Povedali vám na ultrazvuku správne pohlavie dieťatka?

faustina
17. jún 2008

Ahojte, riešim dilemu. Veľmi som sa chcela nechať prekvapiť a dozvedieť sa pohlavie dieťatka až po pôrode. Môj manžel zase túži vedieť, či čakáme dievčatko, alebo chlapca. Tak trošku sa obávam aj toho, že nemusia pomocou ultrazvuku určiť správne pohlavie.
Ako ste na tom vy? A tie ktoré máte už po pôrode? Narodilo sa Vám chlapec/dievča, ak Vám to tvrdili na ultrazvuku. Alebo sa občas lekári aj pomýlili?

barunka9
18. feb 2010

luci: souhlas! 🙂
crawler: no bude to pokuseni, ale zatim si verim 🙂 Jen tak mimochodem, kupovali jste vsechno v bile, zlute a zelene? 😀

nanika
18. feb 2010

Nam povedali v 17tt, ze to bude chalan, to som bola ja zvedava, inak by dr ani nekukla. Potom v 20tt nebolo vidiet absolutne nic. Teraz v 30tt bolo dievca, ale dr povedala, ze to moze byt aj chalan so schovanymi gulkami, takze sme na tom ako na zaciatku, uvidi sa az v aprili pri porode. A teraz to uz vlastne ani nechcem vediet loooooool asi to tak ma byt 😉

crawler
18. feb 2010

barunka: já toho mám hodně - vlastně většinu poděděnýho, ale chlapeček i holčička jsou krásní v žluté, béžové, bílé, a vlastně všechny pastelový barvičky - prostě bych jen vynechala sladkou růžovou, páč mě osobně se i holčičky líbí třeba v modrém bodýčku s nějakým obrázkem :D

barunka9
18. feb 2010

no prave, ja bych ty barvy taky nejak nehrotila... nejsem zastance toho, ze to ma clovek vedet, aby mohl nakupovat vybavu. Myslim ze dneska je toho tolik, ze si nemas problem vybrat cokoliv a navic, stejne si nekupujes veci na roky dopredu... a co, proc by nemohla mit holcicka modry bodicko, ne? 😎 Takze ja ruzovou vynecham, jinak je to jedno. 🙂

crawler
18. feb 2010

barunka: tak tak...navíc třeba budete mít další mimi a to může mít zase opačné pohlaví a když má nakoupeno někdo jen na holčičku, tak pak musí kupovat komplet celou novou výbavičku na kluka...to mi přijde zbytečný - já to nehrotím - mám třeba takové lila bodýčko a myslím, že chlapeček i holčička v tom budou oba rozkošný🙂

barunka9
18. feb 2010

no presne, jak jsou mali, tak jim sekne vsechno! 🙂
ja zatim jeste nic kupovat nebudu, casu dost 🙂
a taky pockam, az bude jasne, ze je vse OK

mnatasa
18. feb 2010

my sme tiez nechceli vediet co to bude ale bohuzial nam to napisali do tehu knizky v Bratislave ked som bola na vysetreni srdiecka tusim 20tt 😠

janulka04
18. feb 2010

tak my chceme, vediet, ale male satak ukazuje-neukazuje, ze si ani lekar nieje isty..no pockame do 4.3., hadam sa ukaze 😉

barunka9
18. feb 2010

mnatasa - tak to je teda pech!

mnatasa
18. feb 2010

ja by som mu bola povedala ze nechceme vediet co to bude keby sa opytal ci to chceme vediet ja som necakala ze nam to napise do tehu knizky, lebo moj gyneklog vedel ze to nechceme vediet, ja som si to tam nevsimla to muz zbadal a bol nastvany ze to tam napisal ale tak co uz, druhe nechceme vediet a uz viem ze nabuduce vzdy mam povedat ze nechceme vediet pohlavie 😀

barunka9
19. feb 2010

mnatasa - tak priste 🙂

brumdinka
19. feb 2010

tak já si to u prvního dítěte říct nechala, s tim že to nikomu do porodu neřeknu, nakonec sem to nevydržela, když tchýně furt otravovala 😅 😀 😀 tak že to řeknu jí, no a můj muž poslouchal za dveřma 😀 Ale u druhýho dítěte to nebudu chtít vědět, už mám totiž kluka a druhý mimi bych chtěla holčičku a abych nebyla zklamaná, když to bude další raubíř 😀 😀 ale co hlavně, že jsou dětičky zdraví 😉

brumdinka
19. feb 2010

craw - jé tebe ráda vidim, koukám že už se ti to blíží, co 🙂 😉

barunka9
19. feb 2010

brumdinka - to je dobry, poslouchal za dverma 😀

selene
19. feb 2010

Není nad to, když vás překvapí namísto doktora samotné miminko na porodním sále 🙂

crawler
19. feb 2010

brumdinka: jojo blíží - ani jsem si nevšimla, jak to letí 😀 A covy? kdy plánujete to druhé? Má sestra si to zase u druhého nechala říct právě aby nebyla zklmaná - mají totiž kluka a s tím se natrápila - až do 5 let nespal! no a když čekala druhé, tak strašně snila o holčičce, tak radši, aby jí mudr snesl zpět na zem a taky že jo - mají druhého kluka, ale ten je naštěstí andílek 🙂

liv1
19. feb 2010

cibina: ja to este neviem, ale tak do tyzdna by som chcela ist do Genetonu - firma kde z krvi z DNA zistujú pohlavie dietatka uz od velmi skoreho tyzdna. Snad uz od 8tt. Vo vyssom stadiu je pravdepodobnost urcenia az 99,5%, kdezto ultrazvuk je okolo 70% ak mam dobre info...

crawler
19. feb 2010

liv: není to placené? to by bylo zbytečné, vždyť pak je genetický utz, utz ve 20tt a ve 30tt a na kadžém ti pohlaví říct už mohou🙂

liv1
19. feb 2010

crawler áno platí sa to, je to 70 eur. To je ale 7 týždňov do toho 20tt a potom nemusí byť mimo dobre otočené, a čakať zase do 30tt sa mi nechce. A tiež nie je to na 100%, takže ja sa velmi teším že to budem vedieť už teraz a môžem v pohode nakupovať vecičky a viem pre koho 😉 😀 . Teda pre dievčatko alebo chlapčeka.

crawler
19. feb 2010

liv: téda - no osobně by mi těch peněz bylo líto, ale to je samozřejmě na každém 😉

liv1
19. feb 2010

😉

vanille
19. feb 2010

ahojte, neviete v ktorom tyzdni uz vidno pohlavie dietatka, dakujem

blanka.k
19. feb 2010

Nám to řekli už v 12tt+1 na NT+ 😉 A trefili se, další UZ to jen potvrzují 😉

barunka9
20. feb 2010

to je dobry, jak na to ma kazda jiny nazor 🙂 Ja bych za to teda 70 eur nedala 🙂
Libi se mi, ze nekdo to nechce vedet az do porodu a nekdo uz v 8tt 🙂
zvedavost je hrozna vec 🙂

duja
20. feb 2010

Ahojky baby ja som bola vo stvrtok na kontrole a tam sa nam nas syncek ukazal plnej parade, bola som 17 plus 5 a bolo to zadara 🙂

andelka
20. feb 2010

Nám se prcek taky ukázal ochotně a rád, při UTZ ve 20tt 🙂 Vědět jsme to chtěli. A já jsem byla hodně zvědavá, jestli je moje tušení správné. Že to bude kluk jsem si myslela snad od 6tt.
Mojí sestřence řekli pohlaví na NT na začátku 14tt.
Ale některé děti jsou stydlivé, na každém UTZ špatně natočené, tak to je pak napínavé. 😅

veverca
20. feb 2010

Ja som to vedieť chcela, bola som veľmi zvedavá. (ale nie až tak ako liv1) A vyšlo to aj prvý aj druhý krát. A tešili sme sa na zdravé bábätko, na pohlaví nám nezáležalo, ale keď sa to dá vidieť, tak prečo nie? 🙂

andrejkaa23
20. feb 2010

Ja som si pri Philipkovi dala spravit.A teraz si dam zistit teraz je nova metoda ze uz v tomto statiu tehotenstva sa da zistit pohlavie zoberu ti krv a moc.Ja som si to dala spravit a cakam na vysledky. 😀

tinky111
21. feb 2010

Tak nám na NT ve 13tt řekli, že je to CHLAPEČEK s pěknou výbavou 😀 , ve 20tt na velkém utz mudr říkal, že je to ŽENSKÁ jak má být 😀 , no a ve 32tt se nám mimi nechtělo předvést...utz shodou náhod dělal pokaždé jiný mudr....tak co s tím? 😅 Počkáme na konec března 😉. Hlavně ať jsou mimísci zdraví 😵

mami.sk
21. feb 2010

my sme nechceli vediet pohlavie a nechali sme sa prekvapit az ked sa dcerka narodila 😉
aj ked moja dr. sa skoro raz pri UTZ preriekla ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre