Sieťa s vážnou vývojovou vadou. Ako sa môže narodiť?

nativa
13. jún 2007

Nechápem ako je v dnešnej dobe možné, že sa narodí dieťa s vážnou vývojovou vadou - rázštep, down, keď žena absolvuje afp, morfologiu a 3d ultrazvuk. Počula som také prípady, načo je potom prenatálna diagnostika, to fakt asi na sto perc. je len amnio

susik77
17. jún 2007

maryam: ja som nepisala,ze tie vysledky su 100%, ale su ovela presnejsie ako AFP, citala som na nete vysledky klinic. studie o tychto testoch...

maryam
17. jún 2007

susik, viem ze si nepisala ze na 100% 😉
ja som inak tiez vycitala, ze napr. v Nemecku sa sijove meranie vobec nerobi, len na poziadanie pacientky a to si aj sama musi uhradit, lebo to nieje diagnosticky podlozene a velmi vela som citala prispevkov od zien, ktore mali tiez veeeelmi zle vysledky tychto testov, aj krvnych testov (1.trimester test) a
bolo vsetko v poriadku.
Inak na tych testoch sa vypocitava len a len "riziko", nieje to ziadna diagnoza a nikomu nevychadza riziko 1:1, vzdy su to nejake vypocty, najnizsie co som pocula bolo, ze 1:40 a pritom tato zena porodila zdrave dieta.
Ale ked mas dobre vysledky, tak sa nemusis obavat, ja som sa musela a tak som len chodila po internete surfovat a hladat...

mory
17. jún 2007

ja pridam svoj nazor, sice kde ja byvam je vsetko na najvyspelejsej urovni a da sa zistit vazne skoro vsetko,a keby som vedela ze dietatko ktore mam v brusku sa narodi s nejakou vrodenou vadou tak by som si ho nenechala,je to este nenarodene a tak by to bolo ovela lahsie sa ho vzdat ako keby som sa mala po porode trapit ze mam poskodene miminko a takisto by to bolo trapenie pre samotne dietatko keby vyrastlo a bolo ine od ostatnych a sa mu smiali ☹ ja to vidim takto.aj ja som veriaca ale koli nabozenstvu asi nebudem tyrat deti a vychovavat nejakych mimozemstanov 🙄 .
boze dufam ze ma tu pre moj prispevok nikto nezje ale takto to citim ja 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre