Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

czorky
21. jún 2016

@kika691 Ty si nesla na trisomy, alebo poldovu vodu?...mne doktor tiez robil ten specialny ultrazvuk a teraz v nedelu sme boli aj na 4D a je vsetko v poriadku, ale aj tak som sa nechala poistit z kazdej strany a trisomy som si zaplatila...aj ked ma velmi sklamali tym pristupom :( ...pytaju za to vela penazi a este aby si si sama nahanala vysledky :( ...

kika691
21. jún 2016

@czorky nie nesla... verím že mala je zdrava o mesiac to budem vedieť na 100% 😃

lubinka31
21. jún 2016

Ked sa to ma stat tak sa to stane a nic s tym neurobite.mozete mat vsetky vysledky dobre a aj tak mozete mat dieta s downovym syndromom co nie je tragedia, su horsie veci.hlavne sa nestresujte a myslite pozitivne.

czorky
22. jún 2016

@kika691 Urcite je 🙂 ...triple su uplne mimo...opakujem sa, ale mali by ich zrusit 🙂

ivula75
22. jún 2016

@kika691 aj ja som odmietla amniocentezu aj trisomy test....idem 4 jula k Mudr.Čunderlíkovi na morfologické sono.Ja dufam ,že výsledok triple testov mi skreslil moj vek...mam 41 rokov

janka7177
22. jún 2016

@ivula75 Ahoj,vek moze naozaj skreslit vysledky.Ja budem mat 39 a vyslo mi riziko Down. syndromu 1:110.Bola som na trisomy,boli negativne a vcera u dr. Holana a vsetko je ok.

moneszka226
22. jún 2016

@czorky
Ďakujem za podporu
Ja som uz včera dostala smsku ale sestrička my povedala ked my brala krv ze vo štvrtok by to mali dostať
Tak dúfam ze zajtra to budú mat a ja konecne budem kludna
No len sa dočkať zajtrajška ci je vsetko Ok je nieco hrozne 😢

czorky
23. jún 2016

@moneszka226
Urcite bude, neboj sa 🙂 ...

kristinka.s
23. jún 2016

Dnes mi Dr. oznamil vysoke riziko na NTD 1:15. Som z toho dost zufala. Objednali ma na morfologicky utz ale az o 2 tyz, ked budem v cca 18tt.
Neviem ako to dovtedy vydrzim. Uvazujem aj na amnio, i ked rastep je viditelny skor na utz ako v plodovej vode. Obavam sa toho, ze dr. mi poskodenie NTD nepotvrdi, ale bude tam iny, kt. zistime az po porode.
Neviem co s tym. Viem, ze je tu mnoho diskusii na tuto temu, verim tomu, ze som presla vsetky. Ake dalsie vysetrenia este skusit? Mate niekto aktualne podobnu skusenost?

janka7177
23. jún 2016

Na morfologickom ultrazvuku Ti vie pozriet,ci tam ten rastep je. V utorok som bola na morfo u Dr. Holáňa a pozeral aj,ci babo nema rastep pery aj chrbticu. Všetko sa dá pekne vidieť. Ja som mala hodnoty na Downov syndrom 1:110,bola som aj na trisomy a všetko je neg. Spytaj sa doktora na trisomy test.Držím palce!

fajnzienka
23. jún 2016

@kristinka.s my sme mali v prvom tehu riziko na NTD 1:3 a doma máme krásne zdravé dievčatko. Teraz v druhom tehu nam vyšlo riziko na DS 1:45. Bojím sa, ale verím že opäť bude všetko ok. Ideme budúci utorok na 3/4D genet. a morfo.ultrazvuk, tak silno dúfam, že tie testy sa mylili. Je to ozaj stres nielen pre mamičku ale aj pre to ešte nenarodené dieťa. Držme si palce, nech je všetko ok.

kitchi1
27. jún 2016

Dobrý den, ja som mala výsledky na DS 1:5 a mám 30 rokov......Zaplatila som si trisomy test od medirexu za 350 eur a nelutujem , do 5 dni mam výsledky a ziaden DS sa naštastie nepotvrdil...

fajnzienka
27. jún 2016

@kitchi1 super, super a ešte raz super. Ja som amniocentézu odmietla a zajtra ideme na 3/4D gent. a morfo. ultrazvuk. Viem, že je tam stále nejaké percentro, že dieťatko môže mať DS a utz. ho neodhalí, keďže 100%-né je len vyšetrenie z DNA, ale dúfam, že aj tak bude zdravé.

moneszka226
28. jún 2016

Ahojte
Mala bx som takú otázočku
S priateľom sme neni spolu odkedy vieme ze som tehotná
Budem potrebovať niekde jeho krvnú skupinu? Bojom sa toho aby sme nemali rovnaku kvoli malému
Vedeli bx my to nejako zistiť bez toho aby som musela ja sa s nim kontaktovať?

denisa172
28. jún 2016

@moneszka226 o tom pochybujem, treba vediet krvnú skupinu, ak by ste náhodou mali rovnakú, ale rh faktor iný.

moneszka226
28. jún 2016

@denisa172
Tak nepotrebujem to od neho ?

matilda72
29. jún 2016

@moneszka226 ja mám tiež rovankú krvnú skupina ako môj muž, dôležité je aby si vedela svoju kvôli protilátkam ak si rh negat. tak ti musia po pôrode pichnúť injekciu to je všetko. u nás sa nikto nepýtal na krvnú skupinu muža 😉

denisa172
29. jún 2016

@moneszka226 matilda ti to dobre napísala. Rh faktor musíte vediet ak mate rovnakú krvnú skupinu

moneszka226
29. jún 2016

@matilda72
Ja mam A pozitív
Tak nemusím vediet unom ma akú?

matilda72
29. jún 2016

@moneszka226 no ja som A- a muž je A +, no v poradni sa mi nepýtali na krv manžela ale moju, tam ide o to že ženy s rh negatív, sa musia sledovať na protilátky, a ked porodíš tak ti musia pichnúť injekciu aby si telo nevytvrilo., protilátky a v dalšom tehu si nemala problém. ja som min. rok bola na potrate a po zákroku som dostala injekciu a teraz som opäť tehotná a všetko je v poriadku

kitchi1
29. jún 2016

@fajnzienka Ako som sa dnes dozvedela ani dobrý výsledok genetických testov nie je 100% a tiež musím počkať definitívne až na morfologický ultrazvuk, takže nič iné len čakať ....

denisa172
29. jún 2016

@kitchi1 a ake genetické testy ti robili? Amnio alebo trisomy? Ked musíš počkať na morfológiu.

czorky
29. jún 2016

@kitchi1
Ja si myslim, ze ako v com...pokial ide o riziko na DS tak su presnejsie bud amnio, alebo trisomy (DNA) testy...no ak sa jedna o rastep, tak skor morfologicky ultrazvuk, kde je to vsetko pekne vidiet.
Najlepsie je mat za sebou vsetko aj krvne testy, aj 4D morfologicky ultrazvuk, tedy istota urcite stupa 🙂

kitchi1
30. jún 2016

@denisa172
robili mi trisomy test ... Ja to beriem ako istotu ale lekari nie... :( Ako pisala czorky, az po morfologickom ultrazvuku istota stupne na 99,9%🙂

janka7177
1. júl 2016

@moneszka226 Ahoj, krvnu skupinu otca dieťaťa je potrebne vedieť, keď máš Ty rh negatív.

elenkataki1
6. júl 2016

Baby, ja mám fajn skúsesnosť v ReproGene genetickom labáku BA

ria2012
9. aug 2016

Ahojte dievčatá, ja nikdy nezabudnem na svoje 33tie narodeniny, boli sme v obchode kupovať posteľ do nového bytu, keď mi v tom zavolala sestrička od môjho gynekológa, celá vyplašená, že mám na druhý deň navštíviť ambulanciu genetiky v nemocnici, že lebo, mám zlé výsledky. Zrútil sa mi celý svet, sotva som zadržiavala slzy, a v hrdle mi stvrdla guča strachu a hrôzy, pripadalo mi, že sa v tom obchode zastavil čas. Mám podozrenie na DS, lekárka mi povedala , že nie som v rizikovom pásme, že mi amnio neodporučuje, a keď som odchádzala, tak mi zase povedala, že mám na ultrazvuku povedať, že som v hraničnom pásme. Na ultrazvuk idem 15.8. volala som tam, že čo sa nám stalo, či by ma nevzali skôr, ale vraj je to najlepšie vidieť v 20 týždni. Chceme ešte jedno dieťa, a som už teraz pevne rozhodnutá, že pri ďalšom tehotenstve, nejdem podstúpiť žiadne testy, aj tak by sme si dieťatko nechali, ale aspoň ma nebude takto nikto trápiť a stresovať. Všetkým vám moc držím palce, aby sme mali zdravé dieťatká.

czorky
10. aug 2016

@ria2012
Urcite bude vsetko v poriadku 🙂

matilda72
10. aug 2016

@ria2012 neboj sa určite to bude v poriadku, veľa mamičke takto naplašili, ver svojmu bábu a teš sa na neho a bude všetko ok.

fajnzienka
10. aug 2016

@ria2012 neviem načo tie testy vlastne robia, akurát preplašia mamičky ☹ ak chceš pridaj sa do skupiny Triple testy: https://www.modrykonik.sk/group/8237/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre