• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

4. septembra 2017 
Co znamenaju na prietokoch hodnoty "PI", "RI" a "S/D"?
30. júl 2013 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
troska som googlila, keby to niekoho zaujimalo; PI=pulsatility index; RI=resistive index ( je to S/(S+D)) a S/D je systolic velocity / diastolic velocity.
Mne sa tieto skratky zjavili na naleze vysetrenia prietokov a neopytala som sa v ambulke, co znamenaju. Mozno sa Vam zidu :slight_smile:
30. júl 2013 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte ja som 33/6 uz som v memocnici 2 tyzden na prietoky,dnesk mi robili usg ale nic mi nepovedali ci sa to zlepsilo alebo ako,hodnoty som mala Sd 3,54 a Ri 0,69 ,nemam tusenie ci to je dobre alebo nie. Mam problemy ak s tvdnutim brucha uz od 24 tyzdna,na to som uz lezala tu cely mesiac,potom ma pustili domov na 3 tyzdne a teraz zase aj tvrdnutie aj prietoky. Joj ja uz neviem... :frowning2:
17. sep 2013 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beva86 Mne doktor povedal ze PI je najpresnejsi index pri hodnoteni prietokov v pupocniku a ostatne RI a SD netreba ani hodnotiť, tak tiež som snaď pomohla, lebo hodnotu PI tu u teba nevidim napisanu.
26. sep 2013 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,poradte niekto.Tento pondelok som bola v nemocnici na vyšetrenie prietokov,som v 35tt.lekárka mi vravela,že sú vraj v poriadku ako z knižky.hodnoty su:S/D 2,46 PI 0,93.to S/D nechápem,poradí niekto,čo to znamená??vďaka :slight_smile:
24. okt 2013 o 10:05  •  4 deti - čaká bábätko, termín má v novembri 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte zienky poradte mi co su to prietoky v tehotenstve
28. jan 2014 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishelle5 nie, urcite ti chcel zle
2. feb 2014 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@waspera neviem ci si sa nepomylila... :slight_smile:
3. feb 2014 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkaa51 v podstate na nic ak rastie babo v poriadku, problem zacina vtedy ak to tak nie je a na to su prietoky aby ti stanovili ako dobre sa ma mimco.
3. feb 2014 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, boli ste niekt.na prietokoch v ginfiv???
10. mar 2014 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: viete mi poradiť , dnes som bola na prietokoch ... RI (AUM) 0,600 v norme ... čo to znamená ??? dakujem :slight_smile:)
19. nov 2014 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. dec 2014 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, je mozne, ze placenta nie je v poriadku, ale na prietokoch to este nevidno? mate s tym niektora skusenost? dakujem.
7. jan 2015 o 15:06  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stvura a kolko ma byt idealny prietok? ja som v 36 t.t. a mam 0,6
27. mar 2015 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka2213 neviem, mam rovnako pri rovnakom udaji takze uvidíme ci Ti /nam/ niekto mudrejsi napise.
27. mar 2015 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam tiez vraj hranicne hodnoty prietokov o 2 tyzdne idem na kontrolu. ale malý je este o tyzdne vacsi ako by mal byt....tak ako to vlastne je?
1. apr 2015 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky, ktorá vie vysvetliť hodnotu prietoku Ri O,40...nízku? dakujem
7. jan 2016 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
24. feb o 12:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mala som hodnotu v 30 tt RI 0.76, lekar povedal ze nad 0.8 je to uz nebezpecne. Dnes som 33 tt idem na premeranie. Ak bude nieco nove dam vediet hadam tato info raz pomoze niekomu. Kedze na nete o hranicnych hodnotach RI toho vela nie je.
28. jún o 11:50  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
A ja som zase zúfalá, môj gyndos nikdy nič nepovedal a tak mi naši hovorili ze je asi všetko v poriadku. Dlho mi ani nohy nepuchli ani tlak vysoký nemala akurát tep bol sem tam 120ale s tým ze aj to je všetko ok. Neskôr som sa dostala do nemocnice z úzkosťou a tetaniou, teda nesmierny chvenim nôh. Mali ma tam za panikarku... Pritom som sa snažila vystupovať co najkludnejsie. A teraz v 9m mam AFI 8co neviem ani co je, akurát že placenta je staršia ci co? Takže idem na pásy o 4 dni a tým ze mi idú robiť ctg.nonic viac nepovedia, ešte že je dieťa s malou pôrod.hmot. Na 37tt ma 2400kg.a RI mam 0.71.a časté tvrdnutie brucha
4. sep o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok