Tlaky v podbrušku v 29. týždni tehotenstva. Čo by sa mohlo stať?

katka22r
26. okt 2009

ahojte kocky ako sa mate?v sobotu som bola na pohotovosti lebo ma strasne bolelo zo spodu,ale niektore ste to uz asi citali....gynekolog spravil vsetky vysetrenia a vsetko bolo oki,tak nechapem s coho este vravel ze to moze byt s roztahovania panvy a ako male tlaci tak preto,ktovie...ale chcem sa vas spytat ako ste pocitovali tlaky v podbrusku,lebo on sa ma nane pytal,a ja som povedala ze nic take necitim,ale obcas ked chodim mam pocit akoby mi tvrdlo brusko ale ono je makke mozu to byt tie tlaky?co ak ano a ja som doma?co by sa mohlo stat?

katka22r
autor
26. okt 2009

ozvite sa niekto potrebujem poradit

brisilda
27. okt 2009

ahoj katka ja som nieco podobne mala ale asi tak tyzden pred porodom ak pocitujes tlak v podbrusku brusku a k tomu ti tvrdne brucho tak to moze znamenat aj predcasny porod . Neviem v akom si mesiaci no pokial si uz v 9 tak to moze znamenat, ze uz coskoro porodis tie tlaky sa opakuju v urcitych intervaloch napriklad, ze mas par sekund tlak v brusku potom to prestane a nasledne znova zacne ja som tomu v case prveho tehotenstva nepripisovala velku pozornost nakolko som lezala v nemocnici 😉 no a o tyzden som uz rodila 😀 cize ako pises tvoj pripad to neni a ako ti povedal lekar tym, ze sa babatko otocilo hlavickou dole tlaci na panvu a ta sa roztahuje aby bola pripravena na pord 😉 nemusis sa bat 😉 kedze ta dotor vysetril a spravil ti sono bud pokojna 😉 drzim palce 😉

brisilda
27. okt 2009

katka az teraz som si vsimla, ze si v 7 mesiaci 🙂 takze v tomto pripade sa zrejme naozaj jedna len o roztahovanie panvy 😉

skatte
27. okt 2009

Ahoj Katka, tak ja som vcera zazila nieco podobne ale v noci, straaaasneeeee som sa zlakla. Som v 28 tyzdni a vecer ma zacalo boliet podbrusko. Do toho ma zacalo poliet brucho od strachu + chrbtica, no ta ma boli uz dlhsie. Som nevedela ci sa nejedna o kontrakcie. Nic to nebolo strasne, len taky pocit ako ked mas menstruaciu, taky slaby ale intenzivny, nie v intervaloch. Tak som pochodila 2 hodiny po byte a tak som prisla na to ze ta bolest sa mi uchytila v pravom boku pod bruskom. Ako keby ma bolel vajecnik, jeden. Tak som sa upokojila a tak to preslo a nejako som zaspala. Vies vela som citala o predcasnom porode a bojim sa!!!! Hoci problemy nemam, ale ked dlho pochodim, tiez mam to brusko take tvrdsie, ale myslim, ze mi prechadzky inak nerobia zle.

Holky, ak by ste tie pociti poznali, tak nas prosim upokojte. Ja nie som zena, ci si nieco nahovara, ale proste sa bojim a pozorujem sa. Inak je mozne donosiť dieťa zdrave keď je až tak skoro predčasne narodené?

Dakujem vopred za každý príspevok 🙂))))

brisilda
27. okt 2009

skate ak ta to ukludni tak aj mna boli dole podbrusko 😖 ako keby ma rifle tlacili a pritom som len v spodnom pradle 😝 podla mna to nic neni a netreba stresovat .Ja som sa dost nastresovala na zaciatku tehotenstva a vtedy som si povedala dost! ziadne negativne clanky citat netreba cim clovek menej vie tym je to lepsie 😉 Idealne je ak mas nejake problemi konzultovat to s lekarom hoci aj po telefone usetris si cestu 😉 a samozrejme vela oddychovat 😉

skatte
28. okt 2009

No tak to mas brisilda uplnu pravdu, ja som sa tiez dost nastresovala na zaciatku 🙂 A citim to iste ako ty, ale najme ked sa prechádzam, hoci len pomaličky. Ja moc s doktorom nehovorim, lebo on to berie tak normalne, on stale povie, ze je to v klude, ze som zatvorena a dalej neriesi 🙂 Ale inak super doktor.
Chvalabohu dnes som uz v noci nic necitila, tak som sa normalne vyspala a hoci zastrasujuce clanky necitam,aj tak si narobim strach sama zo seba 🙂 Tak vydrzat este 🙂 CAUTE...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre