Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

jaja26
11. dec 2009

ahojte,
tak som si 2 hodinky poležala. Ani ja vcelku nič nerobím. Upratuje manžel, varím úplne minimálne. bývame zatiaľ u našich, tak mi pomáhajú. Lebo tento týždeň som totálne lenivá, nič sa mi nechce. Presne to mám všetko rozdelené na etapy ako ivka. Dnes som nič neurobila, večer hádam ožehlím. Celý týždeň sa snažím dokopať k dopísaniu jednej seminárky a dnes som napísala "až" 1 stranu.
S tým magnéziom mám aj ja dilemu. môj gynekolog povedal, že ho mám ešte brať 2 týždne. Ale doktor v rizikovej mi vtedy vravel, že iba do 37 týždňa, aby som zbytočne neprenášala. Tak od pondelka ho už neberiem. A koľko tabletiek berieš za deň?

allinka79
11. dec 2009

mam 2 tbl 4x denne... konsku davku, ale ukludnuje mi tvrdnutie a teda aj oddalujed porod... od pondelka chcem znizit davku, a od stredy mozno uplne vysadit... do stvrtku nech som pripravena na porod 🙂

jaja26
11. dec 2009

No to máš naozaj konskú dávku 😉 , ale hlavne že to pomohlo. doktor Ti nevravel nič o znížení dávky? Ja tiež neviem, či som urobila dobre.

allinka79
11. dec 2009

vravel ze ho mam este brat... ale bud.tyzden s tym nieco urobim 🙂

ivana2301
11. dec 2009

alinka ja som v 37tt+1deň.Kedy ideš do poradne - spýtaj sa na to tvojho gyn.ohľadom zníženia dávky(to berieš poriadne veľa)ale asi to má význam...som zvedavá-potom daj vedieť...Bože kočky, od poobedia ma strašne bolia kríže,chodím ako taká kačica..(lebo to ja nemôžem ležať)musím vysávať,schody zametať(máme 3 poschodový dom) drahý sa na mnňa hnevá-že mám ležať-no ale mne to nedá a potom to takto vyzerá-že som takáto chromá...Ináč ešte,keď som vysadila mag.tak mám vyšší tlak, tak si ho stále kontrolujem aby nevystúpil...Vy nemáte problémy s tlakom??

allinka79
12. dec 2009

ivana, idem stvrtok a to ma uz bude vyvolavat... to budem 37+3 ... ak to teda nepride skor, lebo od pondelka sa chystam znizit davku a uz trochu viac chodit... nech to radsej dojde takto nez vyvolavackou... uvidime

ivana2301
12. dec 2009

allinka,tak ty už vo štvrtok ideš do pôrodnice...Ozaj tá zátka Ti stále odchádza,alebo ti to už prestalo??Som zvedavá,ako to všetko prebieha...A teraz Ťa bolí niečo??(myslím ako pred pôrodom??)

allinka79
12. dec 2009

ivana, neboli ma nic co ma predtym nebolelo. Tu a tam ma pichne a tak. Zvlastne je ze mi ovela menej tvrdne brucho. A mala sa furt vrti a furt vrti hlavou.
Vytok este vcera ano,dnes nie.
Inac mam pocit ze mi kleslo brucho. Mam fotku... Este vcera sa mi zdalo normalne. Ale furt sa mi zda malicke

ivana2301
12. dec 2009

Ináč aj mne sa zdá,že my menej tvrdne brucho.Len mám dosť nervy,lebo maličká dosť slabulinko kopká...Musím si sadnúť a pozorovať hu- a vtedy viem,že sa hýbe-a dosť ma to stresuje-bojím sa o ňu...Kleslo Ti bruško? Skús si dať celú dlaň-ruku medzi prasia a bruško(zmestíš celú???)To sa hovorí: že už keď klesne,tak to pred pôrodom....A fotku máš?kde?kuknem...ukáž...A to že máš bruško maličké,to vôbec nevadí....podľa váhy čo si predtým písala, vyzerá maličká bude akurátne babatko..(Mna sa každý pýta,či nečekám dvojičky 😠 až ma to rozčuľuje...)

allinka79
13. dec 2009

ruku tam rovno nepolozim... teda ako kedy... trochu sa mi vytaca... mala som pocit o tom brusku vcera, dnas rano nie. Moznio to robili tie teplaky, ja neviem.
Moja sa hybe asz moc... uz ma to fakt boli... este ked dole pohybe rukou alebohlavou... des...
fotka je v albume... taka malicka

mam strach... ked viem ze to ma byt stvrtok... v stredu sa asi nevyspim... to bude ako pred skuskou.

a drahy nechce teraz stavat stromcek, ze potom ho postavi sam ☹ fnuk... skoda

ivana2301
13. dec 2009

allinka, verím Ti,že sa bojíš....uvidíš všetko bude v poriadku 😅 .nebojkaj...Budem na teba myslieť.....Ja neviem,ako vydžím do utorka(do poradne).Už samy nedá ani chodiť-tie kríže je to hrozná bolesť ktorá my vystreľuje pri každom kroku-myslela som si že to prejde ale akosi to trvá dlho a maličká sa nechce hýbať(strašne máličko)-a že aké je byť krásne tehotnou-je to pekné,ale pekne stresujúce...Ináč aj ja mám stromček nachystaný,ale akosi sme sa k tomu nedostali....(Verím,že tvoj drahý Ti ho pekne ozdobý a keď sa vrátiš z pôrodnice-bude sa Ti páčiť 😉 )

allinka79
13. dec 2009

ivana, hehe...tiez rozmyslam nad tym tvrdenim ze je tehotenstvo pekne oadobie. Je pekne,to hej,ale...
Inac,dnes uz mam brucho v norme. Tvrdne viac ako doteraz.
A ad stromcek,to uvidime. Mozno budem doma,mozno nie. Snad bude pekny.
Akurat sme dnes nachystali postielku. Whao. 🙂
A neboj, utorok bude coskoro. Ja cakam na stvrtok...

ivana2301
15. dec 2009

allinka,práve som prišla z poradne a rovno aj z pásov-ctg..Doktorka my nič konkrétne nepovedala,ale aby som prišla na kontrolu aj teraz v piatok...Na zázname som bola hodinu...Zdá sa,že je všetko v norme,čomu som aj rada... 🙂 V pondelok idem na prietoky-sono-tak uvidíme..A na ten chrbát,my zatiaľ nemôže nič dať...že mám skúsiť robyť mačací chrbát...Ledva sa hýbem-tak uvidím ako to zvládnem...No a tebe sa to už kráti..zajtra streda.. 😉...Ako sa cítiš??Už máš aj tých povestných poslíčkov??

allinka79
15. dec 2009

ahoj, vobec nemam poslickov. Mam uz nizsiu davku magnezka, ale zatiali nic... ved uvidim. Vcera som bola trochu vonku, teraz idem o chvilu tiez... tak sa tesim 🙂
som rada ze je u teba vsetko ok... drzte sa

ivana2301
16. dec 2009

allinka..zajtra je štvrtok..tak teda Ti prajem veeeľa šťastia a držkaj-te sa...Budem na teba myslieť a držať palce...keď budeš môcť ozvy sa... 😅 ...

allinka79
16. dec 2009

ivana, dakujem. skusim sa ozvat... uvidim, ako sa zadari...
bojim

ivana2301
18. dec 2009

allinka..neozývaš sa,tak to už máš možno za sebou... 😅 ..Ja idem v pondelok na sono-prietoky skontrolovať,tak uvidíme či je babatko dobre vyživované-nakoľko som mala naposledy už kalcifikovanú placentu...Tak budem čakať na tvoju správičku...ozvi sa 😉

garonka
18. dec 2009

ivka alinka je domaaaa vo fore prvykrat tehotne dnes písala 😉 😉 😉 😉

ivana2301
18. dec 2009

garonka, doma....akože už porodila???Alebo doma... ako doma..že ešte hu to len čaká??? 😲

garonka
19. dec 2009

ivka nieeee nieee neporodila 🙂 ešte ju to len čaka no ona sem príde a napíše 🙂

ivana2301
19. dec 2009

o.k. garonka....už my to je jasné...

garonka
19. dec 2009

ivka ona ti napíše včera si písala s jednou guľkou vo fore prvykrat tehotne 🙂 alebo zrejme ali len chodí a chodí a chodí aby mala tehu za sebou 😵

allinka79
19. dec 2009

caute
radsej polihujem, aby som vydrzala do vianoc 🙂
zajtra idem na kontrolu (ano, nedela), kedze ma sluzbu, tak uvidime co mi povie... 🙂
a dnes idem kuk na vianocny vecierok 🙂

ivana2301
19. dec 2009

allinka,tak si ešte celá...tak sa dobre zabav na večierku...Aj ja idem dnes trošku medzi ľudí,tak sa už teším,lebo my už šibe,z toho že som len doma...

allinka79
20. dec 2009

ivi ahoj, bola som hlavna atrakcika vecera... hihi 🙂 ale som rada ze som bola.

ako bolo tebe? kde si bola?

ivana2301
20. dec 2009

no..ja som bola u nás v krčmičke-nakoľko som z dediny.Ale bola som so super ľuďmi,tak som sa odreagovala.. 😨..Sranda,takže si bola atrakcia... 😀 aj ja som bola taká neprehliadnuteľná...noo neviem prečo 😕

allinka79
21. dec 2009

ja u mna viem preco... kedze som uz skor malarodit ako behat po vecierkoch 🙂
o 3 dni su vianoce... snad vydrzime dovtedy...
viem si predstavit, ze sa mala narodi 26. a ze mi ju daju akurat 27. rano, na moje 30.narodeniny... 🙂

jaja26
21. dec 2009

Ahojte,
hlásim sa ako šťastná mamina. V pondelok som bola na CTG,nechali ma v nemocnici, zasa sa im niečo nepozdávalo. Robili mi źáťažový test - vyvolali umelé kontrakcie, aby zistili ako sa cíti bábätko - ten nebol ani dobrý ani zlý. V stredu sa rozhodovali, či ukončia tehotenstvo a urobili ešte ultrazvuk a prietoky už boli veľmi zlé, tak ma hneď volali na sálu a ukončili tehotenstvo cisárskym rezom. Náš najkrajší vianočný darček sa volá Nelinka, miery 3450 kg, 51 cm. Včera nás pustili domov. Ešte sa budem dlhšie zotavovať, ale som neskutočne šťastná, že je všetko v poriadku. Držím vám veľmi palčeky, aby ste to zvládli bez problémov.

katka22r
21. dec 2009

jaja 26 gratulujem 🙂

ivana2301
21. dec 2009

jaja...som taká šťastná 😅 ...gratulujem Ti, z celého srdiečka 😅...To naozaj máte najkrajší vianočný darček...a ešte aj na štedrý večer budete už všetci traja pokope...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre