Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

lela123
26. aug 2022

@zuzanka012 no to znamena,že 2moznost z 3.Ajked neverim tymto testom,toto je ozaj velke cislo😔To amnio určite v tomto prípade.Ja som mala 1:13 edwarda a 1:200 dawna v 16tom a nemal.nič z toho.

zuzanka012
27. aug 2022

@lela123 presne toto som si povedala ze tie testy su nepresne ale toto je hrozne cislo☹️
Musim len dufat nooo🙏🙏

lela123
27. aug 2022

@zuzanka012 velmi držim palce✊✊✊🙏

zuzanka012
27. aug 2022

@lela123 dakujem☺️

gudulo
27. aug 2022

@zuzanka012 skús sa este objednať na morfologicky ultrazvuk. Tam vie lekar podla znakov rozpoznať, ci bábätko moze mat DS alebo nie. A je to neinvazivna metóda.

sulejmanka
27. aug 2022

@zuzanka012 mne vyšlo riziko na DS viac ako 4 v 5, bola som na odber plodovej vody, deň ma to aj na utz u Grochala. V utorork bol odber plodovky, v piatok negatívny výsledok. Grocjhal tiež nevidel žiadny zo znakov DS. Určite do dobre dopadne ❤

lela123
27. aug 2022

@sulejmanka tak to je super😊to už potom fakt neviem načo sa robia tie testy,nemajú absolutne žiadnu vypovednu hodnotu,.Iba stresujú.Len či sa náhodou trafia. To fakt ak žena chce nech si da rozne testy ine.

zuzanka012
27. aug 2022

@sulejmanka ako ku grochalovi idem ale az o mesiac a to budu uz aj vsetky vysledky z amnio
Dakujem pekne za komentar,snazim sa byt vklude aj led je ti tazke😞

zuzanka012
27. aug 2022

@gudulo ano idem ale az o mesiav noooo😏

sulejmanka
27. aug 2022

@lela123 Presne tak, ten stres je neskutočný. Človek nevie, na čom je. To čakanie je stresujúce, ja som len googlila, prekladala zahraničné články, čo mi spôsobovalo ešte väčší stres.

sulejmanka
27. aug 2022

@zuzanka012 ja som tiež bola neskôr objednaná. Ale zavolala som, vysvetlila sestričke situáciu, samozrejme som sa rozplakala a tak sa zľutovala a objendala má takmer hneď. Skús, nič za to nedáš. A aké si mala NT podľa sona?

zuzanka012
27. aug 2022

@sulejmanka na genetike mi povedali ze to sono bude mat vyznam az v 20tt,ked sa robi to morfologicke,tak neviem
NT som mala 1,2mm ale ze kedze moj lekar nieje certifikovany ci co tak to nemozu brat do uvahy az tak 🤷‍♀️

sulejmanka
28. aug 2022

@zuzanka012 a ideš na amniocentezu?

zuzanka012
28. aug 2022

@sulejmanka ano aj ked som najskor nechcela,chcela som len trisomy ale povedala ze aj ked budem vysokopozitivna by ma poslali potom na amnio…
A cakanie na tie testy a potom zas na tie
No budem verit doktorom ze amnio bude v poriadku🙏😏

sulejmanka
28. aug 2022

@zuzanka012 verím že všetko dobré dopadne. Pozri na mňa, riziko DS 80% a mám zdravú dcéru, bude to aj tvoj prípad

zuzanka012
28. aug 2022

@sulejmanka dakujem ti pekne za podporu🤗☺️

sulejmanka
28. aug 2022

@zuzanka012 pozerám teraz fotku čo mám od grochala a bola som u neho presne 18+3. Ale ja som bola fakt len kvôli tomu DS.

zuzanka012
29. aug 2022

@sulejmanka hej,dakujem za info
Uz ked som sa rozhodla pre amnio kde mi dali docela skory termin tak to menit nebudem,budem naozaj dufam a verit ze vsetko dopadne a prebehne v poriadku🙏

zuzanka012
31. aug 2022

Ahojte
Tak dnes som podstupila amniocentezu,vsetko prebehlo v poriadku,bez komplikacii,vobec to nebolelo,tak snad nenastanu uz ziadne komplikacie🙏
Dala som si zrychlene vysledky,dnes mi aj volali ze su negativne🙏Ze tie najcastejsie formy DS sa nepotvrdili,uz len dufat aby kompletne vysledky o 3 tyzdne boli v poriadku🙏
Vydychla som si,aj ked este sa netesim uplne predsa len mala som vysledky 2:3,ale tak zazraky sa asi deju🥰🙏❤️

konulka20
1. sep 2022

@zuzanka012 nejde o zazraky😉tie testy su na dve veci...☹️ja som prestresovala velku cast tehu, zial.Amnio som odmietla, testy tripple tiez nie z fin.dovodov. Vonku sa tieto testy ani nerobia prave pre ich zmätocnost.Vedela som vopred ze ich budem mat zle - kvoli veku- aj gyn ma na to upozornil- no ked prisli vysledky -sa ma predsa dotkli a tie bezsenne noci velmi lutujem...Super,ze si si uz po amnio vydychla, neboj sa ,babo bude ok , paradoxne sa stava, ze zeny s ok testami v tehu maju postih. dieta a naopak.Kiezby boli tripple v “povinnych testoch” a nie tieto otrasne , ktore tolko zien dostane do hrozneho stresu..

monika0325
16. jan 2023

Ahojte, v poslednej dobe mi dávala nádej len táto diskusia, kde som si prečítala prevažne pozitívne príbehy. Pre ďalšie maminky dobudúcna pridávam aj ja náš šťastný príbeh. Vyšlo nám šialené riziko na DS, a to 1:3 (kombinovaný screening v 1. trimestri). Dnes nám Nifty test vyšiel negatívny a čakáme zdravého chlapčeka, minimálne sa teda vyvrátili všetky chromozomálne abnormality.

konulka20
16. jan 2023

@monika0325 super, uz si len uzivajte zvysok tehu❤️

lela123
16. jan 2023

@monika0325 super.Stastne az do konca😊

lubinka31
16. jan 2023

My pozdravujeme po dlhej dobe.

lubinka31
16. jan 2023
lela123
7. feb 2023

@lubinka31 nadhernaaaa🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre