Povedali vám na ultrazvuku správne pohlavie dieťatka?

faustina
17. jún 2008

Ahojte, riešim dilemu. Veľmi som sa chcela nechať prekvapiť a dozvedieť sa pohlavie dieťatka až po pôrode. Môj manžel zase túži vedieť, či čakáme dievčatko, alebo chlapca. Tak trošku sa obávam aj toho, že nemusia pomocou ultrazvuku určiť správne pohlavie.
Ako ste na tom vy? A tie ktoré máte už po pôrode? Narodilo sa Vám chlapec/dievča, ak Vám to tvrdili na ultrazvuku. Alebo sa občas lekári aj pomýlili?

katarinkad
17. jún 2008

ja si tiez nemyslim, ze 3 alebo 4 utz pocas celeho tehu by mali nejako uskodit babetku. Moja lekarka mi robi taky bleskovy utz, ze trva asi 1-2 minuty. A robila mi ho len 2x doteraz. Akurat 4D bol dlhsi.
Samozrejme ze netreba to prehanat a chodit na utz kazdy tyzden, ako poniektore...

mywiel
17. jún 2008

No ved niekedy mam taku chut mu ukazat a potesit sa s nim, ale nemozem musim schovavat, nevadi to nie je podstatne, ja som aj rada ze mu nezalezi na pohlavi. 😵

mywiel
17. jún 2008

katarinkad co je to ten utz 4D a ako sa lisi od 3D to som stale nepochopila...? 😅 😕

tekvica
17. jún 2008

ano, tiez hovorim, ze chceme zdrave babo, nie vysnivane pohlavie.

katarinkad
17. jún 2008

ani ja 😀 😀 😀
ale niekto to tu v nejakej teme tusim vysvetloval, ale nepamatam si 😕

maso
17. jún 2008

bolo mi specialne vysvetlene (nie doktorom ale clovekom ktory to studoval), na akom principe ultrazvuk pracuje a preto je vylucene, ze by skodil, ale nikoho nepresviedcam ... kto veri, kto nie, to je kazdeho vec ...

mywiel
17. jún 2008

No velmi nechapem ako moze existovat 4ta dimenzia....asi to tak nazyvaju aby vytiahli viac penazi nez na 3D? 😀

maso
17. jún 2008

babatko nema co pri utz vnimat ako ton ... 🙂

mywiel
17. jún 2008

Tekvica asi myslela vlny ako pri mobile nie? 😕

faustina
autor
17. jún 2008

maso: aj o mikrovlnke sa hovorí, že je neškodná. čo je v podstate pravda. Ale nie je vhodné v nej prihrievať jedlo malým deťom. ao tom sa začína hovoriť až teraz, pár rokov po tom, čo ju majú v každej domácnosti.
Nemyslím si, že utz je nejako zvlášť škodlivý. ale predsa len, nikto ti na 100% nepovie, že babatku neuškodí. Aj ja poznám princíp, na základe ktorého funguje.

maso
17. jún 2008

ale to su zatial len hypotezy ... tak som to nemyslela, tiez by som nedovolila robit mojmu babu kazdy tyzden utz, ale v rozumnej miere prinasa viac uzitku ako skody ... to je moj nazor ... 3D utz moze vela pomoct lekarovi, nemyslim to ako vystrelok na urcenie pohlavia (to je len to prijemne popri tom 🙂 ) viem, co hovorim ... prezila som si to, ked 3D utz odhalil velke poskodenia mozgu babatka pri mojom predoslom tehu ☹

tekvica
17. jún 2008

uzv vyzaruje vlny, tie akokeby sa opreli o predmet a ukazu jeho obrysy- laicky povedane, faustina to snad upresni.
to je princip uzv, inaksie by sme nic nevdieli.
a tieto vlny plod vnima ako vysoke zvuky, tony.

nie je to vysloevne nebezpecne, ale netreba to prehanat, 3D, 4D , hodinove ultrazvuky a pod....
keby som nasla clanok, je ich viac, tak to sem hodim.

katarinkad
17. jún 2008

ja si nemyslim ,ze niekto ide na 3D utz len preto aby videl pohlavie babetka. Kazda buduca maminka tam ide hlavne preto aby jej babetko prezreli v 3D obraze a vylucili mozne vyvojove vady. A to ze sa dozvie aj pohlavie, to je len akysi bonus. 🙂

maso
17. jún 2008

ok, nebudem presviedcat 😉

xena22
17. jún 2008

Mywiel 3d je trojrozmerny obrazok 4d je trojrozmerny obrazok v pohybe 😀 neviem preco to nazvali vlastne 4d asi aby sme mali nad cim rozmyslat 😉

mywiel
17. jún 2008

Aha dik lebo mi to nebolo jasne ta stvrta dimenzia... 😀

pinco
18. jún 2008

ultrazvuk je vseobecne mechanicke vlnenie, ktore rozkmitava jednotlive castice, cez ktore sa potom posuva dalej... Tak laicky povedane. A tehotnym skodi. Vlastne vsetko vlnenie, ktore ma inu frekvenciu, ako maju svalove tkaniva skodi organizmu. Ze vraj aj soferovanie skodi tehotnej... A dokonca aj lezanie na pruzinovom matraci... 😅
Ale toto bola len cast z jednej prednasky nasho fyzikara na vyske, ktory bol fakt ze kockata hlava 😀 Ja to beriem s veeeelkou rezervou a urcite sa tym neriadim. Aj ked asi aj ja som ciastocne kockata hlava 😅
Nie je dobre chodit na UTZ casto, ale myslim, ze v dnesnej dobe to viac pomoze ako uskodi, lebo sa mozu zistit niektore vrodene vady plodu a riziko potratu pri UTZ je urcite velmi nizke. Pre mna je bolo aj 4D velky zazitok. A nielen kvoli pohlaviu dietatka.

lenocka6
18. jún 2008

Ja som bola tiez na 4D ultrazvuku a bolo to neskutocne. Pozerat sa na buduce babetko, ako vyzera a hlavne ci ma vsetko v poriadku, je super. Doda ti to taku istotu. Popritom sme sa samozrejme dozvedeli pohlavie dietatka. Ja by som to asi nevydrzala az do porodu. 🙂

xena22
18. jún 2008

Zijem v irsku a dnes som sa na tie ultrazvuky pytala dr,ja idem prvy krat az v 12tt a potom az pred porodom ak by vznikli komplikacie,vraj viac ultrazvukov netreba,ze este ak chcem tak na to 3d na pamiatku,ale ze viac nie!Ak to nie je opodstatnene...druhy gynekolog na slovensku mi povedal,ze babatkam sa to nepaci,preto je najlepsie rychle pozriet co a ako nie viac ako je nutne...ja neverim,ze by to bolo skodlive,ale uplne bez rizik to asi nie je.Ked si predstavime,ze kedysi ultrazvuky neboli a vsteky maminky mali prekvapenie 😉 Moja svokra dokonca v podobe dvojiciek 😀 absolutne netusila,ze budu dve,na porod boli pripraveni dvaja doktori,v tej dobe nezvykle,ale ocakavali nadmerne dieta,tak vsetci co mali sluzbu prisli "tlacit" s nou a ked porodila prveho syna o vahe 2.60kg tak hned vedeli kolka bije 😀 To by bol sok pre mna...
Ja som nevedela ani raz pohlavie pred porodom,prvy krat som nechcela,druhy krat nebolo vidno,teraz si chcem dat zistit co najskor,ked tu je taka moznost,ale asi neprezradim nikomu ani muzovi 😀

lenocka6
18. jún 2008

Ja by som to nevydrzala, hned by to zo mna vyskocilo a vytarala by som to vsetkym. 😀

faustina
autor
25. jún 2008

ahojte, tak som bola vcera na sono. Vzala som aj manzela. Uz som sa zmierila s tym, ze ak sa to bude dat zistit, nech povedia aj pohlavie dietata. A co sa nestalo? Babatko bolo otocene bokom, takze nebolo vidiet, ci cakame dievcatko, alebo chlapca. 😉 Tak sa to zatial vyriesilo samo. Ja som spokojna, ze budem prekvapena pri porode a manzel, ze som urobila vsetko pre to, aby sa mohol dozvediet pohlavie dietata este pred porodom.

malaskoricka
25. jún 2008

ahojte..ja pohlavicko miminka nechcem vediet skor vobec a mna by k tomu nikto neukecal...ale tak moj drahusik to chce silou mocou vediet...takze sme sa dohodli tak, ze ked sa to bude dat vidiet tak to dr. povie len jemu mne nie..

pinco
25. jún 2008

no to je sranda, ze chlapi chcu vediet a vy nie 🙂 Ten moj ani tak nechcel asi. Ale na tom 3D nam to doktor povedal (jasne, ze sa spytal ci to chceme vediet). Teraz by som to nevydrzala, lebo som ako posadnuta nakupovanim a tak 😅 Ale pri druhom sa asi aj ja necham rada prekvapit. Potom to nebudem tak prezivat ako to prve tehu (myslim tie nakupy, nie tehu).

danu
12. júl 2009

webka • 1d • Dnes o 19:58
Ahojte,

iba tak filozofujem 🙂 a poznam viacero parov v okoli, co si nedali povedat pohlavie dietatka...preco ste sa tak rozhodli, vasa polovicka s vami suhlasila a ako to znasalo vase okolie ....

a neskrela vas niekedy zvedavost tak velmi, ze ste sa na to pohlavie nakoneic opytali ? 😉

maruska22
12. júl 2009

ahojky...no my sme s manzelom nechceli vediet pohlavie a vydrazali sme az do konca osmeho mesiaca...potom som to uz nevydrzala a spytala som sa dokyho na ultrazvuku 😀 ale v podstate sme od zaciatku tusili ze to bude chlapec...ale bolo nam uplne jedno ake bude mat babatko pohlavie 🙂
neviem ti povedat ze co nas k tomu viedlo, aby sme hned na zaciatku nechceli vediet pohlavie...mysleli sme ze vydrzime az do konca tehu a bude to pre nas prekvapenie ale zenska zvedavost zvitazila 😀

saska73
12. júl 2009

Pohlavie dieťatka chceme vedieť s manželom obaja 😵 😉 nielen preto aby som mohla nakupovať vecičky v inej farbe ako v žltej ale hlavne aby som sa mu už mohla prihovárať a nehovoriť mu len moje malinké. Teraz v stredu ideme na morfologický ultrazvuk a hádam sa to dozvieme.

Ultrazvukov čím menej, tým lepšie. 3D/4D je už v niektorých krajinách zakázaný, od 1993 sa o ňom vedú polemiky a v 1999 už bolo na zvieratách dokázané, že je škodlivý. Pôsobí na migráciu mozgových neurónov. Najmenším zlom je, že dieťa bude lavák. Nie sú ešte dostatočné dlhoročné štúdie ale hovorí sa o: poruchách v učení, hyperaktivite,...Jednoducho je to hlavne biznis. Zmysel má, aby ženu upokojil pokial má zlé vyšetrenia krvi a pod. Mne lekár povedal, že je to na mne ale svoju ženu by naň neposlal.

sofik
12. júl 2009

ja som chcela vediet pohlavie pred porodom pretože by som to nevydržala a potvrdili mi ho na 100% pri amniocentéze, tak som sa potom tešila pretože som chcela velmi dievčatko 🙂

bezaz
12. júl 2009

u nas som ja pohlavie nevedela a nechcela vediet az do porodu, tak prekvapko by som si predsa nemohla nechat ujst a muz vedel od 4D.. celkom sa drzal, neprezradil 😀 najlepsie bolo na porodnej sale, dieta som porodila, odnasaju ho prec a ja netusim co sa mi narodilo 😵 len som zakricala a co to vobec mam? dnes su lekari zvyknuti, ze zeny vedia dopredu pohlavie.. ale intuicia jasne povedala, ze to bude baba 😉

csina
12. júl 2009

Faustina, ja som na tom bola pri malej podobne ako ty. Najprv som aj chcela vedieť, čo budeme mať, ale keď sa ani v siedmom mes. neumúdrila a otŕčala nám chrbát a podobne, tak som sa zaťala, že už to nechcem vedieť. Strašne som túžila po dievčatku, veľmi.... Všetky známe okolo mňa behali s rôznymi babskými povedačkami, a odhadovali čo to bude podľa veľkosti a tvaru brucha, krúžili nado mnou ihlou a prsteňom a čo ja viem s čím ešte.. 🙂 Všetci sa skoro svorne zhodovali na tom, že to bude chlapec, tak sme sa s "ním" pred narodení bavkali ako s Adamkom a na pôrodnej sále...čuduj sa svete..krásna veľká baba....! Teraz čakáme opäť, ale z praktického hľadiska chcem vedieť, čo to bude...

luka04
12. júl 2009

Ahojte..nazory na skodlivost 3D/4D sa veeeelmi lisia...jedny vravia, ze skodi, druhi, ze nie...to sa asi neda presne povedat, jednym sonom...to chce roky, aby studie ukazali jednoznacne: toto sposobil utz v tehotenstve..ale tiez sa priklanam k nazoru, ze je urcite lepsie dopredu odhalit mnozstvo vyvojovych chyb..a nie je nad dusevny pokoj tehulky, ked jej doky povie, ze vyzera byt vsetko ok a babenku nic nechyba..my sme boli piatok na 3D-ku a mame neuveritelny zazitok 😉 videli sme malinku v plnej krase a moc to pre nas znamenalo..este viac sa na nu tesime, viac si uvedomujeme akeho ziveho cloviecika mam v brusku..aj manzel je z toho paf, je ako vymeneny..hlavne ked mu doky povedal, ze je cely tato 😀 ja som tak nejak od zaciatku tusila, ze to bude dievcatko a som rada, ze sa to potvrdilo..pretoze mame 8 mesacnu krstnu dcerenku a dost nam pomozu napr. vecicky...takze konecne ideme nakupovat ruzove vecickyyyyy 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre