Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

karmenta
8. jan 2012

@sandrittta dělali průtoky ve 24tt, to bylo vše OK. ve 30tt už byly opačné, prý se to pos. ve 25tt.

karmenta
8. jan 2012

@sandrittta ale ted už je z ní krásná roční holčička 🙂

angelin84
8. jan 2012

@sandrittta No mne sa o všetkom najhoršom už aj sníva a bojím sa, čo zase bude tento týždeň na prietokoch. Tak ale aspoň že už mala malá cca 2700g a aj keby ju museli vybrať, nebola by najmenšia 🙂 Tabuľku som našla a mám všetko podľa nej o.k., tak neviem, či nestresovali zbytočne. Čítala som, že v zahraničí sa nerobia ani prietoky, ani triple testy. Na stránke mamaaja som sa v poradni gynekológa dočítala, že sa to nedá aj tak nijako liečiť, akurát ukončiť tehotenstvo sekciou. Ale ten pupočník, to už je celkom mimo nás, to nijako veru neovplyvníme. Len ak sa to stane niekomu známemu, tak to robí nekonečné stresy a strach ☹

balisek
30. jan 2012

Ahoj holky, otevírám hoodně starou diskuzi..Dneska jsem byla na utz kvůli neustálému škytání miminka, vše je prý v pořádku, ale dr. šla měřit průtok krve pupečníkem a nejdříve označovala něco jako by na krčku skoro hlavince miminka, to se měří ještě nějakej průtok nebo to vypadá že ho máme kolem krčku ten pupečík?? něco na tom krčku se ukázalo celé červeně a pak teprve pouštěla ten průtok, nebo ten se nikde neoznačuje???díky moc za odpovědi🙂

claudiqa6
8. feb 2012

treba sa na prietoky objednat?

koran
19. feb 2012

@claudiqa6 nie prietoky by sa mali robiť okolo 36 tt automaticky. pýtaj sa na to svojho gynekologa, nebojte sa pýtať ludia...

koran
19. feb 2012

@andrea12737 ahoj Andrea a ostatné.. chcela by som sa spýtať, čítam tu o prietokoch že máte vysoké hodnoty ale všetko tak že 0,90 a podobne, ja som teraz v 37tt a mam prietoky 1,23 (to som mala v pondelok 13. a pretdym pondelok som mala ešte vyššie) teraz beriem ten oxit... neviem teraz ako sa to vola a magnesium. Babo povedal ze je trochu mensie nez obvykle, tusim nieco malo cez 2 kg. Myslite ze sa nemam bat? lebo je to asi fakt vysoka hodnota prietoku ci nie?

andrea12737
20. feb 2012

@koran Ahoj koran, ja som pri malej mala hodnoty 0,85.. tvrdili mi, ze dieta bude male cca 2,8kg, mesiac som si odlezala v nemocnici, lebo mi vraj hrozi predcasny cisarsky a blablabla... nakoniec sa narodila tyzden pred terminom a mala 4kg, ledva som ju vytlacila. Plodova voda uz nebola taka aka mala byt, mala bola vselijako sfarbena len nie tak ako mala, prave kvoli tomu, ze moja panva nebola dostatocne siroka. 😒 Takze zo samotneho porodu nemam spomienky boh vie ake, ale co sa tyka toho co hovoria dr... velmi by som neverila, ale na druhej strane, netreba situaciu podcenovat 😉 Vsetko bude v poriadku, nebojaaj 😵

koran
20. feb 2012

@andrea12737 ahoj, no hej, len prave v tejto teme čo som si citala tak vsetky vyssie prietoky tak 0,niečo a ja 1,23 tak to sa mi zda ozaj moc. ja len nechcem aby mi povedal (dnes idem na dalsie meranie) ze do nemocnice, teraz nemozem mam choreho psika ☹

keira
24. máj 2012

@angelin84 a v ktorom mala mala tych 2700 g?

angelin84
24. máj 2012

@keira Pekný deň, myslím, že to bolo v 36 týždni...Malá sa nakoniec narodila sekciou v 38tt a mala 3300g a 50cm 🙂 Kvôli môjmu vysokému tlaku a bielkovine v moči 😒

ada21
12. jún 2012

Caute, baby prosim vas neviete mi niektora povedat ci sa prietoky robia aj v ruzinovskej nemocnici? Tam mi povedali ze nie, ze sa mam objednat na sukromnu kliniku, ale pred troma rokmi mi ich tam urcite pri malom robili. To uz sa teraz nerobi?

slunatqoo
23. júl 2012

ahojte, vie mi niekto pomôcť?? bola som na usg v 31 tg a 5 dni a moje hodnoty prietokov boli 0,77. je to velmi zlé??? ☹

veronika_michal
15. aug 2012

Ahojte 🙂 k tým prietokom..som z Prešova a pri zistení tehotenstva som si zmenila gynekológa, ktorý robí všetky potrebné vyšetrenia.. Majú to aj vypísané..v 12t sa robí NT, v 20t. MORFOLÓGIA PLODU, v 30t. PRIETOKY, v 24-28t. 3D ultrazvuk. Mňa zajtra čakajú prietoky a to som doteraz nemala žiadne problémy v tehotenstve, tak dúfam, že aj zajtra bude všetko OK 🙂 Inak, všetky vyšetrenia sú za poplatky.

vejula
22. aug 2012

Ahojte kočky. Mna zrejme na najbližšej poradni čaka meranie prietokov. Chcem sa opytať, či je to skutočne potrebne meranie, aka je možnosť skutočne zlych prietokov, pokial dieťatko zodpoveda rastovo danemu tyždnu tehotenstva.
Viem, že prietoky sa robia doplervskym ultrazvukom, ktory je omnoho silnejší ako klasicky, čo ma dosť znerovznuje...

Ste tu aj babulky, ktorych gynekologovia prietoky nemeraju? Chcem vedieť, či to všetci lekari považuju za potrebne.

molka
4. jan 2013

@vejula ahoj, presne to isté zaujíma aj mňa. Ako si sa nakoniec rozhodla? Chodila si na prietoky? A od ktorého tt sú povinné?

vejula
4. jan 2013

@molka ahojky. Tak nakoniec mi ani prietoky nerobil moj dr, anisom mu nič nehovorila 😅 videl že mala prospieva až až a že placentu mam ešte v dobrom stave tak nerobil. Potom mi prietoky robili až v nemocnici v TN, tam som sa neodvažila niečo hovoriť a potom viem že sa robia ked prenašaš či je babo dobre vyživovane

molka
4. jan 2013

@vejula moja malá tiež krásne prospieva, je dokonca väčšia, než je priemer. Ale môj gynekológ všetko strašne preháňa a už minule mi vravel, že ja som po dvoch cisárskych a preto musím určite chodiť na prietoky. Tak sa chcem pripraviť, že to buď úplne odmietnem alebo aspoň posuniem na taký tt, kedy sa to už musí merať. U nás sa na prietoky chodí do nemocnice, kde žena čaká pol dňa, čo sa mi s mojím tlakom teda vôbec nechce.

vejula
4. jan 2013

@molka a čo maju prietoky spoločne s prechadzajucim cisarskym??? ved prietoky ukazuju ako je tvoje dieťatko vyživovane cez pupočník, a to so spôsobom predchadzajuceho pôrodu nema absolutne nič spoločne. SA mi pači ako ked mala žena cisarsky, tak je pomaly brana jak chranený druh. PRitom to takmer nič neovplyvnuje - vo väčšine pripadov. Teraz si niesom ista či mi môj gyndoš meral v 38 tt alebo vôbec, ale tušim ano. Dovtedy to môj gyndoš neriešil.Tak si myslim, že to kludne môžeš odmietnuť, minimalne do toho 38 týždna to odmietnuť.

mata.g
7. máj 2013

Ahojte. Preco niekomu robia prietoky uz v 24tt a mne este nic take nerobili? Dufam, ze teraz mi to uz niekto spravi toto vysetrenie, ked zacnem chodit do nemocnice...? Asi mam naprd gynekologa ☹

zugas
7. máj 2013

@mata.g prietoky sa robia len od nejakého 32.týždňa,ak dovtedy nie je žiadny problém 🙂

mata.g
9. máj 2013

Tak konecne som sa v nemocnici dostala na prve prietoky a vsetko bolo OK, len ta poloha KP......nechce a nechce sa mu otacat 😅

zugas
9. máj 2013

@mata.g na KP pomáha robiť viackrát denne mačací chrbát....Alebo tiež si v polohe ako mačací chrbát a na nejakých 10 minút denne sa dáš nižšie na ruky,teda lakte a zadok hore.....Ja to tiež skúšam už viac týždňov a asi to zaberá,už sme skoro hlavičkou dole,teda šikmo...ale štikútku už cítim dole a to je hlavné. Dúfam,že sa naše malé umúdria 🙂

mata.g
9. máj 2013

@zugas ...jaj keby sa tie nase babatka umudrili. Nie som uplny odporca cisarskeho rezu, ale ani ho nepreferujem, lebo sa bojim zrastov po operacii, viac ako bolesti po operacii...a priroda to ma zariadene inak, nez to robia lekari. Budam skusat a dam vediet, ci sa ten moj lenivec otocil 😀

zugas
9. máj 2013

@mata.g veď to,že aj ja by som radšej riadne porodila,nie cisárskym,no uvidíme

mata.g
9. máj 2013

@zugas No ak sa to nepodarí to otočenie, tak dá sa rodiť aj nožičkami, ale moja pôrodníčka nie je k tomu veľmi naklonená....čo už, pôjde sa CR 😖

katinka110
18. máj 2013

baby mam malo plodovej vody ako casto by mi mali robit prietoky?pretoze chodim uz na ctg do nemocnice a tam to iba zhodnotia a nic viac...mam sama poziadat o vysetrenie tych prietokov?

nanulik
18. máj 2013

ja ked som chodila na prietoky tak povedali že je všetko ok, ked sa malý narodil v 40tt mal iba 2780g a 46cm. museli mu dať výživu do ručičky a povedali mi že placenta ho slabo vyživovala ☹ nechápem že vtedy si to nikto nevšimol ☹ ale chvalabohu je zdravý
@mata.g neboj ani moj sa neotočil. bola som z toho dosť nešťastná. ale ku koncu soms a už zmeirila že idem rodiť cisárskym

palinko123
28. máj 2013

Ahojte mamicky dnes som bola na prietokoch a to som 32tt a bolo mi napisane ze mam RI 0, 41 a neviem ci je to v norme

sam262
28. máj 2013

@palinko123 ahoj ja som 32tt a tiez som bola dnes na prietoky, napisane mam RI 0,68 a pod tym: hranicne hodnoty pupocnikovych prietokov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre