Povedali vám na ultrazvuku správne pohlavie dieťatka?

faustina
17. jún 2008

Ahojte, riešim dilemu. Veľmi som sa chcela nechať prekvapiť a dozvedieť sa pohlavie dieťatka až po pôrode. Môj manžel zase túži vedieť, či čakáme dievčatko, alebo chlapca. Tak trošku sa obávam aj toho, že nemusia pomocou ultrazvuku určiť správne pohlavie.
Ako ste na tom vy? A tie ktoré máte už po pôrode? Narodilo sa Vám chlapec/dievča, ak Vám to tvrdili na ultrazvuku. Alebo sa občas lekári aj pomýlili?

anxuska
21. feb 2010

my sme pri Fedorkovi chceli vedieť, no podarilo sa nám ho vymáknuť až v 33t 😀
to už mi vlastne bolo aj jedno, či mi to povedia
teraz to ja nechcem vedieť , ale mm je zvedavý 🙂
takže uvidíme, či to bude ďalší hanblivec

bocmanka
21. feb 2010

🙂 my sme mali pri prvých dvoch pôrodoch prekvápko..a bolo to super
pri treťom nám to vŕtalo v hlave, tak sme šli na 3D a vyšlo dievčatko do tretice..

pralinka25
22. feb 2010

no nam to bolo jedno ci to budeme vediet alebo nie. 3D sme chceli kvoli vyvojovym vadam ktore mame v rodine a tam sa mimi samo ukazalo. bolo to prekvapko aj tak, lebo sme netusili a bolo mi jedno kedy to prekvapko bude ci teraz alebo pri porode. ale som rada ze to vieme aspon sa mu mozeme prihovarat menom 🙂
a pri porode bude aj tak vela dojmov a emocii 😉

zuzkalenka
22. feb 2010

mi sme sa veľmi chceli dozvedieť čo to bude pri prvom ultrazvuku povedal doktor že nevie, druhý krát povedal že chlapec a potom zase že to vyzerá na dievča. Tak sme to už neriešili a napokon máme krásne dievčatko 😲

landrea
26. dec 2010

ako pise pralinka ,
pre kazdeho je to prekvapko, akurat niekto ho ma skor.. pred porodom
ja som to vzdy vediet chcela, a na ultrazvuku v ordinacii , kde som na monitor videla to ani neslo inak, pri oboch drobcoch som zazrela pipika 🙂 a doki potvrdil.

kristi
26. dec 2010

ano chtela, nejlepe jeste pred pocetim 😀 😀 😀 😀

hrozienko11
26. dec 2010

tiez sme chceli vediet,ale babo sa rozhodlo,ze nic neukaze,takze musime cakat do porodu. aj ked sa vsetci priklanaju k dievcatku,no nik nepotvrdil na 100%, takze len neutralnu vybavu mame 😅

adka47
3. feb 2011

ahojte , nám sa prvý nechcel ukázať na sone ani v 30-tom týždni a potom mi môj doktor povedal , že podľa frekvencie srdiečka to bude chlapec a tak aj bolo , teraz čakáme druhé a v 20 tt bolo otočené ale vraj vyzerá na chlapca , a potom asi pred týždňom mi povedal môj doktor , že podľa srdiečka je to slečinka -počuli ste už o tejto metóde , že podľa frekvencie srdiečka sa dá určiť pohlavie dieťatka , neviem či mám tomu veriť , ale pri prvom sa to vydarilo čo vy nato?

briketa
3. feb 2011

@adka47
no ono je to tak, ze chlapci mavaju pod 140 a dievcata nad 140. ale tempo srdiecka sa v skutocnosti meni podla toho ci babatko spi, je hore, hybe sa.... takze asi tak.

adka47
3. feb 2011

@briketa veď to , vlasne nič nie je 100%neostáva mi nič iné len čakať do 30teho tt 😒

adka47
3. feb 2011

@briketa a ty vieš čo budete mať?pozerala som , že máš aj chlapčeka aj dievčatko boli tehotenstvá odlišné a pocity? napríklad , že pri prvom si si bola istá , že je to chlapček a pri druhom dievčatko? ja som pri prvom ani na chvíľu nepochybovala , že to bude chlapček a teraz cítim dievčatko tak uvidíme ...

briketa
3. feb 2011

@adka47 nepotesim ta. ja milujem prekvapenia, takze sme nevedeli ani pri jednom a neviem ani teraz.
a vsetky tie veci - ake mas brusko, na co mas chut.... atd u mna neplatili.
ja sama pocitovo - kazde tehotenstvo je ine.
tusaky nemam, asi preto, ze mne to od zaciatku bolo uplne jedno. ja by som sa rovnako tesila trom chlapcom, trom dievkam, aj miesanine ako budem mat. kazde dieta je uplne ine. moj najstarsi je strasny kludas, mala zase uplne temperamentna. je to sranda.
vsetci su naj 🙂

adka47
3. feb 2011

@briketa ani ja neverím na tie povery aj keď ich mám všetky preštudované 😝 ,a tie výpočty bože kolko som si ich už porobila a nevychádzajú ani na prvého chlapca ,aj tak ťa obdivujem , že to vydrží až do konca , a už sa ti to kráti , kedy máš termín?

briketa
3. feb 2011

@adka47 piateho marca, ale zatial vzdy deturence meskali, tak mozno bude aj toto. len nech je zdrave, to je jedine sa naozaj rata. uz sa velmi tesime, toto je nase posledne. a pri tretom este len prekrocim prah nemocnice a uz budem kricat - "volajte anesteziologa, sem sa s epiduralkou!" 😀 😀 😀

adka47
4. feb 2011

@briketa tak máš potom určite zlé skúsenosti s pôrodmy,aj ja som malatažký pôrod tak uvidíme teraz , ja si prajem aj s manželom dievčatko kedže už chlapčeka máme ale musim počkať do marca čo mi povedia na sone

nenullienka
7. feb 2011

Ahojte, ja chcem vedieť pohlavie, ale zatiaľ nebolo správne otočené. Ale kamarátke povedali, že na 90% bude mať dievčatko a 23.12.2010 sa narodil krásny chlapček, tak neviem či mám alebo nemám veriť čo doktor uvidí a povie mi??????????? 🙂 ☹

dai
7. feb 2011

nenulienka,
no na 100% ti podla mna potvrdia cez utz. len chlapca, pripadne ked sa robia testy ...
Nam tvrdili od zaciatku ze na 80% dievcatko aj to nakoniec dievcatko bolo... ale stale si nechavali zadne dvierka, ze moznoze sa len babo spravne neukazalo🙂

zuzikkaa
7. feb 2011

ja som si dala zistit lebo som bola zvedava a straaaasne som chcela dievca,,ale bol to chlapec 😀 ak budem znova tehotna nedam si zistit,uz je jedno co to bude,,hlavne nech ma dve ruky ,dve nohy a vie mylset vlastym rozumom!!! 😉

romcovaklarka
7. feb 2011

My jsme to od začátku chtěli vědět a při ultrazvuku v 21. týdnu nám oznámilu kluka 😵 a my jsme si celou dobu mysleli, že to kluk bude. Jako úplně jistá jsem si nebyla, ale měla jsem takový pocit. Ale málem to taky neukázal, naháněli ho tam chudáka snad deset minut, třásli mi s břichem aby se nějak pohnul a on nic, ale nakonec se povedlo.

kukujka
7. feb 2011

no ja mam uz vybavicku kupenu v neutralnych farbach a ak sa na najblizsom sone ukaze tak si dam povedat a ak nie tak az pri porode uvidime,ci bude princezna,alebo princ............a ohladom pocitov na zaciatku som si myslela,ze to bude chlapec teraz mam skor pocit ,ze dievcatko tak neviem

1angelika
8. jan 2024

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre