Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

traktor
9. aug 2010

no na nove triple by som sa velmi nespoliehala, pretoze mne ich robili opakovanie a ako prve tak ahj druhe vysli zle..a aj napriek tomu mam zdraveho matka 😉
@abbey1 gratulujem ku bambulke 😵

jajka28
9. aug 2010

Ahojte

nedá mi nereagovať na tuto temu, lebo pred cca. 3 mesiacmi som ju sledovala a každé slovko doslaova hlatala...
pri prvom tehotenstve som naozaj ani nevedela čo su to AFP testy atd.
ale prišlo druhé tohotenstvo a mne v 17 tt sestrička oznámila pozitívny screening 1:80 na DS
a tam sa to začalo, prebdené noci, strach, slzy, odporučaná amniocentéza, pohovor na genetike, tam si amnio vyhovorili, nakoľko som čakala jednovaječné dvojičky a muselo by sa pichat každému zvlášť do obalu. Nasledovalo morfologické sono 1, dala som si ho ešte raz zopakovať u iného Dr. a výsledok žiadne náznaky vývojových vád...tak sme to riskli a dlhooooo čakali až prišiel deň 20.7. a nám sa narodili krásne zdravé detičky 🙂
viem že sa to ľahko hovorí ale nedajte sa rozhodiť, a naozaj dajte na výsledok morfologického sona v 20 tt tam je už veľa vidno!!!

papa Jaja prajem len tie najlepšie správičky!!!!!

traktor
9. aug 2010

@jajka28 krasne, gratulujem k dvojciatkam 😵
@cicus32 prajem ti krasne zdrave babo, a bud v klude, citaj stranky dozadu a uvidis kolkym vysli zle tie testy , niektorym ovela horsie a uz sa tesia zo svojich zdravych drobcekov 😉

abbey1
9. aug 2010

@traktor Ďakujeme.

miru.j
13. aug 2010

Ahoj Abbey 🙂 ...moc.moc gratulujem j dcerke 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .
...Ja som mala DS1:40 😒 ..amnio som odmietla.S manzelom verime ze nase dievcatko bude v poriadku.

abbey1
13. aug 2010

@miru.j Ďakujeme a vaša princezná je určite zdravučká.Tešíme sa na dobré správy v septembri

miru.j
13. aug 2010

dakujem Abbej 🙂 .Ako sa mas?Daj vela pusiniek Vasej princeznicke...velmi sa s Tebou tesim ze ste obe v poriadku 😵 .

abbey1
13. aug 2010

@miru.j Máme sa fajn.Veľmi si to užívame.malá je rozkošná,isteže občas máme mušky,ale je úžasná.Keď si pomyslím na tie stresy,ako sme zvažovali či nebude chorá a ako to riešiť.Des.

miru.j
13. aug 2010

@abbey1 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

joda
14. aug 2010

caute baby ja tiez neviem ci sa na tieto testy mav vobec spoliehat.Pred rokom som ich absolvovala s negativnym vysledkom a uz v tej dobe som mala odumrety plod o com som samozrejme nevedela teraz mam plod v poriadku atasty mi vysli pozitivne hcg mam v norme aleafp jatroska znizeny 14,68 a ma byt 17az 70.V sredu idem na ult na genetiku.Ale dovtedy sa asi zblaznim.samozrejme ze mam strach ze dietatu nieco je.Povzbute ma prosim niecim pozitivnym

joda
14. aug 2010

@miru.j A ult ti potrdilnieco pozitivne

abbey1
14. aug 2010

@joda sama už vieš,aké sú tie testy blbé.Pozri,je nás tu väčšina pozitívnych prípadov.Ale tie stresy ti verím.Prešli sme si tým.Daj potom vedieť.

miru.j
14. aug 2010

@joda ahoj,nie UTZ nepotvrdil DS,ani razstep,lekar povedal ze je vsetko negat 😉 ,boli sme tam 35min....pozrel princeznicku od hlavicky po paticky 🙂.Uz sa neviem dockat kedy bude na svete pokladik nas drahy 😵 .
Drzim Ti palce,tak ako vsetkym ostanym nech ma kazda jedna krasne zdrave babatko ako abbey 😵 .

joda
14. aug 2010

@abbey1 Tak ti blahozelam k dcere nech sa ti dari urcite dam vediet.

joda
14. aug 2010

@miru.j Dakujem.Tak nech ta tvoja princezna ti robi len radost urcite bude zdravucka drzkajte sa.

abbey1
14. aug 2010

@joda Povzbudím ťa ešte raz.Práve som čítala štatistiku vykonaných amniocentéz v SR a 97%odberov potvrdzuje zdravé dieťatko.I to teda potvrdzuje"spoľahlivosť "AFP a triple testov.

joda
14. aug 2010

@abbey1 dakujem za povzbudenie.Len nechapem preco nas takto trapia ja mam za sebou jedno zdrave dieta a 2 potraty a hematom na zaciatku tohto tehotenstva a teraz toto.Fakt uz by aj stacilo.

mikeilla
15. aug 2010

Ahojte dievčatá,som tu nová a dost vystrašená. Minulý týždeň som bola na NT sone vyšli mi zlé výsledky a to:záhlavie v neštandardnom reze-3mm, dvojitá kontúra aj v oblasti abdomenu a pupočník tvorí konvolut-susp-anomália vaječníka. Prosím poradte mi čo to znamená, lekár vravel že sa mu niečo nepáči a preto mám budúci týžden znova NT sono. Tiež vravel že sa amniocentéze nevyhnem. Dakujem

joda
15. aug 2010

@mikeilla Hned sa nelakaj uvidis co povie dalsie sono myslim ze tie 3mm to je hranica ale baby aj s 4 mali zdrave dieta.Viem ze mas strach to ti verim neboj vsetko dobre dopadne.

mikeilla
15. aug 2010

@joda Dakujem za povzbudenie, uvidíme teda čo bude, v utorok máme kontrolu tak sa ozvem. 😨

joda
16. aug 2010

@mikeilla Nemas zac viem ze mas strach ja mam tiez mam jedno dieta dva potraty teraz dalsie tehotenstvo zo zaciatku shematomom teraz zo zlymi apf vysledkami za chvilu sa zosipem asi.Drzimpalce ti

mikeilla
16. aug 2010

@joda Aj ja držím tebe palce nech všetko dobre dopadne...Som zvedavá ako dopadli moje výsledky ktoré mi budú opakovat vo štvrtok...Prajem Ti vela štastia 🙂

joda
17. aug 2010

@mikeilla Dik zajtra dam vediet

mirka099
17. aug 2010

ahojte, tak prave som vas docitala a pridavam svoju skusenost.
dnes som sa dozvedela ze vysledky tripple testov som mala zle, riziko DS 1v20...mala som ist na opakovany odber ale kedze mne o tom nikto nedal vediet samozrejme som tam nesla... dozvedela som sa to len dnes, hned som volala na genetiku. pani mi vysvetlila ze vysledky im kazi Estriol, casto sa costou do laboratoria zunehodnoti rozstiepi a to im kazi vysleddky...
teraz v piatok idem na opakovane odbery a vysledky budem vediet v pondelok... ak nedajboze zas vidu pozitivne pojdem asi na amnio, a tam tri tyzdne cakat....
velmi sa bojim, nemusim vam asi rozpravat ake to je ked vam z duse zmizne pokoj 😢

??????
mam este otazku, mne robili tieto testy v 11tt a 5 dni..nieje to nejak skoro? vsade sa pise ze sa robi medzi 15 a 20 tyzdnom...????

janzurka
17. aug 2010

Mirka099, mne vysli vysledky 1:223 a lekar povedal, ze mi ich robili v 14 tyzdni omylom, preto vysli zle. Robili mi opakovane v 16 tyzdni a tie uz boli fajn. Tak urcite skory odber urcite ovplyvnil aj Tebe vysledok. Drzim palce 😉

mirka099
17. aug 2010

janzurka dakujem...teraz to rátam v den odberu som bola 15t 2den.. na vysledkoch mam gestacny vek v datume prvej vzorky 11t 5d a v datume druhej vzorky 15t 0d... tak ja sa v tom teraz uz vobec nevyznam...

zuzimia
17. aug 2010

Mirka, uvediem ta do obrazu - ten prvy odber je odber na PAPP a ten druhy je odber na triple test. Ale hodnoti sa to spolu, preto obidva datumy. V tejto kombinacii by to malo byt presnejsie ako samotny triple test.

mikeilla
17. aug 2010

@joda Ahoj Joda, tak dalšie NT-čko dopadlo lepšie, hodnota je 0,71(12+2tt) a to čo tam videli pri minulom vyšetrení sa nepotvrdilo a neukázalo 🙂 už len nech odbery budú v poriadku a kamen mi zo srdca odpadne, ale Triple test mi urobia až v 16tt ....Teším sa 🙂 A ty si ako dopadla?

joda
17. aug 2010

@mikeilla No vidis to je super.Ja neviem preco nas takto stresuju a ze nestresujte sa.Ja idem zajtra na genetiku takze urcite sa ti ozvem

joda
17. aug 2010

@mirka099 Nemusis ist na amio ak ult nic nepotvrdi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre