Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

allinka79
9. dec 2009

jaja, jasne ze nevolala... 🙂 snad dnes...

ivana - pravidelne kontrakcie neviem, ci urcim... tvrdne mi brucho, vzdy k veceru viac... ale mam dojem ze mi pomaly zacala odchadzat hlienova zatk... zeby uz?

ivana2301
9. dec 2009

allinka už si volala doktorke o výsledky??Začala Ti už odchádzať zátka???Už robým paniku... 😅 ....radšej rýchlo zisti výsledky ohladom toho streptokoka,aby si mohla utekať na pôrodnicu...Normálne som v strese-že sa ti to už blíži... 😅 .Budem držať palčeky...a potom daj vedieť keď pôjdeš do pôrodnice,aby sme mohli na Teba myslieť....Ja som bola dnes na CTG-všetko v poriadku-zajtra sono-tak uvidíme..

jaja26
9. dec 2009

Ahojte,
allinka už máš taký hlienovokrvavý výtok? Hlienová zátka môže odísť aj viac dni pred pôrodom. To sa nemusí ísť hneď do pôrodnice, kebyže odteči plodová voda, tak hneď.
Ivka, tak dobre, že si to napísala, že treba ísť hneď aby stihli dať antibiotiká. Skúsim napísať ešte tomu MUDr. na stránke mamaaja, že za aký časový interval začnú zaberať tie antibiotiká. Super, že máš všetko OK. A prečo ideš zajtra na sono? to Ti robia každý týždeň?
monitor dychu sme už kúpili - teda dostali sme naň peniaze, tak sme ho kúpili.
Aj my čakáme dievčatko, je to Nelinka, a dnes som taká nervózna, lebo som maličkú moc necítila, tak som sa išla poprevaľovať na posteľ, zacvičiť, že či ju budem cítiť, trocha som ju cítila, asi sa jej chce spinkať. je to hrozné, stále byť v podmedomí nervózna.
Allinka tak ako?????

allinka79
9. dec 2009

caute, dik za pripomienku... teraz som mu volala a ze sa mu zda ze to je negativne, ze si to mam prist dat zapisat... ze on nema cas so mnou kecat a ist mi to kuk. Debil. nJa nemam stav ist si to dat zapisat... ble

jaja, ten vytok je kusok hlienovy a velmi slabulinko ruzovy... tak neviem... bolo to v nedele a vcera, dnes zatial nic... ale tieto dva dni som sa citilaq horsie, tak neviem... uz mam z toho zmatok. Nech uz je zajtra...

jaja26
9. dec 2009

Allinka, tak to bola asi tá zátka. Ty kokso, už to na nás môže prísť hocikedy, stále si to akosi neuvedomujem. idem dať ešte oprať, aby som bola pripravená,keby niečo, aj tak si stále myslím, že mám čas.
A na Tvojom mieste, by som zmenila určite doktora. Taký prístup v dnešnej dobe, keď je lekárov až-až. Po pôrode to určite urob.
a bolesti nemáš?

allinka79
9. dec 2009

bolesti? obcas ma pichne alebo tak... to neriesim

ivana2301
9. dec 2009

ahojte...jaja,som zvedavá čo Ti odpíše doktor-že kedy treba ísť do tej pôrodnice(o koľko včašie) Na sono mám ísť preto,lebo doktor my tak doporučil-neviem asi kvôli tým prietokom..lebo ich aj dlhšie kontroloval..,povedal,že je všetko o.k. že maličká je na spodnej hranici 2790g v 35tt. tak asi preto(ale to idem zasa do heliosu)A meno ste pekné vybrali 🙂 .Aj ja mám taký problém,ako ty že niekedy maličkú necítim.Takže:sadni si v kľude na 1 hodinu- vylož si nohy,alebo stačí ked jednu, zdvihni si tričko-aby si videla bruško,zober pero a papier( a hodinky) a zapisuj si každý pohyb a zistíš že sa mrvká... lebo niekedy ani necítim že sa hýbe, ale na brušku vidím vlnky... 😉 takže vyskúšaj-uvidíš....allinka - ten tvoj doktor,to je ale riadny..... ( a zajtra ideš niekde na kontrolu??)ako budeš vedieť,či tá zátka Ti už odyšla celá?? potom začnú tie povestné kontrakcie??No nič... ja o tomto nič neviem-idem si niečo prečítať ako to všetko prebieha-aby som bola múdrejšia

allinka79
10. dec 2009

ivana, neviem ci uz potom zacnu kontrakcie... zistim... stale mam taky laby vytok, sa dnes opytam porodnika. Predtym idem ku gynek, ktory mi este robil tie stery na streptokoka...
inac, mam pocit ze mi furt tvrdne brucho, ale nic ma neboli...

jaja26
10. dec 2009

Ahojte,
allinka držím palce, nech dobre dopadneš u lekára. Berieš si aj tašku, že?
ivka, to ma nenapadlo, že sledovať bruško hodinku, máš pravdu, že niekedy sú a brušku oblúčiky a pritom pohyby necítim. Odkiaľ si, keď chodíš do Heliosu, z Martina?

allinka79
10. dec 2009

ahojte...
stav oproti min.tyzdnu nezmeneny.... otvorena pre prst, krcok spotrebovany. Dohodli smesa ze o tyzden pridem na kontrolu aj s taskou a do vecera porodim a ze do vianoc by som bola doma... drzte palce. 🙂 Mala uz v pondelok bude v 38tt, co bude super 🙂

jaja26
10. dec 2009

Tak si ešte doma. Ja som bola minulý týždeň otvorená len cez špic prsta a hrdlo uzavreté, tak neviem? To asi ešte krčok mám, ešte asi nie je spotrebovaný, že?
Allinka a ak budeš budúci týždeň mať taký istý stav, tak nie je nutné vyvolávať pôrod, či áno? Ale to bude super, že o týždeň porodíš a na Vianoce budeš doma. Ktovie kedy to chytí mňa 😕

allinka79
10. dec 2009

mala moc tlaci dole... mi vravel ze keby viac do mna rypol, tak to ide... alebo pri prudsom tlaku... takze je to take na hrane...

ad tvoj krcok... to ti musi povedat doki, ze ako to mas... ja som sa dnes pytala a dozadovala a som rada, ze to je ako minuly tyzden

a ked si predstavim, ze je sanca byt s malou doma na vianoce... parada 🙂

jaja26
10. dec 2009

Aj mne malá dole dosť a často tlačí. Niekedy musím zastať, také tlaky cítim dole. V utorok ma môj gynekolog nepozeral, musím mu o týždeň povedať, nech ma pozrie. V pondelok idem na CTG, tak to bude hádam dobre.
inak dnes som mala si 2x falošné kontrakcie, a teraz pár hodín nič. Som sa hneď rýchle dobaľovala a dávala prať 🙂
No na Vianoce byť s malou doma,to bude naozaj najkrajší vianočný darček. to by som chcela aj ja 😉

allinka79
10. dec 2009

nechces sa dohodnut teda s dr na vyvolani? U mna to tiez neni iste... nechame sa prekvapit. Ale ako darcek by to bolo uplne ze najkrajsie 🙂

ja praveze malu necitim... velmi obcas. Ona tam ma len strcenu hlavicku... celu, vsade 🙂

ivana2301
10. dec 2009

Ahojte,som z okolia Martina,takže do Heliosu mám blízučko.Práve som dorazila zo sona a doktor ma vôbec nepotešil.Že mám hraničné množnstvo plodovej vody a veľmy zrelú placentu..Takže mám prísť na kontrolu prietokov o 10 dní-ak dovtedy neporodím.A pri akomkoľvek probleme utekať do nemoc.Mám popísané aj neaké hodnoty že:RIa.u.0,53 a RIa.c.m.0,76..ale aj tak sa nevyznám.Mám chodiť minimálne 1x do týždňa na CTG záznam.(ja sa asi budem pýtať od svojej gyndy 2x aby som bola kľudnejšia-lebo ma doktor naplašil)Pýtala som sa,že teda načo udržovať tehotenstvo, ked placenta je už vyzretá.A povedal,že prietoky sú neni ešte zlé,že sa uvidí o 10 dní a potom by sa to ukončilo..no nervy 😒 .Ja som taký strachoprt a všetko zlé si domýšľam...napíšte niečo nech som kľudnejšia.... 😢

ivana2301
10. dec 2009

A ešte som zabudla, allinka-aj mne doktor povedal,že má maličká natlačenú hlavičku dole a krčok sa mu už nedalo skontrolovať sonom..A to sa dá dohodnúť s doktorom,že vyvolajú pôrod???

jaja26
10. dec 2009

Ivka,
veľmi zrelú placentu mám aj ja. Dôležité je, či fungujú prietoky a bábätko rastie. A Tvoje prietoky sú OK. Placenta nemôže prestať fungovať zo dňa na deň. Doktor vie, čo robí. Na ten CTG záznam chodia všetky budúce mamičky od 36 tt, neboj sa, bude to OK. Aj ja mám obavy, ja som mala prietoky zlé a potom vraj už dobré a nikto mi nekázal prísť na kontrolu. Musím sa opýtať v utorok ešte môjho doktora.
U nás sa moc nedá dohodnúť s doktorom na vyvolaní pôrodu len tak. Musí byť vždy vážny dôvod a to oni čakajú do poslednej chvíle, lebo bábätku že je najlepšie v brušku. Ja nemám dohodnutého pôrodníka na pôrod. Môj gynekolog nechodí k pôrodom a neviem koho dohodnúť, je to ťažko.
Alli, ja dole tiež necítim pohyby, len cítim také tlaky akoby hlavička bola ako píšeš všade dole 😉
My sme akurát dopiekli s drahým perníky, už som aj navnadená, že by sme urobili aj stromček, nech to nie je všetko na ňom, ak by to na mňa prišlo skôr. Vy ste nad tým nerozmýšľali?

ivana2301
11. dec 2009

jaja..len sa bojím toho množstva plodovej vody-aby sa niečo nestalo.(hraničné..a to aj zdôrazňoval ☹ )Doktro pozeral aj žalúdok a mala v ňom že neaké chlpky čičo usadeniny-že sa nahlatala plodovej vody- 😝 hádam, jej zle nebude chudatenku mojmu...Ináč som prekvapená,že ti nekázali prísť na kontrolu,že keď si mala prietoky zlé...U nás to je tak,že keď máš zlý CTG záznam- Ti kážu prísť bude v ten den o 3 hodiny,alebo za 2 dni-na kontrolu...Ináč ani u nás sa nedá dohodnúť s doktorom na termíne pôrodu.(to by musel byť veľmy vážny dôvod nato)Ani ja nemám dohodnutého pôrodníka(necháme to na náhodu-kto bude mať službu) No ty si šikuľka-že si si už čosika napiekla.Aj ja sa chystám stromček postavyť už od pondelka,ale akosi nestíham,chodím stále po tých doktoroch a potom sa už len zvalím a oddychujem...Ale dnes už idem vianočnú výzdobu robyť(obrus.sviečky po celom dome,gule....verandu ...atd)kým ešte môžem....

jaja26
11. dec 2009

ivka,
ja som mala prietoky zlé a potom tri dni za sebou už boli dobré - vtedy ma kontrolovali, keď som bola v nemocnici. Aj som 3x denne chodila na CTG záznam. Tie už boli dobré, len ten prvý bol zlý, tak ako tie prietoky. Tak dúfam, že vedia, čo robia. Maličkú našťastie cítim, dnes jej vadil v noci asi každý môj pohyb a keď som si ľahla či na jeden alebo druhý bok, tak sa jej to nepáčilo a ozývala sa 😉 . Tak som sa moc nevyspala. A akosi ma pobolieva v podbrušku, Teba nie?
A s tou plodovou vodou sa neboj, ona sa zvykne dotvoriť. A kedy ideš na CTG?
Ja prehovorím manžela, nech v nedeľu večer ozdobíme stromček, lebo dnes nemôže a zajtra sa chystáme na vianočné upratovanie - ja len tak trocha a večer zdobiť perníky.

tami_tami
11. dec 2009

co je horsie vyssie ci nizsie prietoky????

allinka79
11. dec 2009

no, drahy ide kupit stromcek tento vikend... ci ho v tyzdni urobime, neviem. Sme sa o tom este nerozpravali... neni to zly napad... mozem mu to skusit navrhnut, aj ked moc nie je kedy... tak neviem...

vyvolat porodci sa da, to neviem... mne chce... mozno len trochu viac porype do mna, ktovie...

ivana2301
11. dec 2009

jaja,včera ma začalo bruško bolieť-a hovorím si ahaa..kontrakcia,lenže to ma zase už 2x chytilo na veľkú potrebu..(divné že 2x)Potom sme boli v tescu a zase taký isý krč ako na potrebu a potom to prešlo...tak neviem,či aj toto je neaká predzvesť???ČO ty nato 😕 .A trošku ma pobolieva okolo pupka...V utorok by som mala ísť do poradne ku gynd.a potom my dá papier na CTG-a je na mne ktorý deň si vyberiem,ale pôjdem asi už v stredu-lebo sa bojím...A Teba,ako pobolieva podbrušku? Naľavo,napravo-opíš-porovnáme 😉 No ja tento rok asi nebudem nič piecť-aj som chcela ale...samej by sa my to zle(pôjdeme pozrieť rodičov a čosika sa nám ujde 😀 )

ivana2301
11. dec 2009

tami- no to rada, by som Ti odpovedala ale...ozaj neviem.. 😨 .Aké máš hodnoty prietokov?

jaja26
11. dec 2009

tami - to neviem aké sú horšie, ale raz keď sú mimo tie klasické hodnoty, čo majú lekári v tabuľkách, tak to nie je dobre. Ty máš zlé? Ale hlavne, že bábätko rastie.
S tým stromčekom ma to napadlo, keď som ležala minulý tt v nemocnici, že by sme ho mali urobiť,lebo ak to na mňa príde, tak nebude kedy a potom ak by sme sa stihli vrátiť do Vianoc budem ubolená na to robiť stromček. Práve ani u nás nie je moc kedy. Alli a máš nejaké bolesti?
Ivka, kamošku čo išla rodiť prehnalo 3x, tak vravela, že klystír nebol taký hrozný, lebo už mala prázdnejšie črevá 😉 . Mne sa zdá, že mi troška kleslo bruško. Mňa bolí bruško tak ako pred menzesom, tak pálivo, ale viac na pravej strane, tak som z toho jelito 😀
Sama by som ani ja nepiekla. Len medovníčky to je náš rituál, a kebyže mi drahý nepomáha, tak to nerobím, zle sa mi ohýba, všetko. urobím možno ešte taký perníkový závin, čo dlho vydrží a svokra nám niečo nadelí a mama objednala koláče, tak aj od nej sa nám ujde 😉
Allinka, oni dajú čipku na vyvolanie, potom by to malo prísť samo. Jednej kočke čo bola so mnou na izbe dali čipku, hodinu musela ležať a potom dostala kontrakcie, odišla hlienová zátka a do 4 hodín porodila. To bol ukážkový pôrod. Niekedy musia dávať viac vyvolávačiek. Ale len tak to u nás nechcú dávať.

tami_tami
11. dec 2009

ja som mala vysoke - ale vpohode vsetko - raz su vyssie potom su zas o.k... ale proste poslali ma na kontrolne prietoky do nemocky ked som mala vysoke hodnoty - hranicne no a kamoska mala vcera zase nizke hodnoty tiez musela ist na kontrolu do nemocky... a vraj by bol krpec malo okysliceny ked ma take nizke hodnoty preto aj dnes sla ale uz vcera to mala o.k... tak ked pri nizkych hodnotach je nizsi prisun kyslika a tym padom asi aj zivin - tak si to ja davam dokopy 😅 tak pri vysokych prietokoch je co? velmi tomu neorzumiem a chcela by som byt v obraze... asi sa v pondelok spytam v nemocke - mam zase prist - kedze uz mam termin tak budem chodit uz asi kazdy den....

jaja26
11. dec 2009

Tami tak nám daj potom vedieť ako to je, aby sme aj my vedeli.

tami_tami
11. dec 2009

oki 🙂 napisem

allinka79
11. dec 2009

jaja, u mna to bude mozno aj rychlejsie... skusim bud.tyzden vysadit magnezko a trochu chodit a bude to mozno aj skor, ktovie... 🙂

ked pisete o kolacoch, tak zavidim ze peciete... tento rok ja fakt nic nerobim, iba lezim... fnuk... ale za narodenie malej v termine to stoji... 🙂

ivana2301
11. dec 2009

allinka,ty berieš stále magnezium?Mne doktorka kázala brať iba do konca 37tt.,potom už nie - že aby sa my ťažko nerodilo.(ale ty si asi iný prípad...)allinka ani ja nyšt nepečiem...Mám problém niečo urobyť,tak to mám rozdelené že: jeden deň navarím,druhý oriadim a takto...

allinka79
11. dec 2009

ja jeden den lezim, druhy den lezim...
beriem magnezko, v pondelok budem uz v 38 tt a nejako znizim davku... neviem ako... co myslis?
ivana, ty si ktory tt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre