Rozmery dieťatka podľa ultrazvukového merania

zuzana76
27. apr 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat, ako vam vychadzaju merania vasho babetka v jednotlivych tyzdnoch. Ja som v 25 tt, po dnesnom UZV lekar nameral tieto hodnoty: velkost hlavicky BPD 69mm zodpoveda az 27 tt, ale zase stehenna kost FL 44 mm zodpoveda len 24 tt. Mali ste aj vy podobne odchylky?

slevik
27. apr 2007

Ahoj Zuzi,
takovéhle odchylky jsou naprosto normální 🙂. Lékař to nezměří úplně přesně, je to vždycky +- a vlastně až celkovým průměrem se zjistí přibližná hmotnost a stáří plodu 🙂

jiji
27. apr 2007

Ahoj Zuzko,
tak jak píše slevik. Minule mi doktor povídal, že odchylky jednoho až dvou týdnů jsou u těch rozměrů normálka. Taky jsem měla odchylku mezi hlavičkou a stehenní kostí kolem dvou týdnů 😉 . A pokud se to zdá v pořádku doktorovi, tak snad by to v pořádku být mělo 😉

zuzana76
autor
27. apr 2007

dakujem vam velmi pekne, velmi ste ma ukludnili 🙂, ved ked by pokracovala ta hlavicka tymto tempom, tak by to bolo viac nez tych 10 cm a neviem teda ako by som ho porodila, jedine ak cisarskym

ramzesa
27. apr 2007

zuzka aj ja som mala dost velke odchylky, dokonca viac ako dva tyzdne, napisali mi do spravy diskrepancia bioparametrov, ale nikto mi nic nevysvetlil, bola som z toho mimo, potom som sa na to spytala sestricky a ta mi to vysvetlila. O desat dni som mala ist na kontrolny UZV, na nom bolo vsetko v poriadku. Moja Dr. mi to vysvetlila, ze staci ak je nozicka inak natocena a uz je to zle pomerane. UZV robi rezy... a ked rezes nozickou vzdy pod inym uhlom tak ta nozicka ma vzdy iny rozmer. Takze nebojaj vsetko bude OK. A aj o tom, ze pokial je to odchylka do dvoch tyzdnov, tak je to v poriadku, mi vraveli. 🙂

zuzana76
autor
27. apr 2007

dakujem ramzesa, moj lekar si z toho nic nerobil, tak hadam je to v poriadku, doverujem mu a neposuval ti termin porodu podla UZV?

slevik
27. apr 2007

Přesně tak, stačí že je mimčo v jiné poloze nebo se hýbe, odchylky můžou být i větší a ty, jak jsi psala, Zuzi, jsou normální 🙂. Tobě termín nějak posouvali?

zuzana76
autor
27. apr 2007

zatial praveze nie, ale aj z nasej diskusie Augustovky niektorým babam posunul termin porodu, jednej o tyzden dopredu, lebo babo bolo vacsie a jednej o tyzden dozadu, lebo vraj cele babetko bolo mensie.

slevik
27. apr 2007

To jo, pokud to vychází podle všech hodnot...ale když se koukneš na svoje měření, podle jednoho je dítko větší, podle druhého menší, tudíž to +- vychází na termín 😎

ramzesa
27. apr 2007

Nie, neposuval.Ale ked sa malicka narodila dva dni po vypocitanom termine podla poslednej ms, tak som mala v sprave napisane, ze sa narodila v 39. tyzdni, dost som sa cudovala, lebo syncek sa narodil o 4 dni skor a mal 40. tyzden. a ked som sa na to spytala mojej gynekologicky, tak mi povedala, ze to urcuje pediater a ze oni aj 6 kilove dietatko su schopny oznacit za nedonosene 😒 . Ale podla UZV mala byt drobnucka, Dr. ma utesovala, ze 2,5 kg bude mat urcite a mala 3,2. Takze uz si v buducnosti z UZV nic robit nebudem. Posledne tyzdne som sa kvoly tomu prepchavala, aby som to dobehla 😀 .

zuzana76
autor
27. apr 2007

mas pravdu slevik , ale nemeral mi vlastne vobec napr rozmer bruska, vzdy mi meria len hlavicku a stehennu kost, lenze mne ta hlavicka vychadzala vzdy trochu vacsia, ale nie az o 2 tyzdne, ani o tyzden, len o par mm bola vzdy vacsia, teraz sa mi zdalo, ze je to uz az velmi velky rozdiel.

slevik
27. apr 2007

Zuzi - není, fakt ne...to by byl o dost větší rozdíl a i dr.by tě hned hnal někam na podrobnější vyšetření. Třeba bude mít větší hlavičku, ale spíš ne...ono opravdu stačí se při měření o milimetr posunout a hned je to jinak. Buď v pohodě a počítej s termínem, který máš 😉

zuzana76
autor
27. apr 2007

ramzesa 😀

ja tiez niektorym veciam nerozumiem, mozno teraz uz ta hlavicka nebude tak rychlo rast a zacne viac rast telicko, aspon dufam, uz som sa aj pytala nasich, ze ci som bola hlavata 🙂 , ale uz si to tak nepamataju, a vtedy nemerali tieto rozmery, len celkovu dlzku dietatka, no a svokra mi vravela, ze moj manzel mal malilinkatu hlavicku.

zuzana76
autor
27. apr 2007

slevik, ved pocitam, odpocitavam kazdy tyzden co prejde, ja sa uz tak velmi na to mimco tesim, uz by som chcela, aby bol august 🙂

slevik
27. apr 2007

A jak píše Ramzesa, ty odhady váhy jsou vůbec nepřesné, kolikrát jsou rozdíly hodně velké...
Zuzi - to se ti ani nedivím, já jsem na tom úplně stejně 😎
Tak ať ti to těhotenství uteče, je všechno v pořádku, v pohodě zvládnete porod a miminko je krásné a zdravé 😵

zuzana76
autor
27. apr 2007

vdaka slevik, tiez ti zelam este pekne stravene posledne tyzdne a lahky a nebolestivy porod, aby ste boli obaja v poriadku a hlavne aby maly drobcek bol zdravucky a robil ti vela radosti 🙂

slevik
27. apr 2007

Zuzi - díky moc 😎 Kéž by to tak bylo...měj se krásně, papaaa 🙂

zuzana76
autor
27. apr 2007

ahoj , dobru noc

maca793
28. apr 2007

ja som mala dochýlku skoro 3 týždne. doktor vravel, že to bude maličké bábo. sono mi robil asi 3 týždne pred pôrodom. vravel, že dieťatko bude mať menej ako 2500g. nakoniec sa narodila ako 3kg slečna. dokonca doktor bol prekvapený aká je veľká a krásna. takže je to normálne. 😉

andira
28. apr 2007

Maco - prosim te, muzes mi napsat, jestli se nakonec narodila v terminu podle PM anebo podle UZ???? Ja mam stejny problem, holcicka je o 2 tt mensi ☹ Dekuju moc za odpoved

maca793
28. apr 2007

nakoniec som rodila v riadnom termíne a to presne na deň. maličká je na svoj vek primeraná a v niečom o trošku dopredu. je úplne v pohode a je aj zdravá.

andira
28. apr 2007

Maco - diky moc, to jsi mne uklidnila 😉 Mozna to doktori moc resi, nas taky nikdo porad nemeril a narodily jsme se uplne v poho, ze jo 😵 😵

maca793
28. apr 2007

držím ti palce.
to je pravda, v čase, keď sme sa narodili, sono nebývalo a tu sme. sme zdravé a silné pre tento svet a hlavne sme tu pre naše deti. pa 🙂

megie
4. máj 2007

Ahojte, ja by som bola zvedavá, na veľkosť bábenka v mojom týždni, Na konci 9tt malo moje 2,13 mm,v 13tt mám ísť na ďalšie sono (teraz som 11tt) ako ste na tom vy? 😉 😵

bubonic
4. máj 2007

megie a si si istá rozmermi? lebo ja mám na obrázku z UZV napísané CM a nie MM. a CRL v 12tt+5 bolo 6,31CM a BPD 2,41CM čo zodpovedalo tiež zhruba takej gravidite.

megie
4. máj 2007

jéééj, ja som sa pomýlila... centimetrov... 😀

zuzana76
autor
4. máj 2007

megie ja som mala v 9 tt 2,1 cm, v 12 tt malo 5 cm a v 14 tt malo babenko 8 cm

megie
4. máj 2007

zuzi, ďakujem... Veď o dva týždne uvidím. Budem v 13tt (tu mi to ide popredu) Mám ísť na kramáre na skríning šije...a tak. 😉 😵

hedunecka
4. máj 2007

ja som mala v 20tt+1 BPD4,8 HC17,3 AC15,4 FL3,1 😉

kvietocek7
7. mar 2009

prosim Vas pekne viem mi tu niekto vysvetlit - prelozit jednotlive skratky z ultrazvukoveho merania?
zaujima ma najma meranie sije ako sa oznacuje? je to FL (Hadlock)

sashka.mst
7. mar 2009

toto meranie je nepresne a neodporuca sa na neho spoliehat 😉 je to z knihy Pruvodce promyslive zeny na ceste k lepsimu porodu od Henci Goer. mojej kamaratke vyvolali porod, lebo prenasala dva tyzdne a mala mat uz velke babo a narodilo sa 2,5 kg dietatko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre