Presnosť ultrazvuku

maminuska
10. sep 2009

Ahojte, dnes ma trocha vystrašil ultrazvuk na ktorom som bola. 4.9.2009 som mala poradňu a na nej som bola 29+5 a tak mi vyšiel aj ultrazvuk hlavičky. Dnes 10.9.2009 som bola na ultrazvuku v 30 týždni, poslednom veĺkom , tak som mala byť 30+ 5 podľa PM, avšak opätovne mi nameral hlavičku 29+5, stehennú kosť 29+5. Robil to iný lekár, napriek tomu som dostala strach či sa dieťatko neprestáva vyvíjať.

jmisa
10. sep 2009

Ty odchylky jsou normální, taky jsme měli rozdíly.

maminuska
autor
10. sep 2009

jmisa, ale mňa vystrašilo to že 4.9.2009 som mala hlavičku 29 +5 a dnes 30+5 som mala opätovne 29 +5, robil to však iný lekár. Dostala som strach či neprestalo bábätko rásť aj som sa ho to opýtala a on mi len tak povedal že tak mu to vyšlo ☹. Akokeby za ten týždeň nič nenarástla. ☹

jmisa
10. sep 2009

No když to dělal jiný lékař, tak to mohl prostě jinak změřit.
A kdyby se mu něco nezdálo, tak by to určitě řešil.
Ale pokud máš pochybnosti, tak si zajdi ke svému gyndr. a řekni mu to. Nic jiného s tím stejně neuděláš.

maminuska
autor
10. sep 2009

a aké si mala ty odchýlky ? Posúval sa ti aj termín raz hore a raz dole. Pretože ja mám síce už tretie tehotenstvo a rodila som v termínoch.

vefi89
10. sep 2009

mne takisto nikdy nevie povedat tyzden. Jeden tyzden mi povedal 20+3, o tyzden mi povedal 16+6.a tak je o stale a je to jeden a ten isty lekar.Je to uplne normalne

maminuska
autor
10. sep 2009

vefi a to ti povedal na základe ultrazvukov, to čo on meral ?

verca8888
12. jan 2010

AHOJTE, ja som citala, ze najresnejsie su merania ultrazvukom do nejakeho 12 tyzdna (hlavne vaginalnou sondou) a ze potom je uz vsetko len odhad. ake mate skusenosti?

star444
12. jan 2010

Cauko, ja som bola na UTZ - vaginalna sonda v 8 tt4 dni a miminko malo okolo 1,5 cm. moze byt miminko starsie alebo mladsie? aka je tam tolerancia? len sa chcem uistit, ze vsetko je ok. dakujem

adelka89
12. jan 2010

star pokud doktorka nic nerikala, tak asi odpovida tomu 9. tydnu. Je tam urcite nejaka tolerance od do... ale podle me 9tt a 15mm to odpovida. Nas prcek mel v 7tt 7mm 😅
Asi jsem uplne nepochopila co vlastne potrebujes vedet 🙂

star444
12. jan 2010

dakujm adelka, doktori urcuju vek plodu na zaklade velkosti plodu, alebo je tam aj nejake ine kriterium? tiez by ma zaujimalo, ci by uz pri takom nizkom tehotenstve vedeli urcit napr. nejaku rastovu vadu? dakujem

tiriel
12. jan 2010

vek sa určuje bud podla velkosti gest.vaku a potom ked je babatko dosť velke na premeranie,tak dlžka temeno/zadok : CRL . odchýlka je poväčšine čo som videla + - 7dní .
JA som tiež mala 1.sono - gest.vak 9mm teda 5+5tt podla ultrazvuku

2.sono o 11dni v inej ambulancii nameralo gest.vak 14mm /len o 5mm viac ako pred 11dnami / a vek určilo na 6+2tt , prišom podla prveho som mala byť 7+2tt , takže to ma uplne vykolajilo.

3.sono som mala za dalších 17dní a tam sa už meral plod - CRL 26mm - čo odpovedalo 9+3tt podla ich sona.
- čite sa to zas vrailo viac k prvemu odhadu a predbehlo to druhy odhad, kde sa aj tak meral len gest.vak - a ten moj mi príde dosť maly a fazulka je tam natesno,niektore babeny tam maju ovela väčší priestor na plavanie miminka 😀

samozrejme je to indi vindi , ale som zvedava čím ma prekvapí další ultrazvuk

tiriel
12. jan 2010

jaj,ešte,samozrejme vo vyššom týždni a meria viac ako len CRL,aj BPD či FL

adelka89
13. jan 2010

star nejsem odbornik, ale podle me rustovou vadu v tak casne fazi tehotenstvi podle utz nepoznaji. Kontroluje se zda se plod vyviji a zda se neprestal vyvijet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre