Robí sa pri cytológii automaticky test na HPV vírus?

bobulka34
4. apr 2008

robia automaticky v ramci cytologie aj hpv virus. mali ste uz niekedy trojku, co to znamena

princeznicka.
7. apr 2008

po odbere vzorky-steru z krcka maternice sa cielene robi vysetrenie na HPV.Najnebezpecnejsie typy tohoto virusu su 16 a 18.

pampuliacik
8. apr 2008

ahoj baby - nie je mi to jasne teraz, lebo aj mna by to zaujimalo... co znamena cielene? musi si to lekar vyziadat alebo sa HPV testuje standardne v ramci cytologie? ziadny z mojich lekarov sa nikdy o tom nezmienil vzdy len ze vysledok cytologie je OK, takze ani netusim ci sa HPV testovalo alebo nie... 😒

princeznicka.
8. apr 2008

myslim,ze to si lekar musi vyziadat,ze sa to standardne nerobi.

mywiel
8. apr 2008

Bobulka ak si este nemala hpv mozes sa dat zaockovat proti tomu. Ja som mala tusim 3, pred 14mi rokmi. 5 je asi hroziaca rakovina krcka, ale ked sa nasadia vcas antibiotika tak je to ok.

marse
8. apr 2008

mne z cytologie zistili hpv, nasledovali behania po onkologii, liecba, zakrok a pod 😒

mywiel
8. apr 2008

Pampuliacik ked vynde test negativne, tak je to v poriadku. 😉

princeznicka.
8. apr 2008

mywiel..na HPV urcite nedaju ATB,ked tak,tak antivirotika,lebo je to virus.

mywiel
8. apr 2008

No uz si presne nepamatam co mi to dali, asi si zle pamatam, mne sa zda ze to boli antibiotika, to je jedno hlavne, ze to zabralo a nemusela som ist na operaciu. 😉

princeznicka.
8. apr 2008

ano,to je hlavne 🙂 tak to som rada,ze to dobre dopadlo 🙂

bene
9. apr 2008

ahojte babiky, zhodou okolnosti vam k tej cytologii a hpv viem nieco povedat.
Asi pred rokom som sa dala ockovat. Takze lekar musi urobit extra ster na HPV
a poslat na rozbor. Kedze ja som sa chcela dat zaockovat
Silgardom proti rakovine krcku maternice, tak je to povinne, treba urobit tieto testy
pretoze uz ak tam nieco mas tak sa to ockovat neda, treba to asi liecit ale to
ja uz neviem. nastastie som mala vsetko ok.
no a na cytologiu by ste mali chodit kazdy rok, pravidelne. taze tak.

mywiel
9. apr 2008

Bene pocula som o tom ockovani, ale vraj je to ucinne len ked sa ockuju dievcata okolo 12-15 rokov, tak neviem vraj potom to na 100% neuchrani. 😒

princeznicka.
9. apr 2008

Ano,mywiel,je to najucinnejsie pre mlade dievcata ale velmi dobru ucinnost ma az do 25 rokov.No a dalsia vec,ze je vyhodnejsie ockovat dievcata este pred prvym pohlavnym stykom,kedze sa prenasa prave touto cestou.

bene
12. apr 2008

Mywiel,
princeynicka ma pravdu o tom ze pred prvym [pohlavnym stykom. Mna ockovali ked som mala 26, a zatial kazdy lekar mi povedal ze je to ucinne aj v mojom veku ak som zdrava. Ked uz by to nezabralo v buducnosti celkom tak to urcite bude aspon menej agresivne.
Pozri ja som si to dala tak ci tak a poznam vela dievcat co si to dali. ak to financne zvladnes a vysledky mas dobre a chces tak potom preco nie.

mywiel
12. apr 2008

Bene jasne ze je to dobre si dat ak mozes, len som pocula o tom rozne ohlasy, ani to ti nezaruci ze si ochranena, nemaju s tym este dostatocny odstup je to nove a zatial to nie je dlho odskusane, takze preto to nie je na 100% tak som to myslela.

bene
12. apr 2008

Mywiel, nic nie je na 100 percent nikdy

princeznicka.
12. apr 2008

Ano,Mywiel,nikdy nic nie je na 100 percent.To ak by sme cakali na taku vakcinu,tak takej sa nikdy nedockame.Nikdy ti nikto nezaruci 100 percentnu ochranu a ucinnost.Chrani ale pred tymi najzakernejsimi formami tohoto virusu-16,a 18,ktore mozu sposobit rakovini krcka.

noc25
28. apr 2008

ahojte chcem sa opytat,moja lekarka mi robila test na HPV a vysla mi 3.povedala ze sa mozem dat zaockovat ale nie je to uz zbytocne ked tam ten virus uz je?a co to znamena 3 akoze mam rakovinu krcka?...alebo ju dostanem?u nas v rodine nemal nikto raskovinu krcka maternice...dakujem

evitkamalicka
28. apr 2008

kocky neviete co to znamena PAPP I. ?

marse
28. apr 2008

evit pap I je vysledok cytologie...a je to ta naj hodnota 🙂

vavka33
28. apr 2008

to mas negativny nalez steru-cize tan najlepsi,aky je 😉

evitkamalicka
28. apr 2008

dakujem pekne za odpoved 😉

eleanor89
28. júl 2008

ahojte. chcela by som sa opytat co to znamena ked som bola na klasickej preventivnej prehliadke,vsetko je ok,ale mam prist o pol roka na kontrolu,ze cytologia vysla inak ako mala......je to nieco moc zle??mam sa obavat????

evaviki
28. júl 2008

PAPP = 1 - super vysledok
= 2 - ok, moze naznacovat prekonane prechladnutie
= 3 a - lahka dysplazia (zmeny buniek) - staci sledovat, obvykle sa uz robi ster na HPV
= 3 b - dysplazia krcka, obcas sa nazyva aj predrakovinovy stav - nutne liecit
= 4 - zaciatocne stadium rakoviny
= 5 - pokrocilejsie stadium rakoviny

Tak nejak boli vysledky vysvetlene mne. Snad pomoze.

certica
28. júl 2008

pomoze, vdaka 🙂

denisocka
9. sep 2008

baby neviete čo znamena cyto - III D ?

evaviki
9. sep 2008

III D? Nie je to nahodou stav krcka pocas tehu? Teda pred porodom? (myslim, ze to hodnotia, ci sa uz otvaras a tak..)

unilady
26. sep 2008

No baby ja sa s HPV trapim uz treti rok, som jedna z tych co vobec nestrieda partnerov. Mam cerstvych 21..mala som brat indonal no o antivirotikach nebola rec nikdy. Doteraz som mala stery v normalne. No po poslednej prehliadke mi pred troma dnami zavolali nech sa vratim. To co mi oznamia asi nebude velmi prijemne, kedze mi doteraz nikdy nevolali, aby som sa vratila. Velmi sa bojim toho co bude nasledovat, a ci vobec budem moct mat deti.

hasak
5. nov 2008

ahojte damy chem sa vas opytat manzelke nasli 4 stupen cb alebo nieco tak je to neaka hrozba alebo sa to da liecit. dakujem hasak

hasak
5. nov 2008

to som zas ja mozete poradit kde na webe mozem zistit viac dakujem velmo pekne dostavam postupne depky proste som hotovy.dik

junovka
5. nov 2008

to by sa mala poradit so svojim gyndosom.Predpokladam, ze by sa mal k tomu vyjadrit. 😒 ...co s tym 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre