Povedali vám na ultrazvuku správne pohlavie dieťatka?

faustina
17. jún 2008

Ahojte, riešim dilemu. Veľmi som sa chcela nechať prekvapiť a dozvedieť sa pohlavie dieťatka až po pôrode. Môj manžel zase túži vedieť, či čakáme dievčatko, alebo chlapca. Tak trošku sa obávam aj toho, že nemusia pomocou ultrazvuku určiť správne pohlavie.
Ako ste na tom vy? A tie ktoré máte už po pôrode? Narodilo sa Vám chlapec/dievča, ak Vám to tvrdili na ultrazvuku. Alebo sa občas lekári aj pomýlili?

lul
13. júl 2009

Ahojte, my sme zvedavi a vieme uz od 12tt 😀

Kocky skodi, ked mam na kolenach notebook s wifi?

cetera
13. júl 2009

niekedy chceme vediet niekedy nie....to je take rozne....ked bola moznost nebolo vidiet....a teraz ked mi robil utz kvoli ozvam lebo nebolo moc pocut tak sme pozerali na srdiecko a nejako mi to v tej chvili neprislo opytat sa az ked som odisla z ambulancie....takze sme takto dopadli....ale o 3 dni idem na utz tak mi mozno tam povedia , ale ked nebudeme vediet tak mi to vobec nebude vadit....ked som vydrzala doteraz tak prezijem este tie 2 mesiace kym sa narodi.....ved niekedy nase mami tiez nevedeli co budu mat a sme tu....zivi a zdravi....

mataklinec
6. aug 2009

Ahojte mozte mi poradit ci na sone v 20tt. uz mi budu vediet povedat pohlavie dietatka? straaasne by som chcela vediet 🙂 🙂 🙂 . dakujem.

alexandrah
6. aug 2009

ahoj lul, daj si aspon vankusik ...
no ja som tvor straaasne zvedavy, lenze bybo sa naukazalo az do 20 t, a potom sme vedeli, ze je to vytuzeny chlapcek ... dovtedy som nemala ani ziadne tehu priznaky, ani brucho, tak to bolo konencne nieco konkretnejsie, uz vravime risko sem, risko tam, kupujeme veci pre riska ... uz akoby tu bol ... a nemyslim si,m ze by sme prisli o prekvapko, predsa tolko veci o nom neviem, co ma prekvapi, aky bude, ako bude vyzerat, ako bude kukat, ci bude plakat, .-... spusta veci !!!! ale strasne sa na neho tesime ... farbu velmi neriesim, ale asi by som chlapcekovi nekupovala ruzovu ... (aj ked dievcatku modru v poho hej)

berus222
6. aug 2009

mataklinec, nam zistili v 19.tt, ze to bude chlapcek. aj ked sme si nechceli dat zistit, zvedavost vyhrala. a citila som, ze to bude chlapcek.

ako pise alexandrah, diavcatko v modrom alebo zelenom je pekne, horsi je chlapcek v ruzovom 😅

alexandrah
6. aug 2009

hehe, berus, presne tak 🙂

berus222
6. aug 2009

aj tak su naj deticky v bielom

macalc
6. aug 2009

Ahojte.
Ja som tiez velmi zvedava lenze do teraz sa male nechcelo otocit ked mi robili uzv le idm do poradne 18- teho tento mes tak som zvedava ci sa nam ukaze.Tatino veeelmi tuzi po dievcatku lebo chlapca uz ma.

alexandrah
6. aug 2009

berus - ja mne sa najviac pacia v bielom, podla mna vyzeraju ako anjelici, len mi kazdy vravi, ze sa to zaspini, no co, tak operiem ... potom vyhodim, ak by to uz bolo desne ...

nikusaaaaa
4. nov 2009

Aj ja som odzačiatku cítila, že to bude chlapček aj sa mi len s chlapčekom snívalo a v pondelok mi povedali že čakáme dievčatko...tak tá intuícia neni 100%-tne spoľahlivá kočky! 😒

alexandrah
4. nov 2009

nikusaa - veru, ani u mna intuicia, ja som chcela chlapceka, ale cosi mi "vravelo", ze bude dievca, a je to chlapcek!!!!!!!!!!!!! tak som rada, ze sa moja uzasna intuicia nepotvrdila!!!!!!!! a ako napisala jedna baba na zaciatku - akeze prekvapko - sak uz len to ze ho uvidim bude prekvapko!!!!!!!!! aky bude, co bude robit, ako na mna bude kukat, ako bude vyzerat, vsetko bude prekvapko, takze si nemyslim, ze som sa obrala o prekvapko, ked viem pohlavie!!!!!!!!

emily3
4. nov 2009

ahojte mam styri deti a vzdy sme vedeli koho cakame. pri prvom tehu som od zaciatku citila ze to bude dievcatko a dr. mi to na ultrazvuku len potvrdil....a stvrte ked sme cakali som od zaciatku vedela ze to je baba ( ako to neviem, citila som to ) pri chalanoch som nevedela, ale dr,. nam to prezradil a nezmylil sa..
inak pri poslednom tehu som to nechcela vediet, ale moj manzel a dcera ma vzdy tlacili, ked som isla na ultrazvuk aby mi to dr. povedal a ja som potom nevydrzala a nechala si to povedat.. 😅 😀 potvrdil mi ze to bude dievca..
inak to moze byt super prekvapko ked to nevieme..ked nahodou budeme cakat dalsie dieta, nedam si to povedat ( dufam ze vydrzim)

brisilda
4. nov 2009

ahojte 😀
lul tvoja otazka s notebokom trapi aj mna taktiez mam obcas na bruchu notas ale uz som to zatrhla no ja som mala pod nim paplon .A myslim si, ze v dnesnej dobe skodi vsetko ☹
co sa tyka pohlavia tak ja naivna som si myslela, ze v 15+6 tt uz budem vediet pohlavie no ako citam tak som sa mylila a budem si musiet pockat este par tyzdnov 😖 fnuk

alexandrah
4. nov 2009

brisilda - tak najskor v 20 tt, ak budes mat stastie ...

bocmanka
5. nov 2009

🙂 no mne pri prvom tehu tvrdili dievčatko a mali sme syna...
druhého som syna tušila a bol to syn,....
a pri treťom som nikomu neverila, že to bude dievčatko... 😲 😲
až keď som ju v pôrodnici reálne prvýkrát uvidela 😀 😀
intuícia je jedna vec a hračka prírody druhá...
detičky sú úžasnééééééé...a najmä keď si rozumejú a je pohoda v rodine...však emily??

zabenka21
5. nov 2009

ja by som chcela vediet pohlavie uz teraz 😀 ja nevydrzim tak dlho...hlavne nech je zdravucke,ale keby sme si mali s drahym vybrat,tak chlapceka 🙂 vsetci tvrdia ze to bude chlapec a kedze by som chlapceka chcela aj ja,tak to urcite bude baba :D

matula01
5. nov 2009

zabenka a ty sa tu kde berie? Ved si vravela, ze uz neprides... No tak ale hlavne je, ze je vsetko OK.

inka28
5. nov 2009

ahojte ja len pridam,ja doteraz neviem pohlavie naseho babatka.Prvy krat ked chcel doktor pozriet prekrizilo nozicky,druhy krat sa tiez nedalo vidiet,my to asi budeme vediet az po porode.Ale uz mi to je vlastne uplne jedno,vsetko uz mame pokupene v neutralnych farbach,izbbu tiez uz zariadenu,tak hlavne nech je zdrave. 🙂

zabenka21
5. nov 2009

matula este nie som doma ...a okej to je 🙂 konecne....

rainee
6. nov 2009

my sme chceli urcite vediet, ale stale to nemame uplne potvrdene, najprv to mal byt chlapec, potom dievca, ani na konci tehu si nie je lekar isty, babo je zle otocene a pohlavie nie je dobre vidno. rada by som sa na to dusevne pripravila co budem mat, ale takto sme v neistote az do porodu. oblecko mam nakupene neutralne.

barunka9
17. feb 2010

Dobra, kdyz mi admin zamknul moje tema, obnovuju toto trochu zapomenute...

tohle tema me napadlo, protoze vsechny kamaradky v mem okoli, co byly a nebo jsou tehotne, si nechaly rict pohlavi miminka. Ja jsem zatim presvedcenam ze se nechame prekvapit. Jsem asi v mensine, co?
Zajimaly by me Vase nazory, proc si to nechat rict versus proc naopak ne.

sofia27
17. feb 2010

nase prve dievcatko sme od 20. t volali misko a prve tri mesiace nosila zasadne modre veci z vybavy, ale v pohode🙂 lekar sa zrejme v 20. t pomylil a v 30.t som sa zabudla spytat. cely cas som tuzila po dievcatku, tak som taka stastna ze sa mi to splnilo. teraz by som sa rada nechala prekvapit lebo sak vecicky uz mame modre aj ruzove len neviem ci to vydrzim🙂 asi nie🙂

liv1
17. feb 2010

ahojte. ak dopadne prvy screening v poriadku, tak si o tyzden idem dat spravit testy z krvi, ktore su s urcitostou na 99,5%. velmi to chceme vediet, jedna vec je zvedavost, a druha ked zacneme nakupovat veci aby sme vedeli na co sa upriamit. myslim ze aj taky ten vztah s malinkym je taky iny, ked uz viete co to bude a prihovarate sa jej alebo jemu v spravnom pohlavi, nie len ako "to male".

je super ze sa to uz da zistit tak skoro, i ked stoji to 70 eur, ale my prosto velmi chceme vediet pohlavie 🙂

ofina1
17. feb 2010

Ahoj tak já jsem asi jedna z mála co se nechá překvapit 🙂 my jsme si to nenechali říct a tak budeme mít velké překvapení. Mě to ani nenapadlo, ale manžel chtěl překvapení, tak jsem na to přistoupila, ale můžu říct, že jsem napjatá 🙂
všechny věci jsme museli nakupovat v neutrální barvě modré máme taky, ale růžové ne - někdy mě to pěkně štvalo, protože jsem něco pěkného třeba viděla, ale byla blbá barva.

Jo a jak všichni říkají, že to třeba "cítí" tak já teda necítím a netuším vůbec nic 😀 😀 😀 😀 😀

crawler
17. feb 2010

my se taky necháme překvapit, ale musím se přiznat, že mě šíleně lákalo to vědět, ale manža byl neústupný 😀 Já mám takové vnitřní pocity na kluka - od začátku nijak s holčičkou nepočítám, takže to bude kdyžtak šok 😀 a uvidíme, zda je intuice mylná nebo ne... 😎

cibina
17. feb 2010

liv1, kde si si dala robit tie krvne testy? Mne robili test pohlavia dietata v Bratislave, a tu stoji 10 eur. A tiez to vyslo 😀 ja osobne som bola velmi zvedava, co budeme mat. 😅

cibina
17. feb 2010

Prepac ten minuly cas, kde si DAVAS robit tie krvne testy 😉

barunka9
18. feb 2010

Ofina, crawler - ja se taky chci nechat prekvapit. 🙂 Ale do porodu jeste daleko, snad to vydrzime. Ja jsem zatim silne presvedcena, ze ano, ale manzel tuhle prohlasil, ze by mozna chtel vedet, i kdyz zezacatku rikal, ze ne. 😎 No vy uz to budete vedet za chvili 🙂

luciebx
18. feb 2010

my se taky chceme nechat prekvapit... myslim ze je to krasny kdyz vam na sale daji miminko a zaroven reknou co to je.. 🙂 🙂

crawler
18. feb 2010

barunka: nejhorší je přečkat ten velký ultrazvuk ve 20tt a 30tt - tam to láká zeptat se na pohlaví nejvíc, páč se miminko zevrubně prohlíží a utz trvá dost dlouho...nicméně jsme to vydrželi a teď už nám ani nic jiného nezbyde, páč další utz už nebude 😀 Je to fajn být v takovým napětí, co se z toho "mimíska" vyklube, takže přeju ať vydržíte 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre