Robí sa pri cytológii automaticky test na HPV vírus?

bobulka34
4. apr 2008

robia automaticky v ramci cytologie aj hpv virus. mali ste uz niekedy trojku, co to znamena

ellit
18. feb 2009

ahojte, chcem sa opytac, ci niektora z vas mala po porode vysledky cytologie 2. Volal mi moj lekar, ze mi musi vysetrenie zopakovat v maji a mam dost strach, kedze sme s manzelom chceli druhe babo co najskor ☹

simib
18. feb 2009

elit.no zrovna po pôrode mi cyto nerobili ale ja mám cyto 2 už dlhé roky a to je v poriadku.

shelly13
18. feb 2009

Ahojte, chcem sa opytat, cytologiu mi robili asi pol roka pred otehotnenim, medzi tym som zmenila lekara a ten mi ju uz nerobil .Teraz som v 30 tt a neviem, ci sa da urobit cytologia aj pocas tehu? Je to zle, ak nemam cytologiu urobenu v tehotenstve?

ellit
18. feb 2009

shelly, pokial viem, cytologia sa nerobi pocas tehotenstva, lebo krcok maternice musi byt v normale, co v tehotenstve nieje. Ale radsej sa opytaj ked pojdes do poradne

simib, dakujem za dobru spravu. Tak neviem preco mi ju chcu opakovat, ale tak snad to bude ok

nefertitka
18. feb 2009

shelly, robi sa cyto aj v tehotenstve,mne ju robili v 30tt

certica
18. feb 2009

cyto sa robi vzdy na zaciatku tehu spravidla, teda pri prvej, max. 2. navsteve gyn.

ellit
18. feb 2009

aha, tak viem nieco nove..mne ju robil gyn asi 3 tyzdne pred tym ako som otehotnela, tak preto ju asi neopakoval

certica
18. feb 2009

ono sa to aj zapisuje do tehu knizky

vejinka
29. apr 2009

elit..tiez som dnes bola na opakovanej cyto...a po porode som tiez mala 2 ale vraj horsiu 2- ale ze to trojka este nieje no nieje to dobre a mam prist o pol roka..a tak som tam dnes bola a vraj zmeny na krcku su castou pricinou preco cyto vyjde zle...tak ma upokojil ale aj tak sa bojim o vysledky..mam si zavolat tak o mesiac 😒

junovka
29. máj 2009

ahojte,
neviete mi povedat, ci mozem ist na cytologiu skor ako by som mala ist?Mam na mysli skor, asi tak cca 2-3 mesiace?

oliinka
31. aug 2009

ahojte chcem sa spýtať čo sa dá všetko zistiť z cytologie?pretože čakáme baby a na 1 sone mi hned robil aj preventívku a mam výtok a občas aj svrbí da sa zistiť cytologiou či su to kvasinky alebo niečo také?takže výtok ovplyvní výsledky cytologie,kedy budu asi výsledky?kolko to trvá?dakujem

dahra
31. aug 2009

Ahojte,
vysledky cytologie som mala do 10 dni. Mala som hodnotu 2. Vraj jednotky a dvojky znamenaju normal.

junovka
16. sep 2009

ahojte
Dnes som sla na preventivku ku gyndosovi, myslela som si, ze mi urobi aj cytologiu, nakolko stale kazdy rok mi robieval .Dnes som sa ho pytala, ze preco mi nerobil cyto.Povedal, ze pokial som mala po sebe 2 cytologie negativne, tak podla najnovsej vyhlasky sa cyto moze robit opat po 3 rokoch, nezalezi od veku. 😒

nefertitka
16. sep 2009

ahojte...jasobne som mala cytologiu IIIb...a hpv...tusim11,pol roka mi to sledovali a ked sa nelepsilo, urobili mi konizaciu,po zakroku som mala IIIa...bola som z toho na nervy...potom som otehotnela a samo sa to zlepsilo na II. Tiez som nikdy nestriedala partnerov 😠
dufam,ze uz sa to nevrati...
hasak, 4.stupen treba liecit vyrezanim napadnuteho tkaniva....alebo celeho krcka...podla stavu...aspon tak mi povedali...

nefertitka
16. sep 2009

to naozaj junovka???to co ma byt? 😒 😠
ved za 3 roky sa toho tolko moze stat!

slovakia13
16. sep 2009

ahoj ja sa pridam
ja som mala cytologiu pred tehotenstvom 3b 😖 co je dost zle a do toho som zostala tehu,takze ziadna operacia a budem cakat 3mesiace po porode na kolposkopiu a verte ,ze sa trosku bojim ☹
inak v 28tt som krvacala a jeden z dovodov krvacanie boli zmenene bunky na krcku.....krvacat som nastastie prestala,tak sa rozhodlo ,ze zatial sa bude cakat

slovakia13
16. sep 2009

nefertika
tebe sa po porode zlepsila? budem dufat,ze aj ja budem na tom podobne.....

flamenga
18. sep 2009

ahojte.... dnes som si volala o výsledky cytológie... sestrička mi len povedala, že si mám prísť pre lieky, že je tam nejaký zápal..... neviete mi povedať, čo si mám pod tým predstaviť? 😒

zamat2
11. okt 2009

ahojky babenky, som tu prvy krat a preto vas prosim o radu. Uz 3 roky sa liecim na HPV. pred 3 rokmi, mala som 30 rokov, jedneho partnera mi vysledky ukazali 3B a HPV 16. po konizacii sa stav zlepsil, kazdy pol rok chodim na onkogynekologicke stery.. Posledne cytologicke vysetrenia som podla onkogynekologicky mala citujem: VYBORNE. ked som sa spytala co je v jej ponimani vyborne povedala: PAP I-II, cytologia je 2 ka.
a teraz comu som dobre nerozumela. zaciatkom septembra 2009 som mala ist na dalsiu polrocnu cytologiu. zaciatkm oktobra som si prisla pre vysledky a lekarka hovori: vysledky su vyborne, cytologia je 2, mozeme sa milovat, rodit deti atd..ranky odisli, vsetko som mala ciste. S natesenim som vybehla s ordinacie a potom mi sestricka vola , ze sa mam vratit lebo mi este spravia HPV Ster! Priznavam som si myslela ze HPV ster mi spravili spolu s cytologickymi stermi, teda som bola nutena ist na kozu opat.bola to sekundova zalezitost.ale hned do hodiny som dostala menstruaciu, aj som jej hovorila ze este v ten den mam dostat menzes ale to vraj nevadi pri HPV stere..Prosim vas ja naozaj neviem co si teraz mam mysliet, je to najviac uznavana onkogynekologocka v Ba.
Dakujem vam vsetkym za odpovede, caute babenky a drzte sa...

teuflerin
17. máj 2011

ahojte diev
cata chcela by osm obnovit temu kvoli mojim vysledkom steru HPV a vela ma zaujima ohladom ockovania...ak ste ho niektora podstupili napiste prosim vas...dakujem

mery4001
2. nov 2011

@shelly13 mysliim si,že sa nerobi počas tehu..cytologia.🙂

luuca1
30. nov 2011

baby chcem sa opýtať ak mi vyšla pred troma týždňami ta cyto PAPIV a HSIL je možné že terajší výsledok by mohol byť lepší???? chytám sa každej slamky, asi chápete, mám doma 10 mes dcérku a nechcem ju tu nechať samú, prosím poraďte

deniska96
11. júl 2015

@mywiel ahoj toto by ma zaujimalo. Mam hpv a lekar mi povedal, ze je to virus a ze sa to neda liecit. Ako si sa z toho dostala prosim ta. S manzelom mame 1-rocneho synceka a teraz po porode mi to zistili. Co robit, ako sa toho zbavit?

deniska96
11. júl 2015

@marse a ako si sa prosim ta liecila? Da sa to vyliecit?

koskaaa
11. júl 2015

HPV sa neda liecit, je to virus, ktory si dostala pohlavnym stykom...Za normálnych okolnosti nie je skodlivy, je proste v tele. Ale niekedy moze narobit problemy...Takze zbavit sa ho neda, treba chodit na kazdorocne pravidelne gyn. prehliadky, kde ti doktor robi ster z krcka maternice a ak by tam tento vyrus zacal robit nejake zmeny, problemy, doktor by to hned zistil a poslal ta na cistenie povrchu krcka maternice...je to rutinny zakrok. No ale moze sa stat, ze to budes mat a nic ti to nesposobi...nie je to nic zivot ohrozujuce. Dneska je to velmi rozsirene, hlavne u mladsej generacie....

deniska96
11. júl 2015

@koskaaa ahoj neviem presne co mi tam vyslo,len vie ze vo vysledkoch bolo L-sil a je to hpv31...mala som zmeny na krcku, doktor ma poslal na DTK a teraz cakam co bude...ako dlho sa da zit s hpv-ckom?

koskaaa
11. júl 2015

No to je presne to, ze virus HPV moze a nemusi sposobovat zmeny na krcku maternice...Ja som mala tiez 2x zle vysledky po sebe (s odstupom 1/2 roka) a tak ma doktor poslal na costenie krcku maternice. Je to jednodnova chirurgia - v narkoze ti to spravia. Ziadna komplikovana operacia, trva asi cca 20 min. No a potom som na dalsi rok mala dobre vysledky cytologie. Takze sa neboj, vsetko dobre dopadne :D A zit s HPV-ckom mozes kludne do 90-tky :D

deniska96
11. júl 2015

@koskaaa ja mam ist teraz po mesiaci na kontrolu a ma mi robit kontrolny cytoster...ale hovoris ze ty si potom mala dobre vysledky, ale predsa ak to ma asj manzel, tak potom to dostanem znova alebo? Ja tomu nechapem celkom. A cpbrala si nejake lieky alebo nieco na podporenie imunity?

koskaaa
12. júl 2015

Takto ty ten vyrus dostanes raz a uz je v tebe...nezbavis sa ho ziadnymi liekami...Je to nieco co je uz v tvojej imunite zapisane... Nie ziadne lieky som nebrala, ono ten vyrus je neskodny (nie je to ako nadcha), necitis ho, nevies, ze ho mas, kym doktor nespravi testy. Jeho prejavom je....ze MOZE ale NEMUSI sposobovat zmeny na krcku maternice. Ja som mala zle aj druhe vysledky cytologie, isla som teda na to cistenie, co som pisala vyssie a pri tej laparoskopickej operacii mi brali dalsie vzorky (5 ich myslim bolo) priamo z krcka maternice (trosku vystikli, nic vazne) a tie vysledky boli dobre...takze mna iba cistili. Potom som otehotnela, po porode bola cytlogia dobra a teraz som zase tehotna...takze ako vidis, otehotneniu to nebrani a deti cim skor, aby ak nastanu zmeny na krcku maternice, som uz deti mala....

deniska96
12. júl 2015

@koskaaa ja mam uz jedneho synceka a este jedno dieta by som chcela, ale este nie je ten spravny cas na druhe podla mna. Ak sa mozem opytat, aky typ hpv si mala ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre