Progesterón v tehotenstve

ashe
21. apr 2017

Ahojte žienky, mamičky, 🙂
chcem sa spýtať či má niektorá z vás skúsenosti s braním progesterónu v tehotenstve, prípadne či by ste mi vedeli poradiť. Som v štvrtom mesiaci, prvé tehotenstvo a zrazu som začala mať pocit že mám tvrdšie bruško, tým že som prvýkrát tehotná nemám veľmi skúsenosti, všetko je nové preto som pre istotu išla ku gynekologičke, nemala som ani špinenie ani bolesti, len som chcela mať istotu že je všetko ako má byť, a v poriadku. Tak sa na mňa pozrela, že to bruško musí byť tvrdšie, tým že sa maternica rozťahuje je to sval, že možno akurát aj bábo bol tak otočené že ho bolo cítiť a dala mi ten progesterón že si mám dávať jednu tabletu denne do pošvy, že to je na sťahy maternice a tak aj proti tvrdnutiu, nič viac mi nepovedala...až keď som si ho vybrala zistila som že to sú riadne hormóny, a našla som že sa používajú pri zabráneniu potratov, na udržanie tehotenstva skrátka. O týždeň som bola na kontrolu, hovorila som že sa mám dobre, bolesti žiadne ani iné problémy, že to možno nebolo to ozajstné tvrdnutie len som sa zľakla a pýtala som sa dokedy to mám brať ta že pre istotu mám vybrať všetky..no ale je ich tam celkom dosť, na mesiac alebo dva až...a naozaj ak nemám žiadne problémy, všetky výsledky boli zatiaľ v poriadku, ani predtým som nemala problémy s menštruáciou a tak, nechcem len tak zbytočne brať nejaké hormóny...neviem či mi to nedala len preto aby ma ukľudnila že mi niečo predpísala alebo čo..keď som čítala o napr. duphastone že to nejaký doplnok ak som to správne pochopila, alebo magnézium sa zvykne brať pri bolestiach pri rozťahovaní maternice, prečo mi dala rovno hormóny...ja len nechcem nejako uškodiť bábätku chápete...Ďakujem za všetky rady alebo postrehy 🙂❤

weronkaa
21. apr 2017

Ahoj 🙂 mne predpisala gynekologička progesteron hneď na prvej kontrole v 6tt, už som ho konečne dobrala je tam naozaj dosť tých tabliet..nemala som vôbec žiadne ťažkosti, len mi gynekologička povedala. že ich mam brať kvôli udržovaniu...to je všetko, tak som ich preistotu brala, žiadne zmeny som pri nich nepocitila a babätko je v poriadku 🙂

ashe
autor
21. apr 2017

@weronkaa ďakujem, tak si ma trošku ukľudnila...lebo niektorí mi vravia nech to neberiem keďže nemám žiadne ťažkosti, zas dúfam v to že by mi ich len tak nepredpisovala ak by nebolo treba ale neviem naozaj...tiež si myslím či mi nemala spraviť nejaké testy, že či mám fakt málo toho hormónu v tele, že ak by to bolo v poriadku nemusím ho brať..a keď je v poriadku, či to neuškodí, že ho budem mať až veľa potom...😀 fakt som zmätená trošku..a nechcem nič zanedbať alebo podceniť

barbiiika1810
21. apr 2017

Ja som brala cisty progesteron normalne tabletky hltat...od zaciatku tehu az do 18.tt kvoli tomu ze pred troma rokmi som mala potrat...terajsie tehu ziadne problemu no radsej gynekolog predpisal...krsna brala pretoto iste duphaston no jej nerobil dobre...ja som nic necitila ziadne zmeny ani babatku neuskodilo...popritim som sa aj ja bala lebo ja som z hormonalnej antikoncepcie pribrala 38kg za rok ale tak pre babo cokolvek ale ,,klop klop"nic...dokonca do 22.tt som pribrala iba 0.8kg

matilia
4. máj 2017

Ja som tiež pre týždňom dobrala progesteron, nakoľko som mala pred 3 rokmi potrat. Doktor mi to dal pre istotu, tak som poslúchla. Tiež sa mi zdalo liekov veľa, ale čo človek nespraví pre to, aby bolo mimčo v poriadku. Žiadne zmeny som necítila, ani priberanie na váhe, nič. A úspešne končíme 3.mesiac 🙂

zalucia
11. aug 2017

ahoj, dr mi predpísal progesteron 2 x denne vkladat, chcem sa spýtat, či treba aj po vložení nejaku dobu ležat, alebo sa hned vstrebe? zabudla som sa dr. spýtat, dakujem

bodka2213
25. aug 2017

Ahoj, v nemocnici som brala progesterón , normálne že som ho jedla . Dali mi ho aj na doma. No keďže som tehotná vždy večer mi je zle na vracanie. Takže ho nemôžem užívať lebo ho vždy vyvratim. Gynekologička mi povedala že ho mám dávať do pošvy. No na letáku je napísané že sa používa výlučne na vnútorné použitie . Máte niekto skúsenosť ??? ;)

marcopollo
25. aug 2017

ahojte aj ja ich mam užživať na udržanie tehotenstva ale pre bolesti a nevolnosti žaludka si mam vkladať dole ale ked som tehu sa bojim či mi neuškodi babu.

sisa424
26. sep 2017

Ahojtee Zdravim 🙂 Ja som progesteron brala tiez 🙂 Bola som v nemocnici kvoli udrziavaniu aby som neporodila predcasne od 26tyzdna do 35tyzdna, ale tam som brala kazdy vecer utrogestan to je tiez na udrziavanie ale asi slabsie 🙂 No a od 35tyzdna ked ma pustili domov mi gyn. Predpisala progesteron ktory som brala tiez teraz do 37 tyzdna kazdy vecer do posvy. Dnes mi ho uz vysadila pretoze porod sa blizi a kedze by som uz rada porodila tak ho asi vysadila :D Ale urcite to neskodi
nijak babatku. Takze zeny neebat sa progesteronu ;) Tie tabletky pomahaju a mne dost pomohli lebo sme to dotiahli az na ten 37 tyzden. Keby nebolo tabletiek do posvy uz by som podla mna mozno aj porodila. 🙂 👶

tatinka
9. nov 2017

ahojte babenky, citam tu ako ste brlai progesteron pocas tehotenstva, mne od dnes doktorko nasadil, mam troslu obavu si ho dat kedze pred rokmi som mala na vkladanie utrogestan z neho ma dost boleivali vajecniky anafuknute brucho som mala, zmenili na luden ci daco take v tej dobe a z toho este horsie lebo tepltoy mi vystupili aj napriek tomu ze som ho vkladala a nejedla ,,,teraz mam na vkladanie progesteron ladeprharma, az mam obavu si ho dat ....ale pre miminko jasne ze ho dam...mali ste s tym teda dobre skusenosti? dobre ste to znasali ?

maca000
28. feb 2018

Ahojte ...potrebovala by som poradiť. Lekarka mi predpisala progesteron ladeepharma na upravu cyklu. Po jednom cykle som mala poz. TT, ale zacala som spinit. Bola som na kontrole, ale povedala mi, ze to pravdepodobne odkrvaca lebo mam nizky progesteron. Teraz mam ducha na teste. Chcela by som sa spytat ci si mozem nasadit tento progesteron ako prevenciu. Bojim sa, aby nedoslo k spineniu? K lekarke je este skoro ist nakolko nebude nic vidno a sama lekarka mi vravela, ze mam prist az ked bude menzes meskat aspon 3 tyzdne. Co si o tom myslite? Dakujem 😊

tatinka
28. feb 2018

@maca000 ked ti bude mrcha meskat tyzden tak si sprav test,ak bude pozit.chod hned na druhy den na krvny odber kde ukaze ci si tehu.....ohladne progesteronu mne ho dr nasadil hned ako sa ukazal pozit tehu test cize 6dni po meskani mrchy.staci ked ti vezme krv,na sone v zaciatku nic nevidno ale krv ukaze hned....

omelo077
1. máj 2018

@maca000 mne doktorka nasadila progesteron na začiatku cyklu, keďže som isla na umelé tak aj po vklade aby sa udržalo tehotenstvo, mala som ho 3x denne vklad.

megdy39
22. máj 2018

Ahojte dievčatá, ponúkam na predaj Progesterone LadeePharma 200mg, 45 kapsúl, neužila som ani jednu. V lekárni som za to vysolila vyše 20€ a bola by skoda ho len tak nechat lezat. Ak niektorá zháňate, kludne mi napíšte, dohodneme sa.

nina774411
22. máj 2018

Ahoj, neboj, kľudne ber. Ja som teraz po ovu brala až 4 tabletky denne (Utrogestan). Určite neuškodí, ani Tebe ani bábu 😉

katkita
24. júl 2018

ja som brala do konca prveho trimestra, uz mame aj babo 🙂
ostalo mi 20 tabliet Progesterone LadeePharma 200mg od Exeltris, exp.04/2019 za 10€

tattranka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweetdreams
31. jan 2019

Ahojte, táto diskusia síce nie je moc aktívna, ale možno mi poradíte 🙂 Doktor mi kázal vkladať si progesterón. Vkladám od soboty , teda už 5 tabletiek mám za sebou. Vkladám večer pred spaním, potom už viac-menej len ležím. Včera aj dnes sa mi stalo, že okolo obeda som mala na nohavičkách kus bieleho, teda zvyšok z tej tabletky (ale rozpustený, len taká kašička akoby). Znamená to, že sa tabletka nevstrebala dobre.? Prosím, stávalo sa toto aj Vám? Ďakujem za odpovede

nina774411
31. jan 2019

@sweetdreams jj stáva sa mi to, pýtala som sa doktorky, že je to ok a len si traba dat vlozku.
Ak máš napr. Utrogestan, tak tam je napr. Oproti duphastonu viac tej látky, tak ak aj niečo vyjde von, tak sa podľa mňa nič nedeje 😉

sweetdreams
31. jan 2019

@nina774411 ďakujem ;)

fial22
10. júl 2019

Máte niekto skúsenosti s užívaním cyclogest rektalne? Ja som užívala utrogestan ale spôsoboval mi infekcie tak mi doktor vymenil za tieto čipky..

superholka77
17. okt 2020

@weronkaa Dobry vecer mozem sa opytat ktorú značku ste mala? Ja som mala utrogestan a mne bolo z neho strašne zle.

superholka77
17. okt 2020

@barbiiika1810 Dobry vecer mozem sa aj vas opytat aky progesteron ste užívala. Ja som mala utrogestan vaginálne a mne bolo z.neho zle. Dakujem.

superholka77
8. dec 2020

@fial22 dobry den ja beriem teraz cyclogest progesteron 1x denne do konečníka a som 12tyzden neviem do kedy mam ho brať ale robil Vam nejaké tazkosti ? Ja som aj vracala aj celodenné nevolnosti aj take slabé špinenie neviem ci to z toho progesteronu . Ďakujem krasne

fial22
9. dec 2020

@superholka77 mne nerobil žiadne ťažkosti, dokonca bol pre mňa vhodnejší ako utrogestan... Dokedy ho máte brať vám určí lekár

sssimikkk
14. feb 2021

Ahojte baby, prosim vas, mozno mi budete vediet pomoct.. minule tehu ktore v decembri skoncilo MA mi zastupujuca dr dala progesteron, kvoli hematomu.. moj dr, ktoremu verim na 1000% mi neskor povedal, ze to bolo dvojca ktore sa prestalo vyvijat. Moja otazka znie - mam ten progesteron este doma, na vysetreni som este nebola, myslite ze je blbost ho zacat brat "preventivne"? Je to nieco, co by mi eventuelne mohlo uskodit ak by sa neskor ukazalo ze by som ho nepotrebovala? Mozno ma ukrizujete za blbu otazku, ale ja fakt netusim ako toto funguje 🙈

janezz
14. feb 2021

@sssimikkk no neviem, či ti môže uškodiť, ale ja by som sa aspoň v lekárni poradila...nebrala by som nič len tak sama že by som si naordinovala. Mne ho Dr predpísal na začiatku tehu, lebo v 1 tehu som mala problém s krčkom. Beriem ho stále a asi až do konca aj budem.

sssimikkk
14. feb 2021

@janezz dakujem, nieco take som potrebovala pocut :D mam za sebou dva potraty a jedno vydarene tehotenstvo, ale sama to teda brat asi nezacnem, dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre