Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

zinhka
30. júl 2013

Co znamenaju na prietokoch hodnoty "PI", "RI" a "S/D"?

zinhka
30. júl 2013

troska som googlila, keby to niekoho zaujimalo; PI=pulsatility index; RI=resistive index ( je to S/(S+D)) a S/D je systolic velocity / diastolic velocity.
Mne sa tieto skratky zjavili na naleze vysetrenia prietokov a neopytala som sa v ambulke, co znamenaju. Mozno sa Vam zidu 🙂

beva86
17. sep 2013

Ahojte ja som 33/6 uz som v memocnici 2 tyzden na prietoky,dnesk mi robili usg ale nic mi nepovedali ci sa to zlepsilo alebo ako,hodnoty som mala Sd 3,54 a Ri 0,69 ,nemam tusenie ci to je dobre alebo nie. Mam problemy ak s tvdnutim brucha uz od 24 tyzdna,na to som uz lezala tu cely mesiac,potom ma pustili domov na 3 tyzdne a teraz zase aj tvrdnutie aj prietoky. Joj ja uz neviem... ☹

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monik32
24. okt 2013

Ahojte,poradte niekto.Tento pondelok som bola v nemocnici na vyšetrenie prietokov,som v 35tt.lekárka mi vravela,že sú vraj v poriadku ako z knižky.hodnoty su:S/D 2,46 PI 0,93.to S/D nechápem,poradí niekto,čo to znamená??vďaka 🙂

evi96
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkaa51
28. jan 2014

Ahojte zienky poradte mi co su to prietoky v tehotenstve

waspera
2. feb 2014

@mishelle5 nie, urcite ti chcel zle

mishelle5
3. feb 2014

@waspera neviem ci si sa nepomylila... 🙂

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanickapr
10. mar 2014

baby, boli ste niekt.na prietokoch v ginfiv???

bodka2213
19. nov 2014

ahojte 🙂 viete mi poradiť , dnes som bola na prietokoch ... RI (AUM) 0,600 v norme ... čo to znamená ??? dakujem 🙂)

robertandreas123
8. dec 2014

Ahojte ',

fiona1234
7. jan 2015

ahojte, je mozne, ze placenta nie je v poriadku, ale na prietokoch to este nevidno? mate s tym niektora skusenost? dakujem.

alyn
27. mar 2015

@stvura a kolko ma byt idealny prietok? ja som v 36 t.t. a mam 0,6

alyn
27. mar 2015

@bodka2213 neviem, mam rovnako pri rovnakom udaji takze uvidíme ci Ti /nam/ niekto mudrejsi napise.

romana311
1. apr 2015

ja mam tiez vraj hranicne hodnoty prietokov o 2 tyzdne idem na kontrolu. ale malý je este o tyzdne vacsi ako by mal byt....tak ako to vlastne je?

krtikcertik
7. jan 2016

kočky, ktorá vie vysvetliť hodnotu prietoku Ri O,40...nízku? dakujem

daniella_vivien
24. feb 2017
korytkaja
28. jún 2017

Mala som hodnotu v 30 tt RI 0.76, lekar povedal ze nad 0.8 je to uz nebezpecne. Dnes som 33 tt idem na premeranie. Ak bude nieco nove dam vediet hadam tato info raz pomoze niekomu. Kedze na nete o hranicnych hodnotach RI toho vela nie je.

lauraaaaaa
4. sep 2017

A ja som zase zúfalá, môj gyndos nikdy nič nepovedal a tak mi naši hovorili ze je asi všetko v poriadku. Dlho mi ani nohy nepuchli ani tlak vysoký nemala akurát tep bol sem tam 120ale s tým ze aj to je všetko ok. Neskôr som sa dostala do nemocnice z úzkosťou a tetaniou, teda nesmierny chvenim nôh. Mali ma tam za panikarku... Pritom som sa snažila vystupovať co najkludnejsie. A teraz v 9m mam AFI 8co neviem ani co je, akurát že placenta je staršia ci co? Takže idem na pásy o 4 dni a tým ze mi idú robiť ctg.nonic viac nepovedia, ešte že je dieťa s malou pôrod.hmot. Na 37tt ma 2400kg.a RI mam 0.71.a časté tvrdnutie brucha

nelca0510
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre