Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

looola
24. feb 2017

@luluciaa ja by som tiež nešla na amnio nakoľko je už vyšetrenie z krvi Trisomy test, bez toho by som nevedela byt kľudná

sofia1
24. feb 2017

@looola ale vraj ani Trisomy neni 100 %.dnes mi ti dr.povedal😞

luluciaa
24. feb 2017

@peppermint
Uvedomujem si, že sono nie je také spoľahlivé ale dáva mi aspoň akú takú nádej, aj NB (nosovú kostičku) som tam mala prítomnú aj keď viem, že to nemusí nič znamenať, pretože ten pomer 1:40 je naozaj hrozný. Na morfologické sono určite pôjdem, tam som už aj objednaná ale ten termín 18.3. je stráááášne ďaleko. Na amnio určite nepôjdem, to som už pevne rozhodnutá ale uvažujem skôr ešte nad tými trisomy testami. Či bude už tak alebo tak som rozhodnutá, že dieťatko si určite nechám - dieťa je pre mňa Boží dar a preto hovorím Bohu - fiat - čo znamená - prijímam božiu vôľu aj keď je to ťažké ale už teraz to dieťatko veľmi ľúbim.

looola
24. feb 2017

@sofia1 nič nie je na 100% ale mne stačila tá 98%-ná istota , do pôrodu by som nevydržala sa stresovať , aj ten týždeň keď som čakala na výsledky Trisomy bol veľmi ťažký, cely deň sa mi myšlienky točili iba okolo zdraviu bábätka

peppermint
24. feb 2017

@sofia1 a kolko percentny je? Trisomy test uvadza 99,8% senzitivitu na Trizomiu 21, co je Downov Syndrom...Tych 0,2 % je naozaj zanedbatelne.

peppermint
24. feb 2017

@luluciaa Ked vysledok u vas nezavazi, to je ine. Ale niekedy je lepsie byt pripraveny na to, co nas caka v buducnosti. Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo! 🙂

sofia1
24. feb 2017

@peppermint dnes mi to dr.povedal,skor by doporucil amniocent.ale ked budu zle vysledky tak aj tak musim na amniocent.tak uvidim😞bojiiiim ma plasi cekom mojim😢

peppermint
24. feb 2017

@sofia1 Su 99,8% spolahlive pri DS....Nemal by lekar zbytocne stresovat. Ano, amniocenteza je 100%. Neviem, ci ti vysiel DS, ale pri nom by som isla na Trisomy, ak ti to financna situacia dovoli. Vysledok mas do 5 dni. Ja sice nemam nic proti amniocenteze, ale tam sa na vysledky caka aj 3 tyzdne. Teda, ak si nedas zrychlene vysledky do 24h za 300 eur. Amnio je v dnesnej dobre bezpecna. Drzim ti velmi palce!

sofia1
24. feb 2017

@peppermint len dnes mi bral na genetiku,som v 13 tt

basena001
24. feb 2017

@peppermint pokiaľ je riziko DS 1:100 a menej,tak poisťovňa prepláca tzv.zrychleny test.t.j.vysledky amnio sú už na druhý deň,ak je nejaký problém,napr.Odobratá plodová voda kontaminovaná krvou,tak cca za 5-7 dni.aspon ja som to teda mala zdarma a na genetike mi to sami povedali,že v takýchto prípadoch automaticky zrýchlený test preplacany poisťovňou

kika691
24. feb 2017

@luluciaa aj ja som mala 1:40 na dawn...Všetko som odmietla... Prvotrimestralny screening som.mala ok aj morfo ok...Ale.ani amnio ani trisomy som si nedala a mala je zdravá

fajnzienka
24. feb 2017

my 1:45 na DS, odmietla som amnio aj trisomy, na morfo všetko ok a malý je zdravý 🙂

vydrnik
24. feb 2017

@tesita ja som prve cakala ked mi bolo 36r predtym som 4 babatka potratila raz mali byt dvojicky.syna som cakala v 44 rokoch u oboch deti podozrenie na dawna s tym ze deti budu postihnute dnes ma dcera 10,5r a syn 2 roky a 7 nes.obe deti zdrave niesu postihnute

lubinka31
24. feb 2017

Najspolahlivejsi je odber plodovej vody ale co potom? Pojdete rodit v 24. Tyzdni?

ewiku3
24. feb 2017

Mne vyšli testy 1:40 postihnutie. Boli sme U geneticky, na odbere plodovej vody a našťastie mala je zdravá ☺ ale ten mesiac čo sme čakali na výsledky... A už má 3 roky a energie na rozdavanie

luluciaa
25. feb 2017

@kika691 ďakujem veľmi si ma povzbudila ... želám všetko dobré

luluciaa
25. feb 2017

Posielam všetkým modlitbu za ženy v požehnanom stave k sv. Gerardovi

Svätý Gerard, prosím ťa, ty silný orodovník pred trónom Boha, vypočuj moju prosbu, s ktorou sa k tebe obraciam. Prihovor sa prosím za mňa u nášho Pána, ktorý ma požehnal a vďaka ktorému sa zrodil v mojom lone nový život. Prihovor sa prosím u nášho Boha za zdravie moje i dieťatka, ale aj za zdravie môjho manžela a našich blízkych, ty patrón rodín. Svätý Gerard, vypros v mojom mene u Boha všetko potrebné k šťastnému tehotenstvu a materstvu. Ochraňuj mňa i dieťa v mojom lone od všetkého nebezpečenstva a dožič mi radovať sa z materstva. Daj, aby sme už onedlho mohli Bohu ďakovať za Jeho lásku v objatí s našimi deťmi. Ďakujem, že odovzdáš môj pozdrav aj nebeskej Matke, ktorú milujem. Svätý Gerard, oroduj za nás! Amen

mimmy72
26. feb 2017

Ahojte. Chcela by som sa spytat, kolko sa caka na vysledky tripple testu. V pondelok ma to caka a uz teraz som z toho nervozna. Vdaka

peppermint
26. feb 2017

@lubinka31 Niekto sa rozhodne nenechat si chore babatko. Su aj diagnozy nezlucitelne so zivotom. Kazdy ma pravo sa rozhodnut 🙂

majdalenka23
26. feb 2017

Ja čakám na výsledky z amnio ešte 3 týždne. Mala som pozitívny Triple test na trizomiu 18. Ale myslíme pozitívne. Sú tu žienky ktoré mali podozrenie na túto chorobu a aké ste mali výsledky?

peppermint
26. feb 2017

@majdalenka23 Ahoj. Aký pomer si mala? 1:? Drzim ti velmi palce, aby bol vysledok negativny.

majdalenka23
26. feb 2017

1:150 myslím ja sa v tých pomeroch nevyznám. No pohyby cítim, na normálnom sone zatiaľ všetko ok, som v 19 tt.

peppermint
26. feb 2017

@majdalenka23 Tak snad bude vsetko ok. Skus si prejst tuto diskusiu a sama uvidis, ze Triple testy nie su velmi spolahlive. 🙂

lubinka31
26. feb 2017

@peppermint jasne.ja nikoho neodsudzujem.len je to tazke ked zena citi uz pohyby.preto som na genetike bojovala za zeny ze by bolo lepsie keby sa mohli rozhodnut v 1. Trimestri.ale ma len osocovali.

lubinka31
26. feb 2017

Zienky ja nechcem nikoho strasit ale vy aspon viete ze mate zly vysledok a riesite to.ale su aj zeny co mali dobry tripple test a narodilo sa im dieta s downovym syndromom.vsetko bude ok, nie su to spolahlive testy.mali by ich prestat robit a nahradit ho trisomy testom.drzim palce vsetkym.

luluciaa
3. mar 2017

@kika691
@fajnzienka
@ewiku3
Ahojte, chcem sa opýtať, že ktoré hodnoty ste nemali v poriadku? A akú hladinu ste mali pri estriole uE3? Ja mám hcg,, papp-a, afp, NT, NB v norme ale ten uE3 je znížený.

ewiku3
5. mar 2017

@luluciaa netuším... mala ma už 3 roky, vtedy som sa sústredila len na pomer 1:40. Nič iné som z tých výsledkov nepochopila...

masi11
6. mar 2017

@luluciaa ja to iste, uE3 znizene, MoM 0,43 a ty ako?

luluciaa
6. mar 2017

@masi11
To máš ešte v pohode.... ja mám iba 0,33 MOM :( Neviem, či to má vplyv ale ja som mala vždy aj pred tehotenstvom znížený cholesterol v krvi - zajtra sa opýtam mojej doktorky na gastre, či to môže mať nejaký súvis. A celkový pomer Ti koľko vyšiel?

lubinka31
6. mar 2017

Zienky ja som mala zly ten S-volny estriol 0,39.inak vsetko ok.riziko som mala 1 v 55 a ked zopakovali tak 1 v 50.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre