Pozitívne testy na vývojové vady. Máte s tým skúsenosť?

erikaireland
13. júl 2009

babulky dnes mi prislo od oktora predvolanie,ze sa mam k nemu dostavi do ambulancie...volala som mu a povedal,ze som mala pozitivne testy na vyvojove vady....zajtra mam k nemu prist,ze ma posle do nemocnice....za nejakym primarom....mate s tym nejake skusenosti?co vam hovorili?bude mi robit aj sono....ci sa to nezaobide bez amnicentezi...babulky poradte,som v koncoch....

lenuska11
13. júl 2009

Zrejme ti spravi doslednejsie testy, posle ta na genetiku, myslim si. Neboj sa a hlavne sa nestresuj,vysledky sa mozu mylit, drzim ti palceky

erikaireland
autor
13. júl 2009

dakujem🙂)no stresovat sa aj tak budem,lebo sme sa strasne tesili....a teraz toto....uz som myslela,ze to bude konecne vsetko O.K.

annika
13. júl 2009

Erika, len kľud... ani nevieš aké máš presne výsledky....zajtra sa dozvieš ako ste na tom presne. Ináč to nenávidím od tých doktorov, vystrašia mamičky po telefóne , ale presne nehovoria o čo ide... Radím ti zajtra k doktorovi choď s manželíkom, či partnerom a opýtajte sa presne , detailne o čo ide a čo radí on. Lepšie tam ísť s partnerom, lebo to malilinké má aj ocka, nielen mamičku. 😉 😉 😉 😉A spolu sa musíte rozhodnúť ako ďalej...
A ináč tie testy už vvystrašili veeeeeľa mamičiek, a nakoniec sa tešia z krásnych zdravých detičiek.Sú aj témy všelijaké aj tu na modrom koníku, aj na iných fórach o AFP testoch. Držím palčeky zajtra!!!! Pa&pa

erikaireland
autor
13. júl 2009

dakujem,uz som trosku kludnejsia....no uvidim zajtra co mi ten primar povie....dufam,ze spravi nejake testy.....nechcem ist hned na amnio... ☹

kvietocek7
13. júl 2009

erikaireland - my sme z triple testov boli oznaceny tiez za rizikovych na down syndr. Amnio som odmietla, vedela som co to asi obnasa a hlavne babenko sme si chceli nechat. Teda rozhodnutie na amnio je aj o tom ci si babenko chces nechat.
Skus sa toho primara spytat aj na morfologicky ultrazvuk. Tuto moznost som si zvolila pred amniocentezou.
Prezivas tazku chvilu ale neboj urcite bude dobre. Ja som mala taky tyzden - bolo to hrozne od veci
☹ ale vysetrenie z morfologickeho uvz ma upokojilo. Aj ked viem,ze kazdy ma istotu az ked sa babenko narodi.
Drz sa!Zelam ti vela sil 😉 🙂

slovakia13
13. júl 2009

kvietocek
ja som tiez bola rozhodnuta babo si nechat ci by bola amnio pozitivna ,alebo nie ....ale ja som mala risk 1:7 ds a chcela som byt pripravena....ak by amnio potvrdila ds,takze nie je to iba o preruseni tehotenstva.....

erikaireland
autor
13. júl 2009

ja vobec neviem co by som robila,este je to velmi cerstve,ale dufam a verim,ze malinke je v poriadku....urcite sa ho spytam na ten morfologicky ultrazvuk,dakujem za radu🙂))na amnio asi nemam odvahu...ale ked tam nepojdem,nebudem mat istotu....vazne sa neviem rozhodnut....uvidim zajtra co mi povie...

munu
13. júl 2009

erika drzim ti palce, nech ti vsetko dobre dopadne a mas zdrave babulko 😉 drz sa...

kvietocek7
13. júl 2009

slovakia - z uprimnosti ti poviem ze ked som tu v UK rozpravala so zenskou co sa tomu 'akoze' rozumie a v hospital ma na starosti tento department tak jej otazka nie raz smerovala prave na to ci si babo nechame alebo nie. Mala som dojem akoby ten rozhovor bol iba o tom... a nie o inej moznosti - myslim amnio. Na morfo uvz som odisla na SK a tiez mi lekar povedal ze amnio je vo velkej miere je o tom ci si babenko chcu nechat.
Je to fakt individualne. No a ako hovorim istotu ma kazdy az ked sa baby narodi.. hoci amnio nie vzdy bola ok aj tak sa nebudem hodnotit ci je dobre alebo nie podstupit.

agathe8
13. júl 2009

erikaireland - ja som presne zažila to čo ty. Len mne doktorka po telefone oznámila štvrtok poobede, že sa mám pondelok dostaviť na genetiku do Trenčína, že vyšli tie testy zle. Ja som bola psychicky hotová a mama mi vybavila na sobotu u jedného lekára to 3D sono a on hovoril, že som ešte len v 17 týž. a nevie či tam bude už niečo vidieť. A predsa videlo sa. Podľa sona bolo všetko ok, mali nosové kostičky, chrbtové kosti v poriadku a dokonca sme mohli aj pršteky rátať. ja totiž čakám dvojičky. Pondelok som ráno naklusala na genetiku a tam mi spravili ešte raz tie vyšetrenia, teda taku tabuľku, pýtali sa ma na rodinných príbuzných, kto mal koľko deti a pohlavie a kto na čo zomrel a potom to všetko vyšlo ok. Tak ma ani na sono tam neposielali. Len čo ma zbytočne vystresovali. Aj kamarátke vyšli tie testy zle a dala si spraviť aj amnio a podľa nej všetko bolo ok. A má zdravu dcéru. Ja som bola roznodnutá podľa sona, že ju nepodstupim a krpcov si nechám. Veľa šťastia ti prajem a držím palce

vadelka
21. júl 2009

ahojte,mne vysti v 16TT krvne testy a teraz v 21TT mi nieco nasli na ultrazvuku,tak ma poslali do KE,kde mi dalsi dvaja lekari potvrdili diagnozu-tazka vyvojova vada na mozgu-Dandy-Walker komplex a som uz uplne na dne.Zajtra ideme na amnio do Sace.Boli sme aj na genetike a vlastne nikde mi nevedia povedat,preco sa to stalo.Velmi sme sa na nasho chlapceka tesili ☹

slovakia13
21. júl 2009

vadelka
poradit neviem,ale aspon povzbudit,viem co prezivas ja som mala tiez zle vysledky z krvi a amnio potvrdila zdrve dievcatko 🙂
hlavne nestracaj nadej,chod na amnio a uvidis ako dopadnu vysledky......
strasn drzim palce ,aby vam vsetko dobre dopadlo a drobcek az je v poriadku

myzma
21. júl 2009

draha vadelka,

nechcem pisat ziadne prazdne slova "utechy". ale sucasne si uvedomujem, ze neviem, co prezivas. mame s manzelom drahych priatelov, ktorych babätku vychadzali testy zle od sameho zaciatku. a kristinka sa nakoniec narodila s predpovedanym downovym syndromom. vacsina z nas sa to dozvedela az v den porodu, ze mala je "ina". ale obaja rodicia su stastni, ze jej dali sancu na zivot. je to uzasna princezna. pocas celeho tehotenstva sa modlili a veria, ze to, ze ma kristinka slabsi stupen postihnutia, je zazrak.

drzim ti palce, aby vasmu chlapcekovi nevysli tie predpovede lekarov, ktore dokazu byt niekedy mimo ci prehnane. pises, ze ste sa tesili... teste sa dalej... je to stale to iste babo, ktore tuzi po laske a vnima i ked este nie je na svete...

vadelka
26. júl 2009

Tak sa vsetko potvrdilo a ja som uz aj po umelo vyvolanom aborte.Je to najhorsie obdobie v mojom zivote.Vsetci sme zdravi a zrazu toto.Vobec tomu nerozumiem.Je to strasne nespravodlive,vzdy sa nieco take musi stat niekomu,kto sa na dietatko fakt tesi.Ani neviem,ako to vsetko zvladnem.Uz ani nemam silu plakat. ☹

adinam
26. júl 2009

vadelka-držkaj sa,musíš to prežiť a ísť ďalej...Bude to ťažké,sama som to prežila,ale to ma "nakoplo" do ďalšieho boja o dieťatko a teraz sa teším 🙂 .Neboj sa,určite sa dočkáš!Želám veeeľa síl.

myzma
28. júl 2009

vadelka, mrzi ma to, drz sa...

vadelka
29. júl 2009

Ďakujem vám za povzbudivé slová,veľmi mi to pomáha.Ked to tu tak všetko čítam,tak si uvedomujem,že v tom nie som sama a že sa to proste muselo stať.Je to ale veľmi ťažké,teda psychicky.Všetko som si už plánovala a teraz,keď si pomyslím,že musím nastúpiť do práce ☹ Viem,ostáva mi veriť,že sa to pri druhom nestane.Fakt vám ďakujem baby,esteže máme aj takéto stránky 🙂

mili94
29. júl 2009

Vadelka, drž se !!!! Mám za sebou něco podobného.. Je to procházka peklem!! To nejhorší je za Tebou.. Ted to chce nějaký čas a bude zase dobře!!! Myslím na Tebe!!!

tears32
1. sep 2015

@vadelka,prezivam do bodky to iste,len o par rokov neskor.Vacsina diagnoz je nic oproti tejto.Nase prve,dlho ocakavane dietatko-chlapcek,s diagnozou bez sanci...Nikto neodpovie na otazku,preco sa to stalo...

vadelka
2. sep 2015

@tears32 drž sa,ja som si svoje už prežila,aj keď v srdci to stále veľmi bolí a stále na to myslím,ale našťastie sa to už neopakovalo a mám dvoch zdravých chalanov 😉 Nedávajú vám žiadnu šancu?

tears32
4. sep 2015

@vadelka,sancu v tomto pripade ci pre buducnost?Nemam este vysledky z genetiky,no okrem toho syndromu ma este tazku vyvojovu chybu srdiecka.Je to viac-menej nezlucitelne so zivotom.V utorok bude zatial najhorsi den mojho zivota...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre