• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rozmery dieťatka podľa ultrazvukového merania

11. apríla 2016 
Ahojte, chcela by som sa spytat, ako vam vychadzaju merania vasho babetka v jednotlivych tyzdnoch. Ja som v 25 tt, po dnesnom UZV lekar nameral tieto hodnoty: velkost hlavicky BPD 69mm zodpoveda az 27 tt, ale zase stehenna kost FL 44 mm zodpoveda len 24 tt. Mali ste aj vy podobne odchylky?
27. apr 2007 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Zuzi,
takovéhle odchylky jsou naprosto normální :slight_smile:. Lékař to nezměří úplně přesně, je to vždycky +- a vlastně až celkovým průměrem se zjistí přibližná hmotnost a stáří plodu :slight_smile:
27. apr 2007 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Zuzko,
tak jak píše slevik. Minule mi doktor povídal, že odchylky jednoho až dvou týdnů jsou u těch rozměrů normálka. Taky jsem měla odchylku mezi hlavičkou a stehenní kostí kolem dvou týdnů :wink: . A pokud se to zdá v pořádku doktorovi, tak snad by to v pořádku být mělo :wink:
27. apr 2007 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem vam velmi pekne, velmi ste ma ukludnili :slight_smile:, ved ked by pokracovala ta hlavicka tymto tempom, tak by to bolo viac nez tych 10 cm a neviem teda ako by som ho porodila, jedine ak cisarskym
27. apr 2007 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka aj ja som mala dost velke odchylky, dokonca viac ako dva tyzdne, napisali mi do spravy diskrepancia bioparametrov, ale nikto mi nic nevysvetlil, bola som z toho mimo, potom som sa na to spytala sestricky a ta mi to vysvetlila. O desat dni som mala ist na kontrolny UZV, na nom bolo vsetko v poriadku. Moja Dr. mi to vysvetlila, ze staci ak je nozicka inak natocena a uz je to zle pomerane. UZV robi rezy... a ked rezes nozickou vzdy pod inym uhlom tak ta nozicka ma vzdy iny rozmer. Takze nebojaj vsetko bude OK. A aj o tom, ze pokial je to odchylka do dvoch tyzdnov, tak je to v poriadku, mi vraveli. :slight_smile:
27. apr 2007 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem ramzesa, moj lekar si z toho nic nerobil, tak hadam je to v poriadku, doverujem mu a neposuval ti termin porodu podla UZV?
27. apr 2007 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Přesně tak, stačí že je mimčo v jiné poloze nebo se hýbe, odchylky můžou být i větší a ty, jak jsi psala, Zuzi, jsou normální :slight_smile:. Tobě termín nějak posouvali?
27. apr 2007 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zatial praveze nie, ale aj z nasej diskusie Augustovky niektorým babam posunul termin porodu, jednej o tyzden dopredu, lebo babo bolo vacsie a jednej o tyzden dozadu, lebo vraj cele babetko bolo mensie.
27. apr 2007 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To jo, pokud to vychází podle všech hodnot...ale když se koukneš na svoje měření, podle jednoho je dítko větší, podle druhého menší, tudíž to +- vychází na termín :sunglasses:
27. apr 2007 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie, neposuval.Ale ked sa malicka narodila dva dni po vypocitanom termine podla poslednej ms, tak som mala v sprave napisane, ze sa narodila v 39. tyzdni, dost som sa cudovala, lebo syncek sa narodil o 4 dni skor a mal 40. tyzden. a ked som sa na to spytala mojej gynekologicky, tak mi povedala, ze to urcuje pediater a ze oni aj 6 kilove dietatko su schopny oznacit za nedonosene :unamused: . Ale podla UZV mala byt drobnucka, Dr. ma utesovala, ze 2,5 kg bude mat urcite a mala 3,2. Takze uz si v buducnosti z UZV nic robit nebudem. Posledne tyzdne som sa kvoly tomu prepchavala, aby som to dobehla :grinning: .
27. apr 2007 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mas pravdu slevik , ale nemeral mi vlastne vobec napr rozmer bruska, vzdy mi meria len hlavicku a stehennu kost, lenze mne ta hlavicka vychadzala vzdy trochu vacsia, ale nie az o 2 tyzdne, ani o tyzden, len o par mm bola vzdy vacsia, teraz sa mi zdalo, ze je to uz az velmi velky rozdiel.
27. apr 2007 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzi - není, fakt ne...to by byl o dost větší rozdíl a i dr.by tě hned hnal někam na podrobnější vyšetření. Třeba bude mít větší hlavičku, ale spíš ne...ono opravdu stačí se při měření o milimetr posunout a hned je to jinak. Buď v pohodě a počítej s termínem, který máš :wink:
27. apr 2007 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ramzesa :grinning:

ja tiez niektorym veciam nerozumiem, mozno teraz uz ta hlavicka nebude tak rychlo rast a zacne viac rast telicko, aspon dufam, uz som sa aj pytala nasich, ze ci som bola hlavata :slight_smile: , ale uz si to tak nepamataju, a vtedy nemerali tieto rozmery, len celkovu dlzku dietatka, no a svokra mi vravela, ze moj manzel mal malilinkatu hlavicku.
27. apr 2007 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
slevik, ved pocitam, odpocitavam kazdy tyzden co prejde, ja sa uz tak velmi na to mimco tesim, uz by som chcela, aby bol august :slight_smile:
27. apr 2007 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A jak píše Ramzesa, ty odhady váhy jsou vůbec nepřesné, kolikrát jsou rozdíly hodně velké...
Zuzi - to se ti ani nedivím, já jsem na tom úplně stejně :sunglasses:
Tak ať ti to těhotenství uteče, je všechno v pořádku, v pohodě zvládnete porod a miminko je krásné a zdravé :dizzy_face:
27. apr 2007 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vdaka slevik, tiez ti zelam este pekne stravene posledne tyzdne a lahky a nebolestivy porod, aby ste boli obaja v poriadku a hlavne aby maly drobcek bol zdravucky a robil ti vela radosti :slight_smile:
27. apr 2007 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzi - díky moc :sunglasses: Kéž by to tak bylo...měj se krásně, papaaa :slight_smile:
27. apr 2007 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj , dobru noc
27. apr 2007 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som mala dochýlku skoro 3 týždne. doktor vravel, že to bude maličké bábo. sono mi robil asi 3 týždne pred pôrodom. vravel, že dieťatko bude mať menej ako 2500g. nakoniec sa narodila ako 3kg slečna. dokonca doktor bol prekvapený aká je veľká a krásna. takže je to normálne. :wink:
28. apr 2007 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maco - prosim te, muzes mi napsat, jestli se nakonec narodila v terminu podle PM anebo podle UZ???? Ja mam stejny problem, holcicka je o 2 tt mensi :frowning2: Dekuju moc za odpoved
28. apr 2007 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nakoniec som rodila v riadnom termíne a to presne na deň. maličká je na svoj vek primeraná a v niečom o trošku dopredu. je úplne v pohode a je aj zdravá.
28. apr 2007 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maco - diky moc, to jsi mne uklidnila :wink: Mozna to doktori moc resi, nas taky nikdo porad nemeril a narodily jsme se uplne v poho, ze jo :dizzy_face: :dizzy_face:
29. apr 2007 o 00:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
držím ti palce.
to je pravda, v čase, keď sme sa narodili, sono nebývalo a tu sme. sme zdravé a silné pre tento svet a hlavne sme tu pre naše deti. pa :slight_smile:
29. apr 2007 o 00:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja by som bola zvedavá, na veľkosť bábenka v mojom týždni, Na konci 9tt malo moje 2,13 mm,v 13tt mám ísť na ďalšie sono (teraz som 11tt) ako ste na tom vy? :wink: :dizzy_face:
4. máj 2007 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
megie a si si istá rozmermi? lebo ja mám na obrázku z UZV napísané CM a nie MM. a CRL v 12tt+5 bolo 6,31CM a BPD 2,41CM čo zodpovedalo tiež zhruba takej gravidite.
4. máj 2007 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jéééj, ja som sa pomýlila... centimetrov... :grinning:
4. máj 2007 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
megie ja som mala v 9 tt 2,1 cm, v 12 tt malo 5 cm a v 14 tt malo babenko 8 cm
4. máj 2007 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzi, ďakujem... Veď o dva týždne uvidím. Budem v 13tt (tu mi to ide popredu) Mám ísť na kramáre na skríning šije...a tak. :wink: :dizzy_face:
4. máj 2007 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som mala v 20tt+1 BPD4,8 HC17,3 AC15,4 FL3,1 :wink:
4. máj 2007 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim Vas pekne viem mi tu niekto vysvetlit - prelozit jednotlive skratky z ultrazvukoveho merania?
zaujima ma najma meranie sije ako sa oznacuje? je to FL (Hadlock)
8. mar 2009 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto meranie je nepresne a neodporuca sa na neho spoliehat :wink: je to z knihy Pruvodce promyslive zeny na ceste k lepsimu porodu od Henci Goer. mojej kamaratke vyvolali porod, lebo prenasala dva tyzdne a mala mat uz velke babo a narodilo sa 2,5 kg dietatko.
8. mar 2009 o 00:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok