Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

allinka79
11. jan 2010

martinka - keby sme tak spali... ☹ ALe nas drobcek vela nenaspi a vecer vela place.. cez den sa jej spat nechce, cumel moc nemusi... a mam pocit, ze je stale hladna. A pritom raidne pribrala, od kedy sme dosli z nemocnice (600 gramov za tusim 10 dni)

martinka17
11. jan 2010

no Samko mal koliky, takže to poznám. Najhoršia noc bola, keď od 19.30 plakal až do 2.30 v podstate v jednom kuse. Ale asi na 10 týždňov to prešlo🙂 A čo sa týka spánku, tak tiež si skoro vyžadioval pozornosť, jemu ale stačilo, keĎ sme ho položili na gauč v obyvačke a bol kľudný, pozeral, počúval a občas si pospal. A asi od 4-5 mesiacov potom spal už len 3 krát po 30 minút. A to na minútu presne 😉 Aj na to som si zvykla. Teraz sme to zredukovali na 2 spania, v priemere po 40 minút,

allinka79
11. jan 2010

no, nasej nestaci lezat v obyvacke.. vyslovene na rukach musi byt... a cumel tiez na dlho nefunguje...

martinka17
11. jan 2010

alinka, Samko cmúľal do troch mes. cumeľ, potom zistil, že má ruky a na 7 mesiacov sme na cumeľ zabudli. Až ked liezli horné jednotky, bol ochotný ho zase cmúľať 😎

allinka79
11. jan 2010

janeviem... keby fungoval, tak sa tesim... ale ked nefunguje, tak neviem...
asi sa budi, musim off

patulda
11. feb 2011

ahojte vie mi niekto poradit?Tiez som bola na prietokoch a potom na CTG len ze moj maly sa na CTG nejak nechcel hybat a tak sledovali krivku a na tu povedali ze vsetko je v poriadku.Mam tomu verit?Viete niektonieco blizsie?Dakujem

janicka.m
11. feb 2011

@patulda ked povedali, ze krivka je ok, tak je ok 😉 my sme mali zlu krivku, boli sme kvoli CTG v nemocnici 2 tyzdne, strasne stresy a nakoniec sme zo vsetkeho vydedukovali, ze zla krivka bola mozno preto, lebo drobec bol velky (mal 4,5 kg) a nemohol sa velmi hybat. prietoky som mala v pohode, len jeho pohyby boli v brusku dost obmedzene 😉 ale ten prvy sok bol hrozny, ked som videla, co mi dr. napisal:"dieta neaktivne, o 2 hodiny CTG opakovat." o 2 hodky bolo dieta zase neaktivne... ak ti napr. babo spinka (alebo sa mu nechce), tak nevyvija pohyb, takze aj krivka je "kludna". v nemocke, ked som mala zly CTG, tak si babo nasli a stuchali donho, az kym sa nezacalo hybat a kym krivka nevyzerala tak, ako ma 😉 CTG krivka len ukazuje, ako mu bije srdiecko - ked je v pohybe, tak srdiecko viac maka, ked je v klude, tak aj srdiecko ma veget 😉

patulda
12. feb 2011

no mojmu malemu sa vobec nechcelo hybat na CTG a to ho opakovali dva krat ale ako nahle som zliezla z lehatka tak sa maly drobcek zacala hybat tak asi sa mu nelubila sestricka 🙂 😉

majkauk
11. jún 2011

ahojte baby ma niektora skusenosti s kvapkami Secatoxin forte kvoli zlym prietokom???

patricia1912555
20. jún 2011

Baby mam ist na vysetrenie prietokov...Chcem len vediet ci je to vysetrenie len ultrazvukom alebo aj klasicke vysetrenie 🙂 dakujem...

katulkapetkova
14. sep 2011

ahojte ja by som sa chclela opytat kto mi vie poradit co to znamena. som bola na prietoky a toto mi napisali...som v 35tyzdni PPHL post.II - Placenta ZS,typ 0- PV prim.mn. -RI 0.61 BFC 0. Dakujem

katulkapetkova
14. sep 2011

@patricia1912555 len ultrazvukom

gianni
14. sep 2011

ja som dnes kvôli zlým prietokom nastúpila do nemocnice a dávajú mi nejaké tabletky

katkagaz
3. okt 2011

ahojte nedavno som dosla s usgsom 29tyzdni zastupoval doktor kt.moc nevedel nastavit usg na prietoky ale vravel ze vyzeraju dobre ale objednali ma o dv tyzdne do novej nemocnici bohuzial moj gynekolog uz treti mwsiac je vypisany akurat sa ma pytal ci som menstruaciu mala pravidelne bol tam nieaky ale maly skok ked meral hlavicku a tieto veci al potom som mu povedala ze som diabeticka tak sa pytal zakladne veci ci je to naplanovane a tak samozrejme ze ano 3mesaice pred som mala aj pekny cukor tak vravel ze je to dobre akurat ze mala je dlha a ze ma 1400g ze nieje velka je to normalne a este by som sa chcela opytat placentu mam placenta 2 je to v tom tyzdni normalka ci dozrieva rychlo? chcela by som nazor mamiciek lebo som nekldna taky zvlastny pocit mam dakujem vopred velmi pekne

wieruss
4. okt 2011

Ahojte, dnes mi doktor robil prietoky pre kontrolu a napisal mi do knizky hodnotu 1,15 - podla toho co som nasla je to strasne vysoke cislo... malicky je podla tabuliek velky, vsetko, tak sa teraz bojim... poradte niekto prosim kto ma skusenost

monika0907
19. okt 2011

Ahojte chcela by som sa opytat .. . mozu sa tie prietoky robit nie na 36 tt ale na 35tt?pretoze tak ma objednala lekarka skor ci to nevadi???, dakujem za odpovede

monika0907
19. okt 2011

@katulkapetkova ahoj a smiem sa opytat kde si bola na prietoky?ako v ktorej nemocnici?

pointka
12. nov 2011

Ahojte, neviete ake hodnoty prietokov ste mali v 30 tt? Mne namerali najprv 0,77 - 0,81 (mala ma snuru okolo krku), chcela ma Dr. poslat do nemocnice, tam namerali 0,74 a lekar vravel, ze su hodnoty uplne v norme. Tak si ma tam nenechal. Na druhy den som isla zase k mojej doktorke na kontrolu, nebola rada, ze si ma tam nenechali, tak ma zase premerala, hodnoty uz nepovedala, len ze sa to upravilo. Akurat mi vravela, aby som davala pozor na pohyby, ci nie su extremne silne, alebo neprestanu a vtedy mam utekat do nemocnice. Takze vysledok je taky, ze ine nerobim, len sledujem dieta, ci sa hybe (je dost hyperaktivna odkedy zacala kopat), ak sa hybe, ci sa nehybe moc, ak sa nehybe, uz nech sa hybe, tak som v ustavicnom strese. A hlavne nedokazem odhadnut co su to tie extremne pohyby, ked je mala taka hyperaktivna... Ako budem vediet kedy to nie su dobre pohyby ☹ Tak som dost vystresovana teraz...

pointka
13. nov 2011

Nikto mi nevie poradit?

tamaska
22. nov 2011

@pointka na prvej strane tehto témy sú hodnoty " kopčím ich "

tt Variacny interval
28 0,701 – 0,943
30 0,657 – 0,882
32 0,637 – 0,791
34 0,623 – 0,963
36 0,545 – 0,628
38 0,539 – 0,653
40 0,497 – 0,572

Smerodajna odchylka vsak moze byt od 0.17 do 0.10

angelin84
13. dec 2011

Pekný večer, ak niekto vie poradiť, chcela by som sa opýtať, odkedy ste chodili na prietoky?ďakujem pekne za info 🙂

babula108
20. dec 2011

Ahojte ja sa chcem spytat dnes som bola druhy krat na prietokoch po tyzdni a namerali mi jednu hodnotu uz vraj nad hranicu to bolo 0,68 a druha bola v raj ok 0,64. O tyzden idem zas ale teraz sa uz bojim. Nemôze sa nic stat za tu dobu malemu?

sandrittta
29. dec 2011

@pointka presne toto mam aj ja. ☹ mala ma snuru okolo krku a kazdy sa tvari, ze nic, vraj to nieje dovod na sekciu. Ja to vsak s tymi pohybmi odhadnut neviem, iste, ze raz sa hybe divoko ako by mala diskoteku v brusku a to uz v 36tt mala 3500g a inokedy nic necitim ale to mam zakazdym utekat niekam do nemocky. ☹ kamoska pred par dnami potratila koli tomu tyzden pred porodom... Tak som max vystrasena

sandrittta
29. dec 2011

@angelin84 myslim, ze prve mi doki robil v 30tt

angelin84
8. jan 2012

@sandrittta Ahoj, ja som bola vo štvrtok prvýkrát(35t/0d) a hneď boli zlé...ale ako ja ovplyvním, že sa dieťa málo hýbe?Inak rastie ako má, aj je väčie o týždeň v niečom 😵...napríklad doobeda a cez deň sa hýbe menej a večer ide z bruška pomaly vyskočiť. Teda neviem, či jeho aktívny/neaktívny pohyb ovplyvňuje výsledky, alebo niečo iné 😕

sandrittta
8. jan 2012

@angelin84 nie to niesu pohyby tie prietoky su troska zavaznejsia vec, je to ako je dietatko vyzivovane cez pupocnu snuru... ☹ je mi luto, ze ich mas zle, mozno budu zvazovat sekciu ... Moja ma pupocnik okolo krku ale vyzivovana je nim perfektne.. Primar v nemocke my vysvetlil, ze dietatko aby sa zadusilo vobec nemusi mat pupocnik okolo krku staci ked ho zatiahne nozickou, pritlaci alebo nieco neprenikne k nemu kyslik, vyziva a vsetko co nim prijima a nestastie je na svete... Ale ked ta neriesia nebude to tak zle asi, inak by si uz bola monitorovana v nemocke...

angelin84
8. jan 2012

@sandrittta Bola som tam tri dni, dostávala magnézium a robili mi ich asi päťkrát denne, s tým, že všetky okrem toho prvého boli už v poriadku 🙂 Inak rastie dobre ba až veľmi dobre, aj plodovej vody je dosť, ale kde je pupočná šnúra, to netuším🙂

karmenta
8. jan 2012

mě teda nikdy nikdo neřekl o hodnotách nic, jen že jsou průtoky opačné a šlo se okamžitě na sekci (30tt, 730g). Ale proč to mi taky nikdo neřekl a docela když to tak pročítám by mě důvod zajímal.

sandrittta
8. jan 2012

@angelin84 to je to, ze to sa moze zmenit z hodinky na hodinku... ☹ proste to neovplyvnis ... Kdesi som videla aj tabulku s hodnotami ake by v ktorom tyzdni mali byt... Ja som v 38tt mala RI-0,47 a povedal ze perfektne , nieje dovod na sekciu ale trpnem a trpnem kazdym dnom... :-/

sandrittta
8. jan 2012

@karmenta fiha 30tt a 730g je maalinko... To by uz malo mat 1500g cca. ... 😢 asi nebolo babo spravne a dostatocne vyzivovane , prietoky by mali robit skor podla mna.. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre