Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

petra1985
21. jan 2009

ahojte bola som dnes na tomto vysetreni a doktorka zistila teda povedala mi nieco take ze si musim kupit magnezium 500 mg pretoze sa moze stat, ze dietatko bude dalej zle vyzivovane a bude mat malo kyslika.. stalo sa to uz niekorej z vas? Pomohli tie tabletky? Uz toho beriem vela a zacinam mat z toho strach.. nechapem preco robia toto vysetrenie v 30. tyzdni kedy uz by som povedala je neskoro zistovat ako je vyzivovane babatko.. ☹

petra1985
21. jan 2009

a este sa chcem opytat ci brala niektora z vas na to magneziove tablety 500 mg galvex.. pisete tu niektore, ze ste brali magne B6 je to nejaky rozdiel medzi tymito tabletkami?

fedra
21. jan 2009

petra ... ja beriem galvex.
myslim, ze podla zlozenia co citam, tam vyrazny rozdiel nie je. Galvex je ciste magnezium, v magne su nejake pridavne latky. Ja beriem magne proti tvrdnutiu bruska 😉

petra1985
21. jan 2009

fedra a beries to len kvoli brusku ano?

fedra
22. jan 2009

ano ... trosku mi tvrdlo brusko. od zaciatku mam makky krcok a lekar sa bal, ze tieto stahy maternice by mohli zacat posobit na krcok.
Tak ho asi mesiac beriem ako prevenciu.

ditka1
22. jan 2009

petra...mne prietoky tiez len teraz robili tento tyzden prvy krat,to sa robieva uz len posledny mesiac ale zalezi to od doktora,ze kedy,mne povedali,ze staci az teraz.Ja beriem to magnezium lactici takze ten galvex neviem.Ale sa tesim,ze uz ho co nevidiet vysadim lebo zle sa prehlta 😝

vesi
22. jan 2009

UZV na prietoky sa robí kvôli tomu aby vedeli, či je bábo cez pupočník dobre vyživovaný. ja som mala prietoky pri druhom tehu zlé, nechali ma hned v nemocnici, dostala som infúzie a po týždni ma pustili, brala som magne B6, aj kvôli tvrdnutiu bruška, častejšie mi robili UZV, bolo to nakoniec v poriadku, len sa zbytočne nestresujte, pokiaľ by boli tie prietoky naozaj zlé, poslali by vás do nemocky. 😉

lucrezia
23. jan 2009

Ditka1 aj Ty beries magnesium od galvexu, len o tom asi nevies 😉
Tvoje tabletky sa volaju tabulettae magnesii lactici a vyraba ich Galvex.

petra1985
23. jan 2009

mne zatial nasadili to magnezium a oxyphillin dokopy mam to brat tyzden a tak na kontrolu keby boli stale zle idem do spitalu.. len vraj sa to vzdy zvykne po vybrati tych tabletiek upravit tak uvidime..

petra1985
23. jan 2009

inak nas lekar posiela kazdu jednu od 30tt

vesi
23. jan 2009

UZV na prietoky v 30tt je povinný, tiež som brala oxyphilin a pomohlo to 😉

petra1985
23. jan 2009

vesi brala si ? lebo ja tym nadsena nie som kedze tehotne zeny by ho brat nemali.. no konecne aspon jedna sa nasla co ho brala 🙂 hlavne, ze pomohlo..dufam, ze neposkodi nic

vesi
23. jan 2009

neboj, všetko je OK. malá bude mať už 3 roky a je v úplnom poriadku. brala som ho 1tt v nemocnici a ešte 2tt doma, kým som neprišla do rizikovej poradne, tam mi dr. povedal, že načo mi to dávali, zrušil to a kázal mi kúpiť magne B6, to som už ale mala výsledky oveľa lepšia ako ked ma prijímali, takže sa hlavne nestresuj, nie si na tom až tak zle ked ťa nechali doma 😉

ditka1
23. jan 2009

lucrezia...bod pre teba a fakt mas pravdu 😅 takto podrobne som si to nevsimla a vidis uz to beriem od 16t 😅 ,uz radsej nic nepoviem 😀

lucrezia
23. jan 2009

Ditka - 😵
to nic, laik si to ani nevsimne, no u mna je to profesionalna deformacia, kedze som v tomto obore pracovala.

petra1985
24. jan 2009

vesi ved prave, ze nie som na tom az tak zle ale doktor mi to predpisal.. vraj mi to rozsiri cievy a pupocnu.. keby som po prietokoch nebola isla za nim tak by som to ani nebrala ten oxyphillin.. len to magnezium.. snad doktor vie co robi.. vesi a ako dlho si to brala? ja som s cievami a tak nemala nikdy problemy a teraz take lieky, ze som sa az zlakla 😒

vesi
24. jan 2009

brala som to cca 3tt, ale doki určite vie čo robí, nebola som v nemocke jediný prípad, boli tam vtedy dalšie 2 kočky s rovnakou diagnozou, ja som mala aj iné zdrav. problémy, ale tie prietoky boli vtedy na UZV dosť zlé, ale potom už nie, tak mi Dr. povedal, že malá mohla vtedy akurát chytiť a stlačiť pupočník, je pravda, že bola veľmi aktívna vždy na UZV len čo som si ľahla, to jej ostalo doteraz 😀 😀
a tiež som nikdy nemala žiadne problémy s cievami...vlastne ani iné, kým som nebola tehu 😝

petra1985
24. jan 2009

vesi ukludnila si ma som zvedava co mi povedia na kontrole.. sak to, ze ta moja nezbednica v bruchu je tiez prilis aktivna az velmi by som povedala tak ktovie co vystraja tam.. len co si lahnem koniec hybacka, kopacka.. 😎 teraz som citila pravidelne pohyby dolu ako ma hlavicku urcite sa jej ckalo.. ale tak dlho, ze az mi jej bolo luto.. 😎 dakujem za radu a povzbudenie 🙂

vesi
24. jan 2009

nemáš za čo držím palce, nech je to čo najskôr O.K. 😉 😀

petra1985
25. jan 2009

dakujem 😉

nikollette
26. jan 2009

Ako sa robia prietoky?? Akym sposobom? Len sonom, ci ma tam budu aj zospodu vysetrovat? zajtra idem, aby som vedela 🙂

petra1985
26. jan 2009

iba sono.. to je cisty ultrazvuk 😉

nikollette
26. jan 2009

Diky, a ty si uz bola? Asi nie, ci to nezalezi od tt?

petra1985
26. jan 2009

bola som v 30tt.. v stredu idem zas

nikollette
26. jan 2009

to uz tak skoro??? kvoli nejakym problem, ci nie?? Lebo zevraj sa chodi od toho 37tt.. ale neviem..

petra1985
26. jan 2009

vysli mi hranicne.. to znamena, ze musim brat lieky.. a ked sa to neupravi za tyzden co by sa malo tak idem do nemocky..vraj sa to zvykne upravit tak uvidime.. nas lekar nas automaticky kazdu posiela od 30tt

fodorka33
26. jan 2009

ono sa posiela ked je vsetko v poriadku od 36tt....

petra1985
26. jan 2009

ja som mala vzdy vsetko v poriadku a poslal ma v 30tt.. viem, ze v 36tt sa posiela na ctg

fodorka33
27. jan 2009

ano od 36tt sa posiela aj na prietoky a na CTG takisto....a to v 30tt myslim ze aj mne doki medzi recou spomenul ze prietoky v poriadku ale odvtedy nic az od 36tt....kazdy tyzden az do porodu

petra1985
27. jan 2009

a co robia na takom ctg? neviete niektora?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre