Sono a obrovský strach! Ako si ho kompenzovať?

cucuska
6. júl 2007

Chcela by som sa opýtať ako si kompenzujete strach zo sonografického vyšetrenia. Ja mám všdy žalúdok ako hrášok, sama dobre viem, že to nie je najlepšie pre drobca, ale nedokážem si pomôcť, ten strach je silnejši ako ja. 😢 😢 😢

roasha
23. okt 2007

to samozrejme nie je az tak podstatne/pohlavie/,ale predpokladam,ze ty si sono robit nedas. 😀

lalitagopi
23. okt 2007

Ja som sa nechcela hádať, len diskutovať 🙂
Tiež sa divím, že prečo tu tolko sedím 😅

roasha
23. okt 2007

ani ja sa nehadam,len sa divim,si mlada baba,a mas take nazory?neriesim...pred 20rokmi...aj pred 100rokmi zeny umierali uplne zbytocne.ale je to chvala bohu prec,a nie sme v rozvojovej krajine,tak prijmime vystretu ruku. 😉

casie
23. okt 2007

Roasha, neviem, ci som zle pochopila teba, alebo Lalitagopi, ale myslim, ze Lalitagopi nemala v umysle do nikoho podpichovat ani sa hadat 😨 A veru, aj ja som sa nad jej otazkami zamyslela...

Lalitagopi, na Slovensku nezijem, takze neviem ako to je tam, ale tuto v USA sono povinne nie je. Dokonca ani na prehliadky nie je potrebne ist, poznam zeny, ktore sa rozhodli, ze nechcu mat ziadne zasahovanie mediciny do ich tehotenstva, ziadne ultrazvuky a volia si rodit doma len za pomoci asistentky - douly. Povodne som tiez planovala 'domaci' porod, ale s dvojickami by to bolo velmi riskantne 😅 .

A aby ma niekto nepochopil zle, tiez sa nechcem hadat, len pisem, co som sa dozvedela.

roasha
23. okt 2007

casie,tu sa sono povinne robi v 10.,20.,30.tt.ja som vdaka sonu este tu,pri prvom teh.som mala zamlcany potr./pri sono vysetr. sa na to prislo vcas/,a po malej som mala mimom.teh.,co tiez zistili vcas vdaka sonu,a neprisla som ani o vajecniky,ani vajcovody.tak sa ani nechcem zamyslat,ako by to dopadlo pred x rokmi. ☹ dakujem pokroku. 😉

danuska24
23. okt 2007

lalitagopi - som citala ze vraj aj internet a mobil su skodlive

danuska24
23. okt 2007

ja som sa sona nikdy nebala, naopak bola som nazlostena na Dr. ze mi neurobil sono a nemohla som malinku aspon na chvilocku vidiet.

danuska24
23. okt 2007

a sono nemoze za to ci je babo ok, alebo nie

roasha
23. okt 2007

🙂 🙂 🙂 presne tak. 🙂 🙂

vesi
23. okt 2007

tak, tak 🙂 🙂 🙂 😉 😉

casie
23. okt 2007

Roasha, ja by som tiez sono v ziadnom pripade neodmietla. Tiez som si ich pri prvom potrate uzila az-az a taktiez pri tomto tehu ma velmi ukludnilo ked som zacala v 7tt krvacat, ja sa na sono vzdy velmi tesim, aj ked so stiahnutym zaludkom 🙂 . Tiez v tomto dakujem pokroku.

Tych zien, ktore som spominala vyssie, je tu len male percento. Nahodou som objavila ich web stranky, ked som si hladala informacie o porodoch doma.

roasha
23. okt 2007

casie,ja by som doma neriskovala,nikdy nevies,ako sa to"zvrtne".ja som mala uzku panvu,a mal so mnou co robit aj primar v porodnici s 3sestrami/z toho 2 na bruchu/ 😀

danuska24
23. okt 2007

roasha suhlasim s tebou - neriskovat

roasha
23. okt 2007

tak si vsetky drzme prsty.ci uz tehulky,alebo my obycajky. 🙂 🙂 🙂 😉 🙂

casie
23. okt 2007

rasha, danuska, urcite riskovat nebudem! Pri jednom babe by som o tom snad este pouvazovala (neviem, ci by som to aj uskutocnila), ale pri dvoch ani nahodou!
Ale uz trosku odbocujeme od temy 😅

roasha
23. okt 2007

😀 😀 😀

danuska24
23. okt 2007

ok 😉

alysea
23. okt 2007

cucuška poznám ten pocit, mám za sebou takú istú skúsenosť ako ty, aj keď našťastie len raz ale dodnes, aj keď nie som tehu mám nepríjemný pocit zo sona, lebo to vždy vyvoláva tie isté pocity. Ale pri Peťkovi som najhoršie prežívala tie soná do 16tt potom som už verila, že sa nič nestane a vidíš mám ho. Takže aj keď viem, že je to ťažké, skús myslieť na to, že uvidíš bábiku aká je krásna ako sa jej darí v tvojom brušku a negatívne myšlienky vypusť z hlavy. Všetko bude ok, uvidíš.

poleva
5. dec 2007

je tu niekto v tej téme ?

bershka
5. dec 2007

ja

poleva
5. dec 2007

chcela som vedieť že odkedy sa robí to vyšetrenie ?

bershka
5. dec 2007

poleva: Už stresuješ? n e s m i e š

bershka
5. dec 2007

poleva: jaaaj, tak s tým ti ja neporadím. pod do témy - missed abortion, tam ti baby poradia

smejko1
5. dec 2007

poleva - nechod do missed abortion..... ani tam len nenakukuj..... pytaj sa v inych temas!!!! pre istotu - sorko bershka, ja viem, ze sme tam dobra partia, ale ja som velmi poverciva 😖

loss
5. dec 2007

ahojte aj ja sa vzdy bojim pred vysetrenim viem malicke stresujem ale neviem si pomoct ale po kontrole som v siedmom nebi

danuska24
5. dec 2007

my sme boli vcera na sono, konecne aj manzel videl malinku 😉

lauritka
6. dec 2007

babule ja mam ist tiez na prve sono teraz 11.12. na babatko sme cakali 5 rokov a som po IVF: takze sa tiez trosku bojim, aby videli akciu srdiecka. dnes zacinam 7. tyzden, a ako citam vase prispevky, tak vidim, ze telo neda vzdy vediet, ze nieco nie je v poriadku. ja som si stale myslela, ze zena zacne aspon spinit. 😖

petasllov
6. dec 2007

lauritka, určite bude na sone všetko v poriadku, uvidíš. Držkaj sa.

anculka
6. dec 2007

Baby, ja som nikdy problemy nemala (klop...klop...klop) ale vnasej rodine us sa ocitly viackrat.
Myslite, si poziadat o sono 11-12 tyz. je skoro? (aby som mala lepsi pocit!?)

adusha
6. dec 2007

Anculka,
poziadat o sono v 11-12 tt? urcite na sono nie je skoro - na SLovensku su povinne 3 sona - cca v 10 tt a potom dalsie dva. Mne v prvom trimestri robili dve sona - v 8 tt na potvrdenie tehotenstva a v 11 tt sa prvykrat merala dlzka.
Tretie ma caka o tyzden. Si na slovensku, ci mimo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre