17. jún 2008

Ahoj bambi, no uz pomaly ale isto sa to blizi... 😀 😵 Ja budem mat prekvapko aj tak, aj ked viem ze je to dievcatko, ved len vidiet tvaricku je prekvapko no nie? 😀 😉

pietra
17. jún 2008

ja som chcela vediet dopredu, co budeme mat, manzel nechcel, ale nakoniec mu to nedalo a vyzvedal, ci to bude dievcatko 😀 nasa mala sa dlho schovavala, v 23tt nam doki povedal, ze si je uplne isty, ze je to dievcatko

tekvica
17. jún 2008

ja nejak podvedome citrim, ze dievca, ale inac je mi to uplne jedno, nech je zdrave.
ale asi nevydrzim a budem to chciet vediet, koli veciam a zariadeniu a tak.

mywiel
17. jún 2008

Ved ked mrknete do mojho albumu pochopite preco som to chcela vediet....ruzove sialenstvo. 😀 😀

katarinkad
17. jún 2008

ja som mala od zaciatku citak ze to bude chlapcek 😉 uz som sa nemohla dockat utz v 20tt, kedy mi to lekarka potvrdi. A veru aj potvrdila. A potom este na 4D nam to potvrdil iny lekar. Takze si nemyslim, ze by sme sa vsetci mylili 😀 😀 😀
A aspon viem, ze mam nakupovat modre vecicky 😉

petruci6
17. jún 2008

mywiel to vsetko uz mate kupene?

faustina
autor
17. jún 2008

mywiel a ako to mám riešiť ja? Môžem poprosiť lekára, aby napísal pohlavie na papierik a manžel si to prečíta. Ale ako ho poznám, začne bábätko volať po mene, a bude to prezradené 😉
Navyše, on to aj tak každému vyzvoní. Ale na druhej strane, veľmi sa na bábätko teší a ak mu to urobí takú veľkú radosť, že už teraz bude vedieť pohlavie, neviem či mám silu mu to pokaziť.
Bojím sa iba toho, že sa lekár zmýli a pri pôrode to možno určité sklamanie, že sa nenarodil syn/dcéra, ako sme už pár mesiacov čakali.
Ja na 3D ultrazvuk neplánujem ísť.

mywiel
17. jún 2008

Ano petruci.... 😀 😀

tekvica
17. jún 2008

faustina, preco nie?

mywiel
17. jún 2008

No ja som bola na utz kde mi mali povedat pohlavie naschval sama kedze on nechcel vediet. 🙂

petruci6
17. jún 2008

fiiiiiiha a ty mas Flasika za stryka? 😀 alebo to tak postupne?

tekvica
17. jún 2008

mywiel a ked mas nakupene v ruzovom, nie je to manzleovi trochu podozrive? 😀

faustina
autor
17. jún 2008

tekvica: no presne ti nevim povedat, mozno svoj nazor este zmenim. ale s manzelom sme sa dohodli, ze zatil asi skor nie na 3D ultrazvuk ako ano. Mozno sa tak trosku bojim, ze ultrazvuk nie je az taky neskodny a nie je potrebne to s poctom ultrazvukov, pokial nie je to nutne zo zdravotneho hladiska, prehanat.

mywiel
17. jún 2008

Postupne z aukcii a zo sekacov... 😉

mywiel
17. jún 2008

Tekvica vsetko ruzove je pekne schovane, ale som potvora trosku provokujem, lebo som mu povedala ak nechces vediet tak neotvaraj sufliky na komode....keby tak spravil tak sa hned dozvie ale on nechce. 🙂

faustina
autor
17. jún 2008

mywiel: takže ako to manželovi hovorím už dávno. musí ísčť na utz s jeho bruškom, veď hp má väčšie ako ja. Možno mu povedia čo čakáme. 🙂

tekvica
17. jún 2008

pytam sa, lebo tiez si nie som ista, ci mam ist.

UZV nie neskodny, ani skodlivy, resp. ma vplyv na mozog babetka. len ziadne presne testy sa nerobili, ved ktora zeny by aj dala suhlas, ze?

maso
17. jún 2008

Faustina ultrazvuk je absolutne neskodny, prave preto sa robi aj malickym babatkam namiesto CT.

faustina
autor
17. jún 2008

no ved práve, obaja sme vyštudovali fyziku a čo to o tom vieme. V zahraničí sa utz až tak často nerobí.

tekvica
17. jún 2008

mywiel: tak moj hovoru, ze chce byt prekvapeny. ale ked bduem vediet ja a nakupovat, tak ako ho poznam, nevydrzal by a do vsetkych skrysi by chodil a hladal tu farbu 😀

mywiel
17. jún 2008

Maso to by som netvrdila dodnes su na to viacero nazorov aj medzi doktormi, ale mne ten 3D pride ako biznis a aj tak sa babo podoba len na 70%, podla mna je to tiez zbytocne, ja si radsej pockam ked ho uvidim na zivo. 🙂

tekvica
17. jún 2008

maso, to ze je absolutne neskodny, ti nikto na 100 % nepotvrdi, ale je dokazane, ze mozog baba vnima vlny ako vysoky ton a maju na nho vplyv...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre