Sono a obrovský strach! Ako si ho kompenzovať?

cucuska
6. júl 2007

Chcela by som sa opýtať ako si kompenzujete strach zo sonografického vyšetrenia. Ja mám všdy žalúdok ako hrášok, sama dobre viem, že to nie je najlepšie pre drobca, ale nedokážem si pomôcť, ten strach je silnejši ako ja. 😢 😢 😢

biccy
6. júl 2007

Teš sa z toho,ze drobceka aspon na chvilku uvidis. 😵

cucuska
autor
6. júl 2007

ja viem ale keď mna napadajú také veci kt. sa mi už dvakrát stali. totoje moja tretie tehotnosť. Ja sa snažim...

ritaklea
6. júl 2007

cucuska, a co sa ti stalo?

a preco by si sa bala sona, vsak je nebolestive. 😒

cucuska
autor
6. júl 2007

dva razi mi na sone povedali že plod je mŕtvy , a predtým srdiečko bilo. A teraz každé sono tŕpnem

alexandra
6. júl 2007

Statisticky je priblizna pravdepodobnost ze by sa Ti to stalo treti krat po sebe asi 0.0013 percenta. To by Ta snad mohlo upokojit.

svetluska.p
6. júl 2007

alex - zelzna logika 😀 😀 😀 .

ritaklea
6. júl 2007

cucuska moja, to je strašné. Neboj, teraz ti už určite bábenko osladí život. A hlavne nestresuj, lebo to je pre tehu zlé. Ako keď sa ženy moc snažia o bábenko a nič. A keď sa potom uvolnia tak je to hotové.
hlavne klud. Drzim palce.

benabianca
6. júl 2007

cucuska-drzim ti palceky,hlavne sa neboj a ver,ze 3.krat to uz musi vyjst 🙂

adkag
6. júl 2007

cucuska, to verim ze mas zo sona strach po hentakych skusenostiach,asi to inak bude,az kym nebudes mimi citit sama. ja mam vzdy strach pred navstevou lekara, male si to uzilo riadne hlavne na zaciatku tehu,ale neboj,to su take jednorazove stresy,urcite to mimcu neublizi.

svetluska.p
6. júl 2007

adka -* teba sledujem, pamatam si, aka si bola na zaciatku vystresovana. taka som rada, ze ti to tak pekne odsypa 🙂 .

kutina
6. júl 2007

cucuska NEBOJ - hlavne sa neboj, skús sa odpútať. Bábetko CITI s tebou a nervozita, strach a stres je pre neho omnoho , omnoho horšie ako to sono. Držím palčeky ...neboj , už bude opať väčšie, so šibrinkujúcimi nožičkami a ručičkami 🙂
neboj do tretice všetko dobré - okrem toho príroda je veľmi silná a necháva prežiť len "silné" jedince, to že si 2x o mimi prišla len značí, že s mimi nebolo niečo v poriadku 😉

megie
6. júl 2007

cucuš, a kedy máš ísť na sono? Inak tvoj kritický týždeň bol 9tt, nie? Neboj, ja som nemala za sebou žiadne spontánne potraty, ale tiež som sa troška bála. Ale zároveň som sa aj tešila, že ho uvidím 😉

cucuska
autor
6. júl 2007

no už som po sone a všetko je tak ako má. baby ste úžastné
megie 9tt a 11tt 😉

mm1
6. júl 2007

cucuska: baby ťa čakajú v missedkách!!!!!!!!!!!

peha
6. júl 2007

cucus - moja, neboj, ja som tiez zo zaciatku stale trpla, ale potom sa to obratilo pekne na radost. tesikuj sa a ja sa tesim z teba !!! 😵 😵 😵

cucuska
autor
6. júl 2007

peha ďakujem. Aj mňa to prejde ale neviem kedy 😅

svetluska.p
6. júl 2007

cau pehula, ako sa mas moja?

peha
6. júl 2007

neboj - hned na dalsie sono.
ja som chodila dost casto - museli sme kazde 2 tt, takze potom som si zvykla a tesila som sa na malu 😵
a v spitali mi robili posledny mesiac uz kazdy den, a to ma ukludnovalo, ze je ok.
inak eliska je riadne cislo - smeje sa, keca, zvatla a slini, je to slniecko 😵

cucuska
autor
6. júl 2007

jeeej mala je aj z fotiek krásna babulka. Ja teraz chodím do 14tt každý týždeň na sono, kvoli tým mojím MA a potom budem chodiť každé dva, a začinam chodiť do rizikovej poradne. Prvá návšteva budúci piatok 😀 😀 😀

peha
6. júl 2007

velmi na teba myslim a drzim paste !
teraz nemam moc cas ale onedlho bachnem nove fotky malej, no buchta riadna 😵

cucuska
autor
6. júl 2007

peha ďakujem ty si bola prvá s ktorou som si pismenkovala a pomohla mi z mojho druhého psychického trápenia po druhom MA

sue
6. júl 2007

Cucuska, ja doteraz prežívam strašný strach pred UZV ... budím sa okolo tretej ráno v ten deň a nie som schopná nič zjesť ani nič... no des, kým sa tam dotackám... dokinovia sú už na mňa zvyknutí 😔 😅 a neviem si s tým nijak poradiť... proste mám strach a potom to vždy (klop klop klop) prejde 😵 Držím palčeky 😵

aurra
7. júl 2007

baby ja tiez prezivam obravsky strach ked mam ist na sono, najblizsie 18teho mne tu hroznu spravu povedali uz tri krat a som z toho na nervy

bibinka
7. júl 2007

žienky moje, vari každá budúca mamina sa upokojí až keď bude vidieť svoje babenko naživo, bude ho držať v rukách a rozbalí ho z perinky hneď ako odíde sestrička z izby 😀 😀 😀 -to aby sa konečne presvedčila, že má všetko také ako má mať.
sono je stresujúce hlavne ak už niektoré z vás prišli o bejby, strach pretrváva, ale nebojte sa. každý dobrý a hlavne empatický doki alebo dokina vás nebudú zbytočne strašiť aj keby sa im tam niečo nezdalo. nie všetci majú úplne suprové sonografické prístroje. tak sa držkajte.
inak aj ja mám vždy taký nie celkom optimálny pocit keď mi robí dr. sono.ale čo už, treba veriť, že všetko bude OK. 🙂

lalitagopi
23. okt 2007

A je vlastne sono povinné?
Ako to riešilo lekárstvo pred 20timi rokmi, ked tieto prístroje ešte nemali?
A kedy bolo viac MA vtedy alebo teraz? 😕
len tak na zamyslenie.... 😒

angellinka
23. okt 2007

Tak ja som mala MA v 7tt,a ked mam ist na sono som uplne na nervy.cely den somnou nie je rec,a mam taky stiahnuty zaludok ze az 😢 Najblizsie idem vo stvrtok a to po trohc dlhociznych tyzdnoch.

vesi
23. okt 2007

lalitagopi, rozhodne bolo vtedy viac úmrtí...

roasha
23. okt 2007

lalitagopi,ja ked som cakala malu,robili mi sono na kazdej kontrole/kazde 2tyzdne/,a je chvalabohu tu,ziva a zdrava,a po kazdom sone som bola spokojna,ked som videla srdiecko 🙂 .pred 20rokmi sona neboli,tak zeny mnohokrat ani nevedeli,ze potratili,a dalsia vec je ta,ze sa o tom ani verejne nehovorilo,to bola na to prilis dokonala doba.ja vitam pokrok,a divim sa,ze sedis pri internete. 😒

vesi
23. okt 2007

presne ako píše roasha, vdaka ultrazvuku zistili v 30tt, že cez pupočník mojej malej neprúdi krv ako by mala, hrozil predčasný pôrod a vdaka UZV som bola každý tt pokojnejšia, že je už všetko v poriadku. keby neboli UZV, ktovie ako by to dopadlo, asi by som porodila v 30tt...

roasha
23. okt 2007

lalitagopi,este jedna otazka,pises-"zatial nevieme pohlavie",predpokladam,ze tebe sono nerobili,tak pohlavie dietatka budes vediet po narodeni? ./ja som ho vedela uz v 16.tyzdni./ 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre