Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

petra1985
2. aug 2009

kkkatarinkaaa jasne chapem🙂 ale zato dost daleko si sa vybrala chichi🙂

andrea12737
19. sep 2009

Ahojte.
Je mozne aby sa mi prietoky zhorsili v priebehu 2dni? 2tyzdne som v nemocke, beriem len tbl, prietoky isli krasne dole a odrazu sa v priebehu 2dni vratili na hodnotu s kt. ma prijimali. Je to normalne? som z toho zufala, pomozte. ☹

monica271
19. sep 2009

Ahoj baby, citala som tu prispevky na prietoky a som prekvapena ako sporadicky sa inde robia. ja som chodila od 36 tyzdna pravidelne kazdy tyzden raz na ctg aj na prietoky.vlastne tam mam chodit az do porodu. tak ale v kazdom meste to nejak inak funguje asi 🙂

smajli
19. sep 2009

ahojte...nevyznam sa vela... posledne som mala prietoky dobre.. .. ale ked sa tak pytate,,tak ma napadlo,ze doktor len tak popri merani prietokov spomenul,ze to ma vypovedaciu schopnost 14 dni.... povedal si to skor tak pre seba... ani tomu moc nerozumiem.. nevenovala som tomu uz taku pozornost,kedze nam povedal,ze mame prietoky vyborne...
mozno vam to nepomoze,ale tak napadlo ma to,co mi vtedy doky povedal....

mima777
27. sep 2009

Ahojte, nevedeli by ste mi prosim poradit? Bola som na kontrolnom sone, robili mi aj prietoky, uz druhy krat a vraj su v poriadku, ale plod zaostava o 2tyzdne. Bola som v 35tt a maly mal 1916g...Tiez mi predpisali oxyphillin, ale ja sa to bojim brat, kedze tehotne by to nemali brat. nechapem ako to, kedze prietoky boli v poriadku a predpisali mi toto na rozsirenie ciev. Inak predpokladaju, ze babo aj tak bude mat max. do 3kil, lebo je tam geneticka predispozicia, ze bude mensi.
Poradte prosim, ci to ma vyznam brat "preventivne", bojim sa, aby to malemu viac neuskodilo.

andrea12737
28. sep 2009

Ahoj mimka,oxiphillin je super a tehotne ho brat mozu- odporucam ti brat k tomu este magne B6 2x1tbl. Vela stastia prajem 🙂

mima777
4. okt 2009

Ahoj Andrea, dakujem za odpoved, ale ide o to, ze ja mam prietoky v poriadku, aj vsetky vysledky. Este k tomu mne by rozsirovanie ciev, co ten liek vlastne robi moc neprospelo, pretoze kvoli cievam mam indikovany cisarsky rez, lenze gny. to netrapi 🙄

andrea12737
4. okt 2009

ahoj mimka, a ktory liek to rozsiruje cievy? oxyphillin to teda urcite nie je, a magne tiez nie-bola som z toho udivena ked som sa to dozvedela, tiez neviem preco mi to predpisali. Ale uz som si to vysadila, nebudem do seba davkovat lieky, ked nemusim-teda ked viem ze to aj tak nepomaha 😒 ☹ kedy ti budu robit cisarsky?

vivia7
7. okt 2009

ahojte ja by som chcela vediet ci na tych prietokoch sa da zistit ci to bude chlapcek alebo dievcatko.

drobcek801
7. okt 2009

ahojte ja som bola vcera na prietokoch a zevraj su hranicne,v knizke mam napisane udaje A/B 2,42-2,85 a RI 0,59,viete niektora,co to znamena,je to vazne zle?zajtra mi to maju zopakovat a ak to bude stale hranicne,tak mi budu musiet porod vyvolat.viete niektora poradit?doktor mi na rozsirenie ciev predpisal AGAPURIN a magneziove tablety,ten agapurin je nevhodny pre tehotne,neuskodi?poradte prosim 😒

drobcek801
7. okt 2009

vivia 7
ano na prietokoch sa da zistit pohlavie,ak sa vsak babo neschova 😉

andrea12737
7. okt 2009

Ahoj drobcek ak su tvoje prietoky hranicne, tak mojich 0,75 je potom co? pokial babenko prospieva, ma dobru vahu tak netreba nic prerusovat, lieky ti ziadne nepomozu, nato sa proste vykasli,nic neber. Ten porod by som si dala vyhovorit..ak je vaha, obvod bruska a mozgova cievka v poriadku, nedaj na nich, ved lepsie je babanku v tvojom brusku.. 😉 drzim ti prsty

drobcek801
7. okt 2009

andrea dakujem velmi pekne za rady aj za tie prsty a samozrejme aj ja ti drzim prsty,aby ti vsetko dobre dopadlo
no nemozem sa dockat zajtrajska,ja stale verim,ze vsetko bude O.K. a ze babenko este tie minimalne necele 4 tyzdne ponosim

andrea12737
7. okt 2009

Este jednu vec som chcela. Ked ti robili tie prietoky, tak ti ich merali len ked si bola na chrbte ale aj ked si bola vytocena trosku do boku? ak ti ich robili len ked si bola na chrbate, tak si vyziadaj aby ti ich zmerali aj ked budes vytocena na boku! urcite na to nezabudni 😉 daj potom vediet ako si dopadla, ale verim,ze ti to vsetko dopadne v poriadku. Len sa nestresuj!! 😉

drobcek801
7. okt 2009

robili mi ich aj ked som bola vytocena a tie udaje su z tej vytocenej polohy na boku a urcite dam vediet ako som dopadla 😉 a uz keby to bolo za mnou,lebo neviem oddychovat ani spat

drobcek801
8. okt 2009

prietoky sa aj napriek liecbe zhorsili,takze musim ist do nemocnice ☹

zuzuxx
3. nov 2009

Ahojte kocky,
pridavam sa medzi vas 🙄 Kontrolne hodnoty mi vysli este horsie RI 0,77. V piatok odmeraju znova, ak to bude stale hranicne, nechaju si ma v nemocke ☹
Viete co mi budu v nemocke robit? Da sa to nejako upravit?

andrea12737
3. nov 2009

Ahoj zuzuxx, ja som tiez bola kvoli tomu v nemocke, do piatku sa ti to urcite nestihne upravit, budu ti davat magneziove infuzie 2x denne, pichat fraxiparine a tiskat do teba oxphilin. Poviem ti jedno tajomstvo, ze to sa upravi samo, na to lieky neexistuju, mna s tvojimi hodnotami pustili domov. Nedaj sa. Ak ti budu navrhovat cisarsky odmietni, pokial mas vahu dietatka v poriadku, vsetko je v naprostom poriadku!ver mi nestresuj sa! Takze tasku si urcite do porodnice priprav lebo ta hospitalizuju, a dozaduj sa pravidelne raz do tyzdne utz!!Drzim prsty. 😉

zuzuxx
4. nov 2009

Ahoj Andrea,ako dlho ta drzali v nemocke? Zlepsili sa ti o nieco hodnoty prietokov, ci ani nie?

lucia_b
5. nov 2009

Ahojte dievcata, ja mam hodnoty RI 0,75 a doktor sa vyjadril, ze je to uplne v poriadku. Neviete mi povedat, aka hodnota je uz hranicna a potrebna pre hospitalizaciu? Dakujem.

zuzuxx
5. nov 2009

lucia, zalezi od tvojho tt. Cim vyssi tyzden, tym by mali byt hodnoty nizsie...

zabka4
7. nov 2009

Ahojte tehulky a maminy, potrebujem pomoc o

zabka4
7. nov 2009

pomoc hlavne od tych ktore maju nejake skusenosti s mackami pocas tehotenstva...zoberie mi doktor pri prietokoch vzorku plodovej vody? zevraj nou sa da zistit ci mam aj male toxooplazmozu?

gloria78
7. nov 2009

zabka, prietoky je prehľad toho, ako sa má drobček, či dostatočne funguje placenta a odvádza k nemu všetky živiny čo potrebuje, takže to merajú prietok živín cez pupočnú šnúru. mne toxo zisťovali z krvi 😉

zabka4
7. nov 2009

a kedy ti to zistovali? viem ze na zaciatku mi brali krv a povedal ze je vsetko v norme, a potom mi brali uz len cukor...a nevies ci sa za to nieco plati keby si dam urobit este vysetrenie?

gloria78
7. nov 2009

mne to zisťovali až po pôrode a s platením je to ako pri ostatných vyšetreniach, toxo myslím nie je povinné, takže ak dr. nemá na to opodstatnený dôvod musíš platiť, ale veľmi záleží na dr.
ináč, aj v 8. mes. sa berie krv 😉

mataklinec
11. nov 2009

Ahojte aj ja som mala tento tyžden zle prietoky a ak sa to do 18.11 nezlepši musim ist do nemocky, doktor mi predpisal lieky ktore sa však v tehotenstve nemaju brat 😲

zuzuxx
14. nov 2009

ahoj mataklinec, a ake lieky ti predpisal? aj mne predpisal euphylin ci ako sa to vola, ale nebrala som ich. Predpisal mi ich este byvali doktor, ale uz chodim do nemocky a tam mi neodporucil nic. musim sa spytat 😒

tami_tami
25. nov 2009

baby viete niektora co ovplynuje prietoky - teda daju sa niecim ovplyvnit vysledky - okrem liekov... ???

garonka
25. nov 2009

baby od od ktoreho týždňa sa chodí na prietoky do nemocky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre