Sú zvyšené leukocyty normálne v 10 týždni tehotenstva?

tucniacik
10. apr 2009

ahojte,
pri krvnom obraze branom v 10tt som mala zvysene leukocyty /biele krvinky/ 10,6 /norma je do 10/, niekde som citala ze v tehu je to normalne..mate aj vy podobny problem? ak vas to neobtazuje mrknite prosim na knizku kolko ste mali...
dakujem moc...

bejbypd
10. apr 2009

ahoj tucniacik nemusis sa obavat aj ja som mala zvysene trosku v tehotenstve je to normalne len sa stimuluje kostna dren preto sa zvysia biele krvinky takze ziaden strach 😉

petkaerdal
11. apr 2009

ahoj tucniacik,tak me robili krvny obraz v pondelok a mam zvysene leukocyty tiez,co znamena infekciu v tele,boli mi nasadene antibiotika...

januliak
11. apr 2009

tucniacik tiez som mala zvyseny pocet bielych krviniek a hematologicka povedala, ze je to normalne v tehotenstve. Nebrala som ziadne lieky kvoli tomu a kedze som na hematologiu chodila pravidelne, ale kvoli inemu, tak tie leukocyty boli zvysene az do konca tehu, potom sa to upravilo samo 😉

pink_lady
11. apr 2009

tucniacik, je to uplne ok 😉

lienka79
12. apr 2009

ano v tehu je to vraj akoze normalne...ja som to mala uplne cele tehu,pobehala vsetky mozne vysetrenia...lebo som ich mala z tak "nenormalne": a na nic neprisli 😠

mirip
12. apr 2009

učniačik aj ja mám zvýšené leukocyty, mi hematolog napísal záver- lahká leukocytoza ale gynekolog ked videl hodnoty tak len mávol rukou

dahra
24. máj 2010

Ahojte baby,
citam, ze vam povedali, ze leukocyty byvaju zvysene v tehotenstve. Mne gynekologicka povedala, ze to znamena skryty zapal a nie je to normalny stav, ale vseobecna lekarka zasa, ze je to normalne, mala to aj ona a po porode sa to upravilo. Zajtra idem na kontrolny odber, tak uvidim.

tara
25. máj 2010

Ahojte, tiez som mala odbery v 10tt a leukocyty 12,5. lekar ma ubezpecil, ze v tehotenstve je to tak, kriticka by bola abnormalne zvysena hranica ( napr. 50 a viac ), vtedy by to uz svedcilo o nejakom vaznom ochoreni, alebo pretrvavajucom zapale. Trosku zvysene mozu byt napr. aj z prechladnutia, alebo z hrdla...ziadny strach!

tanja61
21. jan 2011

@tara ja mam zvyseny pocet bielych krviniek na 12,6 a doktorka povedala ze ide o infekciu ale nevie aku ☹ hmm takze teraz hadat ci co?povedala ze antibiotika mi neda lebo teraz treba byt opatrny s antibiotikami tak fakt neviem ci je lepsie ostat s nejakou infekciou alebo patrat po tom co to je a nasadit lieky 😒

mrepanova
11. mar 2011

Mne dnes zistili leukocity 26, tak som sa bola objednat na hematologiu a v utorok mi idu robit kompletny rozbor krvi

katarina229
11. mar 2011

Ahojte, ja som mala tiež zvýšené leukocyty, ale naozaj len minimálne a tiež mi moj dr. povedal že je to úplne normálne v tehotenstve.
Mrepanova držím palce, aby Ti to čo najlepšie dopadlo a aby bolo všetko čo najskor v poriadku.

petulko01
28. mar 2011

kocky aj mojej priatelke bolo dnes priserne zle tehotna nieje a mala leukocyty az 15000 som z toho na vetvi teraz ze jej nemozu dat antibiotika a dali jej len infuzku lebo ze je dehydrovana ja som z toho v koncoch

monk13
2. sep 2011

Ahojte, tak ja by som po poslednej skusenosti vyssie leukocyty nepodcenovala. Jasne, kazy organizmus je iny a inak reaguje. Mne namerali 11,6 ked uz bolo neskoro. Akutny zapal v maternici. Dieta mi zomrelo v 25tt. Ale musim priznat, ze som mala aj ine priznaky. Nikto vsak nevedel ze mozu suvisiet s tym, ze babatku je zle. Je smutne, ze na Slovensku lekari skoro vobec nevedia o tom, ze ak je matke zle, mozu jej problemy pochadzat od dietata ktore ma problem.

sandrittta
9. sep 2011

@monk13 mne namerali 12,6 a lekar mi tiez povedal, ze som zdrava. Som v 23tt a teraz si ma vystrasila. Tak ako zle si sa citila, mam na mysli ine priznaky??

ajuska3012
18. okt 2011

ahojte baby tak mne boli tiez zistene zvysene leukocity,som v 13t a namerali mi 17 co je dost tak moj lekar bol zhrozeny,znova som bola na krv a som zvedava na vysledky

mimma17
18. okt 2011

ja sa chcem opytat na zvysene CRP co su zapalove faktory ma byt do 5 ja mam 15 myslite ze je to uz zle??

janka273
18. okt 2011

@mimma17 ja som skoro celé tehotenstvo mala CRP od 48 - 68 - nič mi v podstate nebolo, iba zvýšené CRP, vybrala som 3 antibiotika - vôbec mi to nepomohlo, 4 som už odmietla, po pôrode som mala ukážkové výsledky krvy, Crp som mala preto také zvýšené, pretože sa telo bránilo - reakcia na tehotenstvo 😉

mimma17
18. okt 2011

@janka273 ved prave ani mne nic neni ani sa zle necitim nic..tak to si ma ukludnila 🙂

janka273
18. okt 2011

@mimma17 neboj sa ty nič, keď sa cítiš dobre - tak je všetko v poriadku, aj ja som sa vtedy cítila úplne normálne - len to CRP bolo zvýšené, gynekologička to potom už ani neriešila, a malá sa narodila 9 dní po termáne 🙂

leeenka26
27. nov 2011

@janka273 Ahoj, ja mam tiez mam zvysene CRP. Toto je tvoje druhe tehotenstvo? Dobre si ho mala ale vysoke teda!! 😕 Ja som pri prvom tehu mala mierne zvysene 8-12, skoncilo to predcasnym porodom v 26. tt. to som uz ale CRP v ten den mala 59,90. Potom sa to tiez ustalila. Teraz som druhy krat tehotna a zas sa mi zvysilo na 19,20. Keby som predtym predcasne neporodila, tak by som nerobila paniku. Tiez napr. neviem preco som to mala zvysene pri prvom, nikto mi nic nepovedal, nikto nevie, no otras a teraz ma strach jak svina ze co dalej, aj ked mam super lekarku, uz inu ako predtym a chodim aj do rizikovej ambulancie, velmi sa bojim ☹

petra6484
28. jún 2012

@mrepanova ahojky nasla som ze si mala zvysene leukocity ja tento problem akurat riesim co ti na to dali alebo co stym dalej robili ?

mrepanova
28. jún 2012

Ahoj, no tyzden som lezala v nemocninci kde mi nezistili z coho to mam, tak ma poslali do rizikovej ambulancie,ale kym ma tam objednali tak som sa tam ani nedostala a predcasne som porodila 🙂 takze som na to neuzivala nic 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre