Rozmery dieťatka podľa ultrazvukového merania

zuzana76
27. apr 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat, ako vam vychadzaju merania vasho babetka v jednotlivych tyzdnoch. Ja som v 25 tt, po dnesnom UZV lekar nameral tieto hodnoty: velkost hlavicky BPD 69mm zodpoveda az 27 tt, ale zase stehenna kost FL 44 mm zodpoveda len 24 tt. Mali ste aj vy podobne odchylky?

kvietocek7
7. mar 2009

sashka.mst dakujem ale aj tak by som rada vedela co jednotlive skratky znamenaju. Nanestastie nemam pristup ku knihe ☹ takze musim patrat

mneme
8. mar 2009

kvietocek, FL je femur lenght, teda dlzka stehennej kosti. Rozmer sije asi myslis sijove prejasnenie (ale to sa robi tusim medzi 12 a 14 tt) ma skratku NT. je fakt, ze len na ultrazvukove merania sa neda spoliehat (najma ak ide o taky neprirodzeny zasah do tehotenstva ako vyvolavany porod), lebo sa stava, ze utz falosne odhadne velke dieta. Podla mna je vsak uplne jasne, ze kazda zena chce vediet, ako dopadlo meranie jej dietatka 😉 inak, mne zatial vsetky utz, ktore som absolvovala vysli presne na tt, kedy som otehotnela 😉

kvietocek7
8. mar 2009

ahoj mneme vdaka.. ano myslela som sijove prejasnenie-tusim ze aj z toho sa da poznat ci naaaaahodou nejde o downov syndrom,neviem presne. Urciteze to neusi byt presne.
Vedela by si mi este povedat co znamenaju skratky BPD,AC,HC.

andykov
8. mar 2009

http://www.porodnice.cz/node/3674

kuk, holky, snad Vám to pomůže 😉

kvietocek7
8. mar 2009

andykov skveleeee 🙂 🙂 🙂 dik

zitaje
8. mar 2009

Ahojte baby.
Moja druha dcera bola podla uzv skoro stale o dva tyzdne pozadu, ja som si to vysvetlovala tak, ze som neskor otehotnela. Aj som sa pytala dokiho, ci mozem pocitat s tym, ze porodim o dva tyzdne neskor. On, ze nie, nie nie, ten povodny termin porodu plati.
Prenasala som 9 dni a nakoniec mi dali vyvolavacku. 😒
Neviem naco robia tie merania, ked to nema ziadny vplyv na nazor lekarov. Zbytocne cloveka stresuju.

kvietocek7
8. mar 2009

zitaje inac mozno bude na tom nieco pravdy ale niekomu to vyhovuje ze zmeraju baby ci nahodou nema nejake extremne miery inemu zas nie.Tiez cakame druhe babatko a z posledneho ultrazvuku z 13tt4d to vyzera ze je vsetko v priemere.Prve baby sa nam narodilo presne na vypocitany termin na den 🙂 ale ktovie ako to bude teraz.A to aj druhe babo mozes tak dlho prenasat? zaujimave....

nutelka
14. máj 2009

Ahojky,

dnes jsem byla na velkém ultrazvuku, vše se zdá být o.k., až na rozměry miminka. Dnes mám být 19+0, což odpovídá datumu, kdy došlo k oplodnění. Podle MS se nelze orientovat, protože jsem měla cca 40 denní cykly. Jenže dr. změřila hlavičku na 4,1 cm, což odpovídá 17+1 a nožičku na 2,6 cm, což odpovídá 18+1. Takže hlavička je o dva týdny menší a v pondělí jdu na přeměření k jinému dr. Jsem pěkně vynervovaná, protože sama dr. se netvářila, že by to byla banalita. ☹Ještě dodám, že měla nový ultrazvuk a já byla první těhule, kterou jim měřila. Holky, měla jste to některá podobně a mimi bylo o.k.? Díky moc za rady.

wacinka
14. máj 2009

nutelko buď v klidu protože na genetice mi bylo řečeno, že ne každý kdo dělá s ultrazvukem umí změřit miminko. A je pravda že mému doktorovi vždy vyjde něco jiného jen na té genetice ten genetik byl fakt profík, změřil to úplně přesně a přesně to vyšlo 😉

salikova
14. máj 2009

Ahojte!Moc bych se vas chtela zeptat,jestli nevite,jake rozmery by melo mit mimi v 17tt?Moje melo v 16+4 9,9cm a hlavicku4,6cm.

saska73
14. máj 2009

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...
toto je výborná stránka, mrkni 😉

pointka
14. máj 2009

Ahojte.
Toto je uplne skvela stranka, nic lepsie som na nete nevidela:

http://babymed.com/tools/ultrasound/second_trim...

http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...

dasa123
14. máj 2009

Ahojte, mne v 30. tyzdni na ultrazvuku povedali, ze babatko ma vacsiu hlavicku skoro o 2 tyzdne, odvtedy tu citam, kto s tym ma ake skusenosti. Dakujem pointke za ten link, co sem dala, podla rozmerov, ktore su tam uvedene, mi ale vychadza vsetko v norme, tak ma to ukludnilo 🙂 diky

jahody11
15. máj 2009

Aj mne vyslo podla tej stranky, ze babatko je v poriadku 🙂 len som zistila, ked som poriadne prestudovala obrazok a hodnoty z ultrazvuku ze budem rodid o tyzden neskor 😀 podla PM mam termin 30.8. ale podla ultrazvuku 5.9. tak uvidime :D

perla200
15. máj 2009

a viete mi povedať, dnes som bola na ultrazvuku a malá váži 1300g, je to ok? a kolko by mohla merať? lebo dr. mi povedala, že sa to nedá tak povedať????

jahody11
15. máj 2009

perla pozri sa do mojho albumu tam je posledny obrazok taka tabulka podla tyzdnov tehotnosti a kolko by malo babatko merat a vazit...

jahody11
15. máj 2009

pisu tam 30 tt. 1360g, takze asi dobre...

happyhappy
15. máj 2009

ja som mala v 9tt+1 velkost babatka 2,4cm

lenulak
16. aug 2011

Máte někdo zkušenost s tím, že každá část těla odpovídá jinému týdnu? Dnes jsem byla na utz, jsem na konci 36. týdně a bříško odpovídá tomu 36, stehenní kost 35 a hlava je větší ta na 39. týden, doktor nic neříkal, ale i tak mě to znervoznuje, zda je možné aby tam byly takové nepoměry

werumka
16. aug 2011

@lenulak Jojo, taky jsme to tak měli. Stehenní kost měla 34. týden a hlava 38. 😀 Není to nic, čeho by ses měla bát. Je to hlavně typické pro chlapečky.

lenulak
16. aug 2011

Moc děkuji, je pravda že chlapečka čekáme ale zdá se mi ten nepoměr mezi hlavičkou a nožičkama velikánský, všechny testy a kontroly vždy ok, jen hlavička vždy větší. má doktorka říkala, že rozdíl je stejně jen v mm ale i tak si říkám, jestli nemůže jít o nějakou vadu, taky se bojím o kolik ta hlavička ještě vyroste a zda mi třeba kvůli tomu porod vyvolají dřív nebo budu rodit obříka, přitom váha dle utz odpovídá týdnu těhotenství

werumka
16. aug 2011

@lenulak Já jsem si právě při pohledu na ty týdny představila, že budeme mít chudáka s obří hlavou a krátkýma nožičkama 😀 Vada to rozhodně není, syn byl po narození zcela souměrný a bez jakéhokoli problému 😀 Kvůli velikosti hlavičky se vyvolávat může - záleží na rozměrech pánve. Ale i když byl syn hlavou takhle "napřed" 😀 Tak obvod po narození byl klasických 33 cm.

werumka
16. aug 2011

Jinak taky se zkus poptat, jestli velké hlavičky nemáte v rodině. U nás to tak je, takže mě to až tak nepřekvapilo.

lenulak
16. aug 2011

nijak velké hlavy nemáme 😉 ale je pravda, že tchán i manžel mají 1,90 tak nejspíše mají i větší hlavu 😉

werumka
16. aug 2011

@lenulak Tak tím to být může. A taky přičti odchylku, kterou může ultrazvuk mít.

monika151
28. júl 2013

Ahoj, vidm, ze je tu podobna tema na ktoru sa chcem opytat tak to skusim, pretoze som zalozila novu a nikto neragoval asi preto, ze uz vo fore existuje. som prvykrat tehotna a podla poslednej menstruacie som v 9tt. Na sone som uz bola trikrat. Este som mala styk mesiac predtym ako sa predpoklada pm.Myslite, ze za predpokladu, ze by som menstruovala aj v tehotenstve a teda sa urcil zly termin pm, tak tu 4tyzdnovu odchylku pristroj zisti napr dlzkou plodu?Vraj plod meraju podla urcenia pm, neviem ci mi ho merali aj na pristroji, ale vraj sedi dlzka plodu s dlzkou tehotenstva. To by mi uz asi oznamili, ze som o styri tyzdne dlhsie tehotna nie? Da sa to vidiet taka odchylka, je velky rozdiel na sone ultrazvuku medzi 9 a 13 tyzdnom? Dakujem.

prcek91
28. júl 2013

@monika151 to by ti už řekli no.. mě ho ze začátku pořád měřil aby věděli kolikátému týdnu odpovídá a 4 týdny jsou dost velký rozdíl to by poznal..😉

usacek79
28. júl 2013

@monika151 na sone vidi lekar (dobry ultrazvukar) aj 2dnovy rozdiel... Takze samozrejme by videli, ze si o 4 tyzdne dlhsie tehotna. a len na okraj - rozdiel medzi 9 a 13tt je OBROVSKY (babo rastie zavratnym tempom v prvom trimestri)
takze ak to lekar hovori o nejakom trvani tehu podla utz, tak to je spravny termin, bez ohladu na tvoju domnienku.

monika151
28. júl 2013

@usacek79 no, urcite je to rozdiel 🙂 len som chcela vediet, ci taku odchylku zaznamena pristroj...v 7tt som bola dvakrat na sone, ja neviem podla coho to merala, ale malo 7+0 9mm, potom som bola zas na inom sone tam uz som bola 8tt, tam nameral 13mm...ale ja neviem ci to podla pristroja merali, ci podla pm... a teraz chodim takemu co ma vysetruje len cez brucho, ja neviem, to je asi uzv nie? 🙂 a ze bude merat ked pridem najblizsie, ze vtedy dobre uvidi, ze uz ma teraz merali, resp plod. takze som chcela vediet, ci ten 4tyzdnovy rozdiel je viditelny na pristrojoch, to viem, ze same o sebe je to rozdiel 🙂 a este aky je rozdiel medzi sonom a uzv? ci nie je ? dakujem

usacek79
28. júl 2013

@monika151 ano, to cez brucho je utz 😉 ono pri tom utz naozaj zavisi od skusenosti lekara a kvality pristoja, ale v zasade by sa nemali nejako velmi lisit merania (ale teda 4dni hore dole su este OK, tam staci, ze sa lekarovi jednemu trochu smykne ruka a uz lietaju milimetre a teda hned vychadzaju ine dni trvania tehu 😅 ), ale teda v ramci jedneho tyzdna je to v poho 🙂
na tejto stranke uplne dole je tabulka "Crown Rump lenghts" (podla CRL sa meraju babatka do cca 22tt, znamena to "Temeno-kostrc dlzka") a teda tam si vies pozriet v akom si tyzdni podla rozmeru CRL tvojho plodu...
takze tych 9mm zodpoveda cca 6+5tt (teda siedmy tyzden) a 13mm zodpoveda cca 7+4tt (teda osmy tyzden), ale stale je ten rozdiel maly, takze nech uz ti jeden lekar urcil taky a druhy taky termin, furt sa hybu okolo toho isteho a teda to ber ako zavazny termin, bez ohladu na tvoju ms a co si myslis o termine pocatia 🙂
meranie ultrazvukom neberie ohlad na termin podla ms - to su dva rozne udaje, ktore aj byvaju samostatne zapisane na sprave od lekara 🙂
a samozrejme, ze je 4 tyzdnovy rozdiel vidno na pristrojoch, ako hovorim - aj 2dnovy je vidno 😉
medzi sonom a utz a usg nie je ziadny rozdiel - su to len rozne nazvy pre to iste 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre