• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sondový ultrazvuk. Je to bezpečné?

22. októbra 2007 
ahojte mam taku malu otazku pouziva sa aj na slovensku take nieco ako sondovy ultrazvuk_?? t.j. zavedenie takej malej ultrazvukovej sondy az do maternice??myslite si ze je to ozaj bezpecne?
18. okt 2007 o 06:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maya.g, existuje sonda ktora sa zavadza do posvy, ale nie do maternice pokial viem :wink: u nas robia takto 1. ultrazvuk v tehotenstve a napr. ked je nejaky problem - cysta na vajecniku a pod. Myslim, ze je to bezpecne, nie je to nic drasticke, bola som na takom sone cca 4x a normalka :wink:
18. okt 2007 o 06:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez som nepocula o sonde az do maternice :slight_smile:...mne Dr. robila vnutorny UZV (asi 4 alebo 5x)do 14 tt :wink:....a uz sme v 30-tom a vsetko je OK :wink:
18. okt 2007 o 06:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cize ako lenadka pise, sonda sa zavadza do posvy :wink:...
18. okt 2007 o 06:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jojo..take jsme na nem 2x byla,u nas tomu rikaji vaginalni ultrazvuk a delala mi ho do 13tt:slight_smile:A nic to neni,akorat je mimco lip videt nez pres brisko:slight_smile:
22. okt 2007 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne presne tak...nekterym maminkam tim zjistuji kdyz dr ten uzv ma jestli jsou tehu kdyz prijdou s tim ze jim vysel pozitivni test nebo tak....tak misto na krev ji udela tady ten vaginalni UZV...je to zcela bezpecne...na konci tehu tim dr muze kontrolovat i stav čípku...jestli uz se treba nechsta k porodu :wink:
22. okt 2007 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok