Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

allinka79
30. nov 2009

jaja, chodila som aj ja na predporodny kurz - prednaskyy a cvicenia... len uz teraz iba lezkam a cakam... na obchody sa uz tesim... uvidime, co povie zajtra doki... drzte mi palce 🙂

ivana2301
30. nov 2009

babky,na ten kurz čo ste chodili..dal Vám veľa?dajte neakú radu...Allinka79 aj ja som zvedavá čo nám povie zajtra dokt. ....budem držať palčeky...

allinka79
30. nov 2009

aj ja tebe.... poobede si potom npiseme.
a hej, dalo mi to dost, lebo som o tom nemala ziadnu predstavu. O tom, co ma caka, ako dychat, aky je priebeh, co kedy a tak...

jaja26
30. nov 2009

Ahojte,
aj mne ten predpôrodný kurz dáva dosť. Pomáha mi aj to cvičenie, aspoň mám taký pocit 😉 a hlavne to predýchavanie kontrakcií. Teraz to ovládam, ale ktovie ako to bude v reále, či nezabudnem všetko 😉
Zajtra idem na predpôrodný kurz budeme hodinku cvičiť a potom hovoriť o kojení.
Držím Vám babky zajtra veľmi palce,nech je všetko OK a určite dajte vedieť ako ste dopadli. Ja idem v stredu. Alinka a vyžiadaj si od toho dilina doktora, nech Ti urobí tie prietoky a nech ťa riadne pozrie.
Tak pa paaa

allinka79
1. dec 2009

jaja, jasne budem sa dozadovat vsetkeho mozneho... lebo fakt chcem vediet co a ako...
ja som na tom kurze kam som chodila, dosla o tuto prednasku o kojeni... co uz. Ale inac si myslim ze aj ked to vsetko zabudneme, tak sa rychlo spamatame na porodnom stole ked nam povedia dychaj... ta to napadne, uvidis 🙂

allinka79
1. dec 2009

ahojte baby, takze som po poradni... No zaplatila som si za ultrazvuk, a vyzera byt vsetko ok. Vahu malej neviem, ale ze je v celej maternici, dole hlavou, mam primerane plodovej vody... takze tak

a ze najblizsie sa mam hlasit uz v porodnici a tvrdil mi,ze uz kludne stvrtok... ale to sa mi zda edost skoro... sla by om az bud.tyzden... co si o tom myslite?

ivana2301
1. dec 2009

alinka79 som rada, že všetko bolo v poriadku...Ale... to sa máš akože hlásiť v pôrodnici-už na pôrod???Prečo???Keď je všetko v poriadku??Už sa aj otváraš?Už máš také stavy ako pred pôrodom??Ja som tiež v poradni dopadla dobre.Tento týždeň mám ísť ešte na pásy,doki my robyla výter zospodu,výsledky o týždeň..A mala som pravdu,že my kleslo bruško takže som na 4 prsty a viete že pri piatich sa už za pár dní rodí?? 😅

allinka79
1. dec 2009

ivana, ktory si tyzden? 36 ako ja nie?
a mam sa hlasit v nemocnici u nejakeho lekara-porodnika, aby som k nemu chodila na poradnu
ci som otvorena neviem, nepozeral ma... aj ten ultrazvuk som si vynutila a zaplatila...

ivana2301
1. dec 2009

Ja som presne 35+5tt.To je dobre,že si bola na ultrazvuku..pozeral Ti aj prietoky??Koľko si ty platíš za ultrazvuk?........Ja som sa zľakla,že Ťa doktor poslal vo štvrtok do pôrodnice už rodiť 😲 ...Až teraz som pochopila,že do nemocnice-do poradne-uff.Ešte apoň 2 týždne vydržať...Aj ja si platím sono v súkr.cente a kázali my prísť po 2 týž. teda idem 10.12...Už Ti robyl doki výtery??

jaja26
1. dec 2009

Ahojte,
to som rada, že ste v poriadku. Ja idem zajtra na ten monitor-pásy a poobede do ambulancie rizikovej gravidity - budú mi robiť zasa tie prietoky, tak mi držte palce, aby to bolo OK, som zvedavá na názor ďalšieho lekára.
allinka, od 36 týždňa by sa malo chodiť do pôrodnice - na tie pásy - monitor, ak to nemá Tvoj doktor. Môj ich nemá, tak musím chodiť do nemocnice. Ale prečo k pôrodníkovi? To už nemáš chodiť k svojmu gynekológovi? To máš dilina toho doktora, keď Ti nič detailnejšie nepovie. Ja by som šla asi radšej vo štvrtok, aby Ti urobili ten monitor, no neviem.
V tomto týždni sa berú výtery kvôli streptokokovi. Ja ho mám už od začiatku, takže mi budú musieť dať antibiotiká pred pôrodom ☹

ivana2301
2. dec 2009

jaja budem držať palčeky aby bolo všetko v poriadku.( som zvedavá aké budeš mať hodnoty-prietokov)Píšeš že máš streptokoka od začiatku tehu.To sa nelieči už počas tehu?Ja som myslela,že ak ho budem mať tak ho doktorka vylieči-do pôrodu..Daj vedieť ako si dopadla..

allinka79
2. dec 2009

ahojte
Ivana, ak dobre viem, tak ti ho asi mozu preliecit, ale moze sa vratit. Ja by som mala mat vysledky zo streptokoka zajtra... snad nebude... mam ureaplazmy a tie akurat liecim... co najblizsie k porodu aby sa nevratili... snad teda este 2 tyzdnbe vydrzim. Kamoska co bola v nemocnici so mnou, vcera porodila... bola 36+4. Ale ze to vyzera byt ok.

jaja, pojdem uz zajtra na tu dalsiu poradnu. Sme to riesili doma s drahym, tak uvidim, co mi povedia... a hej, moj je dilino.. prietoky mi nevravel, ze ani vahu mi nevie povedat... ale teda ked mam malu v celej maternici, tak je snad primerane velka, nie? ved zajtra sa snad nieco dozviem. A ten ultrazvuk ma stal 3 eura...

ivana2301
2. dec 2009

alinka,ty si predtým písala,že máš tiež strašne nízko bruško.Ja som ten istý prípad a chcem sa opýtať,ako v noci spávaš,lebo ja keď ležím na boku tak sa budím na silné bolesti,potom sa prehodím na druhý bok a za chvíľu je to to isté..bolí ma celý spodok a aj pri otáčaní stonám ako starý chlap.Z dýchaním nemám problémy nakoľko brušinko mám nizučko..A vôbec nevládzem chodiť,bolí ma spodná časť bruška a aj kríže..V tehotenskej knižke mám napísané (pod kolonkou rozmery panvy) že SF 38cm.Nevieš čo to znamená a ty máš aké rozmery???Neviem,ale mám pocit,že už celá asi tiež dlho neostanem..

allinka79
3. dec 2009

ivana, nemam tam nic napisane, len rozmery...
a ako spavam? na chrbte, kusok vypodlozene nohy... mala ma nalavo nohy, takze tam ma kope a to je dost hrozna bolest...
ale inac ma nic neboli... mala len tlaci hlavickou na krcok...

ivana2301
3. dec 2009

Ahojte,práve som prišla z nemocnice,bola som na CTG-zázname,všetko v poriadku...Takže, na druhý týždeň v utorok poradňa a vo štvrtok sono,tak uvydíme koľko maličká pribrala a či je všetko v poriadku (prietoky)..(aj moja maličká ma naľavo nôžky a chrbátik ma napravo..)

allinka79
3. dec 2009

ahojte
prisla som aj ja z poradne... krcok 0,5, otvorena pre prst... ze mam skusit este tyzden vydrzat a potom sa dohodneme, ze co a ako a kedy... V pondelok ma caka ultrazvuk, snad ho este stihneme 🙂
ctg asi vobec uz nestihnem, az pri porode 🙂

ivana2301
3. dec 2009

No teda...alinka...tak ty teda za chvíľu pôjdeš...Doma oddychuješ,ležíš len...alebo čosi porábaš..??Potom daj vedieť keby čosi.... 😉

allinka79
3. dec 2009

lezim uz 7 tyzdnov, varia mi, nakupuju, peru, zehlia... ja iba lezim a ooobcas umyjem riad
snad este par dni vydrzim... co najviac. Bojim a tesim... 🙂

valria321
3. dec 2009

allinka79 ahoj moja ak sa smiem spytať rodiť ideš skôr???

allinka79
3. dec 2009

valria asi ano... uzto asi neulezim... preco?

valria321
3. dec 2009

iba tak sa pytam si mala niaky problem??a tak potom držim pršteky nech ste zdrave....a ako ideš rodiť sekciou čo klasicky

allinka79
3. dec 2009

hej, v 29tt mni zistili skrateny krcok na 1,5 a som lezala v nemocnici, teraz lezim doma... a aky bude porod - asi normalny. Asi to chce ultrazvuk a monitor malej a potom sa uvidi...

ivana2301
4. dec 2009

alinka,to je dobre,že oddychuješ..budem na teba v pondelok myslieť,aby si dobre dopadla..Ozik a ty aj cítiš neako že sa otváraš?Máš neaké bolesti odspodu??jaja sa včera neozvala,hádam len... hu to nechytilo 😲 ???

allinka79
4. dec 2009

no, snad nie
a ci to citim? si myslim ze nie... neviem, co by som mala citit, takze asi nie...

ivana2301
6. dec 2009

Ahoj alinka, no ako sa máte?Vydražala si v poriadku cez tento víkend? Si celá? Zajtra Ťa čakajú vyšetrenia...ozvi sa ako si dopadla..Ja sa mám celkom fajn,až na ten vysoký tlak a opuchnuté nohy a bolesti panvy-ale ináč o.k. som ešte celá..

allinka79
7. dec 2009

ahoj ivana, som cela a som uz 37tt... huraaaa... 🙂
dnes mam ten ultrazvuk, uvidimeco povie doki... sa snad poobede ozvem 🙂

allinka79
7. dec 2009

takze... takze mala je v poriadku, ma cca 3300 gramov, hlavicku ma uz uplne natlacenu dole. Lekar si mysli, ze do stvrtku este vydrzime a potom ze sa dohodneme co dalej... asi tento tyzden to uz bude tu... zeby to nerad natahoval, zeby to mozno ani nebolo dobre pre malu...

ivana2301
7. dec 2009

alinka,som rada,že si ešte celá, to je super, že si už v 37tt.lebo to sa už babatka považujú za donosené 🙂 ...tedaa...maličká pekne váži..Doktror Ti pozeral aj prietoky-sú v poriadku??Napísal Ti aj hodnoty?Aj ja idem teraz vo štvrtok na sono,tak som zvedavá-či babuľka rastie, či má všetko čo potrebuje....Zajtra idem do poradne, tak som zvedavá čo bude...Ozaj maličkej sa dosť často v brušku čká...znamená to niečo??

allinka79
7. dec 2009

vravel ze su v norme ale nie su zapisane... ale sa tesim 🙂
a ze sa malej cka... ja hovorim o mojej ze je moc pahltna a vela chlasce vodu... 🙂 neboj, to je ok

jaja26
7. dec 2009

Ahojte kočky,
tak sa hlásim po dlhšej dobe. V stredu ma nechali v nemocnici. Mala som zlé CTG-záznamy, a aj zlé prietoky ☹ . Tak ma nechali v nemocnici. Robili mi potom CTG 3x za deň, už som ich mala dobré, len v piatok boli zasa zlé, ale odvtedy dobré. Kontrolné prietoky mi potom robili štvrtok, piatok aj v sobotu a hodnoty boli dobré. Doktori vraveli, že v tú stredu keď som ich mala zlé tak mohla mať maličká pritlačenú pupočníkovú šnúru a preto v tom momente boli zlé. Inak som zatvorená, len branka je otvorená cez špic prsta a hrdlo uzavreté. Len sa bojím, že keď pôjdem zasa na CTG, tak to bude zlé a zasa ma tam nechajú. Jedna kočka tam tak ležala už tretí krát, v piatok prišla na CTG a bol zlý a potom boli všetky dobré, tak ju vždy v nedeľu pustili domov 😉 Že to veľa záleží ako je mamička naladená, či moc nechodila, .....
Som rada, že ste OK. Alinka, tak ty pôjdeš z nás asi prvá :o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre