Reakcia po glukózovom teste

nikaeli
26. okt 2017

Dievcence dnes som absolvovala glukozovy test. Podla predchadzajucich pokynov laboratoria som naposledy jedla vcera o 19ej. Inokedy este bezne jedavam o 22ej, v tehotenstve sa dokonca casto budim na hlad, su noci, kedy musim cosi zjest okolo tretej, stvrtej, inak mi je od hladu velmi zle a zvykne ma az rozboliet zlcnik. Vcera som to ale vydrzala a nejedla nic. Rano o siedmej mi vzali krv, vypila som glukozu o 7,30 - na moje prekvapenie celkom v pohode, o dve hodiny kontrolny odber a sla som domov. Po ceste som sa najedla. To bolo 1x po 15hod. Kym som dosla domov, citila som sa - a stale sa citim velmi zle. Boli ma cele vnutro. Ked stojim, chodim - boli ma od podbruska, cez zaludok az k hrudnej kosti. Ked lezim - boli ma zas cely chrbat, akoby v oblasti obliciek a tiez hore medzi lopatkami, akoby od zlcnika. Rano mi este nic nebolo. Ake boli vase reakcie po glukozovom teste? Ja celkovo moc sladke nejem, tak neviem, ci su tie bolesti reakciou na tolku davku cukru, ci je za tym nieco uplne ine ☹ ale boli ma uz aj kazdy nadych..

leeshka
26. okt 2017

z pocutia viem ze casta reakcia je zvracanie...
a mne sa stava ze ak vela hodin nejem a potom ai daco dam tak ma rozbolia aloby creva a tie bolesti kadetade vystreluju takze moze byt aj tym ze si tak dlho nejedla ze ti to rozhodilo travenie...snad to ustupi coskoro

nikaeli
autor
26. okt 2017

@leeshka tiez si myslim, ze je to skor tou hladovkou.. Ze mi to rozbilo travenie ☹

nuska
26. okt 2017

A máš problémy so žlčníkom? lebo ho často spomínaš. Tak keď áno, tak asi ti to neurobilo dobre. skús dať niečo tekuté do seba a teple, najlepšie polievka a len ležať, potom o chvíľu niečo ďalšie. Ak by neprechádzalo, radšej choď ku doktorke. Ešte harmančekový čaj ma napadol. Ten ukľudňuje.

nikaeli
autor
27. okt 2017

@nuska oficialne nie, vysledky z gastro su v norme. Stane sa, ze ma niekedy tlaci, ale vacsinou je to po hlade (napr.ked je porada a 3hod nemozes odist a pod.), cize na toto si uz davam pozor. Dnes mi je lepsie, dala som si vecer panadol, vypila medovku, teraz je uz fajn 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre